ايران صنعت - طرح توجيهي و مشاوره سرمايه گذاري

فروشگاه طرح توجیهی فایل های منسبد خرید

سه شنبه, 27 مهر 1400 ساعت 08:19

طرح توجیهی تولید سولفیت سدیم

نوشته شده توسط 

سولفیت سدیم، ترکیبی از گوگرد و سدیم است. این ماده، خواص سفیدکنندگی خوبی دارد. از سولفیت سدیم استفاده‌های زیادی در تولید شوینده‌ها، و صنایعی نظیر شیشه سازی و کاغذ سازی و ... می‌شود. در مقاله‌ی طرح توجیهی تولید  سولفیت سدیم، با خواص این ماده آشنا می‌شوید. اگر شما نیز به دانستن چنین اطلاعاتی علاقه‌مند هستید و یا قصد ورود به این حرفه را دارید، مطالعه‌ی این مطلب می‌تواند برایتان مفید باشد.

 

سولفیت سدیم بر طبق طرح توجیهی تولید سولفیت سدیم

ماده‌ی سولفیت سدیم، فرمول شیمیایی Na2SO3 دارد. از این فرمول، می‌توان عناصر تشکیل دهنده‌ی آن را فهمید. در حقیقت سولفیت سدیم، نمک سدیم در اسید سولفور است. سولفیت سدیم با آب داغ، بخار آب و اسید وارد واکنش می‌شود. در طی این واکنش، مواد خورنده و خطرناک حاصل خواهد شد.گفته می‌شوند، استشاق سولفیت سدیم، تماس آن با پوست و خورده شدن آن خطرناک است. بنابراین باید در صورت تماس بدن با این ماده درخواست اورژانس و اقدامات اولیه نمود. این ماده کاربردهای زیادی دارد که در ادامه‌ی مطلب به آن پرداخته شده است.

کاربردهای سولفیت سدیم بر طبق طرح توجیهی تولید سولفیت سدیم

سولفیت سدیم، به سبب ماهیتی که دارد در صنایع بسیاری کاربرد دارد. در ادامه لیستی از مهم‌ترین مصارف این ماده آورده شده است.

 • از سولفیت سدیم در سنعت تولید خمیر کاغذ و کاغذ سازی استفاده می‌شود.
 • سولفیت سدیم در صنعت نساجی به عنوان سفید کننده یا دکلره کننده کاربرد دارد.
 • در صنعت چرم از سولفیت سدیم برای سولفونه کردن عصاره‌های برنزه کننده استفاده می‌شود.
 • سولفیت سدیم در صنایع نظامی نیز کاربرد دارد. برای این منظور از این ماده در خالص سازی TNT استفاده خواهد شد.
 • از سولفیت سدیم برای شناور کردن سنگ معدن استفاده می‌شود.
 • بازیافت روغن یکی دیگر از کارهایی است که با سولفیت سدیم می‌توان انجام داد.
 • مواد نگه دارنده برای مواد غذایی از سولفیت سدیم ساخته می‌شوند. 
 • از سولفیت سدیم در صنایع تولید رنگ استفاده می‌شود.

تولید سولفیت سدیم بر طبق طرح توجیهی تولید سولفیت سدیم

در صنایع تولیدی سولفیت سدیم، از روش خاصی برای ساخت این ماده استفاده می‌شود. به طور کلی برای ساخت سولفیت سدیم از واکنش محلول هیدروکسید سدیم و دی اکسید گوگرد استفاده می‌شود. هنگامی که واکنش یاد شده در آب گرم انجام شود، یک ماده‌ی جامد زرد رنگی در آب رسوب خواهد کرد. هرچقدر که میزان SO2 را افزایش دهیم، ماده‌ی جامد حل شده و دی سولفیت را خواهد ساخت. زمانی که محلول خنک شود، دی سولفیت متبلور می‌شود.

تولیدکننندگان سولفیت سدیم بر طبق طرح توجیهی تولید سولفیت سدیم

در دنیا، عمده‌ی تولید ماده‌ی سولفیت سدیم در کشورهایی مانند آلمان و فرانسه صورت می‌گیرد. لتزم به ذکر است که کشورهایی مانند آلمان، فرانسه و آمریکا از جمله عمده مصرف کنندگان این کالا به شمار می‌آیند.

بررسی توجیه پذیری تولید سولفیت سدیم بر طبق طرح توجیهی تولید سولفیت سدیم

همان‌طور که در بخش‌های قبلی بیان کردیم، از سولفیت سدیم استفاده‌های زیادی می‌شود. بنابراین اگر صنایع مختلف را در نظر بگیریم، می‌توانیم بگوییم که سولفیت سدیم از مهم‌ترین و البته پرکاربردترین مواد شیمیایی مورد استفاده خواهد بود. پس، تولید این ماده با بازار مصرف کننده‌ی خوبی مواجه خواهد بود.

در صورتی که قصد صادرات سولفیت سدیم تولید شده به خارج از کشور را داشته باشید، باید قیمت رقابتی آن بر اساس بازارهای خارحی تعیین شود. هم‌چنین کیفیت ماده‌ی تولید شده باید در حد قابل قبولی در بازار دنیا قرار بگیرد.

مواد اولیه‌ی لازم برای تولید سولفیت سدیم بر طبق طرح توجیهی تولید سولفیت سدیم

 • گوگرد
 • کربنات سدیم
 • کیسه پلی اتیلن

فرآیند تولید سولفیت سدیم بر طبق طرح توجیهی تولید سولفیت سدیم

 1. کوره‌ی احتراق گوگرد
 2. برج جذب
 3. راکتور
 4. تغلیظ کننده
 5. سانترفیوژ
 6. خشک کن
 7. آسیاب و غربال کردن
 8. بسته بندی
بازدید 2323 بار

نظرات مشتریان

افتخارات و مجوزهای ایران صنعت


 • 0
 • 0

گواهی ثبت اختراع ایران صنعت گواهی کارآفرین برتر ایران صنعت گواهی عضویت در انجمن مشاوران سرمایه گذاری و نظارت طرح ها ایران صنعت پروانه خدمات فنی و مهندسی ایران صنعت تندیس کارآفرین برتر ایران صنعت عضویت پارک علم و فناوری خراسان جنوبی نماد سرآمدی ایران صنعت

معرفی ایران صنعت

نگارش طرح توجیهی و انجام مطالعات امکان سنجی در حوزه های مختلف از قبیل: صنعت، کشاورزی و دامپروری، خدمات، گردشگری و توریست سلامت تخصص ایران صنعت بوده و از سال 1386 خدمات رسان سرمایه گذاران عزیز در این حوزه بوده ایم. ما در راستای کمک به سرمایه گذاران بخش فروشگاه دانلود طرح توجیهی آماده را راه اندازی نموده ایم تا با حداقل هزینه از پروژه های مختلف اطلاعات جامعی دریافت نمایند.

تلفن تماس: 05632420200
                 05632342065
همراه : 09012500867

ساعات پاسخگویی: هر روز از ساعت 8:30 تا 15:30 - بجز ایام تعطیل

ایمیل: isanat85[at]gmail.com

 ایران صنعت در لینکداین ایران صنعت در اینستاگرام  ایران صنعت در تلگرام