ایران صنعت - طرح توجیهی و مشاوره سرمایه گذاری

فروشگاه طرح توجیهی فایل های منسبد خرید

ایران صنعت - راهنمای سرمایه گذاری و مشاوره صنعتی

راهنمای سرمایه گذاری

همه مقالات مرتبط ...

ایده های سرمایه گذاری

همه مقالات مرتبط ...
دوشنبه, 23 ارديبهشت 1392 ساعت 10:14

ضرورت مشکل طرح‌های عمرانی با صندوق توسعه ملی

نوشته شده توسط 
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

 معاون بودجه معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی گفت: وجود ۲ هزار و ۸۷۰ طرح عمرانی نیمه تمام، یکی از مشکلات اقتصادی کشور به شمار می‌رود. رحیم ممبینی به عنوان نماینده دولت در مخالفت با پیشنهاد کاهش سهم صندوق توسعه ملی از درآمد نفتی،‌گفت: براساس قانون سهم صندوق توسعه ملی از درآمد نفتی 26 درصد است. وی افزود: یک دغدغه دولت و نظام در سال جاری این است که طرح‌های عمرانی نیمه تمام که حدود 2 هزار و 870 طرح هستند و باید تکمیل شوند.

وی افزود: حدود 34 هزار پیمانکار در کشور وجود دارند که حداکثر 1500 تا 2000 پیمانکار قدرت مالی نسبتاً خوبی دارند و بقیه از قدرت مالی برخوردار نیستند، همچنین حدود 2 میلیون نفر از هموطنان در ارتباط مستقیم با طرح‌های عمرانی هستند اما دولت بودجه کافی برای اجرای طرح‌ها ندارد.

 معاون بودجه معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی با بیان اینکه نرخ اجرای طرح‌ها به دلیل تورم تعدیل شده است، گفت: بودجه 92 برای طرح‌های عمرانی که محتمل‌الوصول است در مقایسه با سال 90 درواقع یک چهارم یا یک پنجم هم نمی‌شود.

وی تاکید کرد: اگر طرح‌های عمرانی رونق بگیرد باعث رونق کسب و کار و اشتغال می‌شود و مشکلی که برای طرح‌ها وجود دارد چه بهتر که توسط مجلس حل شود.

ممبینی گفت: با تصویب پیشنهاد دولت برای استفاده از منابع صندوق توسعه ملی در اتمام طرح‌های عمرانی روح جدیدی در مجموعه کارهای پیمانکاری کشور ایجاد می‌شود و کشور نیازمند کار عمرانی و ما نیازمند به اشتغال هستیم.

ممبینی افزود: اگر بودجه طرح‌های عمرانی اختصاص نیابد از یک طرف کار عمرانی تعطیل می‌شود و از طرفی دیگر بیکاری هموطنان را به دنبال دارد.

معاون بودجه معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی افزود: در حال حاضر حدود 50 میلیارد دلار در صندوق توسعه ملی وجود دارد که استفاده از این منابع برای طرح‌های عمرانی مخالف سیاستهای رهبری نیست و باید مشکل طرح‌ها با این صندوق حل شود.

ممبینی افزود: پیشنهاد استفاده از منابع صندوق توسعه ملی برای طرح‌های عمرانی دارای محاسن و معایبی است که محاسن آن بیش از معایب است.

وی تاکید کرد: برای فاینال یا وام خارجی در طرح‌های عمرانی نیز مشکلات فراوانی وجود دارد و منابع عمومی کشور به تنهایی پاسخگوی طرح‌های عمرانی نیست.

وی تاکید کرد: قدرت وام‌دهی بانک‌ها با توجه به مشکلاتی که وجود دارد کاهش یافته و سرمایه بانک‌ها اجازه نمی‌دهد که طرح‌های عمرانی از وام‌های بانکی رونق پیدا کند.

بازدید 2080 بار

دانلود جدیدترین طرح های توجیهی آماده

طرح توجیهی تولید ویفر شکلاتی و میشکا

عنوان طرح: طرح توجیهی کامل تولید ویفر شکلاتی و شیرینی میشکا سال نگارش: 90 تعداد صفحه: 37 نحوه دریافت: بعد از اتمام پرداخت، فایل قابل دانلود خواهد ب ...
0 تعداد فروش
ریال 1,100,000
جزئیات خرید

طرح توجیهی آژانس مسافرتی

عنوان طرح: طرح توجیهی کامل آژانس مسافرتی سال نگارش: 90 تعداد صفحه: 51 نحوه دریافت: بعد از اتمام پرداخت، فایل قابل دانلود خواهد بود. فرمت فایل: doc ...
0 تعداد فروش
ریال 1,200,000

طرح توجیهی بازیافت پت

عنوان طرح: طرح توجیهی کامل بازیافت و تولید گرانول درجه یک پت سال نگارش: 92 تعداد صفحه: 69 نحوه دریافت: بعد از اتمام پرداخت، فایل قابل دانلود خواهد ...
0 تعداد فروش
ریال 1,900,000

طرح توجیهی تولید ظروف چینی

عنوان طرح: طرح توجیهی کامل تولید ظروف چینی سال نگارش: 87 تعداد صفحه: 78 نحوه دریافت: بعد از اتمام پرداخت، فایل قابل دانلود خواهد بود. فرمت فایل: d ...
0 تعداد فروش
ریال 1,500,000
طرح توجیهی تولید ویفر شکلاتی و میشکا
طرح توجیهی آژانس مسافرتی
طرح توجیهی بازیافت پت
طرح توجیهی تولید ظروف چینی

افتخارات و مجوزهای ایران صنعت


  • 0
  • 0

گواهی ثبت اختراع ایران صنعت گواهی کارآفرین برتر ایران صنعت گواهی عضویت در انجمن مشاوران سرمایه گذاری و نظارت طرح ها ایران صنعت پروانه خدمات فنی و مهندسی ایران صنعت تندیس کارآفرین برتر ایران صنعت عضویت پارک علم و فناوری خراسان جنوبی نماد سرآمدی ایران صنعت

معرفی ایران صنعت

نگارش طرح توجیهی و انجام مطالعات امکان سنجی در حوزه های مختلف از قبیل: صنعت، کشاورزی و دامپروری، خدمات، گردشگری و توریست سلامت تخصص ایران صنعت بوده و از سال 1386 خدمات رسان سرمایه گذاران عزیز در این حوزه بوده ایم. ما در راستای کمک به سرمایه گذاران بخش فروشگاه دانلود طرح توجیهی آماده را راه اندازی نموده ایم تا با حداقل هزینه از پروژه های مختلف اطلاعات جامعی دریافت نمایند.

تلفن تماس: 05632420200
همراه : 09393623135

ساعات پاسخگویی: هر روز از ساعت 8:30 تا 15:30 - بجز ایام تعطیل

ایمیل: isanat85[at]gmail.com