ايران صنعت - طرح توجيهي و مشاوره سرمايه گذاري

فروشگاه طرح توجیهی فایل های منسبد خرید

ایران صنعت - دانلود نمونه طرح توجیهی

سفارش طرح توجیهی
طرح های توجیهی صنعتی
طرح های توجیهی کشاورزی و کشت و صنعت
طرح های توجیهی دامپروری و مزارع پرورش ماهی و طیور
طرح های توجیهی خدماتی و کسب و کار های کوچک
طرح های توجیهی گردشگری و توریسم - احداث هتل و پارک و ...
comfar طرح توجیهی کامفار
مشخصات طرح های توجیهی - استاندارد طرح های توجیهی

پکیج های طرح توجیهی

 • پکیج طرح های توجیهی صنایع ساختمانی
  پکیج طرح های توجیهی صنایع ساختمانی
  قیمت 80000 تومان
  گسترش کار نگارش طرح توجیهی انجام…
 • پکیج طرح های توجیهی صنایع خودرو  
  پکیج طرح های توجیهی صنایع خودرو
  قیمت 90000 تومان
  یکی از مهمترین صنایع موجود در…
 • پکیج طرح های توجیهی صنایع فلزی و ماشین ابزار  
  پکیج طرح های توجیهی صنایع فلزی
  قیمت 90000 تومان
  زمینه های بکر معادن در کشور ما…
 • پکیج طرح های توجیهی صنایع چوب و سلولوزی  
  پکیج طرح های توجیهی صنایع چوب و سلولوزی
  قیمت 50000 تومان
  طی این سال ها…
همه پکیج ها ...
جمعه, 02 آذر 1397 ساعت 13:53

طرح توجیهی بازیافت روغن سوخته

نوشته شده توسط 
طرح توجیهی بازیافت روغن سوخته طرح توجیهی بازیافت روغن سوخته

در طرح توجیهی بازیافت روغن سوخته شما اطلاعات مناسبی در خصوص این طرح، میزان سرمایه گذاری، سودآوری، تسهیلات اعطایی و نرخ های بازده سرمایه گذاری به دست می آورید که این اطلاعات می تواند راهنمای خوبی برای راه اندازی کسب و کار شما باشد.

 

معرفی طرح توجیهی بازیافت روغن سوخته

منابع رو به پایان سوخت‌های فسیلی و از طرفی افزایش روزافزون مصرف آن دانشمندان را به فکر چاره‌ای برای حل این معضل انداخته است. از سوی دیگر حجم روغن ‌سوخته‌ تولید شده در جهان بالغ ‌بر 24 میلیون تن در سال است. این حجم بالا از روغن‌سوخته موجب افزایش قابل‌توجه آلودگی‌های زیست‌محیطی می‌شود؛ بنابراین یافتن راهی برای بازیافت روغن‌سوخته و دورریختنی و تبدیل آن به یک محصول با ارزش بسیار حائز اهمیت است.

ممکن است تعجب آور باشد که تحت شرایط عادی، روغن را نمی توان به راحتی از بين برد و تنها  قابليت آلوده پذيري را دارد و به راحتی توسط حلال های دیگر آلوده مي شود. این ویژگی باعث می شود قابليت بالقوه براي جذب آلودگي داشته باشد و نبايد اجازه داد كه وارد محيط زيست شود. تنها راه و بهترين گزينه  بازيافت است  بصورتي كه به حالت اوليه برگردد و بتوان از آن استفاده مجدد كرد  .براي توليد روغن موتور حداقل 8 نوع افزودني اضافه مي شود و اين افزودني ها پس از بازيافت بصورت قير بدست مي آيد. در ايران تعداد كمي از شركت ها از اين آسفالت باقي مانده فرآيند استفاده مي كنند و بيشتر شركت ها تصفيه  به دفن غير اصولي مي پردازند ، كه موجب  آلوده كردن محيط زيست ميگردد . اما ارزش اين آسفالت  زياد است و ميتوان از آن بخوبي استفاده و داراي ارزش اقتصادي بالاي مي باشد.

روش های بازیافت روغن سوخته

جهت بازیافت روغن کارکرده (سوخته) روش های مختلفی از جمله روش های تقطیر، هیدروژناسیون، اسیدی، قلیایی ، و ... در دنیا وجود دارد که سه روش تصفیه با اسید موسوم به روش اسیدی, تصفیه با خاک رنگبر(روش خاک,( روش تقطیر کامل عمده ترین روش های بازیافت روغن سوخته (کارکرده) می باشند.
به طور سنتی ، روغن هاي سوخته در ايران به دو روش اسید و روش خاک در كارخانه هاي فعال بازيافت ميشود  که در حال حاضر سازمان محيط زيست  اجازه احداث كارخانه جديد برای روش اسید را بعلت وارد شدن آلاینده های سنگین به محیط زیست را نميدهد.

از دیگر معایب روش اسید، هزينه بازيافت بالا، زمان طولاني توليد، كيفيت پايين محصول میتوان نام برد. این روش یک متد 3 مرحله ای به شرح ذیل می باشد.

تقطیر اولیه ،اسید واش – سردنمودن روغن و میکس آن با اسید وجداسازی لجن اسیدی پس از دو روز ماندودر نهایت تقطیر ثانویه و حرارت و میکس با خاک رنگبرو پس از آن کاهش دمای روغن وارسال به فیلتر پرس.در این روش فرایند تصفیه حدود 4 روز زمان لازم دارد.

روش خاک یک روش تک مرحله و فقط شامل قسمت ج روش اسیدی می باشد. در این روش روغن کارکرده به همراه یک ماده افزودنی و خاک رنگبرارزان قیمت همزمان وارد دیگ پخت می گردد. و فقط پس از یکبار حرارت دادن ، طی یک مرحله تولید به پایان رسیده ، سبکها جدا می گردند و ما بقی که شامل روغن و خاک رنگبر می باشد به فیلتر پرس فرستاده می شود ، بعد از جداسازی خاک ، روغن پایه به دست می آید.درحال حاضرجایگزینی روش اسیدی می باشد.تک مرحله ای بودن ومصرف انرژی ونیروی کار کم وسرمایه گذاری اولیه کمتر نسبت به روش اسیدی از مزایای مهم آن است .کل فرایند کمتر از یک روز است.

از روش بازيافت با حلال در حال حاضر در بعضي از كشورها  استفاده مي شود . و در بيشتر كشورها از پروپان استفاده ميشود ولي تمام آلاينده ها را نميتواند حذف كند اين فرآيند در فشار اتمسفر و در راكتور استخراج صورت ميگيرد به اين صورت كه با اضافه كردن درصد مشخصي از حلال به راكتور وارد شده و آلودگي ها  در پروپان حل ميشوند و به دليل سبكي پروپان بالا ميروند و روغن نامحلول پايين ميرود و بصورت جداگانه استخراج ميشود . در اين روش حلال و آلودگي ها به برج تقطير وارد ميشوند و پروپان تبخير و سپس سرد ميشود و مواد آسفالتي بدست مي آيد.

روش تحت خلاء در بيشتر كشورهاي دنيا استفاده ميشود و بهترين بازدهي و كمترين آلودگي را ايجاد ميكند به اين صورت كهروغن سوخته (تحت خلاء) تبخير شده و آسفالت از پايين برج خارج ميشود .محصولات توليدي شامل :آب ، نفت ، روغن سبك، قير  و روغن پايه 150 و  میباشد 500البته روش تقطير ملكولي با چندين شيوه مختلف ميتواند اجرا شود.

 

کد آیسیک محصولات حاصل از بازیافت روغن سوخته

 

روغن های حاصل از تصفیه روغن سوخته استفاده های مختلف دارند از جمله:

نفت مشعل صنعتی، که در آن روغن مورد استفاده از آب گرم، فیلتر شده و demineralised برای استفاده در مشعل‌های صنعتی

روغن مایع برای کمک به انتشار محصولات از قالب‌های خود (به عنوان مثال محصولات فلزی، بتن)

روغن هیدرولیک

محصولات مبتنی بر قیر

یک افزودنی در محصولات تولیدی؛ یا روغن پایه تصفیه شده برای استفاده به عنوان یک روغن روان کننده، روغن هیدرولیک یا ترانسفورماتور

 

محصولات حاصل از تصفیه روغن و کد آیسیک هر کدام در زیر آمده است

روغن پایه:

روغن پایه تولید شده مطابق با استاندارد API گروه I و II می‌باشد که خوارکی بسیار مناسبی برای تدوین و فرموله کردن طیف گسترده‌ای از روغن‌های: موتور، توربین، هیدرولیک، دنده، گریس و …. می‌باشد.

 

سوخت تقطیری صنعتی:

این محصول می‌تواند بعنوان سوخت جایگزین یا سوخت سبک در بویلرها یا هیترهای شعله‌ای صنعتی مورد استفاده قرار گیرد

اسلاج قیری:

این نوع اسلاج حاوی میزان زیادی پلیمر و فلز است که می‌تواند درتولید آسفـالت خیابـان، پوشـش محافظتی قیـری و یا بعنوان سوخـت درکارخانه های سیمان مورد استفاده قرار بگیرد

۲۳۲۰۴۱۲۴۵۰روغن موتور تصفیه مجدد

۲۳۲۰۴۱۲۳۵۷روغن انتقال قدرت تصفیه مجدد

۲۳۲۰۴۱۲۴۵۲سایر روغن های صنعتی تصفیه مجدد طبقه بندی نشده در جای دیگر

۲۳۲۰۴۱۲۴۴۹ روغن پایه تصفیه مجدد

 

ماشین آلات طرح بازیافت روغن سوخته


ماشین آلات بازیافت روغن سوخته شامل تجهیزات زیر هستند:

مخازن ذخیره سازی (مواد اولیه ، میانی ، افزودنی‌ها و محصولات)

سیستم تقطیر

برق و ابزاردقیق

لوله و شیرآلات

سیستم جذب

 وضعیت واحدهای فعال بازیافت روغن سوخته در ایران

 با بررسی‌های انجام شده در حال حاضر تعداد ۴۰ واحد فعال با ظرفیت ۲۹۷۸۷۵ تن در سال در ایران فعال هستند، اکثر این واحدها بدلیل عدم دسترسی به روغن سوخته با ظرفیت کمتر از ظرفیت اسمی در حال فعالیت هستند شایان ذکر است اغلب محصولات حاصل از بازیافت به کشور افغانستان صادر و مابقی در واحدهای مکمل به عنوان خوراک جهت تولید سایر روغن‌ها استفاده می‌شود.

 

میزان سرمایه لازم جهت اجرای طرح بازیافت روغن سوخته

ظرفیت: ۲۰۰۰ لیتر در ساعت بروش کانتینیوس

مساحت زمین: ۱۰۰۰۰ مترمربع

سرمایه گذاری ثابت طرح: ۳٫۵ میلیارد تومان

نرخ بازدهی طرح: ۳۸٫۵ درصد

نقطه سر به سر: ۳۰ درصد

شرکت بهبود صنعت آمادگی خود جهت تهیه طرح توجیهی بازیافت روغن سوخته اعلام می دارد

 هم اکنون سفارش طرح توجیهی بازیافت روغن سوخته را به ما  بدهید

استفاده از کلیه مطالب این سایت برای عموم آزاد می باشد، فقط در راستای حفظ زحمات تیم تولید محتوی ما خواهشمندیم در صورت برداشت از این محتوی لینک ما را درج نمایید. باسپاس

بازدید 4012 بار

نگارش طرح توجیهی بروز

سلام دوست عزیز، با تشکر از بازدید شما از وب سایت ایران صنعت، حضور گرانقدر شما اعلام میداریم که کارشناسان ما آماده هستند تا این طرح های توجیهی را به صورت بروز مطابق استانداردهای بانکی و براساس اعداد و ارقام واقعی حال حاضر برایتان آماده نمایند. جهت هماهنگی در این خصوص با ما تماس بگیرید.

نگارش طرح توجیهی، انجام مطالعات امکان سنجی و بازار تخصص ماست.

دانلود جدیدترین طرح های توجیهی آماده

طرح توجیهی احداث انبار و انبارداری

عنوان طرح: طرح توجیهی کامل احداث انبار و انبارداری سال نگارش: 89 تعداد صفحه: 39 نحوه دریافت: بعد از اتمام پرداخت، فایل قابل دانلود خواهد بود. فرمت ...
11 تعداد فروش
ریال 1,000,000
جزئیات خرید

طرح توجیهی راه اندازی چاپخانه و لیتوگرافی

عنوان طرح: طرح توجیهی کامل راه اندازی چاپخانه و لیتوگرافی  سال نگارش: 93 تعداد صفحه: 46 نحوه دریافت: بعد از اتمام پرداخت، فایل قابل دانلود خواهد بو ...
2 تعداد فروش
ریال 1,300,000

طرح توجیهی تولید درب و پنجره UPVC

عنوان طرح: طرح توجیهی کامل تولید درب و پنجره UPVC سال نگارش: 94 تعداد صفحه: 59 نحوه دریافت: بعد از اتمام پرداخت، فایل قابل دانلود خواهد بود. فرمت ...
1 تعداد فروش
ریال 1,600,000

طرح احداث دهکده ورزشی

عنوان طرح: طرح توجیهی کامل دهکده ورزشی سال نگارش: 92 تعداد صفحه: 145 نحوه دریافت: بعد از اتمام پرداخت، فایل قابل دانلود خواهد بود. فرمت فایل: docx ...
0 تعداد فروش
ریال 2,000,000
طرح توجیهی احداث انبار و انبارداری
طرح توجیهی راه اندازی چاپخانه و لیتوگرافی
طرح توجیهی تولید درب و پنجره UPVC
طرح احداث دهکده ورزشی

نظرات مشتریان

افتخارات و مجوزهای ایران صنعت


 • 0
 • 0

گواهی ثبت اختراع ایران صنعت گواهی کارآفرین برتر ایران صنعت گواهی عضویت در انجمن مشاوران سرمایه گذاری و نظارت طرح ها ایران صنعت پروانه خدمات فنی و مهندسی ایران صنعت تندیس کارآفرین برتر ایران صنعت عضویت پارک علم و فناوری خراسان جنوبی نماد سرآمدی ایران صنعت

معرفی ایران صنعت

نگارش طرح توجیهی و انجام مطالعات امکان سنجی در حوزه های مختلف از قبیل: صنعت، کشاورزی و دامپروری، خدمات، گردشگری و توریست سلامت تخصص ایران صنعت بوده و از سال 1386 خدمات رسان سرمایه گذاران عزیز در این حوزه بوده ایم. ما در راستای کمک به سرمایه گذاران بخش فروشگاه دانلود طرح توجیهی آماده را راه اندازی نموده ایم تا با حداقل هزینه از پروژه های مختلف اطلاعات جامعی دریافت نمایند.

تلفن تماس: 05632420200
                 05632342065
همراه : 09012500867

ساعات پاسخگویی: هر روز از ساعت 8:30 تا 15:30 - بجز ایام تعطیل

ایمیل: isanat85[at]gmail.com

 ایران صنعت در لینکداین ایران صنعت در اینستاگرام  ایران صنعت در تلگرام