ايران صنعت - طرح توجيهي و مشاوره سرمايه گذاري

فروشگاه طرح توجیهی فایل های منسبد خرید

ایران صنعت - دانلود نمونه طرح توجیهی

سفارش طرح توجیهی
طرح های توجیهی صنعتی
طرح های توجیهی کشاورزی و کشت و صنعت
طرح های توجیهی دامپروری و مزارع پرورش ماهی و طیور
طرح های توجیهی خدماتی و کسب و کار های کوچک
طرح های توجیهی گردشگری و توریسم - احداث هتل و پارک و ...
comfar طرح توجیهی کامفار
مشخصات طرح های توجیهی - استاندارد طرح های توجیهی

پکیج های طرح توجیهی

 • پکیج طرح های توجیهی صنایع ساختمانی
  پکیج طرح های توجیهی صنایع ساختمانی
  قیمت 80000 تومان
  گسترش کار نگارش طرح توجیهی انجام…
 • پکیج طرح های توجیهی صنایع خودرو  
  پکیج طرح های توجیهی صنایع خودرو
  قیمت 90000 تومان
  یکی از مهمترین صنایع موجود در…
 • پکیج طرح های توجیهی صنایع فلزی و ماشین ابزار  
  پکیج طرح های توجیهی صنایع فلزی
  قیمت 90000 تومان
  زمینه های بکر معادن در کشور ما…
 • پکیج طرح های توجیهی صنایع چوب و سلولوزی  
  پکیج طرح های توجیهی صنایع چوب و سلولوزی
  قیمت 50000 تومان
  طی این سال ها…
همه پکیج ها ...
شنبه, 26 آبان 1397 ساعت 10:19

طرح توجیهی پرورش قارچ

نوشته شده توسط 
طرح توجیهی پرورش قارچ طرح توجیهی پرورش قارچ

در طرح توجیهی پرورش قارچ سعی شده است تا با معرفی این صنعت اطلاعات بیشتری در زمینه این طرح، میزان سرمایه گذاری، سودآوری، تسهیلات اعطایی و نرخ های بازده سرمایه گذاری آن ارائه شده و آن را به عنوان یک فرصت سرمایه گذاری مناسب بررسی نماییم، امیدوارم این اطلاعات مفید فایده باشد و تا پایان مطلب همراه ایران صنعت باشید.

 

معرفی طرح توجیهی پرورش قارچ

قارچ ها وجوه مشترك فراوانی با گیاهان و آغازیان دارند. در واقع قارچ ها را گاهی جزء این جانداران طبقه بندي می کنند، اما قارچ ها از بسیاري جهات با سایر جانداران متفاوت هستند که بیشتر زیست شناسان آن ها را در سلسله مجزا قرار می دهند. قارچ ها زندگی بسیار موفقیت آمیزي دارند. تقریبا در همه زیستگاههاي در دسترس که روي زمین وجود دارد، یافت می شوند و بسیاري از آن ها از لحاظ اقتصادي و پزشکی حائز اهمیت هستند. انسان از زمان هاي بسیار دور اهمیت قارچ هاي مخمر را کم و بیش می شناخت و از وجود آن ها روي مواد قندي ، شیر ، ماست ، خمیر ترش ، سرکه ، الکل ، حتی خاك و بقایاي فضولات حیوانی اطلاع داشت و براي تخمیر مواد قندي و تهیه ماست و یا برخی مواد دیگر از آنها استفاده می کرد . قارچ ها همراه با باکتری ها ، قندها ، آمینو اسیدها و پروتئین ها را  تجزیه می کنند.

موارد مصرف قارچ

از قارچ ها در ساختن آنتی بیوتیک ها استفاده می شود (پنی سیلین )قارچ ها در فرایندهاي صنعتی و غذایی نظیر تهیه نان و تهیه پنیر نقش دارند .قارچها مواد قندي را تخمیر می کنند، از قدرت تخمیري قارچ هاي قندي در ایجاد الکل ، گاز کربنیک و تخمیر مواد در صنایع متعدد استفاده می کنند.

دانشمندان مصرف قارچ را به علت داشتن ویتامین هاى ‏B 12،‎ B7 ,B3,B2,B1,D,C‏ توصیه مى کنند و پتاسیوم موجود در قارچ از موز ها بیشتر است (بتاسیوم در کارکرد صحیح ‏عضلات و اعصاب نقش مهمى دارد)‏ B12‎موجود در قارچ ضد کم خونى است همین طور ویتامین Dان ضد پوکى استخوان است.‏قارج حاوى اسید امینه ضرورى براى بدن بوده و غذاى مناسبى براى افراد دیابتى گیاهخوار داراى اضافه وزن و ‏بافشار خون بالا است.‏ازنوعى قارچ که براى انسان ومحیط زیست خطرى ندارد مى توان براى نابود کردن ناقل بیمارى ‏مالاریا استفاده کرد .

 

انواع  قارچ

پرورش قارچ های خوراکی حدوداً به 20 قرن پیش در ژاپن و چین بر می‌گردد. کاشت قارچ در گلخانه اولین بار در سوئد در سال 1754 میلادی ابداع شد. در میان حدود هزار نوع قارچ که در دنیا وجود دارد، ممکن است فقط 40نوع آن غیرسمی باشد که از این تعداد 10تا 15نوع قابل پرورش است. از این انواع 2دسته اصلی وجود دارد: تجزیه کنندگان اولیه (که فقط وقتی روی مواد آلی قرار می گیرند قادرند آن را تجزیه کرده ، نیاز غذایی خود را برطرف کنند) و تجزیه کنندگان ثانویه (که نمی توانند مستقیما مواد را از محیط بگیرند) برای دسته دوم باید مواد غذایی را قبلا تجزیه کرده و در اختیار آن ها قرار داد. قارچ دکمه ای یکی از انواع قارچ های قابل کشت است که تجزیه کننده ثانویه بوده و باید برایش بستر غذایی تهیه شود. بهترین نوع بستر آن کمپوستی حاصل از بقایای گیاهی است و کاه و کلش گندم و برنج می تواند چنین نقشی را (البته پس از اضافه کردن مقادیری آب و کود به آن) داشته باشد. در سیستم های صنعتی از سالنهایی با ابعاد مشخص استفاده می شود و در سیستم استیلاژ یا قفسه ای که کمپوست را در قفسه هایی بذرکاری می کنند روش دوم است و در نهایت سیستم کیسه ای که در آن از کیسه های نایلونی استفاده می شود. برای تولید یک کلونی خوب و مطلوب از قارچ باید داخل این بستر مایه زنی شود، مایه قارچ (یا همان هاگ خودمان) شامل میسلیوم یا ریسه های قارچ (انشعابات شاخه مانند) است ، اگر زیر کلاهک قارچ دقت کنید تیغه هایی به نام لامل و داخل آنها هاگهای قارچ را خواهید دید.

کد آیسیک پرورش قارچ

کد آیسیک این مطابق طبقه بندي وزارت صنایع و معادن به شرح جدول زیر است، لازم بذکر است که در رده بندی آیسیک کد 15 مربوط به محصولات غذايي و آشاميدنيها بوده و کد 1513 مربوط به زیر شاخه عمل آوري وحفاظت از ميوه و سبزيجات ( نباتات) است و کد مربوط به عمل آوري و بسته بندي قارچ خوراكي 15132141 در واحد تن می باشد.

با مراجعه به بانک آمار و اطلاعات گمرک ایران تعرفه های 07095100برای قارچ تازه يا از نوع آگاريكوس (Agaricus )وکد تعرفه070951  برای قارچ تازه یا خشک کرده برداشت شده است.

با توجه با اطلاعات موجود در بانک استانداردهای صنعتی ایران برای قارچ تازه خوراکي پرورشي -ويژگيها استاندارد 1627و برای آئين کار بهداشتي واحدهاي توليدکننده قارچ دکمه‌اي خوراکي استاندارد4016  به صورت مستقیم موجود است.

آموزش پرورش قارچ

اگر بخواهیم به‌صورت کلی به کار پرورش قارچ نگاه کنیم , می‌توان گفت که پرورش قارچ کار سختی نیست ولی لازم است که ابتدا شما با این کار آشنایی داشته باشید و بعدازآن امکانات و زمینه لازم برای کشت قارچ را فراهم کنید.
طراحی سالن پرورش قارچ:
اکثر سالن‌های پرورش قارچ دکمه‌ای در ایران، دارای دیوارهای بتونی و کف موزاییک می‌باشند. لیکن برای واحدهای صنعتی از دیوارهای ساندویچ پنل که عایق هستند، استفاده می‌کنند.
برای سقف سالن‌ها پلیت، تیرچه‌بلوک و یا بلوک همراه فوم بکار می‌برند. معمولاً ابعاد سالن‌ها را (۲۱-۱۸)× ۶ متر با ارتفاع ۴/۵ متر در نظر می‌گیرند که این ابعاد در واحدهای مختلف متغیر است. در سالن یک شیب ملایم به مقدار یک سانتی‌متر از ابتدای سالن به انتهای آن و از کناره‌ها به سمت وسط سالن به مقدار ۲ سانتی‌متر جهت جلوگیری از تجمع آب در زمان شستشوی کف، وجود دارد.

قفسه بندی سالن پرورش قارچ

استفاده از عرض ۱۴۰ سانتی‌متر و ۱۶۰ سانتی‌متر در کشور ما مرسوم است که با سایز ۱۴۰ سانتی‌متر، کار کارگر داخل سالن راحت‌تر است ولی اغلب از سایز ۱۶۰ سانتی‌متر جهت افزایش سطح زیر کشت استفاده می‌کنند. البته با توجه به وضعیت عرض سالن و محدودیت‌های هر محل باید جداگانه طراحی شود.

فاصله بین طبقات ۶۵ تا ۷۰ سانتی‌متر مناسب است که کار کارگران راحت‌تر باشد و اختلاف حدود ۲۰ سانتی‌متر طبقه اول از کف سالن جهت شست‌وشو و نظافت در پایان هر مرحله کاری، لازم است.

 در تولید قارچ، جنس قفسه‌بندی بسته به میزان هزینه‌ای که برای آن در نظر گرفته می‌شود، متفاوت است؛ سازه پروفیل ساختمانی با آهن سیاه، لوله و پروفیل صنعتی را می‌توان برای قفسه‌بندی در نظر گرفت.

معمولاً از سازه لوله به دلیل هزینه نسبتاً مناسب نسبت به روش‌های دیگر، استقامت و مقاومت نسبت به روش‌های دیگر به علت نوع سازه و همچنین شکل‌پذیری به‌مراتب بیشتر استفاده می‌شود.

شرکت بهبود صنعت آمادگی خود جهت تهیه طرح توجیهی پرورش قارچ اعلام می دارد

 هم اکنون سفارش طرح توجیهی پرورش قارچ دهید

استفاده از کلیه مطالب این سایت برای عموم آزاد می باشد، فقط در راستای حفظ زحمات تیم تولید محتوی ما خواهشمندیم در صورت برداشت از این محتوی لینک ما را درج نمایید. باسپاس

 

بازدید 3937 بار

نگارش طرح توجیهی بروز

سلام دوست عزیز، با تشکر از بازدید شما از وب سایت ایران صنعت، حضور گرانقدر شما اعلام میداریم که کارشناسان ما آماده هستند تا این طرح های توجیهی را به صورت بروز مطابق استانداردهای بانکی و براساس اعداد و ارقام واقعی حال حاضر برایتان آماده نمایند. جهت هماهنگی در این خصوص با ما تماس بگیرید.

نگارش طرح توجیهی، انجام مطالعات امکان سنجی و بازار تخصص ماست.

دانلود جدیدترین طرح های توجیهی آماده

طرح توجیهی تولید قند (کله و شکسته)

عنوان طرح: طرح توجیهی کامل تولید قند بصورت کله و شکسته سال نگارش: 92 تعداد صفحه: 58 نحوه دریافت: بعد از اتمام پرداخت، فایل قابل دانلود خواهد بود. ...
4 تعداد فروش
ریال 1,300,000
جزئیات خرید

طرح توجیهی تولید پودر کتلت

عنوان طرح: طرح توجیهی کامل تولید پودر کتلت گیاهی سویا  سال نگارش: 92 تعداد صفحه: 24 نحوه دریافت: بعد از اتمام پرداخت، فایل قابل دانلود خواهد بود. ...
0 تعداد فروش
ریال 1,100,000

طرح توجیهی کشت غلات

عنوان طرح: طرح توجیهی کامل کشت غلات سال نگارش: 91 تعداد صفحه: 86 نحوه دریافت: بعد از اتمام پرداخت، فایل قابل دانلود خواهد بود. فرمت فایل: docx(قاب ...
1 تعداد فروش
ریال 1,700,000

طرح توجیهی تولید کود NPK

عنوان طرح: طرح توجیهی کامل تولید کود های شیمیایی NPK سال نگارش: 90 تعداد صفحه: 50 نحوه دریافت: بعد از اتمام پرداخت، فایل قابل دانلود خواهد بود. فر ...
1 تعداد فروش
ریال 1,400,000
طرح توجیهی تولید قند (کله و شکسته)
طرح توجیهی تولید پودر کتلت
طرح توجیهی کشت غلات
طرح توجیهی تولید کود NPK

نظرات مشتریان

افتخارات و مجوزهای ایران صنعت


 • 0
 • 0

گواهی ثبت اختراع ایران صنعت گواهی کارآفرین برتر ایران صنعت گواهی عضویت در انجمن مشاوران سرمایه گذاری و نظارت طرح ها ایران صنعت پروانه خدمات فنی و مهندسی ایران صنعت تندیس کارآفرین برتر ایران صنعت عضویت پارک علم و فناوری خراسان جنوبی نماد سرآمدی ایران صنعت

معرفی ایران صنعت

نگارش طرح توجیهی و انجام مطالعات امکان سنجی در حوزه های مختلف از قبیل: صنعت، کشاورزی و دامپروری، خدمات، گردشگری و توریست سلامت تخصص ایران صنعت بوده و از سال 1386 خدمات رسان سرمایه گذاران عزیز در این حوزه بوده ایم. ما در راستای کمک به سرمایه گذاران بخش فروشگاه دانلود طرح توجیهی آماده را راه اندازی نموده ایم تا با حداقل هزینه از پروژه های مختلف اطلاعات جامعی دریافت نمایند.

تلفن تماس: 05691011020
                 05632342065
همراه : 09012500867

ساعات پاسخگویی: هر روز از ساعت 8:30 تا 15:30 - بجز ایام تعطیل

ایمیل: isanat85[at]gmail.com

 ایران صنعت در لینکداین ایران صنعت در اینستاگرام  ایران صنعت در تلگرام