زیان 1.2 میلیارد دلاری دومین فولادساز بزرگ جهان - ایران صنعت
ایران صنعت - طرح توجیهی و مشاوره سرمایه گذاری
ایران صنعت - اخبار، تازه های تکنولوژی و تحلیل بازار

آخرین راهنمای انتخاب

کلیه مطالب راهنمای انتخاب ...

تازه های تکنولوژی

همه خبرها ...

راهنمای سرمایه گذاری

همه مقالات مرتبط ...

محبوب ترین های سایت

یکشنبه, 22 ارديبهشت 1392 ساعت 13:56

زیان 1.2 میلیارد دلاری دومین فولادساز بزرگ جهان

نوشته شده توسط 
این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

 شرکت ژاپنی نیپون استیل– سامیتومو میتال عواملی چون کافی نبودن میزان کاهش هزینه ها، روند نزولی قیمت جهانی فولاد و سرمایه گذاری های ناموفق شرکت در بازارهای سرمایه را از مهمترین عوامل زیان 124.5 میلیون ینی (1.2 میلیارد دلار) خود برشمرد.

شرکت نیپون استیل– سامیتومو میتال، دومین فولادساز بزرگ جهان، از زیان 1.2 میلیارد دلاری خود در سال مالی منتهی به 31 مارس 2013 خبر داد.

به گزارش بورس نیوز به نقل از خبرگزاری فرانسه، شرکت ژاپنی نیپون استیل– سامیتومو میتال عواملی چون کافی نبودن میزان کاهش هزینه ها، روند نزولی قیمت جهانی فولاد و سرمایه گذاری های ناموفق شرکت در بازارهای سرمایه را از مهمترین عوامل زیان 124.5 میلیون ینی (1.2 میلیارد دلار) خود برشمرد.

 به رغم زیان خالص 1.2 میلیارد دلاری، گزارش های مالی شرکت نیپون استیل – سامیتومو میتال که سال گذشته با ادغام دو غول صنعت فولاد تأسیس شد، از سود عملیاتی 20.1 میلیارد ینی (193.5 میلیون دلار) این شرکت حکایت دارد. این شرکت عظیم فولادسازی در سال مالی اخیر خود بیش از 43 میلیارد ین (41.5 میلیارد دلار) فروش داشته است.

کاهش شدید ارزش ین ژاپن در برابر سایر ارزهای معتبر خارجی باعث شده است که غول صنعت فولاد ژاپن، در قیاس با رقبای قدرتمند چینی و کره ای خود، از مزیت رقابتی خوبی برای افزایش صادرات به کشورهای دیگر برخوردار باشد اما رقابت تنگاتنگ بین فولادسازان بزرگ شرق آسیا، آنها را مجبور کرده است که برای حفظ سهم خود از بازارهای جهانی، حاشیه سود خود را تا کمترین میزان ممکن پایین بیاورند.

شرکت نیپون استیل – سامیتومو میتال طی بیانیه ای در این خصوص اعلام کرده است: «بهبود نسبی وضعیت اقتصادهای بزرگ جهان به ویژه آمریکا از یک سو و کاهش ارزش ین در برابر سایر ارزهای معتبر جهان از سوی دیگر، ما را از لحاظ بازار صادرات در وضعیت خوبی قرار داده است اما در عین حال رقابت سنگین ما با فولادسازان کره ای و چینی، همچنان فشار زیادی را به بازارهای جهانی فولاد وارد می کند».

شرکت نیپون استیل – سامیتومو میتال ژاپن هنوز پیش بینی سود و زیان خود در سال مالی جدیدش را منتشر نکرده است. این شرکت در توضیح دلیل منتشر نشدن پیش بینی سال مالی منتهی به مارس 2014 خاطرنشان ساخته است: « شرکت هنوز در حال مذاکره برای بستن قراردادهای جدید با تأمین کنندگان و خریداران است. در حال حاضر حتی امکان برآورد نسبی سود زیان نیز وجود ندارد اما به محض مهیا شدن شرایط، پیش بینی مالی جدید خود را منتشر خواهیم کرد».

گفتنی است شرکت نیپون – استیل سامیتومو میتال در حال حاضر دومین فولادساز بزرگ جهان پس از شرکت آرسلور میتال هند به شمار می رود.

بازدید 1744 بار

افتخارات و مجوزهای ایران صنعت


معرفی ایران صنعت

نگارش طرح توجیهی و انجام مطالعات امکان سنجی در حوزه های مختلف از قبیل: صنعت، کشاورزی و دامپروری، خدمات، گردشگری و توریست سلامت تخصص ایران صنعت بوده و از سال 1386 خدمات رسان سرمایه گذاران عزیز در این حوزه بوده ایم.

 

تلفن تماس: 05632420200
همراه : 09393623135

ایمیل: isanat85[at]gmail.com