طرح توجیهی تولید البسه چرمی - ایران صنعت
ایران صنعت - طرح توجیهی و مشاوره سرمایه گذاری
ایران صنعت - ایده های نو در سرمایه گذاری

آخرین راهنمای انتخاب

کلیه مطالب راهنمای انتخاب ...

تازه های تکنولوژی

همه خبرها ...

راهنمای سرمایه گذاری

همه مقالات مرتبط ...

محبوب ترین های سایت

دوشنبه, 28 مرداد 1392 ساعت 14:35

طرح توجیهی تولید البسه چرمی

نوشته شده توسط 
این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

هدف از ارائه طرح توجیهی تولید البسه چرمی ، معرفی آن به عنوان یک فرصت سرمایه گذاری و یک طرح نو در زمینه صنایع پوشاک است که در این مطلب به معرفی آن می پردازیم.
از زماني كه بشر زندگي جمعي را شروع كرده همواره در صدد بهره وري بهتر از محيط پيرامونش ، و چگونگي به حداقل رساندن نيازها و ضعف هايش در ارتباطات محيط بوده .تغييرات آب و هوايي، وي را متوجه كرد كه براي مقابله ، پوششي مناسب مورد نياز داردو از اين رو شروع به ساختن لباسهايي كرد كه مي توانست اورا دربرابر تغييرات جوي حفظ كند به مرور تزئين و زينت كاري نيز براين پوشش اضافه گرديد و به نوعي ، حالت خودنمايي را به خود گرفت تا جايي كه هدف اصلي كه همان پوشش بودرو به فراموشي سير كرد .

 اين امر بديهي مي نمايد كه نوع پوشش در جوامع مختلف كام ً لا مغاير يكديگرند . چرا كه هر كدام بسته به فرهنگ خويش به مسئله پوشاك و لباس با ديدي خاص مي نگرند و مي توان دريافت كه پوشش و نوع آن در هر جامعه اي ربط مستقيمي با فرهنگ آن جامعه دارد، به تدريج كه جامعه ها از لحاظ اجتماعي روبه پيشرفت نهادند. كماكان پوشاك نيز به نوعي متأثر از اين پيشرفتها گرديد .

همه تغييراتي كه در لباس است و اختلاف بين تن پوش مردم جوامع مختلف گذاشته، جدايي از خصوصيات جغرافيايي ، اقليمي و عوامل اجتماعي ، اقتصادي ، حرفه اي و سنتي ناشي از فرهنگ و جهان بيني آن جامعه نيز هست . استفاده از چرم از زمان انسان هاي نخستين رواج داشته است، از زماني كه انسان اوليه براي محافظت از پاهاي خود در مقابل سنگ و خار و خاشاك، تكه پوستي سخت به دور آن پيچيد و يا زماني كه پي برد مي توان آب را در مشك نگه

داري كرد، به مرور زمان دانش استفاده از چرم فزوني يافت و قبايل اوليه از چرم براي ساختن چادر، بستر، زيرانداز، زره، افسار و كفش استفاده كردند . اشياي پيدا شده در مصر باستان كه متعلق به سه هزار و ٥٠٠ سال قبل است، گواه آن است كه چرم با طلا و عاج هاي قيمتي مزين شده است. در زمان حضرت موسي، مصري ها چرم را براي ساختن دمپايي به كار مي بردند اما به علت كميابي و گران بودن تنها فرعون ها از آن استفاده مي كرده اند. در ايران نيز صنعت چرم و ديگر صنايع وابسته به آن همچون كيف و كفش و لباس به عنوان يكي از قديمي ترين صنايع كشور به حساب مي آيند.

 

نام و کد آیسیک تولید البسه چرمی

طبق اطلاعات بدست آمده از پرتال وزارت صنعت معدن و تجارت البسه چرمی با کد های زیر تولید می شوند:

ردیف

شرح محصول

کد آیسیک

واحد سنجش

1

کاپشن چرمي

18101222

عدد

2

البسه چرمي بجز کاپشن

18101280

عدد

 

شماره تعرفه گمرکي البسه چرمی

طبق اطلاعات بدست آمده از پرتال اتاق بازرگانی محصولات مورد مطالعه طبق تعرفه های گمرکی زیر به کشور وارد و یا صادر می شوند:

ردیف

شرح محصول

کدتعرفه

سودبازرگاني

1

لباس از چرم طبيعي يا دوبار ساخته شده

۴۲۰۳۱۰۰۰

60

2

دستکش ،دستکش يک انگشتي و نيم دستکش از چرم

۴۲۰۳۲۹۰۰

60

3

کمربند ،حمايل و بند شمشير از چرم طبيعي

۴۲۰۳۳۰۰۰

65

 

استاندارد هاي محصول  تولید البسه چرمی

بر اساس اطلاعات سازمان استاندارد و تحیققات صنعتی ایران استاندارد های زیر جهت تولید البسه چرمی آورده شده است:

ردیف

موضوع

شماره استاندارد

سال چاپ

1

ويژگيهاي ساخت پوشاک در صنعت چرم سازي

1858

1388

2

دستکش هاي چرمي

1764

1381

3

چرم -چرم لباسي-ويژگيها و روشهاي آزمون

78

1389

 

موارد مصرف و کاربرد البسه چرمی

نام محصول البسه (کاپشن،پالتو،کت،کلاه،دستکش،کمربند و...)چرمي مي باشد که اين محصولات به انواع پوشنده اي گرم و مناسب جهت استفاده در فصول سرد سال به کار ميرند.

با شروع فصل سرما، همراه با تغيير رنگ و نماي طبيعت، فروشگاه هاي پوشاك نيز رنگ و لعاب تازه اي مي گيرند. در اين فصل،کاپشن و کلا البسه چرمي كه گرمايي دلچسب را براي خريداران به ارمغان مي آورد، به مغازه ها راه مي يابد. در كشور ما نيز با توجه به كثرت جمعيت جوان و سليقه هاي متفاوتي كه در انتخاب نوع پوشش اين جمعيت وجود دارد بازار پوشاك زمستاني هر ساله بيش از قبل متنوع شده و امكان انتخاب بيش تري را براي متقاضيان فراهم مي كند. صنعت پوشاك به عنوان بزرگ ترين سيستم عرضه و تقاضا در جهان شناخته شده است و قشر عظيمي از افراد در اين بخش فعاليت مي كنند.

کالاهای جایگزین البسه چرمی

از آنجائيکه البسه چرمي به عنوان پوشاک زمستاني مورد بهره قرار مي گيرد ميتوان انواع پارچه هاي ضخيم، بافتني ها، كاپشن ، پالتو و ....... با جنس هاي ديگررا به عنوان کالاي جانشين نام برد، ليکن به دليل گرما زايي مناسب البسه چرم و خواص منحصر به فرد اين کالاها و نيز شکيل بودن شکل ظاهري هيج جايگزيني نميتوان براي البسه چرمي نام برد.

 

اهميت استراتژيکي البسه چرمی در دنياي امروز

استفاده از مدل هاي مختلف کاپشن هاي چرم و کلا البسه چرمي هميشه طرفداران خود را داشته و يکي از مد هاي هميشگي فصل سرماست.اين محصولات با حفظ ظاهر منحصر به فرد خود از موارد و متريال مناسب تري ساخته مي شوند تا کارايي و راحتي بيشتري براي مصرف کنندگان فراهم کنند.

 

جهت آشنایی با طرح توجیهی تولید پوشاک به این مقاله مراجعه نمایید.

جهت آشنایی با روش تولید البسه چرمی به این مقاله مراجعه مراجعه نمایید.

 

شرکت بهبود صنعت آمادگی خود جهت تهیه طرح توجیهی را اعلام می دارد

هم اکنون سفارش طرح توجیهی دهید

استفاده از کلیه مطالب این سایت برای عموم آزاد می باشد ، فقط در راستای حفظ زحمات تیم تولید محتوی ما خواهشمندیم در صورت برداشت از این محتوی لینک ما را درج نمایید. باسپاس

بازدید 3110 بار

افتخارات و مجوزهای ایران صنعت