طرح توجیهی تولید فلورین - ایران صنعت
ایران صنعت - طرح توجیهی و مشاوره سرمایه گذاری

فروشگاه طرح توجیهی   فایل های من    سبد خرید

ایران صنعت - دانلود نمونه طرح توجیهی

سفارش طرح توجیهی
طرح های توجیهی صنعتی
طرح های توجیهی کشاورزی و کشت و صنعت
طرح های توجیهی دامپروری و مزارع پرورش ماهی و طیور
طرح های توجیهی خدماتی و کسب و کار های کوچک
طرح های توجیهی گردشگری و توریسم - احداث هتل و پارک و ...
comfar طرح توجیهی کامفار
مشخصات طرح های توجیهی - استاندارد طرح های توجیهی

پکیج های طرح توجیهی

 • پکیج طرح های توجیهی صنایع ساختمانی
  پکیج طرح های توجیهی صنایع ساختمانی
  قیمت 80000 تومان
  گسترش کار نگارش طرح توجیهی انجام…
 • پکیج طرح های توجیهی صنایع خودرو  
  پکیج طرح های توجیهی صنایع خودرو
  قیمت 90000 تومان
  یکی از مهمترین صنایع موجود در…
 • پکیج طرح های توجیهی صنایع فلزی و ماشین ابزار  
  پکیج طرح های توجیهی صنایع فلزی
  قیمت 90000 تومان
  زمینه های بکر معادن در کشور ما…
 • پکیج طرح های توجیهی صنایع چوب و سلولوزی  
  پکیج طرح های توجیهی صنایع چوب و سلولوزی
  قیمت 50000 تومان
  طی این سال ها…
همه پکیج ها ...
یکشنبه, 15 مهر 1397 ساعت 20:05

طرح توجیهی تولید فلورین

نوشته شده توسط 
این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)
طرح توجیهی تولید فلورین طرح توجیهی تولید فلورین

در طرح توجیهی تولید فلورین روی سعی شده است تا با معرفی این صنعت اطلاعات بیشتری در زمینه این طرح، میزان سرمایه گذاری، سودآوری، تسهیلات اعطایی و نرخ های بازده سرمایه گذاری آن ارائه شده و آن را به عنوان یک فرصت سرمایه گذاری مناسب بررسی نماییم، امیدوارم این اطلاعات مفید فایده باشد و تا پایان مطلب همراه ایران صنعت باشید.

 

نام فلورين فلورين Fluorine و فلوئوراسپار Fluorspar از واژه لاتين Fluere به معناي جريان يا فلاكس گرفته شده است. فلورين يكي از عناصر كمياب و نادري است كه در سنگ هاي پوسته زمين يافت مي شود. فلورين هجدهمين عنصر فراوان در پوسته زمين است و ميانگين آن در پوسته زمين در حدود 300 پي پي ام است. فلورين يك هالوژن گازي است به رنگ زرد متمايل به خاكستري با نماد F ، عدد اتمي 9 ، وزن اتمي 9984/18، وزن مخصوص 696/ 1 گرم بر سانتي متر مكعب ، نقطه جوش /05 188 -درجه سانتي گراد و نقطه ذوب 219,52 -درجه سانتي گراد . فلورين در گروه 17( VA) جدول تناوبي به عنوان هالوژن بوده و در دوره 2 قرار دارد. فلورين مهمترين منبع تأمين فلوئور در طبيعت است.

 اين كاني در سيستم مكعبي متبلور ميشود و ميتواند عناصر نادر را در شبكه خود جاي دهد. فلوئور در طيف وسيعي از شرايط زمين شناسي بوجود ميآيد و در تمام شرايط رسوبي، آذرين و دگرگوني ميتوان يافت شود. اين كاني معمولاً با نهشته هاي مهم سرب، روي و باريت همراه است و از اين جهت اهميت خاصي دارد. چرا كه پي چويي و اكتشاف آن ميتواند به كشف نهشته هاي مذكور نيز منجر شود. همچنين ضمن استخراج و پرعيار كردن اين كاني و كانيها تري همراه نيز قابل استحصال است و اين خود موجب با ارزش شدن نهشته هاي فلورين مي .شود گاهي نيز وجود فلورين، خود موجب ارزشمندتر شدن نهشته هاي ديگر كاني ها مي شود از اين رو بايستي در بررسي ها ي فني – اقتصادي نهشته هاي سرب، روي، باريت و فلورين به كانيهاي همراه توجه خاصي مبذول داشت.

زيرا اين كانيها ممكن است در اقتصادي شدن يك كانسار، تاثير بسياري داشته باشند . فلوئور موجود در طبيعت، جز در مقاديري ناچيز در موارد راديواكتيو، به صورت آزاد وجود ندارد. اما به صورت تركيب با ديگر عناصر به فراواني ديده مي .شود مقدار اين عنصر در پوسته زمين 065/ 0 درصد و در سنگ هاي آذرين، دگرگوني و رسوبي در حدود 200 تا 1000 گرم بر تن است، علت كميابي فلوئور به صورت آزاد ميل تركيبي شديد آن با ديگر عناصر است به عبارت ديگر به علت نزديكي ها شعاع ي يوني يون فلوئور (136 0 /نانومت) ريون هيدروكسيد ( 0/14 نانومتر) و يون اكسيد ( 0/4 ) نانومتر امكان جايگزيني آنها با هم در كاني هاي گوناگون وجود دارد. درحال حاضر در ميان انبوه كاني هاي فلوئوري فلوئورين، مهمترين منبع تأمين كننده فلوئور جهان است. اما مقادير بسيار زيادي فلوئور را نيز ميتوان از سنگهاي فسفاته بدست آورد. تحقيقات نشان ميدهد كه به عنوان منابع آتي فلوئور ميتوان از توپاز، باستنزيت و محصولات جانبي استخراج كانيهاي سولفيدي و باريت استفاده نمود.

توضيح موارد مصرف و كاربرد

براساس بررسي انجام شده صنايع توليد الكترود، آلومينيوم و صنايع فولادسازي بيش از 95 درصد از مصرف فلورين را بخود اختصاص داده بر .اند همين اساس ساليانه حدود 90 هزار تن فلورين در اين صنايع مصرف مي .شود حدود مصرف هر يك از اين صنايع به شرح زير ميباشد.

 - صنايع فولادسازي 85- 75 هزار تن

-ساير صنايع (شيشه سازي سراميك 1-2 (هزار تنصنايع

توليد الكترود جوشكاري 1-5 هزار تنصنايع

توليد آلومينيوم 5-10 هزار تن

با توجه به افزايش ظرفيت توليد محصولات فولادي، آلومينيوم، الكترود جوشكاري، صنايع شيشه سازي و سراميكسازي ميزان مصرف فلورين در سال 1385 به حدود 200 هزار تن در سال براورد گرديد.

ـ بررسي كالاهاي جايگزيني و تجزيه و تحليل اثرات آن بر مصرف محصول

با توجه به اينكه عمده مصرف اين محصول در صنايع فولادسازی می‌باشد، تاكنون جايگزيني براي اين محصول در اين صنعت پيدا نشده است.

بررسي نياز به محصول با اولويت صادرات تا پايان برنامه چهارم

با توجه به افزايش روند توليد فولاد و آلومينيوم در كشور و با نظر به اينكه عمده مصرف‌کنندگان بلورین در ايران اين شرکت‌ها می‌باشند، لذا پیش‌بینی می‌شود تقاضا براي اين كالا در داخل افزايش يابد. در سال 84 در حدود 50 هزار تن فلورین در داخل كشور توليد شد و مقدار 53 هزار تن واردات نيز از اين كالا داشته‌ایم. اين ارقام نشان‌دهنده ميزان مصرف اين كالا در داخل می‌باشد. با توجه به اينكه ميزان ظرفيت توليد بزرگ‌ترین مصرف‌کننده‌های فلورین در كشور يعني شرکت‌های فولاد و آلومینیوم‌سازی در كشور افزايش چشمگيري داشته‌اند پیش‌بینی می‌شود نياز داخل اين محصول تا پايان برنامه چهارم توسعه به بيش از 200 هزار تن برسد.

بررسی اقتصادی طرح

ظرفيت پيشنهادي طرح:   5000 (تن)

عمده مواد اوليه مصرفي:   كانسنگ فلورين و مواد گروهی‌ای اوليه

سرمایه‌گذاری ثابت طرح:  9687 میلیون ریال

 

شرکت بهبود صنعت آمادگی خود جهت تهیه طرح توجیهی تولید فلورین اعلام می دارد

 هم اکنون سفارش طرح توجیهی تولید فلورین دهید

استفاده از کلیه مطالب این سایت برای عموم آزاد می باشد ، فقط در راستای حفظ زحمات تیم تولید محتوی ما خواهشمندیم در صورت برداشت از این محتوی لینک ما را درج نمایید. باسپاس

بازدید 617 بار

افتخارات و مجوزهای ایران صنعت


معرفی ایران صنعت

نگارش طرح توجیهی و انجام مطالعات امکان سنجی در حوزه های مختلف از قبیل: صنعت، کشاورزی و دامپروری، خدمات، گردشگری و توریست سلامت تخصص ایران صنعت بوده و از سال 1386 خدمات رسان سرمایه گذاران عزیز در این حوزه بوده ایم.

 

تلفن تماس: 05632420200
همراه : 09393623135

ایمیل: isanat85[at]gmail.com