ایران صنعت - طرح توجیهی و مشاوره سرمایه گذاری

فروشگاه طرح توجیهی   فایل های من    سبد خرید

شنبه, 06 مرداد 1397 ساعت 18:38

ارزش صادرات قم به خارج از کشور به 52 میلیون دلار رسید

نوشته شده توسط 
این مورد را ارزیابی کنید
(5 رای‌ها)
سوهان سوهان

جلسه کارگروه توسعه صادرات استان قم دیروز در سالن جلسات معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری قم برگزار شد.

محمود سیجانی در ابتدای این جلسه با اشاره به وضعیت صادرات استان قم اظهار کرد: در سه ماهه نخست سال جاری براساس آمار گمرک استان، ارزش صادرات قم به خارج از کشور به 52 میلیون دلار رسید، در حالی که این رقم در مدت مشابه سال گذشته 42 میلیون دلار بود و امسال رشد 23 درصدی را در صادرات استان قم نسبت به سال گذشته به لحاظ ارزش شاهد بودیم.

 

وی ادامه داد: در سه ماهه نخست سال جاری براساس آمار گمرک استان قم، وزن کالاهای صادراتی استان به خارج از کشور به 41 هزار تن رسید، در حالی که این رقم در مدت مشابه سال گذشته 30 هزار تن بود و امسال رشد 36 درصدی را در صادرات استان قم نسبت به سال گذشته به لحاظ وزنی شاهد بودیم.

مهم ترین کالاهای صادراتی استان قم

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قم افزود: مهم ترین کالاهای صادراتی استان قم در سه ماهه نخست سال جاری، مواد پلاستیکی و اشیاء ساخت شده از این مواد، سرب و مصنوعات آن، سوخت‌ها و روغن‌های معدنی(هیدروکربن)، کفش، گتر و اشیاء همانند، فرآورده‌های غلات، آرد، نشاسته(اسنک، کیک) و محصولات شیمی آلی بود.

سیجانی با اشاره به مهم ترین کالاهای صادراتی استان قم اظهار کرد: آلومینیوم و مصنوعات آن، مواد آلبومینوئید، چسب‌ها و آنزیم الیاف سنتیک یا مصنوعی(الیاف پلی استر) و شیر و محصولات لبنی(شیر خشک صنعتی و عسل) جزو مهم ترین کالاهای صادراتی استان در سه ماهه نخست سال جاری بود.

وی ادامه داد: مهم ترین کشورهای هدف صادراتی استان قم در سه ماهه نخست سال جاری، به ترتیب عراق، افغانستان، امارات، پاکستان، ترکیه، هند، ازبکستان، آذربایجان، ترکمنستان و رومانی بود.

رشد 49 درصدی واردات استان قم

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قم افزود: براساس آمار گمرک استان، ارزش واردات کالا به استان به 79 میلیون دلار رسید، در حالی که این رقم در مدت مشابه سال گذشته 53 میلیون دلار بود و امسال رشد 49 درصدی را در واردات کالا به استان قم نسبت به سال گذشته به لحاظ ارزش شاهد بودیم.

سیجانی با اشاره به وضعیت واردات استان قم اظهار کرد: در سه ماهه نخست سال جاری براساس آمار گمرک استان، وزن کالاهای وارداتی به استان به 14 هزار تن رسید، در حالی که این رقم در مدت مشابه سال گذشته 9 هزار تن بود و امسال رشد 55 درصدی را در کالاهای وارداتی به استان قم نسبت به سال گذشته به لحاظ وزنی شاهد بودیم.

وی ادامه داد: دولت قوانین جدیدی را در راستای تسهیل و اصلاح روند واردات و صادرات برای دارندگان کارت‌های بازرگانی تدوین کرده است که باید بازرگانان به این قوانین توجه کنند.

صدور 540 کارت بازرگانی در استان قم

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قم افزود: 540 کارت بازرگانی در استان صادر شده است که دارندگان این کارت‌ها می‌توانند علاوه بر واردات مواد اولیه و مورد نیاز به کشور، کالاهای داخلی را به خارج از کشور صادرات کنند.

اصغر جهانگیری در ادامه این جلسه با اشاره به وضعیت صادرات سوهان استان قم اظهار کرد: سال گذشته 19 تن از سوهان استان به کشور آمریکا ارسال شد که این کالا در آن کشور مورد استقبال مردم قرار گرفت، در حال معرفی سوهان استان به کشورهای مختلف جهان هستیم.

رئیس اتحادیه صنف سوهانی و حلوایی استان قم افزود: 90 درصد از سوهان استان به سایر استان‌های ایران صادر می‌شود.

لزوم رسیدن صادرات استان قم به 250 میلیون دلار

مهرداد غضنفری در بخش پایانی این جلسه با اشاره به لزوم تلاش برای افزایش صادرات استان قم اظهار کرد: برای این که امسال بتوانیم به هدف صادرات 250 میلیون دلاری از استان از طریق گمرک قم برسیم، از لحاظ زمانی عقب هستیم که باید این فاصله را در فصل‌های دیگر جبران کنیم و به این هدف در سال جاری برسیم.

وی ادامه داد: برای افزایش صادرات استان قم نیازمند هم افزایی بین دستگاه‌های مختلف هستیم و مشکلات در این زمینه باید آسیب شناسی و مورد کارشناسی قرار بگیرد و به آن رسیدگی شود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع انسانی استانداری قم افزود: پیشنهادات در خصوص حل مشکلات صادرکنندگان و تولیدکنندگان جمع آوری می‌شود و مورد کار کارشناسی قرار می‌گیرد و سپس خروجی آن در کارگروه‌ها مطرح می‌شود، تحلیل داده‌ها مبنای تصمیم‌گیری‌ها است.

غضنفری با اشاره به راهکارهای افزایش صادرات استان قم اظهار کرد: نمایندگی وزارت امور خارجه در استان باید در این زمینه نقش ایفا کند، همچنین پیگیری برگزاری نمایشگاه‌ها در کشورهای مختلف برای افزایش صادرات قم ضروری است.

مطرح شدن مشکلات تولیدکنندگان قمی در کارگروه‌های ملی

وی ادامه داد: یکی از اقدامات ضروری در استان قم، تلاش برای افزایش صادرات این استان است و افزایش صادرات قم و کاهش صادرات این استان موجب ارتقای شاخص‌های اقتصادی قم می‌شود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع انسانی استانداری قم در پایان خاطرنشان کرد: مشکلات تولیدکنندگان استان را درک و این مشکلات را در کارگروه‌های ملی مطرح می‌کنیم.

خبرگزاری فارس

بازدید 1179 بار

افتخارات و مجوزهای ایران صنعت


  • 0
  • 0

گواهی ثبت اختراع ایران صنعت گواهی کارآفرین برتر ایران صنعت گواهی عضویت در انجمن مشاوران سرمایه گذاری و نظارت طرح ها ایران صنعت پروانه خدمات فنی و مهندسی ایران صنعت تندیس کارآفرین برتر ایران صنعت عضویت پارک علم و فناوری خراسان جنوبی نماد سرآمدی ایران صنعت

معرفی ایران صنعت

نگارش طرح توجیهی و انجام مطالعات امکان سنجی در حوزه های مختلف از قبیل: صنعت، کشاورزی و دامپروری، خدمات، گردشگری و توریست سلامت تخصص ایران صنعت بوده و از سال 1386 خدمات رسان سرمایه گذاران عزیز در این حوزه بوده ایم.

 

تلفن تماس: 05632420200
همراه : 09393623135

ایمیل: isanat85[at]gmail.com