نحوه محاسبه سود سپرده بانکی - ایران صنعت
ایران صنعت - طرح توجیهی و مشاوره سرمایه گذاری
ایران صنعت - دانستی های طرح توجیهی و کسب و کار

آخرین راهنمای انتخاب

کلیه مطالب راهنمای انتخاب ...

راهنمای سرمایه گذاری

همه مقالات مرتبط ...
جمعه, 28 تیر 1392 ساعت 22:40

نحوه محاسبه سود سپرده بانکی

نوشته شده توسط 
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

در ادامه دانستنی های مرتبط با پول و اعتبار امروز به تشریح نحوه محاسبه سود سپرده بانکی می پردازیم تا شما هم به راحتی قادر به محاسبه سود حساب های بانکی تان باشید .

برای محاسبه سود سپرده های بانکی باید بدانیم که طرح مورد نظر ما ، سود را به صورت روزشمار یا ماهانه محاسبه می کند.

 در روش روزشمار ابتدا باید مبلغ سپرده رو در نرخ سود ضرب و سپس حاصل رو در تعداد روزهای سپرده گذاری ضرب و نتیجه حاصل را بر عدد 36500 تقسیم کرد.

برای محاسبه سود ماهانه پس از ضرب مبلغ سپرده در نرخ سود نتیجه حاصل رو باید در تعداد ماه های سپرده گذاری ضرب کرده و نتیجه را بر عدد 1200 تقسیم کرد.

فرض کنیم شخصی مبلغ پنج میلیون تومان برای مدت دو سال با نرخ سود 20 درصد در بانکی سپرده گذاری کرده، برای محاسبه میزان سودی که به این سپرده گذاری تعلق می گیره باید عدد پنج میلیون رو در عدد 20 که نرخ سود سپرده است ضرب کرده و نتیجه رو در عدد 24 ماه که در واقع تعداد ماه های دو سال است ضرب کنیم.

نتیجه حاصل رو اگر بر عدد 1200 تقسیم کنیم عدد حاصل مبلغ دو میلیون تومان به دست می آید که در واقع میزان سودی است که بانک در مدت دو سال به پنج میلیون تومان سپرده گذاری پرداخت می کنه.

البته بد نیست بدونید که اکثر بانک ها درون سایت هاشون امکاناتی رو برای محاسبه سود انواع سپرده ها قرار دادند که می تونید از این سیستم ها هم استفاده کنید.

بازدید 1879 بار

افتخارات و مجوزهای ایران صنعت


معرفی ایران صنعت

نگارش طرح توجیهی و انجام مطالعات امکان سنجی در حوزه های مختلف از قبیل: صنعت، کشاورزی و دامپروری، خدمات، گردشگری و توریست سلامت تخصص ایران صنعت بوده و از سال 1386 خدمات رسان سرمایه گذاران عزیز در این حوزه بوده ایم.

 

تلفن تماس: 05632420200
همراه : 09393623135

ایمیل: isanat85[at]gmail.com