ايران صنعت - طرح توجيهي و مشاوره سرمايه گذاري

فروشگاه طرح توجیهی فایل های منسبد خرید

ایران صنعت - پول درآوردن و خرج کردن

آخرین راهنمای انتخاب

کلیه مطالب راهنمای انتخاب ...

راهنمای سرمایه گذاری

همه مقالات مرتبط ...

ایده های سرمایه گذاری

همه مقالات مرتبط ...
×

هشدار

JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 44
اقتصاد خانواده

اقتصاد خانواده (9)

یکشنبه, 13 مرداد 1392 21:11

چگونه ارزش پول را به فرزندمان آموزش دهیم ؟

نوشته شده توسط

مسئولیت مالی زندگی مسئله‌ای است که همه ما با آن درگیر هستیم و گاهی اوقات یا حتی همیشه در پول خرج‌کردن و استفاده از حساب بانکی و پس‌اندازهایمان، افراط می‌کنیم.

 مهم نیست که بودجه ماهانه‌مان چقدر است زیرا هر قدر هم که باشد افراط در خرج کردن آن بسیار آسان است و اگر خانواده‌مان بزرگ باشد، خرج کردن این پول به‌مراتب آسان‌تر است. اما اگر می‌خواهیم که فرزندانمان درک و فهم درستی از پول داشته باشند، چه باید بکنیم؟ در گزارش زیر به این مسئله می‌پردازیم.

چهارشنبه, 09 مرداد 1392 22:01

چگونگی مدیریت اقتصادی در خانواده

نوشته شده توسط

از مهمترین اصول برنامه ریزی، تعیین اهداف است که شامل اهداف میان مدت ودراز مدت می شود. مدیر برنامه‌ریزی می بایست در انتخاب اهداف دقت کافی داشته باشد چرا که اهداف انتخاب شده قابل وصول بوده وهماهنگی منطقی بین اهداف وجود داشته باشد

انسان برای پیشرفت در زندگی وتوفیق در آینده نیازمند برنامه ریزی است.

برنامه ریزی مالی ، مجموعه ای از پیش بینی های مالی است که هر فرد را برای یک زندگی با آرامش و آسایش در آینده نزدیک و دور آماده می کند.

دوشنبه, 07 مرداد 1392 16:50

پول توجیبی، وسیله اذیت یا تربیت بچه ها ؟!

نوشته شده توسط

پول تو جیبی بچه‌ها، از مواردی است که اغلب در خانواده مشکل‌آفرین می‌شود. ریشه اصلی این مشکلات نگرش اشتباه ما نسبت به آن است. ما گمان می‌کنیم «پول تو جیبی»، پاداشی برای رفتار خوب یا حق‌الزحمه‌ای برای کارهای روزانه بچه‌هاست.

به همین خاطر، از آن به عنوان وسیله‌ای برای فشار آوردن بر کودک و واداشتن او به اطاعت استفاده می‌کنیم. آنچه که باید به آن توجه کرد این است که «پول تو جیبی» یک وسیله آموزشی و تربیتی است که هدف و غایتی مشخص دارد: ما می‌خواهیم از طریق «حق انتخاب» و «مسئولیت»، به فرزند خود یاد بدهیم که چگونه از پولش استفاده کند و او را در اندوختن تجربه در این راه یاری کنیم.

سه شنبه, 01 مرداد 1392 17:35

چطور درست پول خرج کنیم؟

نوشته شده توسط

یکی از بزرگترین دغدغه های همه ما این است که درآمد خود را چطور درست مصرف کنیم که بیشترین رضایت، پس انداز و لذت را داشته باشیم؟ من چند سال پیش به علت بدهی سنگینی که داشتم به شدت در مدیریت مالی ماهانه خود دچار مشکل بودم. به طور اتفاقی با یکی از دوستان برادرم دیداری داشتم. دوست گرامی الگویی انگلیسی از هزینه کردن به من نشان داد که من با کمی تغییر در آن، مدلی شخصی برای هزینه های ماهیانه خودم درست کردم. الگویی که بسیار در این سال ها از استرس مالی من کاسته و باعث شده که مشکلات کمتری داشته باشم.

اما این الگو چیست؟ من هر ماه ( یا هر زمانی که پولی به دستم می رسد) این مبلغ را به ۴ بخش تقسیم می کنم و در ۴ حساب مجازی مختلف نگه می دارم.

چهارشنبه, 26 تیر 1392 15:20

نکاتی برای خرید خوب و باصرفه

نوشته شده توسط

در ادامه بیان راهکارهای مفید برای اقتصاد خانواده در راستای کاهش هزینه های خانوار امروز به بیان راهکارهایی برای یک خرید خوب می پردازیم . امیدواریم این نکات برای همه ما مفید باشد .

همراه ایران صنعت باشید تا به بررسی این نکات بپردازیم . شما عزیزان هم نکات و تجربیات خود را با ما و سایرین به اشتراک بگذارید:

سه شنبه, 25 تیر 1392 18:02

مهارت های اقتصادی خانواده

نوشته شده توسط

ارسطو اقتصاد را علم خانه‌داری می‌دانست اما هنر اقتصاد خانواده به معنی برقراری تعادل میان منابع محدود درآمدی و مخارج است و تأمین اقتصادی یکی از رموز بقای خانواده‌هاست.

اقتصاد خانواده را می‌توان چگونگی سازمان‌دهی و مدیریت منابع خانه تعریف کرد. می‌توان فهرست کاملی از زمان، پول، فضای زندگی و… تهیه کرد. شاید اقلام این فهرست متفاوت به‌نظر برسد، ولی همه آنها دارای یک ویژگی مشترک هستند. ویژگی همه این اقلام در زندگی امروز این است که کمیاب هستند. حتما شنیده‌اید که مردم می‌گویند ‌ای کاش وقت بیشتری داشتم، ‌ای کاش خانه بزرگ‌تری داشتم، ‌ای کاش پول بیشتری داشتم و… . هرچند که خانواده به غیراز منابع مادی، منابعی نظیر عشق، وحدت خانواده، خاطرات خوش، لحظه‌های شادمانه خانوادگی و… در اختیار دارد که قابل تبدیل به پول نیست اما نقش منابع مادی هم آن قدر اهمیت دارد که کارشناسان مدیریت اقتصاد، خانواده را یکی از ارکان تحقق رویای خوشبختی و موفق عنوان می‌کنند.

پنج شنبه, 20 تیر 1392 17:32

پس انداز و اقتصاد خانواده

نوشته شده توسط

در واقع در دنیای متمدن امروز این نیازهای مصرفی است که افراد را وادار به تلاش برای داشتن منابع درآمدی مطمئن و پایدار می‌نماید و طبیعتا اولین منبع درآمد برای هر فرد عادی جامعه داشتن یک فرصت شغلی مناسب است.

ولی آیا همیشه می توان با داشتن یک شغل از تداوم روند درآمدی خانواده اطمینان حاصل کرد؟ و یا وقوع بیکاریها و از دست دادن فرصتهای شغلی تهدیدی است که همیشه منبع درآمدی حاصل از کار را نامطمئن می نماید؟

با ایران صنعت همراه باشید تا تحلیلی در این باره داشته باشیم.

صفحه1 از2

نظرات مشتریان

افتخارات و مجوزهای ایران صنعت


  • 0
  • 0

گواهی ثبت اختراع ایران صنعت گواهی کارآفرین برتر ایران صنعت گواهی عضویت در انجمن مشاوران سرمایه گذاری و نظارت طرح ها ایران صنعت پروانه خدمات فنی و مهندسی ایران صنعت تندیس کارآفرین برتر ایران صنعت عضویت پارک علم و فناوری خراسان جنوبی نماد سرآمدی ایران صنعت

معرفی ایران صنعت

نگارش طرح توجیهی و انجام مطالعات امکان سنجی در حوزه های مختلف از قبیل: صنعت، کشاورزی و دامپروری، خدمات، گردشگری و توریست سلامت تخصص ایران صنعت بوده و از سال 1386 خدمات رسان سرمایه گذاران عزیز در این حوزه بوده ایم. ما در راستای کمک به سرمایه گذاران بخش فروشگاه دانلود طرح توجیهی آماده را راه اندازی نموده ایم تا با حداقل هزینه از پروژه های مختلف اطلاعات جامعی دریافت نمایند.

تلفن تماس: 05691011020
                 05632255578
همراه : 09393623135

ساعات پاسخگویی: هر روز از ساعت 8:30 تا 15:30 - بجز ایام تعطیل

ایمیل: isanat85[at]gmail.com

 ایران صنعت در لینکداین ایران صنعت در اینستاگرام  ایران صنعت در تلگرام