احتمال افزايش حق مسکن و خواربار کارگران در هفته جاری - ایران صنعت
ایران صنعت - طرح توجیهی و مشاوره سرمایه گذاری
ایران صنعت - اخبار، تازه های تکنولوژی و تحلیل بازار

آخرین راهنمای انتخاب

کلیه مطالب راهنمای انتخاب ...

تازه های تکنولوژی

همه خبرها ...

راهنمای سرمایه گذاری

همه مقالات مرتبط ...

محبوب ترین های سایت

یکشنبه, 10 شهریور 1392 ساعت 19:30

احتمال افزايش حق مسکن و خواربار کارگران در هفته جاری

نوشته شده توسط 
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

عضو شورای عالی کار از احتمال ابلاغ حق مسکن و خواربار در هفته جاری خبر داد و گفت: این دو موضوع مصوبه شورا را دارد و از اول مرداد قابل اجراست.

محمد احمدی در خصوص آخرین وضعیت اجرای مصوبه افزایش 10 هزار تومانی حق مسکن و 15 هزار تومانی خواروبار کارگران، اظهار داشت: با توجه به اینکه این موضوع در زمان رفتن دولت دهم و آمدن دولت یازدهم انجام شد، به این دلیل اکنون با تاخیر در ابلاغ روبرو شده است.

 عضو شورای عالی کار با بیان اینکه از وزیر تعاون کار و رفاه درخواست شده تا سریعتر این دو موضوع ابلاغ شود، گفت: در دولت دهم افزایش حق مسکن مصوب شد و اکنون نیز مشکل خاصی برای ابلاغ آن وجود ندارد.

این فعال کارگری تاکید کرد: قرار بود مصوبه حق مسکن توسط معاون اول دولت دهم ابلاغ شود، اما این کار انجام نشد.

عضو کانون عالی شوراهای اسلامی کار با اشاره به اینکه این موضوع مشکل قانونی برای اجرا ندارد، تصریح کرد:‌ شورای عالی کار مسئول تعیین حق مسکن و خواروبار بوده و در این رابطه قانون رعایت شده است.

وی در پاسخ به این سوال که از چه زمانی حق مسکن و خواروبار قابلیت اجرایی دارد، بیان داشت: این دو مصوبه براساس صورت جلسه شورای عالی کار از اول مرداد قابلیت اجرایی دارد و پس از ابلاغ نیز برای کارگاه‌ها و کافرمایان لازم الاجرا خواهد بود.

احمدی ابراز امیدواری کرد: در هفته جاری این دو مصوبه از سوی وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی ابلاغ شود.

این عضو شورای عالی کار در خصوص معیارهای انتخاب معاون روابط کار وزارت تعاون کار و رفاه نیز گفت: فردی برای این معاونت انتخاب شود که روابط کار را به خوبی بشناسد و در آن متخصص باشد و نیز نقاط قوت و ضعف را شناساسی کرده و بدون ملاحظات سیاسی و حواشی مباحث کارشناسی را در نظر بگیرد.

منبع: فارس

بازدید 1477 بار

افتخارات و مجوزهای ایران صنعت


معرفی ایران صنعت

نگارش طرح توجیهی و انجام مطالعات امکان سنجی در حوزه های مختلف از قبیل: صنعت، کشاورزی و دامپروری، خدمات، گردشگری و توریست سلامت تخصص ایران صنعت بوده و از سال 1386 خدمات رسان سرمایه گذاران عزیز در این حوزه بوده ایم.

 

تلفن تماس: 05632420200
همراه : 09393623135

ایمیل: isanat85[at]gmail.com