ايران صنعت - طرح توجيهي و مشاوره سرمايه گذاري

فروشگاه طرح توجیهی فایل های منسبد خرید

ایران صنعت - دانلود نمونه طرح توجیهی

سفارش طرح توجیهی
طرح های توجیهی صنعتی
طرح های توجیهی کشاورزی و کشت و صنعت
طرح های توجیهی دامپروری و مزارع پرورش ماهی و طیور
طرح های توجیهی خدماتی و کسب و کار های کوچک
طرح های توجیهی گردشگری و توریسم - احداث هتل و پارک و ...
comfar طرح توجیهی کامفار
مشخصات طرح های توجیهی - استاندارد طرح های توجیهی

پکیج های طرح توجیهی

 • پکیج طرح های توجیهی صنایع ساختمانی
  قیمت 80000 تومان
  گسترش کار نگارش طرح توجیهی انجام…
 •  
  پکیج طرح های توجیهی صنایع خودرو
  قیمت 90000 تومان
  یکی از مهمترین صنایع موجود در…
 •  
  پکیج طرح های توجیهی صنایع فلزی
  قیمت 90000 تومان
  زمینه های بکر معادن در کشور ما…
 •  
  پکیج طرح های توجیهی صنایع چوب و سلولوزی
  قیمت 50000 تومان
  طی این سال ها…
همه پکیج ها ...
شنبه, 28 تیر 1399 13:28

طرح توجیهی تولید آلومینیوم فلوراید

نوشته شده توسط

در این پست با بررسی طرح توجیهی تولید آلومینیوم فلوراید سعی شده است تا با معرفی این پروژه، ظرفیت ها و زمینه های سودآوری آن را مورد بحث قراردهیم. همچنین با ارائه ی اطلاعات بیشتری در زمینه این طرح و ارائه این خدمت، میزان سرمایه گذاری، سودآوری، تسهیلات اعطایی و نرخ های بازده سرمایه گذاری آن ارائه شده و قصد داریم آن را به عنوان یک فرصت سرمایه گذاری مناسب بررسی نماییم، امیدوارم این اطلاعات مفید فایده باشد و تا پایان مطلب همراه ایران صنعت باشید.

آلومینیوم فلوراید (AlF3) یک ترکیب معدنی است که در درجه اول در تولید آلومینیوم استفاده می شود. این جامد بی رنگ می تواند به صورت مصنوعی تهیه شود اما همچنین در طبیعت به عنوان مواد معدنی روانسبرتی و اسکارسونیت رخ می دهد.

آلومینیوم فلوراید ، یک ماده اولیه کلیدی در بحث تولید آلومینیوم بوده و از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. تکنولوژی ساخت کارخانه های تولیدی این محصول، در دست کشور های اندکی است و تولید کنندگان آن نیز کشور های زیادی نمی باشند. از سوی دیگر، تقاضای این محصول علاوه بر صنایع آلومینیوم، به مصارف دیگر نیز بر میگردد که بر اهمیت استراتژیکی کالا می افزاید.

اکثر فلوراید آلومینیوم با درمان آلومینا با گاز هیدروژن فلوراید در دمای ۷۰۰ درجه سانتیگراد تولید می شود. اسید فلورسلییکیک همچنین می تواند از فلوراید آلومینیوم استفاده کند.

برنامه های کاربردی فلوراید آلومینیوم یک افزودنی مهم برای تولید آلومینیوم توسط الکترولیز است. همراه با کریولیت، نقطه ذوب را به زیر ۱۰۰۰ درجه سانتیگراد کاهش می دهد و هدایت محلول را افزایش می دهد. این به این نمک مذاب تبدیل شده است که اکسید آلومینیوم حل شده است و سپس الکترولیز می شود تا آلومینیوم را به صورت جامد تبدیل کند.

 

کاربرد های آلومینیوم فلوراید

آلومینیوم فلوراید، یکی از افزونه های مهم تولید آلومینیوم با فرآیند الکترولیز می باشد. به همراه کریولیت (Cryolite)، این ماده نقطه ذوب را به پایین 1000 درجه سانتی گراد کاهش داده و رسانایی محلول را افزایش می دهد. به صورت نمک ذوب شده است که اکسید آلومینیوم حل شده و سپس با الکترولیزه کردن ترکیب، فلز آلومینیوم به دست می آید.

ترکیبات آلومینیوم فلوراید، برای مطالعه جنبه های ساختاری واکنش های انتقال فسفری در زیست شناسی نیز استفاده می شوند که از آنجایی که انیدیرید اسید های فسفری مانند ATP و GTP اکثر واکنش های متابولیستیک، رشد و تمایزبخشی درون بدن را کنترل میکنند، اهمیتی بنیادی برای سلول ها دارند. کاربرد دیگر این محصول در ساخت الکترود های مورد استفاده در باطری های لیتیومی است.  

همچنین از آلومینیوم فلوراید، به عنوان یکی از مواد اولیه به همراه فلوئورید زیرکونیوم در تولید شیشه های فلورایدی نیز استفاده می شود. برخی از عمده ترین مصرف کنندگان این محصول را در جدول زیر میبینیم.

 

آلومینیوم عنصری شیمیایی در گروه بورون با عدد اتمی ۱۳ و نماد Al است. این عنصر یک فلز نرم، سفیدوچکش‌پذیر با چگالی پایین است که سومین عنصر فراوان و فراوان‌ترین فلز در پوسته کره زمین است. آلومینیوم خالص به دلیل واکنش‌پذیری بسیار بالای خود بسیار به ندرت به طور طبیعی یافت می‌شود به صورت ناخالص در سنگ‌های معدنی مختلفی وجود دارد. بیشتر آلومینیوم دنیا از سنگ بوکسیت به دست می‌آید.
آلومینیوم فلوراید با کد آیسیک 2411512335، در سازمان صنعت معدن و تجارت، با سطح بالایی از مصرف در کارخانه های آلومینیومی سالانه در حجم های بسیار بالا وارد کشور می شود. تمامی این آمار و ارقام حاکی از مصرف بالا و رو به رشد این محصول اند که می توان تولید آلومینیوم فلوراید را به عنوان یک پروژه با سود دهی بالا در نظر گرفت.

 

تولید آلومینیوم فلوراید فله با چگالی بالا از فلوروسیلیسیک اسید
اسید فلوروسیلیسیک تحت فشار، با استفاده از سولفوریک اسید (بر اساس واکنش زیر) تجزیه می شود:
H2SiF6+SiF4(aq)+H2SO4 → 2SiF4(g)+2HF(g)+H2SO4(aq)

 

این واکنش منجر به تولید گاز سیلیکون تترافلوراید و فلوراید هیدروژن می شود (که بخش اعظم آن به صورت محلول در سولفوریک اسید می باشد). این اسید، تقطیر شده تا هیدروفلوریک اسید بوجود آید. محصول جانبی این عمل، سولفوریک اسید، تحت فشار 70-75 درصد رقیق شده و به پلنت فسفوریک اسید مجددا پمپاژ می شود تا سیستم راکتور را تغذیه کند. گاز سیلیکون تترافلوراید در برج های جذب شست و شو می شوند تا هیدروژن فلوراید جدا شده و به سیستم فشرده سازی سیلیکون تترافلئورید منتقل شود تا جذب منابع فلوروسیلیسیک اسید شود. آلومینیوم هیدروکسید به پلنت خشک کن بصورت یک کیک تر منتقل می شود. فرآیند خشک کردن در یک فلش درایر (flash dryer) قبل از انتقال به مرحله بعد انجام می شود.

 


پلنت آلومینیوم فلوراید
آلومینیوم فلوراید، محصول واکنش آلومینیوم هیدروکسید خشک شده با گاز هیدروفلوریک اسید در یک راکتور با بستر میعان، می باشد. AHF بخار شده و با حرارت بالا مجددا به بستر راکتور تغذیه می شود. نهایتا آلومینیوم فلوراید تولیدی، از بستر پایینی راکتور از میان یک خنک کننده گذشته و ذخیره می شود.

نسبت های مصرف  مواد اولیه در این فرآیند برای تولید 1 تن آلومینیوم فلوراید، به شرح جدول زیر می باشد:

 تکنولوژی نوظهور دیگری که در انحصار یک شرکت استرالیایی است، با استفاده از سنگ بوکسیت و ضایعات آن در گرید های پایین به همراه زغال و فلوروسیلیسیک اسید که به یک ریفاینری (پالایشگاه) آلکور منتقل می شوند و منجر به تولید آلومینیوم فلوراید الکترولیته می شوند. این محصول عمدتا در ساخت باتری های لیتیوم کاربرد دارد.

شرکت بهبود صنعت، آمادگی خود را برای نگارش طرح توجیهی تولید آلومینیوم فلوراید بصورت کامل، اعلام می‌دارد. ایران صنعت طرح های توجیهی را منطبق با قالب مورد تائید بانک ها و سازمان ها نگارش کرده و تا تائید نهایی طرح، همراه شما خواهد بود. طرح های ما بر اساس اطلاعات روز قابل استناد و قابل دفاع بوده و به لحاظ محاسباتی، ضمانت دارد.

ضمنا دپارتمان بازرگانی بهبود صنعت، با دارا بودن دفاتر بین المللی قادر به همکاری برای انتقال تکنولوژی ساخت آلومینیوم فلوراید و ارائه خدمات در این زمینه نیز می باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

برای ثبت سفارش طرح توجیهی و درخواست نگارش اینجا کلیک کنید. 

 

خواندن 7807 دفعه

نگارش طرح توجیهی بروز

سلام دوست عزیز، با تشکر از بازدید شما از وب سایت ایران صنعت، حضور گرانقدر شما اعلام میداریم که کارشناسان ما آماده هستند تا این طرح های توجیهی را به صورت بروز مطابق استانداردهای بانکی و براساس اعداد و ارقام واقعی حال حاضر برایتان آماده نمایند. جهت هماهنگی در این خصوص با ما تماس بگیرید.

نگارش طرح توجیهی، انجام مطالعات امکان سنجی و بازار تخصص ماست.

دانلود جدیدترین طرح های توجیهی آماده

طرح توجیهی تولید سس

عنوان طرح: طرح توجیهی کامل تولید انواع سس سال نگارش: 96 تعداد صفحه: 36 نحوه دریافت: بعد از اتمام پرداخت، فایل قابل دانلود خواهد بود. فرمت فایل: do ...
3 تعداد فروش
ریال 12,000,000
جزئیات خرید

طرح توجیهی پرورش مرغ تخم گذار

عنوان طرح: طرح توجیهی کامل پرورش مرغ تخم گذار سال نگارش: 94 تعداد صفحه: 37 نحوه دریافت: بعد از اتمام پرداخت، فایل قابل دانلود خواهد بود. فرمت فایل ...
0 تعداد فروش
ریال 1,400,000

طرح توجیهی تولید آجر فشاری

عنوان طرح: طرح توجیهی کامل تولید آجر فشاری سال نگارش: 93 تعداد صفحه: 36 نحوه دریافت: بعد از اتمام پرداخت، فایل قابل دانلود خواهد بود. فرمت فایل: d ...
1 تعداد فروش
ریال 1,300,000

طرح توجیهی مجتمع خدماتی و تیرپارک

عنوان طرح: طرح توجیهی کامل احداث مجتمع خدماتی و تیرپارکسال نگارش: 96تعداد صفحه: 71نحوه دریافت: بعد از اتمام پرداخت، فایل قابل دانلود خواهد بود. فرمت ف ...
12 تعداد فروش
ریال 1,800,000
طرح توجیهی تولید سس
طرح توجیهی پرورش مرغ تخم گذار
طرح توجیهی تولید آجر فشاری
طرح توجیهی مجتمع خدماتی و تیرپارک

نظرات مشتریان

افتخارات و مجوزهای ایران صنعت


 • 0
 • 0

گواهی ثبت اختراع ایران صنعت گواهی کارآفرین برتر ایران صنعت گواهی عضویت در انجمن مشاوران سرمایه گذاری و نظارت طرح ها ایران صنعت پروانه خدمات فنی و مهندسی ایران صنعت تندیس کارآفرین برتر ایران صنعت عضویت پارک علم و فناوری خراسان جنوبی نماد سرآمدی ایران صنعت

معرفی ایران صنعت

نگارش طرح توجیهی و انجام مطالعات امکان سنجی در حوزه های مختلف از قبیل: صنعت، کشاورزی و دامپروری، خدمات، گردشگری و توریست سلامت تخصص ایران صنعت بوده و از سال 1386 خدمات رسان سرمایه گذاران عزیز در این حوزه بوده ایم. ما در راستای کمک به سرمایه گذاران بخش فروشگاه دانلود طرح توجیهی آماده را راه اندازی نموده ایم تا با حداقل هزینه از پروژه های مختلف اطلاعات جامعی دریافت نمایند.

تلفن تماس: 05691011020
                 05632255578
همراه : 09393623135

ساعات پاسخگویی: هر روز از ساعت 8:30 تا 15:30 - بجز ایام تعطیل

ایمیل: isanat85[at]gmail.com

 ایران صنعت در لینکداین ایران صنعت در اینستاگرام  ایران صنعت در تلگرام