مشکل تأمین مالی ۷ طرح فولادی/ طرح‌ها به بخش خصوصی واگذار شود - ایران صنعت
ایران صنعت - طرح توجیهی و مشاوره سرمایه گذاری
ایران صنعت - اخبار، تازه های تکنولوژی و تحلیل بازار

آخرین راهنمای انتخاب

کلیه مطالب راهنمای انتخاب ...

تازه های تکنولوژی

همه خبرها ...

راهنمای سرمایه گذاری

همه مقالات مرتبط ...

محبوب ترین های سایت

سه شنبه, 05 شهریور 1392 ساعت 00:30

مشکل تأمین مالی ۷ طرح فولادی/ طرح‌ها به بخش خصوصی واگذار شود

نوشته شده توسط 
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به مشکل ایمیدرو در تأمین نقدینگی برای اجرای ۷ طرح فولادی با وجود تأمین فاینانس چینی، گفت: اجرای این طرح‌ها باید به بخش خصوصی واگذار شود.

محمدرضا نعمت‌زاده در مراسم تودیع و معارفه روسای سابق و جدید ایمیدرو گفت: وقتی ایمیدرو علی‌رغم تأمین فاینانسور چینی برای اجرای 7 طرح فولادی، در تأمین پیش پرداخت به بانک و گشایش ال‌سی مشکل دارد، باید از بخش خصوصی استفاده کند.

وی تأکید کرد: قرار است طرح‌های معدنی به بخش خصوصی واگذار شود، پس بهتر است این بخش از روز اول وارد کار شود.

 

وزیر صنعت در ادامه با بیان اینکه ایمیدرو به دلیل اجرای اصل 44 نتوانسته به اهداف خود برسد، گفت: برای تحقق این هدف نیازمند همدلی و  مدیریت جدید بودیم.

وی همچنین با مطرح کردن یک خاطره از اوایل انقلاب، گفت: در آن زمان، وزیر کار بودم و بر اساس حکمی از طرف امام خمینی(ره) باید دستگاه‌های دولتی از آثار طاغوت و شاهنشاهی پاک‌سازی می‌شد. مثلاً اگر کتابی با علامت شیر و خورشید در یک کتابخانه وجود داشت، بابت آن جریمه صادر می‌شد.

وی ادامه داد: در همین راستا باید با یکی از مدیران کل قبل از انقلاب خداحافظی می‌کردیم که پس از بررسی‌ها مشخص شد وی مدیر خوبی بوده ولی چون بر اثر فشار سازمان امنیت، دو نفر از افراد اعتصاب‌کننده را معرفی کرده بود، این مسئله به منزله همکاری وی با سازمان امنیت بود و در نتیجه مجبور شدیم از او خداحافظی کنیم.

نعمت‌زاده ادامه داد: با این وجود، روابط دوستانه ما ادامه یافت و این مدیر تا 10 سال عیدها به دیدن من می‌آمد.

نعمت‌زاده پس از برگزاری مراسم تودیع و معارفه در پاسخ به سؤال یک خبرنگار که پرسید آیا از مطرح کردن این خاطره، منظور خاصی داشتید؟ گفت: به هر حال این یک خاطره بود که مربوط به اوایل انقلاب می‌شد.

مهدی کرباسیان امروز به عنوان رئیس جدید سازمان ایمیدرو منصوب شد که نعمت‌زاده با اشاره به برخی سوابق کاری وی، گفت: وزرای کار و اقتصاد نیز دنبال این بودند که از کرباسیان استفاده کنند و حتی امروز صبح نیز یکی از وزرا در تماس تلفنی با من، خواستار کنسل‌شدن ریاست وی بر ایمیدرو شد، اما در نهایت به دلیل علاقه ایشان به موضوع معدن و صنعت، به عنوان رئیس ایمیدرو منصوب شد.

نعمت‌زاده در ادامه با بیان اینکه عملکرد ایمیدرو در برخی موارد نشان داده که علاقه‌ای به حضور بخش خصوصی در طرح‌ها ندارد، گفت: باید روشی به کار گرفته شود که هم کار ایمیدرو صحیح باشد و هم بخش خصوصی علاقمند به کار، وارد فعالیت‌های معدنی شود، زیرا ایمیدرو با منابع مالی محدود نمی‌تواند همه پروژه‌ها را اجرایی کند.

وزیر صنعت در ادامه با تأکید بر لزوم جلوگیری از صادرات مواد معدنی خام، گفت: نباید سنگ آهن به صورت کنسانتره صادر شود بلکه باید به فولاد تبدیل شود.

وی با بیان اینکه طبق برنامه باید به صادرات 15 میلیون تن سیمان برسیم، گفت: این رقم را باید افزایش دهیم تا آنجا که 50 میلیون تن صادرات سیمان داشته باشیم.

منبع: فارس

بازدید 1511 بار

افتخارات و مجوزهای ایران صنعت


معرفی ایران صنعت

نگارش طرح توجیهی و انجام مطالعات امکان سنجی در حوزه های مختلف از قبیل: صنعت، کشاورزی و دامپروری، خدمات، گردشگری و توریست سلامت تخصص ایران صنعت بوده و از سال 1386 خدمات رسان سرمایه گذاران عزیز در این حوزه بوده ایم.

 

تلفن تماس: 05632420200
همراه : 09393623135

ایمیل: isanat85[at]gmail.com