نمایش موارد بر اساس برچسب: اخبار تحلیلی - ایران صنعت
ایران صنعت - طرح توجیهی و مشاوره سرمایه گذاری
ایران صنعت - اخبار، تازه های تکنولوژی و تحلیل بازار

آخرین راهنمای انتخاب

کلیه مطالب راهنمای انتخاب ...

تازه های تکنولوژی

همه خبرها ...

راهنمای سرمایه گذاری

همه مقالات مرتبط ...

محبوب ترین های سایت

الگوهای رفتاری سرمایه گذاران در شرایط فعلی بیان گر این موضوع است که حرکت های گاه و بی گاه و از این شاخه به آن شاخه پریدن در این روزهای بازار سهام همه گیر شده و در نهایت افزایش میزان نوسان قیمت ها را در اغلب سهم ها شاهد هستیم. بطوریکه مدتی است چرخش میان صنایع مختلف به صورت روزانه و در خلاف جهت روزهای قبل از آن اتفاق می افتد.

از این رو در حال حاضر بررسی عوامل اثرگذار بر الگوهای رفتاری نوع نگرش سرمایه گذاران حائز اهمیت است.

منتشرشده در اخبار سرمایه

ساعت ۱۷ و ۵۵دقیقه روز چهارشنبه ۱۳مهر۹۰ خبر افتتاح کارخانه ذوب‌آهن غرب کشور در استان همدان، با حضور معاون اول رئیس‌جمهوری روی خروجی تلکس‌ها و خبرگزاری‌ها مشاهده شد.

همان شب نیز آیین افتتاح این کارخانه به نقل از واحد مرکزی خبر همدان در کنار تصاویر و توضیحاتی درباره چند طرح افتتاح شده دیگر در چند نوبت از شبکه‌های داخلی پخش شد. در آن خبرها گفته شد که با راه‌اندازی این کارخانه برای ۲۵۰ نفر به‌طور مستقیم و بیش از ۷۰۰ نفر به‌طور غیرمستقیم اشتغال ایجاد شده است. قرار بود در این کارخانه که در کیلومتر ۴۵ جاده همدان – سنندج در زمینی معادل ۲۶۷ هکتار و با ۳۳۰ میلیارد ریال احداث شده است،

منتشرشده در اخبار سرمایه

سازمان تجارت جهانی (WTO) با عضویت بیش از ۹۸ درصد کشورهای دنیا، یکی از بزرگترین سازمان‌های اقتصادی در سطح بین‌المللی است.

این سازمان با هدف تسهیل تجارت بین کشورها، از طریق ایجاد شرایط منصفانه و عادلانه برای رقابت و ارتقای سطح زندگی و درآمدها و اشتغال کامل و توسعه تولید و بهره‌برداری بهینه از منابع جهان و کمک به مشارکت فعال کشورهای در حال توسعه در تجارت جهانی ایجاد شده است. عضویت ایران در این سازمان همواره یکی از بحث‌برانگیزترین مباحث پس از انقلاب اسلامی بوده است،

منتشرشده در اخبار سرمایه

فرش دستباف ایران تا چند سال قبل یکه‌تازی می‌کرد، اما به‌تازگی شاهد ورود رقبایی هستیم که برای صعود خود از طرح و نقشه ایرانی استفاده می‌کنند و شاید دلیل موفقیت آنها هم همین باشد؛ کپی دستبافته‌هایی که همه هنر آن را تنها متعلق به ایران می‌دانند.
فرش دستباف تنها کالایی از ایران است که دنیا را در انحصار خود درآورده، از این‌رو برای تداوم این انحصار، ایجاد تحول و صد البته ثبت برندهای فرش ایرانی همراه با حفظ کیفیت، ضرورتی اجتناب‌ناپذیر تلقی می‌شود. در واقع برای حمایت و حفاظت از برندهای ایران و تداوم موفقیت‌ها، به ثبت رساندن آنها در جهان لازم است که ایران توانسته با فرش دستباف حضور خود در سازمان‌جهانی مالکیت فکری (WIPO) را رقم بزند.

منتشرشده در اخبار سرمایه

ارزیابی شاخص«توانمندسازی تجاری» ایران در سازمان ملل برای نخستین بار انجام شد.

این اتفاق را به جرات می‌توان یک جهش رو به جلو برای تجارت ایران دانست، چراکه به نظر می‌رسد اطلاعات تجاری کشور در سال‌های اخیر آنقدر شفاف و در دسترس شده است که شبکه رقابت‌پذیری جهانی اقتصاد در سازمان ملل بتواند ایران را در فهرست ۱۳۲ کشور برای بررسی توانمندی‌های تجاری قرار دهد. هرچند ایران در این گروه، رتبه حائز اهمیتی را کسب نکرد و در پله ۱۱۷ میان ۱۳۲ کشور قرار گرفت، اما نفس حضور ایران بین این کشورها برای نخستین بار نقطه‌عطفی بود که براساس آن می‌توان با رفع موانع تجاری در سال‌های آینده پله‌های پیشرفت را طی کرده و ارتقای رتبه را تجربه کنیم.

منتشرشده در اخبار سرمایه

دست تولید مدت‌هاست که آسان به تسهیلات بانکی نمی‌رسد. بانک‌ها برای این سختگیری دلیل و برهان دارند و از سویی هم فهرست مشکلات تولیدکنندگان بلندبالاست‌.

کاهش میل مردم به سپرده‌گذاری، صف طولانی متقاضیان و اقتصاد بانک‌محور از جمله عواملی است که دست بانک‌ها را در پرداخت تسهیلات تنگ کرده و از سوی دیگر، بانک‌ها که بیشترشان خصوصی شده‌اند نیز در مقابل سهامداران خود به عنوان بنگاه اقتصادی مسئول و ناچار به پاسخگویی هستند. به این ترتیب، برای تامین سود بیشتر برای سهامداران‌شان سرمایه خود را به بخش‌هایی تزریق می‌کنند که بازگشت سرمایه بیشتری دارد؛

منتشرشده در اخبار سرمایه

متغیرها و عواملی مانند کاهش فروش نفت و درآمدهای حاصل از فروش محصولات وابسته به آن، محدودیت در دریافت منابع ارزی جدید در کنار آثار احتمالی اجرای برنامه‌های اقتصادی دولت جدید و نیز بروز جنگ و بحران‌های منطقه‌ای، هر یک می‌توانند در تشدید نوسان قیمت این ارز اثرگذار باشند.

بهای دلار چند روزی است دوباره با نوساناتی همراه شده و نگاه برخی معامله‌گران و سرمایه‌گذاران را به خود جلب کرده که این ارز متغیرهای زیادی را برای انتخاب روند آتی خود زیر ذره‌بین دارد.

منتشرشده در اخبار سرمایه

از آنجا که سرمایه بانک کاهش دهنده ریسک بانک محسوب می‌شود، بنابراین نسبت سرمایه که نوعا به صورت سرمایه تقسیم بر دارایی تعریف می‌شود نسبت مهمی برای ارزیابی‌ها به دست می‌دهد.

بانکی که سرمایه بیشتر نگه می‌دارد زیان‌های بالقوه را آسان تر می‌تواند هضم کند و به حیات اقتصادی خود در شرایط سخت اقتصادی پس از خصوصی‌سازی و محیط رقابتی بهتر ادامه دهد. بانک‌هایی که نسبت سرمایه بالاتر دارند از نرخ کفایت سرمایه بالاتری بهره‌مند هستند هرچند آن بانک به‌طور نسبی سطح سرمایه بالاتری نداشته باشد.

منتشرشده در اخبار سرمایه

با خداحافظی از دولت نهم و دهم و روی کارآمدن دولت جدید آنچه می تواند به عنوان موضوعی برای بحث و بررسی مطرح شود، عملکرد سازمان بورس و بازار سرمایه از جنبه های گوناگون طی هشت سال گذشته می باشد.

در همین ارتباط رییس کانون نهادهای سرمایه گذاری ایران در بیان وضعیت ارتباطات بین المللی بورس ایران با بورس های دنیا طی سال های اخیر در عنوان کرد: در ابتدای پایه گذاری سیاست ها و خط مشی های بازار سرمایه موضوع و شعار اصلی، حرکت به سمت کارایی بهتر و تبدیل بورس ایران به یک بورس بین المللی بود که متأسفانه طی هشت سال گذشته چنین اتفاقی به دلیل تغییر جهت گیری ها از برنامه های تدوین شده محقق نشد.

منتشرشده در اخبار سرمایه

آیا سونامی دوباره دربازارمسکن درحال شکل گیری است ؟ ما باید چه کنیم ؟ این بخشی از سوالهایی است که در ذهن ما می گذرد در این مطلب بر آن شدیم به تحلیل بازار مسکن بپردازیم . امیدواریم این مطلب برای شما عزیزان خصوصا سرمایه گذاران بازار مسکن مفید فایده باشد. همراه ایران صنعت باشید تا به تحلیل این بازار بپردازیم.

برای تحلیل قیمت هرکالائی معمولا 2 راه وجود دارد  الف :تحلیل اقتصادی (بنیادی)  ب : تحلیل تکنیکال (فنی )

قیمت یک کالا را مقدارعرضه وتقاضا تعیین میکند . افراد دربازار مسکن 2 دیدگاه دارند. اول دید مصرفی و دوم دید سرمایه گذاری که عامل رونق وتحرک بازار همیشه تقاضای مصرفی بوده است .

منتشرشده در اخبار سرمایه

ذخیره‌سازی سکه، اسکناس و طلا‌ در لابه‌لای بالش، تشک، زیر فرش‌، صندوقچه‌های قدیمی و گوشه وکنار خانه‌ها برای روز مبادا، سنتی است که از مادربزرگ‌ها و پدربزرگ‌ها به ارث رسیده؛ آن هم با این استدلال که کسی از نگهداری پول و خرید طلا و سکه ضرر نمی‌کند. اما این روش تا زمانی کارساز است که رشد ارزش اندوخته هم‌قدم با نرخ تورم یا دست‌کم هم‌‌جهت با آن باشد. به همین دلیل امروز با افت هر روز قیمت سکه و طلا‌، ذخیره کردن آن، نه تنها سودی ندارد، بلکه ارزش اندوخته نیز کم و کمتر می‌شود. به این ترتیب، کسانی که در اوج گرانی‌ها، سکه و طلا خریدند و ذخیره کردند، باز هم در تبدیل آنها به پول نقد و سرمایه‌گذاری آنها در چرخه اقتصاد‌، بیشتر متضرر خواهند شد‌. به هرحال، بعد از داستان افزایش قیمت طلا، سکه و ارز از سال‌۹۰ که توجه بسیاری از افراد را به خود جلب کرد و باعث شد، سرمایه‌ها به این بازار سوق داده شوند؛ خطر افزایش نقدینگی در جامعه، توجه متولیان امر را به خود جلب کرد تا بتوانند راهکاری برای آن بیندیشند. اما نقدینگی در این مدت به چه میزان بوده است؟

منتشرشده در اخبار سرمایه

حدود یک سال است که نرخ طلا در کشور نوسان بسیاری را تجربه کرده است. سال گذشته در همین روز (24 تیر 1391) سکه تمام بهار آزادی 716 هزار تومان فروخته می‌شد و 7 ماه بعد از آن به نرخ 1.500.000 تومان رسید و الان 1.080.000 تومان خریداری می‌شود. شاید نوسان نرخ هیچ کالایی به اندازه سکه و طلا نبوده باشد.

خیلی‌ها دوست دارند بدانند در کدام حالت سود بیشتری نصیبشان می‌شود: سکه بخرند یا بفروشند؟ همراه ایران صنعت بمانید تا به بررسی این موضوع بپردازیم.

منتشرشده در اخبار سرمایه

بانک جهانی که توسعه اقتصادی ملل کم‌درآمد را سرلوحه فعالیت‌های خویش قرار داده است هر ساله شاخص‌های ده‌گانه محیط کسب‌وکار را برای کشورهای جهان محاسبه کرده و رتبه کشورها در هر زمینه مشخص می‌شود. در ایران نیز علاوه بر شاخص‌های مذکور، به همت و ابتکار گروه کسب و کار مرکز پژوهش‌های مجلس شکل بومی‌شده زیرشاخص‌های کسب و کار در قالب 22 مولفه در دو سال گذشته به صورت فصلی و به تفکیک استان‌ها گردآوری و محاسبه شده است.

محیط کسب وکار به محیط بیرون از بنگاه‌ها مربوط می‌شود و عناصر و اجزای در نظر گرفته شده در آن شباهت به کالاهای عمومی دارند که برای همه بنگاه‌های درون اقتصاد جنبه مشترک پیدا می‌کنند (نهاده‌های عمومی از قبیل مقررات‌گذاری تنظیمی، قوانین نیروی کار، دادگاه‌ها و نظام حقوقی، خدمات زیرساختی مثل برق، آب، مخابرات، حمل و نقل، گمرک‌ها، ناامنی و جرم و جنایت، رقابت عادلانه، مدیریت مالیاتی، مجوز کسب و کار، ثبات سیاسی و ...)

منتشرشده در اخبار سرمایه

افتخارات و مجوزهای ایران صنعت


معرفی ایران صنعت

نگارش طرح توجیهی و انجام مطالعات امکان سنجی در حوزه های مختلف از قبیل: صنعت، کشاورزی و دامپروری، خدمات، گردشگری و توریست سلامت تخصص ایران صنعت بوده و از سال 1386 خدمات رسان سرمایه گذاران عزیز در این حوزه بوده ایم.

 

تلفن تماس: 05632420200
همراه : 09393623135

ایمیل: isanat85[at]gmail.com