ايران صنعت - طرح توجيهي و مشاوره سرمايه گذاري

فروشگاه طرح توجیهی فایل های منسبد خرید

دوشنبه, 12 مهر 1400 ساعت 08:22

طرح توجیهی تولید ظرف سرامیکی

نوشته شده توسط 

ظرف‌های سرامیکی یکی از انتخاب‌های فوق‌العاده‌ای است که بانوان به آن علاقه نشان می‌دهند. این ظروف می‌تواند ظروف سرو و پذیرایی و یا ظروف پخت و پز باشد. رنگ‌های جذاب و مزایایی که این ظروف دارند، سبب شده تا بتوان بازار خوبی را برای این محصولات دید. در طرح توجیهی تولید ظرف سرامیکی، به بررسی این ظروف پرداخته‌ایم.

 

ظرف به محل یا ابزاری گفته می شود که در حقیقت جایگاهی برای اشیا یا چیزهای دیگر هستند. در آشپزخانه، ظرف و ظروف به وسایلی گفته می شود که کاربردهای مختلف اعم از پخت و پز، سرو و پذیرایی، نگهداری و بسیاری کاربردهای دیگر دارد. ظرف و ظروف، پیشینه ای تاریخی دارد. یعنی از دیرباز در طول تاریخ با متریال گوناگونی، جایی برای قراردهی و پخت و پز غذاها ساخته بودند و امروز به همان اشکال رنگارنگ و متنوعی که ما شاهد هستیم، رسیده اند.

اشکال مختلف ظروف بر طبق طرح توجیهی تولید ظرف سرامیکی 

ظروف در اشکال مختلفی اعم از کاسه و بشقاب و لیوان و ... ساخته شده اند. هر یک از اشکال طراحی شده برای ظروف، کمک می کند تا سرو یا کاربرد مورد نظر در آن ظروف آسان تر انجام گیرد. به عنوان مثال در نظر بگیرید قرار باشد سوپ خود را در یک بشقاب مسطح سرو کنید! یا مثلاً بخواهید برای دم کردن برنج، از تابه ای با دیواره های کوتاه استفاده کنید! 

چیزی که در اشکال مختلف ظروف مطرح می شود، تنوع کاربرد آن ها و فرایند و قالب های مختلفی است که برای این منظور طراحی شده اند. به عبارت دیگر روند تولید برای ساخت و تولید هر یک از اشکال ظروف مختلف، با هم متفاوت خواهد بود.

جنس های مختلف در ظروف بر طبق طرح توجیهی تولید ظرف سرامیکی

یکی از مواردی که در خصوص ظروف وجود دارد تنوع در جنس آن است. امروزه شاهد انواع مختلف ظروف در جنس هایی با متریال مختلف اعم از ظروف فلزی، ملامین، پلاستیکی، سرامیکی، کاغذی، چوبی و ... هستیم. هر یک از متریال ذکر شده، ساختار، ویژگی ها و کاربرد مخصوصی دارند. به عنوان مثال، ظروف پیرکس، هرگز برای یک پیک نیک مناسب نخواهد بود. یا معمولاً در پذیرایی از ظروف سنگین و بزرگ استفاده می شود.

در ادامهٔ این مقاله، قصد داریم تا در رابطه با یکی از انواع ظروف که برای پخت و پز و سرو غذا از آن استفاده می شود، صحبت کنیم. این ظروف از جنس سرامیکی هستند و به همین نام نیز شناخته خواهند شد.

ظروف سرامیکی بر طبق طرح توجیهی تولید ظرف سرامیکی

ظروف سرامیکی، در حقیقت از جنس سرامیک نیستند. این ظروف تنها روکشی از جنس سرامیک بر روی سطح خود دارند. بنابراین در هنگام استفاده از ظروف سرامیکی، باید مراقب بود تا روکش آن از بین نرود. برخی روش‌های استفاده می‌توانند روکش این ظروف را در معرض آسیب قرار دهند. به عنوان مثال، این ظروف در صورتی که به صورت خالی روی شعله قرار داده شوند، لعاب سرامیک آن ترک می‌خورد. یا مثلا در صورت تغییر دمای ناگهانی این ظروف، امکان آسیب دیدگی روکش وجود دارد.

مزایای ظروف سرامیکی بر طبق طرح توجیهی تولید ظرف سرامیکی

 • ظروف سرامیکی نچسب هستند.
 • نچسب بودن این ظروف سبب می‌شود تا غذا سالم در آن طبخ شود.
 • ظروف سرامیکی حرارت را به خوبی نگه می‌دارند.
 • شست‌وشوی این ظروف بسیار ساده خواهد بود.
 • تنوع و زیبایی در این ظروف بسیار زیاد است.
 • ظروف سرامیکی قابل استفاده در فریزر نیز هستند. برای این حالت، باید توجه داشت که به ظرف شوک دمایی وارد نشود.
 • در این ظروف می‌توان آشپزی بدون روغن داشت.
 • ظروف سرامیکی به پخت یکنواخت غذا کمک می‌کنند.

معایب ظروف سرامیکی بر طبق طرح توجیهی تولید ظرف سرامیکی

 • ظروف سرامیکی وزن نسبتاً زیادی دارند.
 • قیمت این ظروف (به خصوص سرویس‌های پخت و پز سرامیکی) بالا است.
 • لعاب و لایه‌ی سرامیکی روی این ظروف آسیب‌پذیر است و ممکن است دچار خراشیدگی شود.
 • ظروف سرامیکی برای پخت در حرارت‌های خیلی بالا، مناسب نیستند.
بازدید 2195 بار

نظرات مشتریان

افتخارات و مجوزهای ایران صنعت


 • 0
 • 0

گواهی ثبت اختراع ایران صنعت گواهی کارآفرین برتر ایران صنعت گواهی عضویت در انجمن مشاوران سرمایه گذاری و نظارت طرح ها ایران صنعت پروانه خدمات فنی و مهندسی ایران صنعت تندیس کارآفرین برتر ایران صنعت عضویت پارک علم و فناوری خراسان جنوبی نماد سرآمدی ایران صنعت

معرفی ایران صنعت

نگارش طرح توجیهی و انجام مطالعات امکان سنجی در حوزه های مختلف از قبیل: صنعت، کشاورزی و دامپروری، خدمات، گردشگری و توریست سلامت تخصص ایران صنعت بوده و از سال 1386 خدمات رسان سرمایه گذاران عزیز در این حوزه بوده ایم. ما در راستای کمک به سرمایه گذاران بخش فروشگاه دانلود طرح توجیهی آماده را راه اندازی نموده ایم تا با حداقل هزینه از پروژه های مختلف اطلاعات جامعی دریافت نمایند.

تلفن تماس: 05632420200
                 05632342065
همراه : 09012500867

ساعات پاسخگویی: هر روز از ساعت 8:30 تا 15:30 - بجز ایام تعطیل

ایمیل: isanat85[at]gmail.com

 ایران صنعت در لینکداین ایران صنعت در اینستاگرام  ایران صنعت در تلگرام