ايران صنعت - طرح توجيهي و مشاوره سرمايه گذاري

فروشگاه طرح توجیهی فایل های منسبد خرید

ایران صنعت - دانلود نمونه طرح توجیهی

سفارش طرح توجیهی
طرح های توجیهی صنعتی
طرح های توجیهی کشاورزی و کشت و صنعت
طرح های توجیهی دامپروری و مزارع پرورش ماهی و طیور
طرح های توجیهی خدماتی و کسب و کار های کوچک
طرح های توجیهی گردشگری و توریسم - احداث هتل و پارک و ...
comfar طرح توجیهی کامفار
مشخصات طرح های توجیهی - استاندارد طرح های توجیهی

پکیج های طرح توجیهی

 • پکیج طرح های توجیهی صنایع ساختمانی
  قیمت 80000 تومان
  گسترش کار نگارش طرح توجیهی انجام…
 •  
  پکیج طرح های توجیهی صنایع خودرو
  قیمت 90000 تومان
  یکی از مهمترین صنایع موجود در…
 •  
  پکیج طرح های توجیهی صنایع فلزی
  قیمت 90000 تومان
  زمینه های بکر معادن در کشور ما…
 •  
  پکیج طرح های توجیهی صنایع چوب و سلولوزی
  قیمت 50000 تومان
  طی این سال ها…
همه پکیج ها ...
×

هشدار

JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 45
یکشنبه, 25 مهر 1400 08:19

طرح توجیهی تولید رزین آلکید

نوشته شده توسط

رزین‌های آلکید، دسته‌ای از خانواده‌ی رزین پلی استر هستند. در رزین‌های پلی استر، مواد باید پخته شوند. اما آلکیدها به صورت هوا خشک و یا نیمه هوا خشک خواهند بود. از رزین‌های آلکید، در صنایع رنگ استفاده می‌شود. در طرح توجیهی تولید رزین آلکید، تلاش کرده‌ایم تا چگونگی تولید این ماده‌ی پرکاربرد را شرح دهیم. هم‌چنین اطلاعات لازم در خصوص انواع رزین‌های آلکید و خواص آن آورده شده است. اگر شما نیز به دانستن چنین اطلاعاتی علاقه‌مند هستید و یا قصد ورود به این حرفه را دارید، مطالعه‌ی این مطلب می‌تواند برایتان مفید باشد.

 

رزین آلکید بر طبق طرح توجیهی تولید رزین آلکید

یکی از پرکاربردترین انواع رزین‌ها، رزین‌های آلکید هستند. آلکیدها از واکنش روغن و الکل چند عاملی و یک انیدرید حاصل می‌شوند. در حقیقت می‌توان گفت که رزین‌های آلکید یک پلی استر با اسید چرب یک ظرفیتی می‌باشند.

رزین‌های آلکید به سادگی تولید می‌شوند. همین امر سبب شده است تا بتوان تولید رزین‌های آلکید را با دید اقتصادی بررسی کرد. از طرف دیگر رزین‌های آلکید، قیمت ارزانی دارند. ارزانی قیمت آن و هم‌چنین سازگاری این نوع رزین با سایر رزین‌ها، بازار مصرف خوبی برای این ماده ایجاد کرده است که تولید آن را توجیه می‌کند.

انواع رزین‌های آلکید بر طبق طرح توجیهی تولید رزین آلکید

رزین‌های آلکید را بر اساس طول زنجیره‌ی روغنشان به سه گروه تقسیم می‌کنند. این سه گروه عبارتند از لانگ اویل، مدیوم اویل و شورت اویل. میزان و نوع روغن، بر روی سرعت خشک شدن رزین تأثیرگذار خواهد بود. در ادامه‌ی مطلب، مختصری توضیح درباره‌ی انواع رزین‌های آلکید آورده شده است.

رزین‌های آلکید لانگ اویل بر طبق طرح توجیهی تولید رزین آلکید

با توجه به طول روغن بلند در این خانواده، این رزین‌ها دیر خشک می‌شوند. این نوع رزین، در رنگ‌های ساختمانی و محافظتی به کار برده می‌شود. اگر تا به حال برای رنگ‌آمیزی دیوارهای منزل خود از رنگ روغن استفاده کرده باشید، تفاوت سرعت خشک شدن این مدل رنگ را درک خواهید کرد. رزین‌های آلکید لانگ اویل، در مجاورت نور آفتاب، مقاومت متوسطی دارند. هم‌چنین این نوع از رزین‌های آلکید، نسبت به رطوبت تا حدی مقاوم است.

رزین‌های آلکید مدیوم اویل بر طبق طرح توجیهی تولید رزین آلکید

در این نوع از رزین‌های آلکید، طول روغن متوسط است. بنابراین می‌توان انتظار داشت که رفتارها و خواص رزین‌های لانگ اویل و شورت اویل را توأمان با هم داشته باشد. از رزین‌های مدیوم اویل برای رنگ‌های روغنی اتومبیل‌ها استفاده می‌شود.

رزین‌های آلکید شورت اویل بر طبق طرح توجیهی تولید رزین آلکید

رزین‌های آلکید شورت اویل، طول روغن کوتاهی خواهند داشت. به همین دلیل، این انواع رزین‌ها در حلال‌های روغنی قابل حل نخواهند بود. از رزین‌های آلکید شورت اویل برای رنگ‌های کوره‌ای استفاده می‌شود.

انواع روغن‌های مورد استفاده در رزین‌های آلکید بر طبق طرح توجیهی تولید رزین آلکید

برای تولید رزین‌های آلکید به یک پایه روغن نیاز است. اگر قصد تولید رزین‌های آلکید را داشته باشید، باید بدانید که چه روغن‌هایی را می‌توانید برای ساخت این ماده استفاده کنید.

روغن کرچک روغن نارگیل روغن سویا روغن پنبه دانه روغن تال روغن بزرگ روغن تانگ

ناگفته نماند که می‌توان به جای روغن از اسیدهای چرب استفاده کرد. البته استفاده از روغن، صرفه‌ی اقتصادی بیش‌تری دارد. رزین‌های آلکید به دست آمده از اسیدهای چرب، درجه‌ی خلوص بالاتری دارند. این رزین‌ها مقاومت شیمیایی بیش‌تری داشته و رنگ روشن‌تری دارند.

انواع پلی ال مورد استفاده در رزین‌های آلکید بر طبق طرح توجیهی تولید رزین آلکید

در قسمت‌های قبلی گفتیم که رزین‌های آلکید از الکل‌های چند عاملی ساخته می‌شوند. به الکل‌هایی که بیش‌تر از دو عامل داشته باشند، پلی ال گفته می‌شود. برای تولید رزین‌های آلکید، از پلی ال‌های لیست زیر می‌توان استفاده نمود.

گلیسیرین پنتا اریتریتول تری متیلول پروپان گلیکول سوربیتول

انواع انیدرید قابل استفاده در رزین‌های آلکید بر طبق طرح توجیهی تولید رزین آلکید

ماده‌ی دیگری که بر طبق تعریف، در رزین‌های آلکید استفاده می‌شود، انیدرید خواهد بود. انیدریدهای مونومر خطی‌تر، سبب می‌شوند تا رزین منعطف‌تری تولید شود. در ادامه‌ی مطلب، انواع انیدریدهای قابل کاربرد در رزین‌های آلکید آورده شده است.

انیدرید فتالیک انیدرید مالئیک بنزوئیک اسید انیدرید تری ملیتیک

 

 

خواندن 13010 دفعه

نگارش طرح توجیهی بروز

سلام دوست عزیز، با تشکر از بازدید شما از وب سایت ایران صنعت، حضور گرانقدر شما اعلام میداریم که کارشناسان ما آماده هستند تا این طرح های توجیهی را به صورت بروز مطابق استانداردهای بانکی و براساس اعداد و ارقام واقعی حال حاضر برایتان آماده نمایند. جهت هماهنگی در این خصوص با ما تماس بگیرید.

نگارش طرح توجیهی، انجام مطالعات امکان سنجی و بازار تخصص ماست.

دانلود جدیدترین طرح های توجیهی آماده

طرح توجیهی پایانه صادراتی محصولات کشاورزی

عنوان طرح: طرح توجیهی کامل احداث ترمینال صادراتی محصولات کشاورزی (بسته بندی و انجماد سریع) سال نگارش: 92 تعداد صفحه: 81 نحوه دریافت: بعد از اتمام پ ...
18 تعداد فروش
ریال 2,200,000
جزئیات خرید

طرح توجیهی تولید سیلیکون متال

عنوان طرح: طرح توجیهی کامل تولید سیلیکون متال  سال نگارش: 97 تعداد صفحه: 69 نحوه دریافت: بعد از اتمام پرداخت، فایل قابل دانلود خواهد بود. فرمت فای ...
2 تعداد فروش
ریال 2,300,000

طرح توجیهی تولید کمربند ایمنی

عنوان طرح: طرح توجیهی کامل تولید کمربند ایمنی سال نگارش: 92 تعداد صفحه: 78 نحوه دریافت: بعد از اتمام پرداخت، فایل قابل دانلود خواهد بود. فرمت فایل ...
1 تعداد فروش
ریال 1,900,000

طرح توجیهی تولید دوغ

عنوان طرح: طرح توجیهی کامل تولید دوغ  سال نگارش: 93 تعداد صفحه: 46 نحوه دریافت: بعد از اتمام پرداخت، فایل قابل دانلود خواهد بود. فرمت فایل: docx(ق ...
1 تعداد فروش
ریال 1,400,000
طرح توجیهی پایانه صادراتی محصولات کشاورزی
طرح توجیهی تولید سیلیکون متال
طرح توجیهی تولید کمربند ایمنی
طرح توجیهی تولید دوغ

نظرات مشتریان

 • 0
 • 0

افتخارات و مجوزهای ایران صنعت


گواهی ثبت اختراع ایران صنعت گواهی کارآفرین برتر ایران صنعت گواهی عضویت در انجمن مشاوران سرمایه گذاری و نظارت طرح ها ایران صنعت پروانه خدمات فنی و مهندسی ایران صنعت تندیس کارآفرین برتر ایران صنعت عضویت پارک علم و فناوری خراسان جنوبی نماد سرآمدی ایران صنعت

معرفی ایران صنعت

نگارش طرح توجیهی و انجام مطالعات امکان سنجی در حوزه های مختلف از قبیل: صنعت، کشاورزی و دامپروری، خدمات، گردشگری و توریست سلامت تخصص ایران صنعت بوده و از سال 1386 خدمات رسان سرمایه گذاران عزیز در این حوزه بوده ایم. ما در راستای کمک به سرمایه گذاران بخش فروشگاه دانلود طرح توجیهی آماده را راه اندازی نموده ایم تا با حداقل هزینه از پروژه های مختلف اطلاعات جامعی دریافت نمایند.

تلفن تماس: 05691011020
                 05632255578
همراه : 09393623135

ساعات پاسخگویی: هر روز از ساعت 8:30 تا 15:30 - بجز ایام تعطیل

ایمیل: isanat85[at]gmail.com

 ایران صنعت در لینکداین ایران صنعت در اینستاگرام  ایران صنعت در تلگرام