ايران صنعت - طرح توجيهي و مشاوره سرمايه گذاري

فروشگاه طرح توجیهی فایل های منسبد خرید

ایران صنعت - معرفی استانداردها

آخرین راهنمای انتخاب

کلیه مطالب راهنمای انتخاب ...

راهنمای سرمایه گذاری

همه مقالات مرتبط ...
جمعه, 25 مرداد 1392 14:41

کاهش تولید خاویار از ۳۰۰ تن به ۳ تن در سال

نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

مدیرعامل اتحادیه سراسری شرکت‌های تعاونی تکثیر و پرورش میگو و ماهی با بیان اینکه تولید خاویار از ۳۰۰ تن به ۳ تن در سال رسیده است، گفت: چینی‌ها برای افزایش تولید از کارشناسان ایرانی استفاده می‌کنند.

ارسلان قاسمی با اشاره به تولید میگو در دریا اظهار داشت:‌ زمان صید به تازگی آغاز شده و تولید و برداشت آبزیان پرورشی هنوز فرا نرسیده است.

مدیرعامل اتحادیه سراسری شرکتهای تعاونی تکثیر و پرورش میگو، ماهی و آبزیان تاکید کرد: یکی از مباحث عمده نگاه به رویکرد مسئولان جدید در قبال تولید ماهی و آبزیان است که برنامه‌های آنها برای رفع مشکلات اهمیت زیادی دارد.

وی با بیان اینکه چند مشکل عمده در تولید ماهی و آبزیان وجود دارد، تصریح کرد: این مشکلات در چند سال گذشته مطرح بوده که یکی از آنها تامین منابع مالی است.

قاسمی با اشاره به قانون هدفمندی یارانه‌ها و تاثیر آن بر تولید محصولات این صنعت گفت: از آنجایی که این قانون به صورت کامل و مناسب اجرا نشده، آثار منفی آن در این بخش تاثیر گذاشته است.

به گفته این فعال تعاونیها، عملا در تولید میگو کمتر از 10 درصد ظرفیت موجود کشور استفاده می‌شود و می‌توان با برنامه ریزی بسیاری از ظرفیت‌ها را آزاد کرد که البته با وجود مشکل نقدینگی، پایان مشکلات بعید به نظر می‌رسد.

مدیرعامل اتحادیه سراسری شرکتهای تعاونی تکثیر و پرورش میگو ماهی و آبزیان بیان داشت: در بخش کشاورزی اعتباراتی که مقرر شد، برای حمایت از تولید و اشتغال پرداخت شود، محقق نشد در صورتی که بانک مرکزی متعهد شده بود این تسهیلات و اعتبارات را از بانک‌ها پیگیری کند و با این حال کمتر از 10 درصد تسهیلات به این بخش پرداخت شد.

قاسمی درباره تولید خاویار در کشور اظهار داشت: کشور ایران از گذشته در تولید خاویار، فرش دستباف و پسته شناخته شده است و در 12 سال پیش تولید خاویار از دریای خزر حدود 300 تن بود که سال گذشته به 3 تن رسید، در صورتی که خاستگاه آن ایران است.

به گفته این فعال تعاونی‌ها، سال گذشته 60 کیلو گرم خاویار پرورشی تولید شده است، در حالی که چین اکنون 10 تن خاویار پرورشی تولید می‌کند و از کارشناسان ایرانی برای تولید محصول خاویار بهره ‌برده است.

وی تاکید کرد: در سازمان شیلات ایران در 7 سال گذشته میانگین هر 9 ماه یکبار مدیر سازمان تغییر کرده است و نشان می ‌دهد ثبات تصمیم گیری و برنامه ریزی پایدار وجود ندارد.

قاسمی عنوان کرد:‌ این سازمان عملکرد مناسبی ندارد و نبودش بهتر از بودن آن تلقی می‌شود.

این فعال تعاونی‌ها اظهار داشت:‌ کشور 3300 کیلومتر ساحل دارد، در حالی که از این ظرفیت استفاده نمی‌شود و با این وجود نمی‌توان امنیت غذایی مورد نظر در سیاست‌های ابلاغی اصل 44 را محقق کرد.

منبع : فارس

بازدید 12402 بار

نظرات مشتریان

افتخارات و مجوزهای ایران صنعت


  • 0
  • 0

گواهی ثبت اختراع ایران صنعت گواهی کارآفرین برتر ایران صنعت گواهی عضویت در انجمن مشاوران سرمایه گذاری و نظارت طرح ها ایران صنعت پروانه خدمات فنی و مهندسی ایران صنعت تندیس کارآفرین برتر ایران صنعت عضویت پارک علم و فناوری خراسان جنوبی نماد سرآمدی ایران صنعت

معرفی ایران صنعت

نگارش طرح توجیهی و انجام مطالعات امکان سنجی در حوزه های مختلف از قبیل: صنعت، کشاورزی و دامپروری، خدمات، گردشگری و توریست سلامت تخصص ایران صنعت بوده و از سال 1386 خدمات رسان سرمایه گذاران عزیز در این حوزه بوده ایم. ما در راستای کمک به سرمایه گذاران بخش فروشگاه دانلود طرح توجیهی آماده را راه اندازی نموده ایم تا با حداقل هزینه از پروژه های مختلف اطلاعات جامعی دریافت نمایند.

تلفن تماس: 05691011020
                 05632342065
همراه : 09012500867

ساعات پاسخگویی: هر روز از ساعت 8:30 تا 15:30 - بجز ایام تعطیل

ایمیل: isanat85[at]gmail.com

 ایران صنعت در لینکداین ایران صنعت در اینستاگرام  ایران صنعت در تلگرام