چاپ کردن این صفحه
دوشنبه, 07 مرداد 1398 ساعت 11:19

طرح توجیهی تولید اینورتر برای نیروگاه خورشیدی

نوشته شده توسط 
این مورد را ارزیابی کنید
(3 رای‌ها)

در طرح توجیهی تولید اینورتر سعی شده است تا با معرفی این صنعت اطلاعات بیشتری در زمینه این طرح، میزان سرمایه گذاری، سودآوری، تسهیلات اعطایی و نرخ های بازده سرمایه گذاری آن ارائه شده و آن را به عنوان یک فرصت سرمایه گذاری مناسب بررسی نماییم، امیدوارم این اطلاعات مفید فایده باشد و تا پایان مطلب همراه ایران صنعت باشید.

 

اینورتر (Inverter) دستگاهی است برای تبدیل ولتاژ DC به AC . این دستگاه برق DC را از منابعی مانند پنل خورشیدی، باطری، یا سلول های سوختی دریافت و آن را به برق AC تبدیل می کند. برق خروجی را می توان به هر ولتاژی که نیاز باشد تبدیل کرد.

اینورتری که معمولا برای سیستم های خورشیدی یا سولار بکار می رود، اینورتر سینوسی خالص است اما در صورتی که صرفا جهت تامین روشنایی و یا برق برای دوربین مداربسته بکار رود استفاده از اینورترهای شبه سینوسی مشکلی نیز بلامانع است.

تقسیم بندی دیگر مورد استفاده برای اینورترهای خورشیدی، در دو نوع متصل به شبکه و مستقل از آن می باشد.

اینورترهای متصل به شبکه با تبدیل ولتاژ DC به AC، تجهیزات و دستگاه هایی را که با ولتاژ AC کار می کنند تغذیه می‌کنند. از جمله معروف ترین برندهای اینورتر متصل به شبکه می توان به Growatt، SMA و Steca اشاره کرد.

اینورتر ها بایستی سیستم های خاصی برای محافظت از دستگاه در مقابل اضافه ولتاژ باتری، دما، اتصال کوتاه و غیره نیز داشته باشند تا بتوانند در مقابل تنش ها و موارد غیر مترقبه مقاومت مناسبی از خود نشان داده و عمر مفید بالایی نیز داشته باشند.

از آنجایی که در نيروگاه هاي خورشيدي برق به صورت جريان مستقيمDC مي باشد؛ برای استفاده در صنعت و انتقال انرژي نياز است كه جريان DC را به جريان برق AC تبديل نموده و سپس استفاده كنيم . به همین منظور، از اینورتر ها بصورت گسترده در نیروگاه های خورشیدی استفاده می شود.

با توجه به روی آوردن به انرژی های پاک در سطح جهانی استفاده از این دستگاه با تقاضای بالایی مواجه شده است. خصوصا با توجه به شرایط اقلیمی و جغرافیایی کشورمان ایران، احداث نیروگاه های خورشیدی رو به افزایش است و سرمایه گذاری های بسیاری در این زمینه انجام شده است.

عمده اینورتر های مصرفی این نیروگاه ها، خارجی بوده که با توجه به نوسانات دائم نرخ ارز و دشواری های تجارت، واردات آن با هزینه بالا و مشکلات فراوانی مواجه است. لذا تولید داخلی آن با توجه به تقاضای موجود می تواند سرمایه گذاری مناسبی بوده و در مدت زمان مشخص شده به سودآوری برسد.

 


شرکت بهبود صنعت آمادگی خود جهت تهیه طرح توجیهی تولید اینورتر اعلام می دارد

 هم اکنون سفارش طرح توجیهی تولید اینورتر دهید

استفاده از کلیه مطالب این سایت برای عموم آزاد می باشد، فقط در راستای حفظ زحمات تیم تولید محتوی ما خواهشمندیم در صورت برداشت از این محتوی لینک ما را درج نمایید. باسپاس

بازدید 1000 بار

آخرین‌ها از ایران صنعت

موارد مرتبط