قول بانک‌ها برای عمل به تعهدات اشتغال تا پایان‌ماه - ایران صنعت
ایران صنعت - طرح توجیهی و مشاوره سرمایه گذاری

فروشگاه طرح توجیهی   فایل های من    سبد خرید

ایران صنعت - اخبار، تازه های تکنولوژی و تحلیل بازار

آخرین راهنمای انتخاب

کلیه مطالب راهنمای انتخاب ...

تازه های تکنولوژی

همه خبرها ...

راهنمای سرمایه گذاری

همه مقالات مرتبط ...

محبوب ترین های سایت

شنبه, 11 خرداد 1392 ساعت 12:04

قول بانک‌ها برای عمل به تعهدات اشتغال تا پایان‌ماه

نوشته شده توسط 
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی به تشریح جزئیات برنامه‌های ایران در اجلاس سازمان بین المللی کار پرداخت و گفت:‌ بانک‌ها قول دادند تا پایان خردادماه به تعهدات تسهیلات اشتغال عمل کنند.

اسدالله عباسی با اشاره به برنامه‌های وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی و نیز حضور نمایندگان کارگری و کارفرمایی در اجلاس سالانه سازمان جهانی کار، اظهار داشت: سه تشکل‌ کارگری و یک تشکل کارفرمایی نمایندگان خود را برای حضور در اجلاس معرفی کرده تا بتوانند حضور موثر داشته باشند.

:: برنامه‌ریزی برای ارتقا جایگاه ایران در سازمان جهانی کار

وی در خصوص برنامه‌های حضور در این اجلاس گفت: مباحث مربوط به روابط کار و ارتباطات با دیگر کشور‌ها به منظور انتقال تجربیات و نیز بررسی تهدید‌های بازار کار و اشتغال در جهان از موضوعات مطرح است.

وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی افزود: چالش‌های امروزی جهان و بررسی کاهش حوادث ناشی از کار از دیگر مباحث است.

عباسی در پاسخ به این سوال که برنامه‌ای برای حضور در هیئت رئیسه سازمان جهانی کار دارید، بیان داشت: با حضور پررنگ تلاش می‌کنیم جایگاه کشور را در عرصه بین الملل تقویت کنیم و بتوانیم در عرصه های مختلف این جایگاه را ارتقا دهیم.

 

:: به همه اهداف اشتغال تعیین شده نرسیدیم

وی در پاسخ به این سوال که وضعیت ایجاد اشتغال و تسیهلات دهی بانک‌ها را چگونه ارزیابی می‌کنید، تصریح کرد: سال گذشته نمی‌توان گفت به همه آن چیزی که از پیش تعیین شده بود رسیدیم و سال گذشته سالی خاص و استثنایی از لحاظ تحریم‌ها و مسائل جهانی از جمله با فروش نفت و ارتباط آن با بودجه بود.

وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی تاکید کرد: این موضوعات قطعا در روند تحقق اهداف اشتغالزایی تاثیر گذار است.

 

:: قول بانک‌ها برای پرداخت کامل تعهدات اشتغالزایی

عباسی با بیان اینکه آنچه تعهد بانک‌ها در پرداخت تسهیلات بوده تقریبا پرداخت شده است، افزود: به طور کلی برخی بانک‌ها تعهدات خود را انجام داده و برخی نیز عملکردی مناسبی نداشتند و در جلسه‌ شورای عالی اشتغال مقرر شد که بانک‌ها تا پایان خرداد ماه عملکرد آنها مجدد بررسی و اعلام شود.

وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی در پاسخ به این سوال که برخی اخبار حکایت از محقق شدن 50 درصد تعهدات تسهیلات دهی بانک‌ها داشت،‌ عنوان کرد: بسیاری از بانک‌ها اینگونه بوده و قرار شد با کارگروه اشتغال استان‌ها به نقطه مطلوب برسند تا بتوان در ماه‌های آینده به تکالیف خود عمل کنند و البته برخی نیز عملکردی خوبی داشتند.

 

:: حضور ذهن در خصوص آمار ایجاد اشتغال ندارم

وی پاسخ به این سوال که چه میزان شغل سال گذشته ایجاد شده است،‌ گفت: اکنون حضور ذهن در خصوص آمار ندارم اما برای حفظ و صیانت از اشتغال موجود تلاش بسیاری کردیم.

 

:: به تعهدات و قولهایی که دادم عمل می‌کنم

عباسی در خصوص اجرای برنامه‌های وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی تا پایان عمر دولت، تصریح کرد: در خصوص برنامه‌های کوتاه‌ مدتی که قول دادم پایبندم و آنها را اجرا خواهم کرد.

وی افزود: اجرای بیمه کارگران ساختمانی، مطالبات بازنشستگان و زنان سرپرست خانوار در حال انجام است و اعتبارات آن نیز در بودجه توسط مجلس تصویب شده است.

وی ادامه داد: رفع مشکلات صندوق بازنشستگان فولاد کشور نیز از دیگر برنامه‌ها است.

منبع : farsnews.com

بازدید 1959 بار

افتخارات و مجوزهای ایران صنعت


معرفی ایران صنعت

نگارش طرح توجیهی و انجام مطالعات امکان سنجی در حوزه های مختلف از قبیل: صنعت، کشاورزی و دامپروری، خدمات، گردشگری و توریست سلامت تخصص ایران صنعت بوده و از سال 1386 خدمات رسان سرمایه گذاران عزیز در این حوزه بوده ایم.

 

تلفن تماس: 05632420200
همراه : 09393623135

ایمیل: isanat85[at]gmail.com