ایران صنعت - طرح توجیهی و مشاوره سرمایه گذاری

فروشگاه طرح توجیهی فایل های منسبد خرید

ایران صنعت - دانلود نمونه طرح توجیهی

سفارش طرح توجیهی
طرح های توجیهی صنعتی
طرح های توجیهی کشاورزی و کشت و صنعت
طرح های توجیهی دامپروری و مزارع پرورش ماهی و طیور
طرح های توجیهی خدماتی و کسب و کار های کوچک
طرح های توجیهی گردشگری و توریسم - احداث هتل و پارک و ...
comfar طرح توجیهی کامفار
مشخصات طرح های توجیهی - استاندارد طرح های توجیهی

پکیج های طرح توجیهی

 • پکیج طرح های توجیهی صنایع ساختمانی
  پکیج طرح های توجیهی صنایع ساختمانی
  قیمت 80000 تومان
  گسترش کار نگارش طرح توجیهی انجام…
 • پکیج طرح های توجیهی صنایع خودرو  
  پکیج طرح های توجیهی صنایع خودرو
  قیمت 90000 تومان
  یکی از مهمترین صنایع موجود در…
 • پکیج طرح های توجیهی صنایع فلزی و ماشین ابزار  
  پکیج طرح های توجیهی صنایع فلزی
  قیمت 90000 تومان
  زمینه های بکر معادن در کشور ما…
 • پکیج طرح های توجیهی صنایع چوب و سلولوزی  
  پکیج طرح های توجیهی صنایع چوب و سلولوزی
  قیمت 50000 تومان
  طی این سال ها…
همه پکیج ها ...
سه شنبه, 21 خرداد 1392 ساعت 15:03

طرح توجیهی تولید قیر امولسیون

نوشته شده توسط 
این مورد را ارزیابی کنید
(8 رای‌ها)

 قیرهای امولسیون دستاوردهای نو برای جایگزینی قیرهای محلول یا برگشتی می باشند. در طرح توجیهی تولید قیر امولسیون سعی شده است تا با معرفی این صنعت اطلاعات   بیشتری  در زمینه صنعت قیر و راه سازی ، از میزان سرمایه گذاری، سودآوری، تسهیلات اعطایی و نرخ های بازده سرمایه گذاری آن ارائه شده و آن را به عنوان یک فرصت سرمایه گذاری مناسب بررسی نماییم، امیدوارم این اطلاعات مفید فایده باشد و تا پایان مطلب همراه ایران صنعت باشید.

  معرفی قیر امولسیون

قیر در راهسازی بعنوان یک نوع پوشش حافظتی و بعنوان یک عامل چسباننده در صنعت ساختمان بکار برده می‌شود.

در بسیاری از فعالیتهای رایج در این زمینه قیر در حدود 200-100 در جه سلسیوس حرارت داده می شود تا به اندازه کافی جهت اختلاط با مصالح دانه ای روان گردد.مخلوطهای گرم بایستی بصورت گرم ذخیره، حمل و استفاده گردند در غیر اینصورت کارایی خود را از دست می دهند. ظرفیت نهایی راه احداث شده همزمان با سرد شدن مخلوط پخش شده بهبود می یابد. گاهی قیر را با حلالهای نفتی همانند کروزون امتزاج می دهند تا روان گردد و در اینصورت مقاومت نهایی مصالح همزمان با تبخیر حلال پدید می آید.

قیرهای امولسیون دستاوردهای نو برای جایگزینی قیرهای محلول یا برگشتی می باشند. در این شیوه ذرات قیر درون آب بصورت معلق در می آیند. امولسیون قابلیت استفاده با مصالح سرد و مرطوب را نیز دارا می باشد. مقاومت نهایی مصالح بکار گرفته شده در سازه راه همزمان با شکستن امولسیون، یکپارچه شدن ذرات توزیع شده قیر و حذف آب از سیستم بهبود می یابد. در بسیاری از موارد کاربرد قیرها در راهسازی، قیرهای امولسیون از قیرهای محلول یا برگشتی ایمن تر و از نظر زیست محیطی مناسبتر می باشد از آنجا که احتمال آتش سوزی و تصائد گازهای زیان آور بسیار کمتر بوده و اجرای آن نیز به مصرف انرژی کمتری نیاز دارد.

قير امولسيون بعنوان يك دستاورد جا افتاده در دنيا و نسبتا جديد در ايران با توجه به ويژگي‌هاي كاربردي آن امروزه بعنوان يك نوع مصالح شناخته شده ساختماني، راهسازي، صنعتي و ... به شدت مورد توجه قرار گرفته است. قير امولسيون در راهسازي در ساخت، نگهداري مرمت و بازيافت راه ها كاربرد وسيعي پيدا نموده است .مهمترين ويژگي در استفاده از قيرهاي امولسيون تعيين پارامترهاي آن به نحوي است كه واكنش آن با مصالح از حيث ايجاد چسبندگي و نيز نفوذ در مصالح به بهترين نحو صورت پذيرد . امولسيون ها را عمدتا به دو دسته آنيونيك و كاتيونيك بسته به بار سطحي ذرات قير تقسيم بندي مي نمايند . براي ايجاد چسبندگي مناسب در ميان ذرات قير امولسيون و مصالح بهتر است اين مواد از بارهاي متفاوت انتخاب گردند. عموماً امولسيون‌ها از دو فاز غير قابل امتزاج تشكيل مي شوند كه نتيجه آن امولسيون هاي آب در روغن، روغن در آب و يا امولسيون هاي چند گانه مي باشد و در قير امولسيون فاز معلق، ذرات قير و فاز سيال، آب مي باشد. قير امولسيون براي عمل نمودن نياز دارد تا ذرات قير معلق آن به يكديگر بپيوندند كه به اين پروسه شكست قير اطلاق گرديده و لازمه آن حذف آب از سيستم مي باشد . مي توان با تعيين ميزان عوامل تشكيل دهنده قير امولسيون بر سرعت شكست آن تاثير گذاشت . بر اين اساس قيرهاي امولسيون به سه دسته تند‌شكن، كند‌شكن و دير‌شكن تقسيم بندي مي گردند. اجراي روش‌هايي كه در آنها از قير امولسيون استفاده مي گردد در موارد مختلف نياز به فرصت هاي زماني متفاوتي دارد كه بدين منظور مي توان از قيرهاي امولسيون با سرعت هاي شكست متفاوت و خواص مرتبط آنها بهره برد . از قير امولسيون به عنوان يك عامل محافظتي در راه سازي بيشتر بعنوان پوشش آب بند استفاده مي‌گردد . قير امولسيون همراه با مصالح ديگر و يا به تنهايي در تهيه مصالح مركب سرد و همينطور به عنوان ماستيك در اجراي پوشش هاي سطحي كاربرد وسيعي دارد. استفاده از قير امولسيون همراه با مصالحي همچون سيمان، آهك، پليمرها و افزودني هاي شيميايي سبب بهبود خواص آن مي شود.

 

تاریخچه  قیرهای امولسیون

اولین امولسیون قیر در سال 1922 توسط هیو الن مکی ثبت شد. در آن زمان صنایع اتومبیل سازی پیشرفت زیادی داشت و تعداد زیادی جاده در حال ساخته شدن بود.

تولید امولسیون در فرانسه که به عنوان مهد این تکنولوژی معروف است از 10000 تن در سال 1923 به 300000 تن در زمان جنگ جهانی دوم افزایش یافت و در سال 1970 به 1200000 تن رسید.

امروزه 30% تمام جاده های فرانسه ازامولسیون ساخته شده اند و در تمام نقاط دنیا در حال ساخت هستند.

اکثر قیرهایی که در راه سازی مصرف می شوند در حرارت معمولی حالت خمیری و نیمه جامد دارند. به همین جهت استفاده در عملیات آسفالت پوششی ابتدا بایستی به کمک حرارت آنها را سیال نموده و سپس قشر نازکی از آنها را در سطح راه پخش نمود.

از آنجايي كه تهيه تسهيلات و دستگاههاي گرم كردن قير در نقاط دور دست نه مقدور بوده و نه مقرون به صرفه است متخصصين آسفالت سعي نمودند كه به طريفي كاربرد قيرسرد را در راهسازي عملي سازند. با پيدايش امولسيون قير نه تنها عملا كاربرد قير در سرما مقدور گرديد بلكه نقصي هم كه در كاربرد قيرهاي مخلوط وجود دارد در اين مورد ملاحظه نمي گردد . زيرا امولسيون هاي قير بسيار سيال بوده و بفرض موطوب بودن سطح راه و يا مصالح مورد مصرف چسبندگي مناسبي بين قير و مصالح به وجود مي آورد.

 

انواع قیر های امولسیون

قیرهای امولسیون را از نظر سرعت شكسته شدن و بار الكتريكي ذرات معلق مي توان رده بندي نمود .

 

1- رده بندي قیرهای امولسیون از نظر سرعت شكستن

بعد از مصرف قیر امولسیون آب موجود در مخلوط جدا و تبخير شده و قير به تدريج سطح راه و يا اطراف سنگ دانه ها را اندود مي كند كه اين فرآيند شكست امولسيون ناميده مي شود . قیرهای امولسیون بر اساس پايداريشان در مقابل شكستن به سه گروه اصلي تند شكن (ناپايدار )كند شكن (نيمه پايدار ) و دير شكن (پايدار ) تقسيم مي شوند كه هر گروه اصلي زير گروههاي مختلفي دارند .

الف: قیرهای امولسیون تند شكن (ناپايدار)

امولسيونهاي قيري ناپايدار روي سطح مصالح بسيار سريع شكسته مي شوند و يك لايه بسيار نازك قير را به جاي مي گذارند . مصرف عمده آنها در آب بندي با مصالح سنگي آب بندي با ماسه آسفالتهاي سطحي و ماكادام نفوذي مي باشد و قیرهای امولسیون تند شكن براي آنكه درسطح راه جاري نشوند از كند رواني بالايي برخوردار مي باشند .

ب: قیرهای امولسیون كند شكن (نيمه پايدار)

اين دسته شامل قیرهای امولسیون است كه نسبت به امولسيونهاي تند شكن پايداري بيشتري داشته و مي توان انها را با مصالح سنگي مخلوط نمود . زيرا كه بلافاصله پس از تماس با سنگدانه ها شكسته نمي شوند و مخلوط آسفالتي براي چندين دقيقه كارآيي خود را حفظ مي كنند . اين امولسيونها غالبا در كارخانه هاي آسفالت سيار تهيه شده و يا به شكل آسفالت مخلوط در محل استفاده مي شوند . قیرهای امولسیون كند شكن پوشش بهتري به مصالح سنگي در دماي بالاي محيط مي دهند.

ج:قیرهای امولسیون دير شكن (پايدار)

اين دسته شامل امولسيونهاي قيري است كه پس از تماس با مصالح سنگي پايداري زيادي دارند . اين امولسيونها را مي توان با مصالح سنگي با دانه بندي پيوسته و مقادير زيادي ريزدانه استفاده نمود. قیرهای امولسیون دير شكن كند رواني كمي دارند كه مي توان با اضافه كردن آب كندرواني آنها را بيشتر كاهش داد. اين گروه وقتي رقيق گردند مي توانند براي اندود سطحي آب بندي سطح روسازي بدون مصرف سنگدانه و فرو نشاندن گرد و غبار استفاده شوند . اگر سرعت شكست تندتري در مخلوط آسفالتي مثلا در دوغاب قیر امولسیون مورد نياز باشد مي توان به آن سيمان پرتلند يا آهك هيدرانه اضافه نمود .

 

2- رده بندي قیرهای امولسیون از نظر بار الكتريكي

امولسيونهاي قيري از نظر بار الكتريكي ذرات معلق قير به سه نوع كاتيونيك، آنيونيك و غيريوني طبقه‌بندي مي‌گردند كه هر يك از آنها با امولسيون سازهاي مختلف ساخته مي شوند .

الف:  امولسيونهاي قيري كاتيونيك

چنانچه ذرات معلق قير در امولسيون داراي بار الكتريكي مثبت باشد قیر امولسیون كاتيونيك ناميده مي شود . اين نوع قیر امولسیون به مصالح سنگي شامل تركيبات سيليسي و كوارتز كه بار الكتريكي منفي دارند بهتر مي چسبند .

ب:  امولسيونهاي قيري آنيونيك

چنانچه ذرات قير معلق در امولسيون داراي بار الكتريكي منفي باشند آنرا قیر امولسیون آنيونيك گويند . اين نوع امولسيونها به مصالح سنگي آهكي كه داراي بار الكتريكي مثبت هستند بهتر مي چسبند.

 

پروسه شكست قير امولسيون

همانطور كه قبلا نيز ذكر گرديد از قير امولسيون به منظور پوشش هاي حفاظتي و به عنوان عامل چسباننده مصالح در راهسازي استفاده مي‌گردد لذا لازمه اين عملكرد به هم پيوستن مجدد ذرات قير و عملكرد پيوسته مي باشد . سرعت شكست و فرآيند عمل آمدن قير وابسته به ميزان واكنش پذيري امولسيون و مصالح دانه‌اي و شرايط محيطي از قبيل درجه حرارت و درصد رطوبت مي باشد. قيرهاي امولسيوني كه در راهسازي مورد استفاده قرار مي گيرند بر اساس ميزان واكنش پذيري آنها طبقه بندي مي گردد . قيرهاي امولسيون زود شكن در تماس با مصالح دانه اي تميز كه داراي سطح كم مي باشند بسيار سريع مي شكنند .ماسه هاي شكسته كه در پوشش هاي سطحي به كار برده مي شوند از اين نوع مصالح به شمار مي‌آيند. سرعت شكست امولسيونهاي كند شكن به ميزان قابل ملاحظه اي كمتر بوده و اين نوع قيرهاي امولسيون همراه با مصالح داراي سطح كم بكار گرفته مي شوند . يك نمونه از كاربرد آن‌ها در تهيه مخلوط هاي با دانه‌بندي باز مي باشد . از امولسيون هاي دير شكن نيز در كار با مصالح داراي سطح تماس زياد استفاده مي گردد.

البته در آئين نامه هاي برخي از كشورها نيز به نوعي از امولسيون فوق پايدار نيز اشاره شده كه خواص آن متناسب با سرعت شكست بسيار پائين مي‌باشد. در رابطه با طبقه بندي قيرهاي امولسيون كليه جنبه هاي فرمولي آنها ار قبيل امولسيفاير و ميزان غلظت آن، اسيدي يا بازي بودن امولسيون و ميزان PH  وابسته به هر دو عامل اسيدي يا بازي، نوع و درجه قير استفاده شده مد نظر قرار مي گيرد.

مصالح بسته به خواص خود درون آب بار سطحي پيدا مي نمايد، كه اين نوع بار وابسته به PH  و طبيعت كاني هاي معدني مصالح مي باشد . مصالحي كه داراي كاني هاي سيليكاته فراوان مي باشند خاصيت اسيدي نشان داده و بار منفي به خود مي گيرند و در مقابل مصالح مهمي همچون سنگهاي آهكي بار مثبت به خود مي گيرد . با افزايشPH  تمايل به جذب بار منفي در مصالح افزايش مي يابد و از طرف ديگر حضور نمك هاي كلسيم با ساير كاتيونها در آب از شدت بار منفي مي كاهد . به طور كلي امولسيونهاي كاتيونيك در تركيب با مصالح داراي بار سطحي منفي سريعتر واكنش مي دهند.

 

عوامل موثر بر شكست قير امولسيون

پروسه شكست قير امولسيون روندي پيچيده بوده كه كاملا شناحته شده نمي باشد و فاكتورهاي متعددي بر روي شكست آن اثر مي گذارند . در اينجا به برخي از مراحل احتمالي شكست اشاره مي گردد .

1- جذب امولسيفاير بر روي سطح مصالح

در حاليكه امولسيفايرهاي آزاد در قير امولسيون بلافاصله بر روي سطح مصالح جذب مي گردد اما جذب امولسيفاير از فاز آبي درگير با قير در امولسيون بسيار طولاني تر مي باشند .

حذف ذخيره امولسيفاير تثبيت كننده از قير امولسيون سبب مي گردد تا قير امولسيون تمايل به لخته شدن و به هم پيوستن پيدا نمايد . از سوي ديگر جذب امولسيفاير بر روي سطح مصالح باعث كاستن از شدت بار مصالح شده كه سرعت شكستن قير امولسيون را به ميزان قابل توجهي كاهش مي دهد .

2- حركت ذرات قير به سطح مصالح

ذرات قير معلق در امولسيون داراي يك بار كوچك بوده كه سبب حركت آنها به سمت مصالح با بار مخالف مي گردد (نيروي جاذبه الكتروفورز). افزايش غلظت ذرات قير در اطراف مصالح دانه‌اي تمايل به تجميع و لختگي را در ذرات معلق قير امولسيون افزوده و در نهايت باعث پخش يك فيلم پيوسته از قير بر روي سطح مصالح مي گردد .(شكل 6)

3-  تغييرات در PH 

برخي از مصالح همچون مصالح آهكي، فيلرهايي مثل آهك يا سيمان ممكن است در عمل به هنگام تركيب با قيرهاي امولسيون كاتيوني سبب خنثي شدن اسيد و افزايش PH  گردند كه اين مسئله منجر به نا پايداري قيرهاي امولسيون مي گردد . در ساير موارد ممكن است مصالح با جذب يون هيدروژن ميزان PH  مخلوط را افزايش دهد . اگر چه اين ميزان تغييرات در PH  به اندازه مورد فوق الذكر نمي باشد اما براي ناپايدار نمودن قير امولسيون كافيست برخي مصالح ديگر كه قابليت انحلال دارند (مثل مصالح آهكي ) باعث افزايش يون هاي كلسيم و منيزيم محلول گرديده كه تمايل به خنثي نمودن باز در قيرهاي امولسيون آنيوني را شدت مي بخشد .

4-  تبخير آب

همزمان با تبخير آب از سيستم بر غلظت و تمايل ذرات قير به انعقاد افزوده مي شود . شايد بتوان از تبخير به عنوان مهمترين عامل شكست در قيرهاي امولسيون دير شكن نام برد .

 

موارد استفاده قیر های امولسیون

امولسيونها چسبنده هاي قيري سرد می باشند. بنابراين با بكاربردن آنها ميتوان از هزينه هاي سنگين وخطرات انبار و پخش در شرايط گرم احتراز نمود. ليكن اشكالي كه در لايه مصالح دانه اي پديد مي آورند پيدايش آب ناشي از شكستن آنها (امولسيون ) است كه بايد دفع گردد تا عمل تراكم بخوبي انجام گيرد. اگر لايه نازك باشد دفع آب به آساني صورت مي گيرد.

در راهسازي، موارد استفاده امولسيونهاي قير بشرح زير است :

- اندود نفوذي و سطحي

- آسفالت سطحی

- ساختن بتن آسفالتی

- لايه هاي اساس و زير اساس

1- اندود نفوذي و اندود سطحي:

براي اجراي لايه هاي اندود نفوذي و اندود سطحي، استفاده از امولسيون هاي قير ساده تر و مطمئن تر از قيرهاي مايع متداول مي باشد. قيرهاي مايع ( اندود سطحي و نفوذي ) قيرهاي خالص ( اندود سطحي) ، چون در اين دو مورد دفع آب بعد از شكستن امولسيون اشكال خاصي پديد نمي آورد، و گذشته از اين گرم كردن بيهوده است و برخلاف قيرهاي مايع خطر محبوس شدن حلالهاي خطرناك وجود ندارد.

2- آسفالت سطحي׃

جهت اجراي آسفالت سطحي، استفاده از امولسيون هاي قير (بخصوص امولسيون هاي كاتيوني ) ساده تر و مطمئن تر از قيرهاي مايع متداول مي باشد. در حقيقت استفاده از امولسيون هاي كاتيوني، موجب كاهش اشكالات كار در مناطق سرد و مرطوب مي گردد. براي تثبيت اين امولسيون ها نيازي به تبخير آهسته حلال فرار نيست.چسبيدن سطحي معمولاً به علت خيس شدن مصالح دانه اي بوسيله آب موجود در امولسيون بهتر صورت مي گيرد. برعكس يك ماده چسبنده گرم در تماس با مصالح ( گرم نشده ) تمايل به انعقاد دارد اب امتياز اخير امولسيونها در حالتي كه مصالح از نوع اسيدي شند( سيليس، كوارتزيت ) بارزتر است.

3- بتن آسفالتي׃

ساخت بتن آسفالتي بكمك امولسيون هاي قير امكان پذير مي باشد ليكن قابل اجرا نمودن روش استفاده به مراتب مشكلتر از حالات قبلي است . لازمه اين امر همكاري بسيار نزديك سازنده و استفاده كننده امولسيون است. اشكالاتي كه ممكن است بتن آسفالتي داشته باشد مي توان به مواردي مانند ، اندود ناقص دانه ها در اثر شكستن پيش از موعد حين اختلاط ، تلف شدن امولسيون در اثر جريان در مخلوط كن ، كافي نبودن شكل پذيري، كافي نبودن تراكم و عدم پايداري كافي در دراز مدت اشاره كرد.

4- لايه هاي اساس و زيراساس:

در دسامبر 1974 وزارت عمران فرانسه دفترچه راهنمايي براي ساختن و بكاربردن اندودهاي غليظ امولسيوني براي لايه هاي اساس و زير اساس منتشر كرد. مشخصات مورد لزوم مصالح دانه اي شبيه مشخصات مصالح مورد استفاده در اندودهاي غليظ گرمي مي باشد. توليد اجباراً بايد در كارخانجات صورت گيرد.

 

تك كت

تك كت به لايه نازكي از قير كه در بين لايه هاي آسفالت گرم براي جلوگيري از خزش دو لايه بر روي يكديگر استفاده مي گردد، اتلاق مي‌شود. در بين قيرهاي امولسيون كه به عنوان تك كت  در سراسر دنيا استفاده مي‌گردند، تفاوت هاي زيادي مشاهده مي‌گردد. در بسياري از كشورها از قيرهاي امولسيون ديرشكن كاتيونيك يا آنيونيك كه ممكن است حتي با آب رقيق شده باشند بعنوان تك كت استفاده مي شود . اما در اروپا براي اين منظور از امولسيون هاي كاتيونيك تند شكن استفاده مي گردد . در رابطه با تك كت نكته حائز اهميت اين است كه اين لايه بايستي با استفاده از آب موجود در خود باعث حذف غبار از سطح لايه زيرين گردد . لذا براي تحقق اين هدف توصيه مي گردد تا در قير امولسيون تك كت قطر ذرات معلق كاهش يافته و در مقابل درصد حلال افزايش يابد . هدف نو آوري هاي جديد در زمينه توليد تك كت توليد يك عامل چسباننده بسيار اطمينان بخش با سرعت شكست و عمل آمدن زياد و عدم تمايل در چسبيدن به چرخ هاي ترافيك عبوري و ماشين آلات راهسازي بوده است .

 

پريمكت

مي توان از پريمكت بعنوان عامل چسباننده لايه مخلوط گرم بر روي مصالح غير مفيد و يا اساس تثبيت شده با آهك و يا سيمان نام برد . پريمكت بايستي تا عمق 4-1 سانتيمتر در لايه اساس نفوذ نمايد . گاهي ممكن است براي دستيابي به اين عمق نفوذ، قير امولسيون پاشيده شده در سطح را با مصالح اساس مخلوط نموده و دوباره كوبيد، كه اين مورد عموما در رابطه با اساس هاي تثبيت شده صادق مي باشد . جهت پريمكت مي توان از تركيبي شبيه به تك كت با نرخ استفاده 5/1 كيلوگرم بر متر مربع استفاده نمود . در برخي كشورها از قيرهاي امولسيون معكوس كه بر پايه قيرهاي برگشتي توليد مي شوند جهت پريكمنت استفاده مي گردد .

 

فاگ سيل

استفاده بسيار كم از قير امولسيون رقيق شده بر روي سطوح هوا زده سبب جايگزيني قير در حفرات و افزايش طول عمر با  صرف هزينه بسيار كم  مي گردد . (شكل 16) فاگ سيل روشي است كه در آن به منظور عايق نمودن و بهبود مقاومت در مقابل نفوذ آب و نگهداري مصالح دانه‌اي در سطح راه با افزايش چسبندگي مصالح سطحي مورد استفاده قرار مي‌گيرد، به بيان ساده فاگ سيل باعث بهبود ظاهر راه مي‌شود. از طرف ديگر استفاده نا مناسب، لغزنده شدن سطح و يا چسبندگي سطحي در مقابل عبور ترافيك را به دنبال دارد. انجمن  توليد‌كنندگان قير امولسيون فاگ سيل را كاربردي بسيار محدود از قير امولسيون كه با افشاندن لايه اي به ضخامت بسيار كم و بصورت رقيق شده از اين ماده با هدف اوليه پوشش و آب بندي سطح لكه گيري و افزايش توان سطوح خشك و هوازده مورد استفاده قرار مي گيرد تعريف مي‌نمايد . منابع ديگر نيز فاگ سيل را بعلت افزودن قير تازه به آسفالت قديمي كه افزايش طول  عمر روسازي راه را به دنبال دارد عامل جواني و تقويت روسازي راه مي دانند . همچنين استفاده از فاگ سيل در پوشش هاي سطحي به منظور نگهداري ماسه هاي شكسته بر روي سطح نيز كاربرد دارد . اين كاربرد فاگ سيل از آسيب ديدن وسايل نقليه عبوري بوسيله سنگ هايي كه از روي سطح پرتاب مي‌شوند جلوگيري مي‌نمايد‌. انستيتو آسفالت پوشش ترك‌ها را نيز در زمره كاربرد هاي قير امولسيون به شمار مي‌آورد.

 

پوشش مالچ

عليرغم اينكه كاربرد اوليه قير عمدتاً در راهسازي بوده ليكن اين ماده به دليل خواص متنوع و كاربردي آن امروزه استفاده‌هاي گسترده‌اي پيدا نموده است. يكي از اين كاربردها استفاده در كشاورزي مي باشد و پوشش مالچ يك نوع قير امولسيون ديرشكن بوده كه براي كاهش و به تاخير انداختن تبخير آب از سطح زمين هاي كشاورزي مورد استفاده قرار مي گيرد. استفاده از پوشش مالچ سه خاصيت بسيار مهم به دنبال دارد:

نگهداري بذر در محل خود در مقابل نيروهاي وارده از سوي باد و باران

بدليل رنگ تيره اين پوشش در زمان جوانه‌زدن بذر انرژي خورشيد را بخوبي جذب و ذخيره مي نمايد‌.

با حفظ ذرات آب در خاك سبب افزايش كيفيت خاك و سرعت رشد محصولات مي‌گردد. برخي نتايج ديگر استفاده از قيرهاي امولسيون مالچ به شرح زير اشاره مي گردد:

محافظت از خاك در مقابل فرسايش

جلوگيري از تراكم در مقابل ضربه باران‌هاي سنگي

حفظ ذرات آب و اجتناب از آبياري‌هاي مكرر

حفظ دماي خاك به صورت يكنواخت

جلوگيري از رشد علف‌هاي هرز

 تميز نگاه داشتن ميوه و سبزيجات

 

 نفوذ ماكادم

استفاده از قير امولسيون كاتيونيك تند شكن يا كند شكن بر روي سطح متراكم لايه اي با دانه بندي باز موجب مي گردد تا قير امولسيون به درون لايه نفوذ نموده و باعث پيوند مصالح اوليه به يكديگر گردد.

 

کد آیسیک تولید قیر امولسیون

کد آیسیک این محصول مطابق طبقه بندي وزارت صنایع و معادن به شرح جدول زیر است، لازم بذکر است که در رده بندی آیسیک کد 23 مربوط به کک و فرآورده های نفتی بوده و کد 2320 مربوط به زیر شاخه تولید فرآورده ای نفتی تصفیه شده می باشد.

ردیف

کد

نام محصول

واحد سنجش

1

23201418

امولسيون قير(تركيب اب وقير)

تن

 

بد نیست بدانید سرفصل های موجود در طرح توجیهی تولید زیتون شور به شرح زیر است:

:: فصل اول

1-1- معرفی محصول

1-1-1- تاریخچه 

1-2- انواع قیر های امولسیون

1-2-1- رده بندي قیر های امولسیون از نظر سرعت شكستن

1-2-2- قیر های امولسیون تند شكن (ناپايدار)

1-2-3- قیر های امولسیون كند شكن (نيمه پايدار)

1-2-4- قیر های امولسیون دير شكن (پايدار )

1-3- رده بندي قیر های امولسیون از نظر بار الكتريكي

1-3-1- امولسيونهاي قيري كاتيونيك

1-3-2- امولسيونهاي قيري آنيونيك

1-4- پروسه شكست قير امولسيون

1-5- عوامل موثر بر شكست قير امولسيون

1-5-1 – جذب امولسيفاير بر روي سطح مصالح

1-5-2- حركت ذرات قير به سطح مصالح

1-5-3 – تغييرات در PH

1-5-4- تبخير آب

1-6- عملكرد امولسيفاير

1-7- طبيعت شيميايي امولسيفايرها

1-8- تثبيت امولسيونها

1-9- ساير تركيبات امولسيون هاي قير و عملكرد آنها

1-9-1- كلسيم كلرايد

1-9-2- سديم تري پلي فسفات

1-9-3- غليظ كننده‌ها

1-9-4- تقويت كننده هاي چسبندگي

1-9-5- لخته زدا كننده هاي قير

1-9-6- لاتكس

1-10- معرفی برخی از محصولات قیرامولسیون و کاربردهای آن

1-10-1- پوششهاي سطحي

1-10-2- مخلوط هاي كارخانه‌اي

1-10-3- بازيافت سرد

1-10-4- استفاده از سيمان به همراه قير امولسيون

1-10-5- استفاده از آهك به همراه قير امولسيون

1-10-6- تثبيت خاكها

1-10-7- عايق هاي سطحي جهت راه هاي آسفالته

1-10-8- قيرهاي امولسيون رسي

1-10-8-1 تئوري قيرهاي امولسيون رسي

1-10-9- تك كت

1-10-10- پريمكت

1-10-11- عمل آوري تركيبات سيمان

1-10-12- فاگ سيل

1-10-12-1- عملكرد فاگ سيل

1-10-12-2- عملكرد جوان كننده ها

1-10-13- پوشش مالچ

1-10-14- نفوذ ماكادم

1-11- تشریح عملکرد قیرامولسیون

1-12- کد آیسیک محصول

1-13- بررسی استانداردهای مرتبط با محصول

1-14- تعرفه گمرکی محصول

1-15- شرایط واردات

1-16- شرایط صادرات

:: فصل دوم

2- 1- شرح فرآیند تولید

2-1-1- توليد قير امولسيون

2-1-2- پروسه توليد امولسيون

2-2- آشنایی با بخش های مختلف خط تولید

2-3- مسائل زیست محیطی مرتبط با تولید محصول

2- 4- معرفی سازندگان و تامین کننده ماشین آلات تولید

:: فصل سوم

3-1- بررسی کالاهاي جایگزین و تجزیه و تحلیل اثرات آن بر مصرف محصول

3-2- بررسی اهمیت استراتژیک کالا در دنیاي امروز

3-3- کشورهاي عمده تولید کننده و مصرف کننده محصول

3-4- بررسی روند صادرات محصول

3-5- بررسی روند واردات محصول

3-6- بررسی ظرفیت اسمی واحدهای به بهره برداری رسیده تا کنون

3-7- بررسی روند رشد ظرفیت تولید محصول طی 5 سال اخیر

3-8- پیش بینی میزان عرضه

3-9- پیش بینی میزان صادرات و واردات قیر امولسیون 

3-10- پیش بینی میزان تقاضای قیر امولسیون 

3-11- پیش بینی میزان سهم قابل حصول (کمبود عرضه) قیر امولسیون

:: فصل چهارم

4-1- شرايط عملياتي طرح

4-2- برآورد هزینه های سرمایه گذاری

4-2-1- زمين محل اجراي طرح

4-2-2- هزینه های محوطه سازي و اجرای ساختمان

4-2-3- تأسيسات و تجهيزات

4-2-4- ماشین آلات و تجهیزات

4-2-5- وسايل نقليه و وسايل حمل و نقل داخل و خارج كارخانه

4-2-6- تجهيزات اداري و كارگاهي

4-2-7- هزينه هاي قبل از بهره برداري

4-3- هزينه هاي ثابت طرح

4-4- برآورد هزينه هاي جاري طرح

4-4-1- مواد اوليه

4-4-2- بر آوردحقوق و دستمزد پرسنل

4-4-3- برآورد میزان انرژی و آب مصرفی

4-4-4- استهلاك و تعمير و نگهداري

4-4-5- جدول هزينه هاي جاري طرح

4-5- جدول هزينه هاي ثابت و متغير توليد

4-6- برآورد میزان سرمایه در گردش طرح

4-7- جدول سرمايه گذاري

4-8- هزینه تولید سالانه

4-9- برآورد نحوه مشارکت

4-10- پیش بینی فروش کالا

4-11- ساير محاسبات فني طرح

4-12- شاخص های مالی طرح

4-13- جدول محاسبه سود و زیان طرح

 

جهت آشنایی بیشتر با فرایند تولید قیر امولسیون به این مقاله مراجعه نمایید.

 

  شرکت بهبود صنعت آمادگی خود جهت تهیه طرح توجیهی تولید قیر امولسیون را اعلام می دارد

هم اکنون سفارش طرح توجیهی تولید قیر امولسیون دهید

 جهت سفارش این طرح توجیهی اینجا کلیک کنید.

استفاده از کلیه مطالب این سایت برای عموم آزاد می باشد ، فقط در راستای حفظ زحمات تیم تولید محتوی ما خواهشمندیم در صورت برداشت از این محتوی لینک ما را درج نمایید. باسپاس

بازدید 5659 بار

دانلود جدیدترین طرح های توجیهی آماده

طرح توجیهی توزیع مواد غذایی

عنوان طرح: طرح توجیهی کامل توزیع مواد غذایی  سال نگارش: 87 تعداد صفحه: 41 نحوه دریافت:بعد از اتمام پرداخت، فایل قابل دانلود خواهد بود. فرمت فایل:d ...
0 تعداد فروش
ریال 500,000
جزئیات خرید

طرح توجیهی تولید آبمیوه

عنوان طرح: طرح توجیهی کامل تولید انواع آبمیوه  سال نگارش: 94 تعداد صفحه: 76 نحوه دریافت: بعد از اتمام پرداخت، فایل قابل دانلود خواهد بود. فرمت فای ...
0 تعداد فروش
ریال 900,000

طرح توجیهی تولید سوسیس کالباس

عنوان طرح: طرح توجیهی کامل تولید سوسیس کالباس  سال نگارش: 91 تعداد صفحه: 61 نحوه دریافت: بعد از اتمام پرداخت، فایل قابل دانلود خواهد بود. فرمت فای ...
0 تعداد فروش
ریال 1,000,000

طرح توجیهی احداث کارگاه حکاکی با لیزر

عنوان طرح: طرح توجیهی کامل احداث کارگاه حکاکی لیزر  سال نگارش: 87 تعداد صفحه: 30 نحوه دریافت: بعد از اتمام پرداخت، فایل قابل دانلود خواهد بود. فرم ...
0 تعداد فروش
ریال 400,000
طرح توجیهی توزیع مواد غذایی
طرح توجیهی تولید آبمیوه
طرح توجیهی تولید سوسیس کالباس
طرح توجیهی احداث کارگاه حکاکی با لیزر

افتخارات و مجوزهای ایران صنعت


 • 0
 • 0

گواهی ثبت اختراع ایران صنعت گواهی کارآفرین برتر ایران صنعت گواهی عضویت در انجمن مشاوران سرمایه گذاری و نظارت طرح ها ایران صنعت پروانه خدمات فنی و مهندسی ایران صنعت تندیس کارآفرین برتر ایران صنعت عضویت پارک علم و فناوری خراسان جنوبی نماد سرآمدی ایران صنعت

معرفی ایران صنعت

نگارش طرح توجیهی و انجام مطالعات امکان سنجی در حوزه های مختلف از قبیل: صنعت، کشاورزی و دامپروری، خدمات، گردشگری و توریست سلامت تخصص ایران صنعت بوده و از سال 1386 خدمات رسان سرمایه گذاران عزیز در این حوزه بوده ایم. ما در راستای کمک به سرمایه گذاران بخش فروشگاه دانلود طرح توجیهی آماده را راه اندازی نموده ایم تا با حداقل هزینه از پروژه های مختلف اطلاعات جامعی دریافت نمایند.

تلفن تماس: 05632420200
همراه : 09393623135

ساعات پاسخگویی: هر روز از ساعت 8:30 تا 15:30

ایمیل: isanat85[at]gmail.com