ايران صنعت - طرح توجيهي و مشاوره سرمايه گذاري

فروشگاه طرح توجیهی فایل های منسبد خرید

ایران صنعت - معرفی استانداردها

آخرین راهنمای انتخاب

کلیه مطالب راهنمای انتخاب ...

راهنمای سرمایه گذاری

همه مقالات مرتبط ...
شنبه, 26 مرداد 1392 10:10

راه‌اندازي سامانه اطلاعات مكاني وزارت صنعت، معدن و تجارت

نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

معاون برنامه‌ريزي وزير صنعت، معدن و تجارت از راه‌اندازي سامانه اطلاعات مكاني صنعت، معدن و تجارت در راستاي تكميل و يكپارچه‌سازي خدمات از طريق پنجره واحد و توسعه و تكميل سامانه‌هاي اطلاعاتي اين بخش خبر داد.

سيدعليرضا شجاعي افزود: اين سامانه به منظور تكميل زنجيره اطلاعات، يكپارچه‌سازي اطلاعات، تهيه ابزارهاي مورد نياز برنامه‌ريزي و مديريت بخش صنعت، معدن و تجارت طراحي و پياده‌سازي شده است.

وي با تاكيد بر اين كه بخشي از اين سامانه ارائه اطلاعات به صورت مكاني واحدهاي توليدي را در بر مي‌گيرد، تصريح كرد: اطلاعات توصيفي و مكاني آن از طريق سامانه‌هاي ديگر نظير سامانه هماهنگ (متصل به سامانه بهين‌ياب) وزارتخانه تامين مي‌شود و امكان گزارش‌گيري‌هاي مختلف براي آن در نظر گرفته شده است.

معاون وزير صنعت، معدن و تجارت ادامه داد: با همكاري ساير سازمان‌ها و دستگاه‌هاي دولتي، لايه‌هاي اطلاعاتي مورد نياز اين بخش تهيه و در سامانه يكپارچه مي‌شود تا اطلاعات مكاني با دقت و اطلاعات بيشتري مورد تحليل قرار گيرد.

به گفته وي، برخي از اطلاعات اين سامانه در اختيار عموم و اطلاعات ديگر در دسترس همكاران و عوامل اجرايي وزارت صنعت معدن و تجارت در استان‌ها و معاونت‌هاي تابعه قرار خواهد گرفت.

شجاعي با بيان اين كه بخش ديگر اين سامانه مرتبط با پياده‌سازي فرآيندهاي معدني و كاداستر معدن است، اظهار كرد: فرآيند ثبت درخواست و صدور پروانه اكتشاف از طريق اين سامانه پياده‌سازي شده است. براي اجراي آزمايشي اين فرآيند چهار استان سمنان، البرز، يزد و كرمان انتخاب شده كه هماهنگي‌هاي لازم براي اجراي آزمايشي صدور پروانه اكتشاف انجام شده و در حال برنامه‌ريزي براي اجرا است.

اين مقام مسوول با اشاره به اينكه برخي از فرآيندهاي ديگر حوزه معدن كه به اطلاعات مكاني نياز دارد نيز در اين سامانه پياده‌سازي خواهد شد، افزود: متقاضيان بايد براي ثبت درخواست خود از طريق درگاه اطلاعات و خدمات صنعت، معدن و تجارت (بهين‌ياب) اقدام كنند.

وي از تهيه اطلاعات مكاني انبارها و سردخانه‌ها با هدف تكميل اطلاعات اين سامانه خبر داد و گفت: اين اقدام با تخصيص شناسه كسب و كار براي انبارها از طريق سامانه بهين‌ياب در حال تكميل است كه با ايجاد اين لايه اطلاعاتي و ارتباط آن با سامانه صدور بارنامه‌ها، امكان مديريت حمل بار و مديريت زنجيره لجستيك كشور فراهم شده و اين سامانه يكي از ابزارهاي مهم و حياتي براي مديريت اين بخش خواهد بود.

شجاعي درگاه اطلاعات و خدمات صنعت، معدن و تجارت "بهين ياب"را در راستاي تحقق دولت الكترونيكي و با هدف ايجاد پنجره واحد خدمات اين حوزه اعلام و تصريح كرد: اين سامانه در سال ۹۰ توسط معاونت برنامه‌ريزي وزارتخانه راه‌اندازي شد و با توجه به گسترده بودن حجم فعاليت‌هاي اجرايي و سازماني در حوزه صنعت و معدن و همچنين لزوم يكپارچه‌سازي اطلاعات و فرآيندها، ساختار اين سامانه در ۹ بخش سرمايه‌گذاري، محصولات، فناوري، منابع انساني، تجارت جهاني، تأمين مالي، بنگاه‌ها، جريان كالا و انرژي طراحي شده است.

وي با اشاره به اين كه در هر بخش خدمات مرتبط با آن حوزه به صورت الكترونيكي به متقاضيان آن خدمت ارائه مي‌شود، ادامه داد: همچنين هر حوزه و خدمت ارائه شده در اين سامانه مرتبط با يكي از معاونت‌هاي برنامه‌ريزي، امور صنايع و اقتصادي و امور معادن و صنايع معدني است كه مديريت هر فرآيند را به عهده دارند.

معاون برنامه‌ريزي وزير صنعت، معدن و تجارت در تشريح فرآيندهايي كه به صورت الكترونيكي پياده‌سازي و درحال اجرا است، اظهار كرد: پرداخت منابع و تسهيلات هدفمند كردن يارانه‌ها شامل تسهيلات خط اعتباري هزينه انرژي، تسهيلات بازسازي بزرگ و كوچك، تسهيلات راه‌اندازي نيروگاه‌هاي توليد تركيبي برق و حرارت و كمك بلاعوض نفت كوره و گاز مايع نخستين خدمتي است كه توسط اين سامانه انجام مي‌شود.

شجاعي افزود: همچنين ارائه آمار توليد واحدهاي صنعتي و معدني‌، تعيين موضوعات و اولويت‌هاي سرمايه‌گذاري، معرفي طرح‌ها براي استفاده از تسهيلات سرمايه ثابت صندوق توسعه ملي، صدور جواز تاسيس از قبيل صدور جواز، انتقال جواز، تمديد جواز، ابطال جواز و اصلاح جواز‌، تخصيص شناسه براي واحدهاي صنعتي، معدني، نيمه تمام و انبارها،هم اكنون به صورت الكترونيكي انجام ميشود.

 سامانه فناوري شامل داوري، تقاضاي پژوهش، توانمندي پژوهش، حمايت و حامي و تخصيص مواد اوليه از قبيل مواد پتروشيمي و مواد مسي بخش ديگري از اقداماتي است كه به صورت الكترونيكي در حال انجام است.

به گفته وي، همه فرآيندهاي صدور پروانه بهره‌برداري‌، فرآيندهاي ستاد تسهيل و رسيدگي به مسائل واحدهاي توليدي، صدور معافيت‌هاي گمركي‌، معرفي واحدهاي توليدي براي استفاده از تسهيلات ريالي و ارزي به عنوان سرمايه در گردش صندوق توسعه ملي‌،از طريق سامانه هاي الكترونيكي صورت مي گيرد.

همچنين سامانه ارتقاي مديريت بنگاه (طرح سام) و تخصيص كمك بلاعوض و پرداخت تسهيلات به واحدهاي متقاضي، تسهيلات معدني، استعلام مجوزهاي معدني‌، بازرسي و تاييد بازرس، گزارش‌هاي ستاد اجرايي و صورتجلسات كارگروه معدن استان‌ها و صورتجلسات ستاد توسعه معادن استاني از ديگر اقدامات سامانه‌هاي الكترونيكي است.

منبع : شاتا

بازدید 12431 بار

نظرات مشتریان

افتخارات و مجوزهای ایران صنعت


  • 0
  • 0

گواهی ثبت اختراع ایران صنعت گواهی کارآفرین برتر ایران صنعت گواهی عضویت در انجمن مشاوران سرمایه گذاری و نظارت طرح ها ایران صنعت پروانه خدمات فنی و مهندسی ایران صنعت تندیس کارآفرین برتر ایران صنعت عضویت پارک علم و فناوری خراسان جنوبی نماد سرآمدی ایران صنعت

معرفی ایران صنعت

نگارش طرح توجیهی و انجام مطالعات امکان سنجی در حوزه های مختلف از قبیل: صنعت، کشاورزی و دامپروری، خدمات، گردشگری و توریست سلامت تخصص ایران صنعت بوده و از سال 1386 خدمات رسان سرمایه گذاران عزیز در این حوزه بوده ایم. ما در راستای کمک به سرمایه گذاران بخش فروشگاه دانلود طرح توجیهی آماده را راه اندازی نموده ایم تا با حداقل هزینه از پروژه های مختلف اطلاعات جامعی دریافت نمایند.

تلفن تماس: 05691011020
                 05632342065
همراه : 09012500867

ساعات پاسخگویی: هر روز از ساعت 8:30 تا 15:30 - بجز ایام تعطیل

ایمیل: isanat85[at]gmail.com

 ایران صنعت در لینکداین ایران صنعت در اینستاگرام  ایران صنعت در تلگرام