ايران صنعت - طرح توجيهي و مشاوره سرمايه گذاري

فروشگاه طرح توجیهی فایل های منسبد خرید

ایران صنعت - دانلود نمونه طرح توجیهی

سفارش طرح توجیهی
طرح های توجیهی صنعتی
طرح های توجیهی کشاورزی و کشت و صنعت
طرح های توجیهی دامپروری و مزارع پرورش ماهی و طیور
طرح های توجیهی خدماتی و کسب و کار های کوچک
طرح های توجیهی گردشگری و توریسم - احداث هتل و پارک و ...
comfar طرح توجیهی کامفار
مشخصات طرح های توجیهی - استاندارد طرح های توجیهی

پکیج های طرح توجیهی

 • پکیج طرح های توجیهی صنایع ساختمانی
  پکیج طرح های توجیهی صنایع ساختمانی
  قیمت 80000 تومان
  گسترش کار نگارش طرح توجیهی انجام…
 • پکیج طرح های توجیهی صنایع خودرو  
  پکیج طرح های توجیهی صنایع خودرو
  قیمت 90000 تومان
  یکی از مهمترین صنایع موجود در…
 • پکیج طرح های توجیهی صنایع فلزی و ماشین ابزار  
  پکیج طرح های توجیهی صنایع فلزی
  قیمت 90000 تومان
  زمینه های بکر معادن در کشور ما…
 • پکیج طرح های توجیهی صنایع چوب و سلولوزی  
  پکیج طرح های توجیهی صنایع چوب و سلولوزی
  قیمت 50000 تومان
  طی این سال ها…
همه پکیج ها ...
جمعه, 05 بهمن 1397 ساعت 13:50

اولویت سرمایه گذاری در حوزه استخراج

نوشته شده توسط 

ایران کشوری است با مساحت ۱٬۶۴۸٬۱۹۵متر مربع که طیف وسیعی از دوره‌های زمین شناسی و تحولات زمین ساختی را درخود جای داده است. باتوجه به وجود پوسته‌ای ناهمگن و فرایندهای زمین‌شناسی متنوع بر روی آن از نظر مواد معدنی درزمره غنی ترین کشور‌های جهان قرار دارد.

مطابق آمار این کشور با دارا بودن حدود ۶۸ نوع ماده معدنی (غیرنفتی)، ۳۷ بیلیون تن ذخایر کشف شده و ۵۷ بیلیون تن ذخایر بالقوه در میان ۱۵ قدرت معدنی جهان قرار دارد. تاكنون8840 معدن در ایران كشف شده كه 5873 تعداد از آنها فعال و 2546 تعداد از آنها غيرفعال و 421 معدن نيز در حال تجهيز می باشد.

 74 درصد از معادن کشور را مصالح ساختمانی و سنگ‌های تزیینی تشکیل می‌دهند علاوه بر این 20 درصد معادن غیرفلزی و6 درصد مابقی نیز فلزی هستند. معادن فلزی سهم بالایی در تولید مواد معدنی ایران دارند.

از مهم‌ترین کانسارهای معدنی درایران می توان به کانسارهای مس، سرب، روی، کرومیت،آهن، فسفات ومنگنز اشاره کرد.

علاوه بر کانسارهای صنعتی ایران به لحاظ دارا بودن سنگ‌های زینتی نظیر مرمریت‌ها، تراورتن، فیروزه و... نیز سرآمد است.

تاکنون اشتغال مستقیم 124 هزار نفر در بخش معدن صورت گرفته است. (طبق آمار سازمان جهانی کار به ازای هر شغل مستقیم در بخش معدن 17 شغل وابسته و تکمیلی در این بخش ایجاد می‌شود) علی رغم غنی بودن ایران در معادن و عناصر معدنی اما سهم تولیدات معدنی کمتر از یک درصد تولید ناخالص ایران را شامل می‌شود. لیکن با توجه به ظرفیت‌های ذکر شده این بخش قابل افزایش می باشد.

درسال‌های اخیر سیاست‌های کلان اقتصادی ایران بر متنوع کردن اقتصاد و افزایش سهم تولیدات غیر نفتی و فعال کردن سایر بخش‌های غیرنفتی تاکید داشته است.

بخش معدن نیز یکی از موارد مورد توجه در اجرای سیاست‌ها کلان اقتصادی می‌باشد. این بخش به دلیل فقر معدنی کشور‌های همسایه ایران و امکانات زیرساختی ایران در صادرات و فروش فرآورده های معدنی به دیگر نقاط دوردست نقش مهمی در استقلال اقتصاد ایران بازی می کند. باتوجه به وجود شبکه راه آهن و حمل نقل ارزان می توان به راحتی در این زمینه سرمایه گذاری مناسبی داشت. این امتیازها درکنار هزینه سوخت ارزان دسترسی به امکانات زیرساختی و یا تامین این امکانات با هزینه بسیار پایین زمینه مناسبی را برای سرمایه گذاری خصوصی در بخش معادن ایران فراهم کرده است.

به همین خاطر در نهادهای قانون‌گذاری و اجرایی تمهیداتی برای حضور افراد و فعالیت بیش از پیش این بخش از صنعت در نظر گرفته شده است. از جمله این تغییرات میتوان به تغییر تعرفه‌های کمرگی حذف مالیات‌ها در بخش معادن و افزایش میزان وام و تسهیلات غیرنقدی برای اکتشاف و بهره برداری معادن اشاره کرد.

درکنار تمام این موارد می توان دسترسی آسان به نیروی انسانی تحصیل کرده در زمینه معادن و با گرایش‌های مختلف نیز اشاره کرد که فرصت مناسبی را برای سرمایه گذاران به لحاظ اطمینان خاطر از دسترسی به نیروی انسانی فراهم می‌کند.

با توجه به موارد فوق فعالیت و سرمایه‌گذاری در بخش معدن در ایران می‌تواند یکی از بخش‌های جذاب و فرصت‌های مناسب باشد به‌طوری که سرمایه‌گذاران دید بلندمدت نسبت به بازگشت سرمایه داشته باشند. و به فراوری مواد تولید شده به طور ویژه توجه نمایند زیرا این امر باعث افزایش درآمدها بیشتر طرح ها و سوددهی بیشتر می گردد.

با توجه به موارد ذکر شده و وضعیت ایران به نظر می رسد سرمایه گذاری در این بخش می تواند یک فرصت مناسب و مطمئن باشد. چراکه کشورهای همسایه ایران به این منابع نیاز دارند و خود دلیل مناسبی برای بسترهای صادرت می‌باشد.

 علاوه بر این لازم به ذکر است بیان شود سرمایه گذاری در بخش معدن درزمره سرمایه گذاری‌های بلندمدت و دیربازده می باشد. به همین خاطر پیشنهاد می گردد سرمایه گذاری در این حوزه به دو صورت انجام گیرد. اول آنکه سرمایه گذار می تواند با در دست داشتن سرمایه اندک تنها با استفاده از مطالعه میدانی سعی کند ظرفیت های مطالعه میدان معادن و مناطق مختلف را بشناسد سپس در مرحه دوم با سرمایه گذاری کلان اقدام به بهره بردای از معادن را در دستور کار قرار دهد. این شیوه چند حسن دارد از جمله آنکه باعث می شود با هزینه و ریسک کمتر اقدام به تحقیقات میدانی و کانی شناسی کند. درثانی با توجه به اینکه چند مکان مختلف مورد بررسی قرار می گیرد، احتمال موفقیت و شناخت معادن پر بازده و غنی تر به مراتب بیشتر میشود.

فرصت‌های سرمایه گذاری درمعادن ایران شامل دو بخش می باشد. بخش اول مربوط به پتانسیل های داخلی و بخش دیگر مرتبط به ظرفیت ها و بازارهای مناسب در کشورهای همسایه است.این فرصت های عبارتند از:

1-غنی بودن و فراوانی معادن و کانی های معدنی در ایران

2-وجود راه های زمینی و دریایی برای صادرات فرآورده های معدنی به کشورهای همسایه

3- وجود نیروی انسانی متخصص با توجه به آموزش آکادمیک نزدیک به 70 سال در ایران

4- دسترسی به انرژی با قیمت ارزان که منتج به قیمت گذاری رقابتی فرآورده‌های معدنی می‌گردد.

5- افزایش معافیت‌های مالیاتی دربخش معدن.

6-کاهش تعرفه های کمرگی برای صادرات

7- فقر معدنی کشورهای همسایه بخصوص کشورهای حاشیه خلیج فارس

 

زمینه های فعالیت در حوزه معدن عبارتند از؛

1- اکتشاف

2-استخراج

3-فرآوری

4-صادرات

5-بهبود فرآیندهای در حال اجرا در اکتشاف استخراج و فرآوری

اولویت های سرمایه گذاری در وزارت صنعت ،معدن و تجارت در حوزه استخراج در فایل پیوست قابل دسترسی و دانلود است.

بازدید 4426 بار

نگارش طرح توجیهی بروز

سلام دوست عزیز، با تشکر از بازدید شما از وب سایت ایران صنعت، حضور گرانقدر شما اعلام میداریم که کارشناسان ما آماده هستند تا این طرح های توجیهی را به صورت بروز مطابق استانداردهای بانکی و براساس اعداد و ارقام واقعی حال حاضر برایتان آماده نمایند. جهت هماهنگی در این خصوص با ما تماس بگیرید.

نگارش طرح توجیهی، انجام مطالعات امکان سنجی و بازار تخصص ماست.

دانلود جدیدترین طرح های توجیهی آماده

طرح توجیهی پرورش قارچ دکمه ای

عنوان طرح: طرح توجیهی کامل تجهیز و نوسازی سالن پرورش قارچ دکمه ای سال نگارش: 94 تعداد صفحه: 44 نحوه دریافت: بعد از اتمام پرداخت، فایل قابل دانلود خ ...
1 تعداد فروش
ریال 1,000,000
جزئیات خرید

طرح توجیهی سردخانه، کنسانتره و پوره سیب

عنوان طرح: طرح توجیهی کامل راه اندازی سردخانه بالا صفر، کنسانتره و پوره سیب سال نگارش: 97 تعداد صفحه: 44 نحوه دریافت: بعد از اتمام پرداخت، فایل قاب ...
1 تعداد فروش
ریال 1,000,000

طرح توجیهی تولید کیک و کلوچه

عنوان طرح: طرح توجیهی کامل تولید کیک و کلوچه (دانشجویی) سال نگارش: 87 تعداد صفحه: 37 نحوه دریافت: بعد از اتمام پرداخت، فایل قابل دانلود خواهد بود. ...
0 تعداد فروش
ریال 1,000,000

طرح توجیهی احداث رستوران غذای دریایی

عنوان طرح: طرح توجیهی کامل احداث رستوران و فست فود غذای دریایی سال نگارش: 91 تعداد صفحه: 40 نحوه دریافت: بعد از اتمام پرداخت، فایل قابل دانلود خواه ...
1 تعداد فروش
ریال 1,200,000
طرح توجیهی پرورش قارچ دکمه ای
طرح توجیهی سردخانه، کنسانتره و پوره سیب
طرح توجیهی تولید کیک و کلوچه
طرح توجیهی احداث رستوران غذای دریایی

نظرات مشتریان

افتخارات و مجوزهای ایران صنعت


 • 0
 • 0

گواهی ثبت اختراع ایران صنعت گواهی کارآفرین برتر ایران صنعت گواهی عضویت در انجمن مشاوران سرمایه گذاری و نظارت طرح ها ایران صنعت پروانه خدمات فنی و مهندسی ایران صنعت تندیس کارآفرین برتر ایران صنعت عضویت پارک علم و فناوری خراسان جنوبی نماد سرآمدی ایران صنعت

معرفی ایران صنعت

نگارش طرح توجیهی و انجام مطالعات امکان سنجی در حوزه های مختلف از قبیل: صنعت، کشاورزی و دامپروری، خدمات، گردشگری و توریست سلامت تخصص ایران صنعت بوده و از سال 1386 خدمات رسان سرمایه گذاران عزیز در این حوزه بوده ایم. ما در راستای کمک به سرمایه گذاران بخش فروشگاه دانلود طرح توجیهی آماده را راه اندازی نموده ایم تا با حداقل هزینه از پروژه های مختلف اطلاعات جامعی دریافت نمایند.

تلفن تماس: 05632420200
                 05632342065
همراه : 09012500867

ساعات پاسخگویی: هر روز از ساعت 8:30 تا 15:30 - بجز ایام تعطیل

ایمیل: isanat85[at]gmail.com

 ایران صنعت در لینکداین ایران صنعت در اینستاگرام  ایران صنعت در تلگرام