ايران صنعت - طرح توجيهي و مشاوره سرمايه گذاري

فروشگاه طرح توجیهی فایل های منسبد خرید

ایران صنعت - دانلود نمونه طرح توجیهی

سفارش طرح توجیهی
طرح های توجیهی صنعتی
طرح های توجیهی کشاورزی و کشت و صنعت
طرح های توجیهی دامپروری و مزارع پرورش ماهی و طیور
طرح های توجیهی خدماتی و کسب و کار های کوچک
طرح های توجیهی گردشگری و توریسم - احداث هتل و پارک و ...
comfar طرح توجیهی کامفار
مشخصات طرح های توجیهی - استاندارد طرح های توجیهی

پکیج های طرح توجیهی

 • پکیج طرح های توجیهی صنایع ساختمانی
  پکیج طرح های توجیهی صنایع ساختمانی
  قیمت 80000 تومان
  گسترش کار نگارش طرح توجیهی انجام…
 • پکیج طرح های توجیهی صنایع خودرو  
  پکیج طرح های توجیهی صنایع خودرو
  قیمت 90000 تومان
  یکی از مهمترین صنایع موجود در…
 • پکیج طرح های توجیهی صنایع فلزی و ماشین ابزار  
  پکیج طرح های توجیهی صنایع فلزی
  قیمت 90000 تومان
  زمینه های بکر معادن در کشور ما…
 • پکیج طرح های توجیهی صنایع چوب و سلولوزی  
  پکیج طرح های توجیهی صنایع چوب و سلولوزی
  قیمت 50000 تومان
  طی این سال ها…
همه پکیج ها ...
دوشنبه, 11 شهریور 1392 ساعت 04:00

روش توليد قطعات سراميك صنعتي

نوشته شده توسط 

در این مطلب به معرفی رروش توليد قطعات سراميك صنعتي می پردازیم . امیدوارم این مطلب برای تدوین طرح توجیهی توليد قطعات سراميك صنعتي مناسب باشد و اطلاعات خوبی در خصوص فرآیند تولید این محصول به شما بدهد .

جهت توليد قطعات سراميك صنعتي چهار روش ذيل وجود دارد:

1- روش ريخته گري سراميك (ريخته گري دوغابه)

2- شكل دهي با پرس

3- شكل دهي با جيگر

4- شكل دهي با اكسترودر

 كه در ميان روش روش ريخته گري و شكل دهي با پرس به علت سرمايه گذاري پايين و تنوع در اشكال قطعات و توليد با كيفيت و ارزان پيشنهاد و تشريح آن به شرح ذيل مي باشد:

ابتدا مواد اوليه جهت توليد به صورت آماده خريداري و در سيلوي مخصوص مواد اوليه ذخيره مي گردد. در زمان توليد مواد اوليه به نسبتهاي مشخص توزين و وارد ميكسر شده و به آن آب با حجم معيني كه توسط نشانه اي مشخص مي گردد اضافه مي گردد . پس از يك ساعت فعاليت ميكسر دوغاب حاصل به بالميل منقل و در آنجا پس از 8 ساعت (بسته به سختي مواد ا وليه و نرمي مواد

لازم) عمل آسياب كامل انجام مي گيرد . سپس دوغاب از داخل بالميل بوسيله پمپ انتهايي آن به الك و ويبره منتقل مي گردد . در اينجا دوغاب قابل استفاده به زير الك منتقل مي گردد . در اينجا دوغاب قابل استفاده به زير الك منتقل مي شود و پس از آنجا به داخل بلانجر ريخته مي شود تا با سرعت مداوم و يكنواخت و آهسته چرخيده و از ته نشيني مواد جلوگيري مي شود.

-1 شكل دهي

شكل دهي بسته به شكل محصولات از دو فرآيند متفاوت تشكيل مي شود:

الف- روش پرس

اين روش جهت قطعاتي كه توپر بوده بكار ني رود . روشهاي ديگر جهت توليد اقتصا دي نمي باشد . در اين روش دوغاب تهيه شده توسط پمپ انتهايي بلانجر به اسپري داير منتقل مي گردد . دوغاب در اين دستگاه توسط پمپ به صورت پودر بوده به قسمت بالا منتقل مي گردد . دوغاب در اين دستگاه توسط پمپ به صورت پودر بوده به قسمت بالا منتقل شده و در اثر برخورد موا د اسپري شده با گرماي ناشي از سوختن مشعلهاي دستگاه خشك شده و رطوبت آن به حدود 0,2 كاهش مي يابد و در ضمن دوغاب به صورت دانه هاي كروي با قطر 0,5 الي 2 ميليمتر در مي آيد . دانه هاي كروي به لحاظ داشتن وزن حجمي ثابت و خاصيت غلطيدن دانه براي پركردن كليه قسمتهاي قالب و جلوگيري از گرد و غبار اهميت دارد . محصول به دست آمده از اسپري داير توسط يك تسمه نقاله به يك الواتر انتقال مي يابد و الواتر آنرا به داخل سيلو جهت ذخيره و مصرف منتقل مي نمايد .

در اين مرحله كنترل ميزان رطوبت از سيلو اهميت دارد، زيرا بر روي كيفيت محصول پرس شده تاثير مي گذارد. محصول ذخيره شده در سيلو ئارد مخازن پرسها مي گردد تا پرسها را تغذيه نمايد.

ب- روش ريخته گري

پيش از توضيح اين روش، به يكي از اركان اين روش يعني قالبسازي اشاره مي گردد.

-2 قالبسازي

با توجه به شكل قطعه و ابعاد آن يك مدل گچي ساخته مي شود و از روي مدل يك قالب اصلي كه چند تكه بوده و به آن قالب منفي هم گفته مي شود تهيه مي گردد . پس از آن قالب مادر ساخته مي شود كه از اين قالب براي ساخت قالبهاي كار استفاده مي گردد.

ابتدا آب در ظرف اختلاط ريخته مي شود . سپس گچ به آن اضافه مي گردد . مخلوط حاصل بايد 1 تا 3 دقيقه به حال خود گذارده شود بعد از اين مرحله دوغاب گچ و آب جهت خروج حبابهاي هواي موجود در آن جهت همگن شدن بايد به خوبي هم خورده و يكنواخت گردد . سپس مخلوط كه كمي سفت شده در داخل قالب ماده ريخته مي شود تا قالب كار تهيه گردد . بعد از شكل دهي آنرا در محلي در سالن قالبسازي قرار مي دهند تا خشك گردد . دماي هوا بايد 45 درجه سانتيگراد بوده و نسبتا مرطوب باشد.

اين روش بيشتر در مورد قطعاتي بكار مي رود كه داراي حجم بزرگ و توخالي باشد، از قبيل قيف، ظروف آزمايشگاهي، دسيكاتور . در اين روش دوغابه داخل قالب گچي ريخته مي ش ود. مقداري از آن تعليق وارد جداره قالب مي گردد، به تدريج كه آب تعليقي كاهش مي يابد يك جامد نرم به وجود آمده و شكل قالب را به خود مي گيرد . سيال باقي بيرون ريخته مي شود و سپس شكل حاصل پس از گذشت تقريبا نيم ساعت از قالب بيرون مي آيد . پيوند در اين لحظه پيوند آ ب و خاك رس است . قطعه حاصله پس از بازرسي به خشك كن باز مي گردد.

-3 خشك كردن و پختن

قطعات ريخته گري پس از شكل دهي به داخل محفظه خشك كن انتقال مي يابد . پس از بستن درب خشك كن هواي گرم و خشك از مجاري تعبيه شده به داخل خشك كن دميده مي شود كه اين هوا پس از گردش د ر محفظه داخلي از مجاري خروجي به بيرون رانده مي شود و طي اين جريان رطوبت محصولات گرفته مي شود . البته سرعت خشك كن بسته به ميزان رطوبت، ابعاد، جنس قطعه، سرعت و حجم هواي ورودي و محيط دارد كه سرعت بيش از حد در خشك شدن باعث ترك برداشتن قطعات مي شود . پس از خشك شدن قطعات آماده پخت مي باشد . در اين مرحله قطعات به دو دسته تقسيم مي گردند: الف) قطعات با لعاب ب) قطعات بدون لعاب

الف) قطعات با لعاب

قطعات توليد شده پس از بازبيني چشمي نمونه برداري شده و آزمايشهاي لازم برروي آن انجام مي گيرد و پس از تاييد در كارتن ها بسته بندي و انبار مي گردند تا راهي بازار مصرف گردد. اين قطعات نيازي به لعاب خوردن ندارند و درجه حرارت پخت اين قطعات 1000 درجه سانتيگراد مي باشد كه پس از چيده شدن برروي قطعات واگن به داخل كوره پخت بدنه كه از نوع شاتلي مي باشد هدايت و عمل پخت انجام مي گيرد. مدت پخت 24 ساعت مي باشد.

ب) قطعات بدون لعاب

اين قطعات نياز به لعاب خوردن دارند . اين قطعات پس از چيده شدن برروي طبقات واگن در داخل كوره 1000 درجه سانتيگراد ابتدا بيسكوئيت مي گردند و سپس به روش غوطه وري لعاب زده و پس از كنترل به كوره پخت لعاب از نوع شاتلي منتقل مي گردد . قطعات در اين كوره به مدت لازم (با توجه به نوع قطعه زمان لازم جهت پخت فرق مي كند ) و در دماي 1260 درجه سانتيگراد پخته مي شوند و پس از سرد شدن نمونه از كوره خارج مي گردد.

-4 لعاب زني

جهت تهيه دوغاب، پودر آماده شده توزين و در بالميل با آب مخلوط و سپس به الك و ويبره منتقل شده تا ناخالصي و ذرات درشت آن گرفته شود . دوغاب آماده در داخل مخزن لعاب كه داراي يك همزن مي باشد ريخته شده و سپس مقدار لعاب در داخل پاتيل يا وان ريخته مي شود و قطعاتي كه آماده لعاب خوردن هستند به روش غوطه وري لعاب مي خورند.

-5 بسته بندي

 قسعات پس از اتمام توليد به مرحله بسته بندي منتقل خواهند شد.

شماتيك فرايند توليد قطعات سراميك صنعتي

 

جهت آشنایی بیشتر با طرح توجيهي توليد قطعات سراميك صنعتي به این مقاله مراجعه نمایید.

جهت آشنایی بیشتر با آشنایی با خط تولید کاشی و سرامیک به این مقاله مراجعه نمایید.

 

شرکت بهبود صنعت آمادگی خود جهت تهیه طرح توجیهی را اعلام می دارد

هم اکنون سفارش طرح توجیهی دهید

استفاده از کلیه مطالب این سایت برای عموم آزاد می باشد ، فقط در راستای حفظ زحمات تیم تولید محتوی ما خواهشمندیم در صورت برداشت از این محتوی لینک ما را درج نمایید. باسپاس

بازدید 16304 بار

نگارش طرح توجیهی بروز

سلام دوست عزیز، با تشکر از بازدید شما از وب سایت ایران صنعت، حضور گرانقدر شما اعلام میداریم که کارشناسان ما آماده هستند تا این طرح های توجیهی را به صورت بروز مطابق استانداردهای بانکی و براساس اعداد و ارقام واقعی حال حاضر برایتان آماده نمایند. جهت هماهنگی در این خصوص با ما تماس بگیرید.

نگارش طرح توجیهی، انجام مطالعات امکان سنجی و بازار تخصص ماست.

دانلود جدیدترین طرح های توجیهی آماده

طرح توجیهی کنسرسیوم صادراتی خوشه طیور

عنوان طرح: طرح توجیهی کامل کنسرسیوم صادراتی خوشه طیور  سال نگارش: 96 تعداد صفحه: 26 نحوه دریافت: بعد از اتمام پرداخت، فایل قابل دانلود خواهد بود. ...
1 تعداد فروش
ریال 1,000,000
جزئیات خرید

طرح توجیهی بازیافت پت

عنوان طرح: طرح توجیهی کامل بازیافت و تولید گرانول درجه یک پت سال نگارش: 92 تعداد صفحه: 69 نحوه دریافت: بعد از اتمام پرداخت، فایل قابل دانلود خواهد ...
1 تعداد فروش
ریال 1,900,000

طرح توجیهی تولید بلوک بتن سبک

عنوان طرح: طرح توجیهی کامل تولید بلوک بتن سبک (سلولی) سال نگارش: 92 تعداد صفحه: 51 نحوه دریافت: بعد از اتمام پرداخت، فایل قابل دانلود خواهد بود. ف ...
1 تعداد فروش
ریال 1,500,000

طرح توجیهی چاپ روی اجسام سخت

عنوان طرح: طرح توجیهی کامل چاپ به روی سطوح سخت سال نگارش: 91 تعداد صفحه: 72 نحوه دریافت: بعد از اتمام پرداخت، فایل قابل دانلود خواهد بود. فرمت فای ...
0 تعداد فروش
ریال 1,200,000
طرح توجیهی کنسرسیوم صادراتی خوشه طیور
طرح توجیهی بازیافت پت
طرح توجیهی تولید بلوک بتن سبک
طرح توجیهی چاپ روی اجسام سخت

نظرات مشتریان

افتخارات و مجوزهای ایران صنعت


 • 0
 • 0

گواهی ثبت اختراع ایران صنعت گواهی کارآفرین برتر ایران صنعت گواهی عضویت در انجمن مشاوران سرمایه گذاری و نظارت طرح ها ایران صنعت پروانه خدمات فنی و مهندسی ایران صنعت تندیس کارآفرین برتر ایران صنعت عضویت پارک علم و فناوری خراسان جنوبی نماد سرآمدی ایران صنعت

معرفی ایران صنعت

نگارش طرح توجیهی و انجام مطالعات امکان سنجی در حوزه های مختلف از قبیل: صنعت، کشاورزی و دامپروری، خدمات، گردشگری و توریست سلامت تخصص ایران صنعت بوده و از سال 1386 خدمات رسان سرمایه گذاران عزیز در این حوزه بوده ایم. ما در راستای کمک به سرمایه گذاران بخش فروشگاه دانلود طرح توجیهی آماده را راه اندازی نموده ایم تا با حداقل هزینه از پروژه های مختلف اطلاعات جامعی دریافت نمایند.

تلفن تماس: 05691011020
                 05632342065
همراه : 09012500867

ساعات پاسخگویی: هر روز از ساعت 8:30 تا 15:30 - بجز ایام تعطیل

ایمیل: isanat85[at]gmail.com

 ایران صنعت در لینکداین ایران صنعت در اینستاگرام  ایران صنعت در تلگرام