ايران صنعت - طرح توجيهي و مشاوره سرمايه گذاري

فروشگاه طرح توجیهی فایل های منسبد خرید

ایران صنعت - معرفی استانداردها

آخرین راهنمای انتخاب

کلیه مطالب راهنمای انتخاب ...

راهنمای سرمایه گذاری

همه مقالات مرتبط ...
دوشنبه, 19 خرداد 1393 ساعت 11:30

تولید اولین خودرو ساخته شده با چاپگر سه‌بعدی در شهریور ماه

نوشته شده توسط 
این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

شهریور ماه سال آتی شاهد ظهور اولین خودروی پرینت شده با استفاده از یک پرینتر سه‌بعدی خواهیم بود. Local Motors کمپانی است که مسابقاتی را برای انتخاب بهترین خودروی طراحی شده در جهت پرینت با استفاده از پرینتر سه‌بعدی برگزار کرد و در نهایت دو نمونه از میان تمامی شرکت‌کنندگان انتخاب شدند.

کمپانی Local Motors با فراخوانی مبنی بر طراحی بهترین خودرو برای چاپ سه‌بعدی، مسابقه‌ای را برگزار کرد که 200 تیم در آن شرکت کرده و طرح‌های خود را ارائه دادند که نهایتاً با رای هیئت داوران تنها دو نمونه انتخاب شدند که کمپانی Local Motors نمونه‌های انتخاب شده را بصورت سه‌بعدی پرینت خواهد کرد.

 

جایزه‌ی نفر اول به نمونه‌ی دو نفره با نام Strati تعلق گرفت که توسط Michele Anoe طراحی شده است. این خودروی دو نفره دارای یک سقف باز شونده است که طراحی آن امکان پرینت کردن یکپارچه‌ی بدنه را فراهم می‌کند. همچنین باید به صندلی‌ها با قابلیت جداشدن نیز اشاره کرد که با استفاده از فناوری پرینت سه‌بعدی تولید شده‌اند. می‌توان داخل خودرو را با استفاده از پنل‌های آلومینیومی و فیبرکربن از نظر رنگ و زیبایی تغییر داد و همچنین نقاط حساس را تقویت کرد.

جایزه‌ی دوم به به خودرویی با نام ISF تعلق گرفته است که اسکلت آن از استخوان‌بندی یک پرنده الهام گرفته شده است. این خودرو بسیار زیبا بوده و از همان ابتدای امر نظر بسیاری از داوران مسابقه را نیز به خود جلب کرده بود.

هرچند خودروی باگی Strati موفق به کسب جایزه ی نهایی مبنی بر امکان ساخت توسط پرینتر سه‌بعدی شده است، اما یقیناً شاهد نهایی شدن طرح خودروی دوم نیز خواهیم بود. شاید پرینت سه‌بعدی نمونه‌ی اولیه‌ی یک خودروی، افق‌های جدیدی را پیش روی خودروسازان ایجاد کند. تولید نمونه‌ی اولیه یک خودرو، پروسه‌ی طاقت فرسایی است که معمولا با استفاده از خاک رس و اغلب به صورت دستی انجام می‌شود، اما استفاده از پرینت سه‌بعدی این امکان را در اختیار طراحان قرار خواهد داد تا پروسه‌ی ساخت نمونه‌ی اولیه را با دقت بیشتر و زمان سریع‌تری به انجام برسانند.

منبع : زومیت

بازدید 15672 بار آخرین ویرایش در یکشنبه, 23 شهریور 1399 ساعت 12:36

نظرات مشتریان

افتخارات و مجوزهای ایران صنعت


  • 0
  • 0

گواهی ثبت اختراع ایران صنعت گواهی کارآفرین برتر ایران صنعت گواهی عضویت در انجمن مشاوران سرمایه گذاری و نظارت طرح ها ایران صنعت پروانه خدمات فنی و مهندسی ایران صنعت تندیس کارآفرین برتر ایران صنعت عضویت پارک علم و فناوری خراسان جنوبی نماد سرآمدی ایران صنعت

معرفی ایران صنعت

نگارش طرح توجیهی و انجام مطالعات امکان سنجی در حوزه های مختلف از قبیل: صنعت، کشاورزی و دامپروری، خدمات، گردشگری و توریست سلامت تخصص ایران صنعت بوده و از سال 1386 خدمات رسان سرمایه گذاران عزیز در این حوزه بوده ایم. ما در راستای کمک به سرمایه گذاران بخش فروشگاه دانلود طرح توجیهی آماده را راه اندازی نموده ایم تا با حداقل هزینه از پروژه های مختلف اطلاعات جامعی دریافت نمایند.

تلفن تماس: 05691011020
                 05632342065
همراه : 09012500867

ساعات پاسخگویی: هر روز از ساعت 8:30 تا 15:30 - بجز ایام تعطیل

ایمیل: isanat85[at]gmail.com

 ایران صنعت در لینکداین ایران صنعت در اینستاگرام  ایران صنعت در تلگرام