ايران صنعت - طرح توجيهي و مشاوره سرمايه گذاري

فروشگاه طرح توجیهی فایل های منسبد خرید

ایران صنعت - دانلود نمونه طرح توجیهی

سفارش طرح توجیهی
طرح های توجیهی صنعتی
طرح های توجیهی کشاورزی و کشت و صنعت
طرح های توجیهی دامپروری و مزارع پرورش ماهی و طیور
طرح های توجیهی خدماتی و کسب و کار های کوچک
طرح های توجیهی گردشگری و توریسم - احداث هتل و پارک و ...
comfar طرح توجیهی کامفار
مشخصات طرح های توجیهی - استاندارد طرح های توجیهی

پکیج های طرح توجیهی

 • پکیج طرح های توجیهی صنایع ساختمانی
  قیمت 80000 تومان
  گسترش کار نگارش طرح توجیهی انجام…
 •  
  پکیج طرح های توجیهی صنایع خودرو
  قیمت 90000 تومان
  یکی از مهمترین صنایع موجود در…
 •  
  پکیج طرح های توجیهی صنایع فلزی
  قیمت 90000 تومان
  زمینه های بکر معادن در کشور ما…
 •  
  پکیج طرح های توجیهی صنایع چوب و سلولوزی
  قیمت 50000 تومان
  طی این سال ها…
همه پکیج ها ...
پنج شنبه, 02 ارديبهشت 1400 11:13

طرح توجیهی تولید صابون

نوشته شده توسط

مطلب پیش رو طرح توجیهی تولید صابون بهداشتی است. در این طرح به تمام آن چه پیش از شروع به کار در حوزه ی تولید و بسته بندی صابون باید بدانیم، پرداخته شده است.

صابون بر طبق طرح توجیهی تولید صابون

بدون شک اگر بخواهیم به برخی از انواع شوینده اشاره کنیم، «صابون» یکی از آن ها خواهد بود. ماده ای که روزانه با آن سر و کار داریم و در تمام محیط های بهداشتی یافت می شود.

صابون در دسته ی محصولات بهداشتی قرار می گیرد. انواع مختلف (مایع، جامد، فوم) دارد که برای مصارف گوناگون کاربرد دارند. البته در حالت کلی از صابون برای پاکیزگی و زدودن آلودگی استفاده می شود. به غیر از مصارف بهداشتی از صابون در ریسیدن پارچه و ... نیز استفاده می شود.

تاریخچه صابون بر طبق طرح توجیهی تولید صابون

نام صابون بر می گردد به یک افسانه ی قدیمی رومی از کوهی به نام  soap .

در این افسانه، این کوه محل قربانی کردن حیوانات بود. چربی های آب شده ی حیوانات روی این کوه می ماند و با بارش باران به همراه خاکستر چوب مخلوط شده و به سمت دامنه ی کوه سرازیر می شدند.

زنان که بر دامنه ی کوه با گِل، رخت می شستند متوجه می شوند که این گل (چربی و خاکستر) اثر پاک کنندگی بیش تری دارد و آلودگی ها راحت تر از بین می روند.

گروهی بر این باورند که ماده ی صابون نخستین بار توسط آلمانی ها و فرانسوی های قدیم جهت قرمز کردن مو استفاده می شد. کم کم و با ورود فرهنگ استحمام و نظافت ، صابون به یکی از محبوب ترین کالاهای بهداشتی تبدیل شد.

برخی از مهم ترین عوامل پیشرفت صنعت صابون سازی بر طبق طرح توجیهی تولید صابون

کشف شورول ( شیمیدان فرانسوی) مبنی بر فرمول شیمیایی صابون که تأثیر زیادی در کاهش قیمت آن داشت.

استفاده از رزین در دیگ پخت صابون استفاده از سیلیکات سدیم که کشف یک دانشمند انگلیسی بود. هیدروژنیزه کردن روغن ها و تهیهی چربی مناسب تر برای استفاده در صابون

انواع صابون بر طبق طرح توجیهی تولید صابون

صابون ها بر حسب درجه قلیایی یا اسیدی بودن، میزان پاک کنندگی و موارد استفاده انواع بسیار متنوعی دارند که در ادامه به برخی از آن ها اشاره شده است:

صابون استحمام صابون دستشویی صابون رخت شویی صابون طبی و درمانی ( برای درمان قارچ ها و عفونت ها یا حساسیت های پوستی) صابون ماشین لباس شویی (دارای درصدی از مواد آلی) صابون ساینده صابون مخصوص آب سخت صابون شفاف (دارای گلیسیرین، قند و الکل با قدرت پاک کنندگی کم تر) صابون مایع (بهداشت بیش تر برای شستن دست ها در مکان های بهداشتی)

فرایند تولید صابون بر طبق طرح توجیهی تولید صابون

در مرحله ی اول باید مواد اولیه صابون بر حسب نوع صابون و فرمول تولیدی فراهم شوند. مواد اولیه را در تانک های جداگانه با استفاده از بخار ذوب می کنند. سپس مواد ذوب شده را به دیگ صابون انتقال داده و در آن جا با هم مخلوط می کنند. از مخلوط مواد اولیه دو فاز تشکیل می شود. فاز سنگین و پایین فاز حاوی گلیسیرین است. و فاز بالایی دارای چربی است. فاز پایینی که گلیسیرین دارد برای تولید محصولات دیگر (مانند کود و ...) تخلیه می کنند. فاز بالایی که حاوی چربی است را به خشک کن می برند تا سفت شود. سپس مواد سفت شده را رنده می کنند و رنگ، اسانس عطری و سیلیکات سیم و دی اکسید تیتانیوم ترکیب می کنند. سپس مخلوط به دست آمده را دستگاه تری رول عبور می دهند تا بهتر با هم مخلوط شوند. مواد پس از عبور از دستگاه تری رول ، به صورت صابون پخته در می آیند.

10.در نهایت صابون را به فرم دلخواه در می آورند و آرم مورد نظر را روی آن حک می کنند.

11.در مرحله ی پایانی صابون ها برای بسته بندی آماده می شوند.

مواد اولیه تولید صابون بر طبق طرح توجیهی تولید صابون

پیه

ماده چرب اصلی در صابون سازی پیه است.

روغن دنبه

دومین ماده مهم در صابون سازی می باشد. روغن دنبه منبع مهمی از اسیدهای چرب است.

روغن نارگیل آب نمک

 

خواندن 8089 دفعه

نگارش طرح توجیهی بروز

سلام دوست عزیز، با تشکر از بازدید شما از وب سایت ایران صنعت، حضور گرانقدر شما اعلام میداریم که کارشناسان ما آماده هستند تا این طرح های توجیهی را به صورت بروز مطابق استانداردهای بانکی و براساس اعداد و ارقام واقعی حال حاضر برایتان آماده نمایند. جهت هماهنگی در این خصوص با ما تماس بگیرید.

نگارش طرح توجیهی، انجام مطالعات امکان سنجی و بازار تخصص ماست.

دانلود جدیدترین طرح های توجیهی آماده

طرح توجیهی فرآوری هندوانه

عنوان طرح: طرح توجیهی کامل فرآوری هندوانه و تولید مشتقات آن سال نگارش: 98 تعداد صفحه: 62 نحوه دریافت: بعد از اتمام پرداخت، فایل قابل دانلود خواهد ب ...
1 تعداد فروش
ریال 2,200,000
جزئیات خرید

طرح توجیهی تولید سموم دفع آفات

عنوان طرح: طرح توجیهی کامل تولید سموم دفع آفات  سال نگارش: 92 تعداد صفحه: 47 نحوه دریافت: بعد از اتمام پرداخت، فایل قابل دانلود خواهد بود. فرمت فا ...
4 تعداد فروش
ریال 1,500,000

طرح توجیهی تولید سنگ مصنوعی

عنوان طرح: طرح توجیهی کامل تولید سنگ مصنوعی (سمنت پلاست) سال نگارش: 90 تعداد صفحه: 67 نحوه دریافت: بعد از اتمام پرداخت، فایل قابل دانلود خواهد بود. ...
4 تعداد فروش
ریال 1,500,000

طرح توجیهی کامل پارک تفریحی

عنوان طرح: طرح توجیهی کامل احداث پارک تفریحی  سال نگارش: 87 تعداد صفحه: 88 نحوه دریافت: بعد از اتمام پرداخت، فایل قابل دانلود خواهد بود. فرمت فایل ...
5 تعداد فروش
ریال 1,800,000
طرح توجیهی فرآوری هندوانه
طرح توجیهی تولید سموم دفع آفات
طرح توجیهی تولید سنگ مصنوعی
طرح توجیهی کامل پارک تفریحی

نظرات مشتریان

 • 0
 • 0

افتخارات و مجوزهای ایران صنعت


گواهی ثبت اختراع ایران صنعت گواهی کارآفرین برتر ایران صنعت گواهی عضویت در انجمن مشاوران سرمایه گذاری و نظارت طرح ها ایران صنعت پروانه خدمات فنی و مهندسی ایران صنعت تندیس کارآفرین برتر ایران صنعت عضویت پارک علم و فناوری خراسان جنوبی نماد سرآمدی ایران صنعت

معرفی ایران صنعت

نگارش طرح توجیهی و انجام مطالعات امکان سنجی در حوزه های مختلف از قبیل: صنعت، کشاورزی و دامپروری، خدمات، گردشگری و توریست سلامت تخصص ایران صنعت بوده و از سال 1386 خدمات رسان سرمایه گذاران عزیز در این حوزه بوده ایم. ما در راستای کمک به سرمایه گذاران بخش فروشگاه دانلود طرح توجیهی آماده را راه اندازی نموده ایم تا با حداقل هزینه از پروژه های مختلف اطلاعات جامعی دریافت نمایند.

تلفن تماس: 05691011020
                 05632255578
همراه : 09393623135

ساعات پاسخگویی: هر روز از ساعت 8:30 تا 15:30 - بجز ایام تعطیل

ایمیل: isanat85[at]gmail.com

 ایران صنعت در لینکداین ایران صنعت در اینستاگرام  ایران صنعت در تلگرام