ايران صنعت - طرح توجيهي و مشاوره سرمايه گذاري

فروشگاه طرح توجیهی فایل های منسبد خرید

ایران صنعت - دانلود نمونه طرح توجیهی

سفارش طرح توجیهی
طرح های توجیهی صنعتی
طرح های توجیهی کشاورزی و کشت و صنعت
طرح های توجیهی دامپروری و مزارع پرورش ماهی و طیور
طرح های توجیهی خدماتی و کسب و کار های کوچک
طرح های توجیهی گردشگری و توریسم - احداث هتل و پارک و ...
comfar طرح توجیهی کامفار
مشخصات طرح های توجیهی - استاندارد طرح های توجیهی

پکیج های طرح توجیهی

 • پکیج طرح های توجیهی صنایع ساختمانی
  پکیج طرح های توجیهی صنایع ساختمانی
  قیمت 80000 تومان
  گسترش کار نگارش طرح توجیهی انجام…
 • پکیج طرح های توجیهی صنایع خودرو  
  پکیج طرح های توجیهی صنایع خودرو
  قیمت 90000 تومان
  یکی از مهمترین صنایع موجود در…
 • پکیج طرح های توجیهی صنایع فلزی و ماشین ابزار  
  پکیج طرح های توجیهی صنایع فلزی
  قیمت 90000 تومان
  زمینه های بکر معادن در کشور ما…
 • پکیج طرح های توجیهی صنایع چوب و سلولوزی  
  پکیج طرح های توجیهی صنایع چوب و سلولوزی
  قیمت 50000 تومان
  طی این سال ها…
همه پکیج ها ...
چهارشنبه, 01 تیر 1401 14:06

طرح توجیهی زیست محیطی

نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

طرح توجیهی زیست محیطی به مطالعات زیست محیطی مربوط به پروژه های تولیدی در زمینه های مختلف صنعتی، معدنی، کشاورزی (و بعضا حتی پروژه های خدماتی) اطلاق می شود که سازگاری آن پروژه با محیط زیست پیرامون را می سنجد. برای احداث برخی پروژه ها و راه اندازی بعضی کارگاه های تولیدی، سرمایه گذاران بایستی این گزارش را به سازمان حفاظت محیط زیست ارائه دهند. در این مطلب میخواهیم به معرفی این نمونه گزارش پرداخته و به این سوال پاسخ دهیم که مطالعات توجیهی زیست محیطی چیست؟

 

کارکرد طرح توجیهی زیست محیطی

انجام مطالعات امکانسنجی و نگارش طرح توجیهی، قدم اول هر پروژه ای می باشد. مهم است قبل از اینکه وارد فاز اجرایی پروژه شویم، در مورد جزئیات مالی پروژه، برآورد های اقتصادی آن، جزئیات وضعیت فعلی بازار و پیش بینی آینده ی آن و همچنین جنبه های زیست محیطی پروژه مورد بررسی و تحقیق قرار بگیرد. معمولا بر حسب نیاز پروژه و سرمایه گذار، هرکدام از این مطالعات جداگانه انجام میشوند که البته قابلیت انجام یک طرح تفصیلی که تمامی این موارد را کاملا پوشش داده و بررسی کند نیز وجود دارد. منتها از آنجایی که همه ی پروژه ها نیاز به طرح توجیه زیست محیطی نداشته و این مطالعات ممکن است برای پروژه های خاصی مورد نیاز می باشند، این کار متداول نیست. ولی نهایتا اگر میزان آلاینده های پروژه ای بالا بوده باشد و احتمال بروز آلودگی چه در مرحله ی ساخت و چه در مراحل بهره برداری و تولید وجود داشته باشد، نیاز است تا در قالب یک چنین طرحی به توجیه میزان آلاینده ها و نحوه ی رویکرد سرمایه گذار نسبت به دفع و مدیریت و کنترل آنها پرداخته شود.

 

طرح توجیهی زیست محیطی چیست؟

همانطور که گفته شد، در حالت کلی بعضی از پروژه های تولیدی ممکن است خطراتی را برای محیط زیست پیرامون محل اجرای طرح داشته باشند. فرض کنید که شما به عنوان سرمایه گذار در فکر راه اندازی یک کارخانه آسفالت در نزدیکی شهر هستید و به دلیل احتمال بروز آلایندگی و افزایش سطح گرد و غبار منطقه، ممکن است مخالفت هایی برای راه اندازی این واحد تولیدی بهمراه داشته باشد. یا اگر فرضا واحد تولیدی مواد شیمیایی شما در نزدیکی یک رودخانه قرار دارد، مهم است نحوه ی دفع و بی خطر سازی مواد مضر برای طبیعت، در برابر مسئولین مربوطه تشریح شود. در این صورت؛ سازمان محیط زیست درخواست یک طرح توجیهی زیست محیطی می کند تا تمامی ریسک های آلایندگی محیطی و نحوه ی دفع و یا پالایش آنها بررسی شود. این نوع طرح توجیهی با طرح های توجیهی فنی اقتصادی و مالی متفاوت بوده و در این نوع مطالعات هیچ اشاره ای به مباحث مالی نمی شود.

در یک طرح توجیهی زیست محیطی استاندارد، تمامی مواد آلاینده ای که در زمان ساخت پروژه و یا در فرآیند تولید ایجاد می شوند و یا احتمال تولید آنها وجود دارد لیست می شوند تا میزان خطرات آنها بررسی شود. برخی از این مواد بایستی در محلی دور از پروژه و دور از محیط های مسکونی با رعایت ضوابط مربوطه دفع شوند. برخی دیگر از این مواد که به راحتی امکان دفع ندارند و یا دفع و انتقال آنها خطر آفرین است، میبایستی پالایش شده و بی خطر شوند تا دفع آنها و رهاسازی آنها در طبیعت مشکلی ایجاد نکرده و خطری برای محیط زیست نداشته باشد. بطور مثال در بسیاری از پروژه های تولیدی، با استفاده از فیلتراسیون، گاز های مضر ناشی از تولید بی خطر و پالایش می شوند. کنترل این آلودگی ها بایستی به نحو احسنت انجام شوند و برنامه ی واحد تولیدی برای کنترل و پایش و مدیریت و نهایتا دفع بی خطر آنها در قالب همین طرح توجیهی به سازمان محیط زیست ارائه می شود و در کارگروه مربوطه بررسی می شود تا نهایتا مجوز مربوطه صادر شود.

 

سرفصل های استاندارد طرح توجیهی زیست محیطی

 • عنوان پروژه
 • کارفرما و مجری طرح
 • اهداف، نیازها و ضرورتهای طرح
 • محل و مساحت اجرای طرح و تعیین موقعیت روی نقشه توپوگرافی با ذکر فواصل از سایر کاربریها
 • فاز بندی کلی طرح و زمانبندی اجرای طرح در فاز ساخت و بهره برداری
 • پلان جانمایی تاسیسات طرح
 • طریقه و محل تامین منابع مصرفی
 • برآورد نیروی انسانی و منابع قرضه
 • ارائه خلاصه ای از مرحله آماده سازی و ریز فعالیتها
 • تشریح فریند تولید و نوع محصولات تولیدی
 • بررسی اجمالی آلاینده ها و پسماندهای مهم تولید شده طی فرایند و عملیات ناشی از اجرای طرح در مرحله احداث و بهره برداری
 • خلاصه ای از وضعیت موجود محیط زیست
 • بررسی اجمالی محیط زیست طبیعی و بیولوژیکی
 • بررسی محل پیشهادی اجرای طرح نسبت به مناطق اکوسیستم ها و مناطق تحت مدیریت سازمان حفاظت محیط زیست
 • بررسی محیط اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی
 • بررسی کمی و کیفی کاربری اراضی محدوه بلافصل طرح و محیط پیرامونی بر حسب هکتار به انضمام نقشه ها
 • بررسی اجمالی اثرات محتمل و قطعی طرح روی محیط های سه گانه
 • ارائه برنامه عملیاتی و قابل اجرا مدیریت (راهکارهای کاهش و کنترل اثرات و آلودگیها، پایش و نظارت)
 • مدارک و مستندات موجود طرح

لازم به ذکر است که بعضاً به فراخور نوع پروژه ممکن است نیاز باشد که بعضی از این آیتم ها و سرفصل ها جابه جا شده و یا حذف شوند که این امر به صلاحدید تیم تدوین طرح توجیهی زیست محیطی و با هماهنگی کارفرما انجام میگیرد.

این گزارشات در کارگروه های بخصوصی در اداره ی کل محیط زیست استانها که متشکل از مدیر کل حفاظت محیط زیست استان (بعنوان رئیس کار گروه)، معاون محیط زیست انسانی اداره (بعنوان دبیر کارگروه)، نماینده معاونت محیط طبیعی، کارشناس مسئول سازمان بنا به نوع پروژه و مجری طرح(در صورت لزوم جهت ارائه توضیحات) مورد بررسی و تصمیم گیری قرار می گیرد.

از آنجایی که این طرح ها، تخصصی می باشند، مهم است که یک تیم خبره و با تجربه برای نگارش و تدوین آنها بکار گرفته شوند. گروه ایران صنعت با سالها سابقه ی موثر در امر نگارش طرح های توجیهی مختلف اعم از مطالعات امکانسنجی مالی، فنی و اقتصادی و همچنین پروژه های بازارسنجی، آمادگی خود را جهت نگارش انواع طرح توجیهی زیست محیطی برای پروژه های مختلف اعلام می دارد.

برای اطلاع از نحوه ی کار و جزئیات بیشتر با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

بازدید 1495 بار

نگارش طرح توجیهی بروز

سلام دوست عزیز، با تشکر از بازدید شما از وب سایت ایران صنعت، حضور گرانقدر شما اعلام میداریم که کارشناسان ما آماده هستند تا این طرح های توجیهی را به صورت بروز مطابق استانداردهای بانکی و براساس اعداد و ارقام واقعی حال حاضر برایتان آماده نمایند. جهت هماهنگی در این خصوص با ما تماس بگیرید.

نگارش طرح توجیهی، انجام مطالعات امکان سنجی و بازار تخصص ماست.

دانلود جدیدترین طرح های توجیهی آماده

طرح توجیهی ساخت سوله و سازه فلزی اتوماتیک

عنوان طرح: طرح توجیهی کامل ساخت سوله و سازه فلزی اتوماتیک سال نگارش: 94 تعداد صفحه: 54 نحوه دریافت: بعد از اتمام پرداخت، فایل قابل دانلود خواهد بود ...
2 تعداد فروش
ریال 1,500,000
جزئیات خرید

طرح توجیهی تولید آجر شیلی

عنوان طرح: طرح توجیهی کامل آجر شیلی سال نگارش: 92 تعداد صفحه: 48 نحوه دریافت: بعد از اتمام پرداخت، فایل قابل دانلود خواهد بود. فرمت فایل: docx(قاب ...
1 تعداد فروش
ریال 1,000,000

طرح توجیهی بسته بندی پای مرغ و ماهی

عنوان طرح: طرح توجیهی کامل بسته بندی پای مرغ و ماهی سال نگارش: 92 تعداد صفحه: 65 نحوه دریافت: بعد از اتمام پرداخت، فایل قابل دانلود خواهد بود. فرم ...
0 تعداد فروش
ریال 1,300,000

طرح توجیهی مجموعه فرهنگی ورزشی

عنوان طرح: طرح توجیهی کامل مجتمع فرهنگی ورزشی سال نگارش: 95 تعداد صفحه: 105 نحوه دریافت: بعد از اتمام پرداخت، فایل قابل دانلود خواهد بود. فرمت فای ...
22 تعداد فروش
ریال 1,500,000
طرح توجیهی ساخت سوله و سازه فلزی اتوماتیک
طرح توجیهی تولید آجر شیلی
طرح توجیهی بسته بندی پای مرغ و ماهی
طرح توجیهی مجموعه فرهنگی ورزشی

نظرات مشتریان

افتخارات و مجوزهای ایران صنعت


 • 0
 • 0

گواهی ثبت اختراع ایران صنعت گواهی کارآفرین برتر ایران صنعت گواهی عضویت در انجمن مشاوران سرمایه گذاری و نظارت طرح ها ایران صنعت پروانه خدمات فنی و مهندسی ایران صنعت تندیس کارآفرین برتر ایران صنعت عضویت پارک علم و فناوری خراسان جنوبی نماد سرآمدی ایران صنعت

معرفی ایران صنعت

نگارش طرح توجیهی و انجام مطالعات امکان سنجی در حوزه های مختلف از قبیل: صنعت، کشاورزی و دامپروری، خدمات، گردشگری و توریست سلامت تخصص ایران صنعت بوده و از سال 1386 خدمات رسان سرمایه گذاران عزیز در این حوزه بوده ایم. ما در راستای کمک به سرمایه گذاران بخش فروشگاه دانلود طرح توجیهی آماده را راه اندازی نموده ایم تا با حداقل هزینه از پروژه های مختلف اطلاعات جامعی دریافت نمایند.

تلفن تماس: 05691011020
                 05632342065
همراه : 09012500867

ساعات پاسخگویی: هر روز از ساعت 8:30 تا 15:30 - بجز ایام تعطیل

ایمیل: isanat85[at]gmail.com

 ایران صنعت در لینکداین ایران صنعت در اینستاگرام  ایران صنعت در تلگرام