ايران صنعت - طرح توجيهي و مشاوره سرمايه گذاري

فروشگاه طرح توجیهی فایل های منسبد خرید

ایران صنعت - دانلود نمونه طرح توجیهی

سفارش طرح توجیهی
طرح های توجیهی صنعتی
طرح های توجیهی کشاورزی و کشت و صنعت
طرح های توجیهی دامپروری و مزارع پرورش ماهی و طیور
طرح های توجیهی خدماتی و کسب و کار های کوچک
طرح های توجیهی گردشگری و توریسم - احداث هتل و پارک و ...
comfar طرح توجیهی کامفار
مشخصات طرح های توجیهی - استاندارد طرح های توجیهی

پکیج های طرح توجیهی

 • پکیج طرح های توجیهی صنایع ساختمانی
  قیمت 80000 تومان
  گسترش کار نگارش طرح توجیهی انجام…
 •  
  پکیج طرح های توجیهی صنایع خودرو
  قیمت 90000 تومان
  یکی از مهمترین صنایع موجود در…
 •  
  پکیج طرح های توجیهی صنایع فلزی
  قیمت 90000 تومان
  زمینه های بکر معادن در کشور ما…
 •  
  پکیج طرح های توجیهی صنایع چوب و سلولوزی
  قیمت 50000 تومان
  طی این سال ها…
همه پکیج ها ...
شنبه, 15 اسفند 780 11:42

طرح توجیهی تولید ذغال از ضایعات چوب

نوشته شده توسط

استفاده از ضایعات چوب برای جلوگیری از هدررفت آنها و ایجاد ارزش افزوده مورد توجه بسیاری است و یکی از راه های فرآوری آن، تولید ذغال از این پسماند می باشد. کارگاه های چوب و کارخانجاتی که لوازم و اثاثیه خانگی تولید میکنند، دور ریز قابل توجهی دارند که بدون هیچ استفاده ی خاصی هدر می رود. این در حالیست که استفاده از ذغال با کاربرد های متفاوت آن می تواند یک راه جذاب برای استفاده از این دور ریز باشد. خصوصا که تکنولوژی و فرآیند ساخت آن پیچیدگی خاصی نداشته و براحتی قابل اجراست. در این پست به معرفی طرح تولید ذغال از ضایعات چوب می پردازیم و در خصوص آن توضیحاتی را ارائه می دهیم تا به سرمایه گذاران این حوزه کمک کنیم دقیق تر انتخاب کنند. با ایران صنعت همراه باشید.

محصول مورد بررسي , ذغال از ضايعات چوب مي باشد. از سوختن اندام گياه يا حيوان، ذغال به دست مي آيد. ذغال ماده اي اسفنج مانند و سياه است و تقريباً مي توان آن را كربن خالص دانست.

علت آن كه از داغ كردن يا سوزاندن چوب يا استخوان حيوان، ذغال پديد مي آيد؛ اين است كه آن ها بر اثر حرارت، آب و گازهاي نهفته در خود را از دست مي دهند، و فقط جسم جامدي از خود بر جاي مي نهند.

براي تهيه ذغال چوب دو راه وجود دارد:

- 1مقداري چوب و هيزم را روي هم انباشته، در هواي آزاد آتش مي زنند. اين شيوه قرنهاست كه در جنگل هاي شمال اروپا از آن پيروي مي شود. ولي اشكالش اين است كه گازهاي متصـاعد از چوب در هوا پراكنده مي شود و به هدر مي رود.

- 2چوب ها را جمع آوري كرده با نقاله هايي به كوره هاي مخصوصي مي برند. همين كه آتش بر افروخته شد، دريچه تنور را مي بندد و آن گاه چوب ها در فضايي بسته، به تدريج مبدل به ذغال مي شوند.

ذغالي كه از ضايعات چوب به دست مي ايد براي مصارفي چون منقل كباب پزي و قليان و استفاده در بخاري هاي ذغالي و.... دارد .

كد ISIC متعلق به ذغال چوب با توجه به اطلاعات وزارت صنايع و معادن مطابق جدول ذيل ميباشد.

 

موارد مصرف و کاربرد ذغال بر اساس طرح توجیهی

ذغال تهيه شده از ضايعات چوب كاربردها و انواع گوناگوني دارد كه عبارتند از: ذغال عادي ، ذغال گرد ، ذغال ريخته گري و..... مي باشد . البته از ذغال استفاده هاي ديگري نيز مي شود در زمينه ذغال اكتيو و حتي در زمينه پزشكي كه جزء بحث ما نيست.

يكي از جديدترين موارد استعمال ذغال همان است كه در جريان جنگ جهاني اول كشف گرديد. دانشمندان دريافتند كه اگر ذغال را در معرض حرارت شديد قرار بدهند، حالتي پيدا مي كند كه نيروي جذب گازش، افزون مي گردد. ذغالي كه بدين گونه به عمل مي آمد به درد ساختن ماسك ضد گاز مي خورد.

امروزه ما چنين ذغالي را ((ذغال زنده)) مي ناميم. اكنون طرز تهيه ذغال زنده به گونه ديگري صورت مي گيرد. روش توليد آن بدينگونه مي باشد كه بخار بسيار گرمي را از ميان ذغال عبور مي دهند تا بدين وسيله سوراخ هاي اسفنجي آن بيشتر شود.

آنگاه اگر گازهاي سمي از ميان چنين ذغالي بگذرند، به وسيله عمل جذب سطحي از بين مي روند. به گفته ديگر، مولكول هاي گازهاي سمي بر سطح ذغال زنده، مي نشيند. يكي از خواص بسيار مهم ((ذغال زنده)) آن است كه گازهاي سمي را به مقدار فراوان جذب مي كند، ولي اكسيژن هوا را به مقدار اندك. از اين رو، كسي كه ماسك ضد گاز به صورت زده به راحتي اكسيژن را تنفس مي كند ولي در ضمن از شر گازهاي سمي نيز آسوده است.

ذغالي كه مورد نظر پروژه مي باشد ذغالي است كه براي قليان و كباب پزي و يا بخاري هاي ذغالي كه در برخي مناطق به كار مي رود، استفاده ميشود. كه هم به صورت عادي مصرف مي شود و هم به صورت قالبي و فشرده شده مصرف مي شود .

 

 

روش تولید ذغال از ضایعات چوب بر اساس طرح توجیهی

در حال حاضر در ايران و ساير كشورها از دو روش جهت توليد ذغال از ضايعات چوب استفاده مي شود.

.1روش سنتي

.2روش مكانيزه

در روش سنتي چوب را داخل كوره در بسته قرار مي دهند و سپس آتش مي زنند و پس از تبديل شدن به ذغال ، ذغالها جمع آوري شده و مصرف مي شوند.

در روش مكانيزه , روند توليد به اين صورت مي باشد كه ,ابتدا خورده چوب ها توسط دستگاه خرد كن به قطعات كوچك تبديل مي شوند سپس با تسمه نقاله به كوره هاي پخت انتقال مي يابند پس از تبديل شدن به ذغال انها را آسياب كرده و وارد حوزچه هاي شستشو مي شوند .

پس از شستشو انها مواد آسياب شده خشك مي شوند و پس از خشك شدن با صمغ گياهي (صمغ عربي) مخلوط شده و قالب گيري مي شوند وسپس توسط پرس , پرس مي شوند .

بعد از انجام مرحله پرس قطعات توسط دستگاه برش به اندازه ها, و اشكال دلخواه برش مي خورند.

 

نمودار فرايند توليد ذغال چوب به روش مكانيزه

 

سایر تکنولوژی های موجود

 

تیم نگارش طرح توجیهی ایران صنعت، با سالها تجربه در خصوص مطالعات امکانسنجی، قابلیت نگارش طرح استاندارد و ارائه مشاوره به سرمایه گذاران محترم در این خصوص را دارد. طرح های توجیهی ما، کاملا استاندارد و در قالب مورد تایید بانک ها و سازمان ها نگارش شده و تا لحظه ی اخذ مجوزات و یا تسهیلات مدنظر ضمانت می شوند. در صورت نیاز به نگارش طرح توجیهی تولید ذغال از ضایعات چوب با کارشناسان ما تماس بگیرید. همچنین با توجه به ارائه خدمات بازرگانی توسط این شرکت، در زمینه ی مشاوره، انتخاب و واردات ماشین آلات این صنعت نیز می توانیم شما را یاری دهیم.

خواندن 1604 دفعه

نگارش طرح توجیهی بروز

سلام دوست عزیز، با تشکر از بازدید شما از وب سایت ایران صنعت، حضور گرانقدر شما اعلام میداریم که کارشناسان ما آماده هستند تا این طرح های توجیهی را به صورت بروز مطابق استانداردهای بانکی و براساس اعداد و ارقام واقعی حال حاضر برایتان آماده نمایند. جهت هماهنگی در این خصوص با ما تماس بگیرید.

نگارش طرح توجیهی، انجام مطالعات امکان سنجی و بازار تخصص ماست.

دانلود جدیدترین طرح های توجیهی آماده

طرح توجیهی تولید پودر کتلت

عنوان طرح: طرح توجیهی کامل تولید پودر کتلت گیاهی سویا  سال نگارش: 92 تعداد صفحه: 24 نحوه دریافت: بعد از اتمام پرداخت، فایل قابل دانلود خواهد بود. ...
0 تعداد فروش
ریال 1,300,000
جزئیات خرید

طرح توجیهی احداث آژانس مسافرتی

عنوان طرح: طرح توجیهی کامل آژانس مسافرتی سال نگارش: 90 تعداد صفحه: 51 نحوه دریافت: بعد از اتمام پرداخت، فایل قابل دانلود خواهد بود. فرمت فایل: doc ...
26 تعداد فروش
ریال 1,500,000

طرح توجیهی ساخت سوله و سازه فلزی اتوماتیک

عنوان طرح: طرح توجیهی کامل ساخت سوله و سازه فلزی اتوماتیک سال نگارش: 94 تعداد صفحه: 54 نحوه دریافت: بعد از اتمام پرداخت، فایل قابل دانلود خواهد بود ...
4 تعداد فروش
ریال 1,800,000

طرح توجیهی کشت زعفران

عنوان طرح: طرح توجیهی کامل کشت زعفران سال نگارش: 94 تعداد صفحه: 49 نحوه دریافت: بعد از اتمام پرداخت، فایل قابل دانلود خواهد بود. فرمت فایل: docx(ق ...
0 تعداد فروش
ریال 1,600,000
طرح توجیهی تولید پودر کتلت
طرح توجیهی احداث آژانس مسافرتی
طرح توجیهی ساخت سوله و سازه فلزی اتوماتیک
طرح توجیهی کشت زعفران

نظرات مشتریان

 • 0
 • 0

افتخارات و مجوزهای ایران صنعت


گواهی ثبت اختراع ایران صنعت گواهی کارآفرین برتر ایران صنعت گواهی عضویت در انجمن مشاوران سرمایه گذاری و نظارت طرح ها ایران صنعت پروانه خدمات فنی و مهندسی ایران صنعت تندیس کارآفرین برتر ایران صنعت عضویت پارک علم و فناوری خراسان جنوبی نماد سرآمدی ایران صنعت

معرفی ایران صنعت

نگارش طرح توجیهی و انجام مطالعات امکان سنجی در حوزه های مختلف از قبیل: صنعت، کشاورزی و دامپروری، خدمات، گردشگری و توریست سلامت تخصص ایران صنعت بوده و از سال 1386 خدمات رسان سرمایه گذاران عزیز در این حوزه بوده ایم. ما در راستای کمک به سرمایه گذاران بخش فروشگاه دانلود طرح توجیهی آماده را راه اندازی نموده ایم تا با حداقل هزینه از پروژه های مختلف اطلاعات جامعی دریافت نمایند.

تلفن تماس: 05691011020
                 05632255578
همراه : 09393623135

ساعات پاسخگویی: هر روز از ساعت 8:30 تا 15:30 - بجز ایام تعطیل

ایمیل: isanat85[at]gmail.com

 ایران صنعت در لینکداین ایران صنعت در اینستاگرام  ایران صنعت در تلگرام