طرح توجیهی احداث نیروگاه خورشیدی - ایران صنعت
ایران صنعت - طرح توجیهی و مشاوره سرمایه گذاری
ایران صنعت - دانلود نمونه طرح توجیهی

سفارش طرح توجیهی
طرح های توجیهی صنعتی
طرح های توجیهی کشاورزی و کشت و صنعت
طرح های توجیهی دامپروری و مزارع پرورش ماهی و طیور
طرح های توجیهی خدماتی و کسب و کار های کوچک
طرح های توجیهی گردشگری و توریسم - احداث هتل و پارک و ...
comfar طرح توجیهی کامفار
مشخصات طرح های توجیهی - استاندارد طرح های توجیهی

پکیج های طرح توجیهی

 • پکیج طرح های توجیهی صنایع ساختمانی
  پکیج طرح های توجیهی صنایع ساختمانی
  قیمت 80000 تومان
  گسترش کار نگارش طرح توجیهی انجام…
 • پکیج طرح های توجیهی صنایع خودرو  
  پکیج طرح های توجیهی صنایع خودرو
  قیمت 90000 تومان
  یکی از مهمترین صنایع موجود در…
 • پکیج طرح های توجیهی صنایع فلزی و ماشین ابزار  
  پکیج طرح های توجیهی صنایع فلزی
  قیمت 90000 تومان
  زمینه های بکر معادن در کشور ما…
 • پکیج طرح های توجیهی صنایع چوب و سلولوزی  
  پکیج طرح های توجیهی صنایع چوب و سلولوزی
  قیمت 50000 تومان
  طی این سال ها…
همه پکیج ها ...
جمعه, 11 آبان 1397 ساعت 22:21

طرح توجیهی احداث نیروگاه خورشیدی

نوشته شده توسط 
این مورد را ارزیابی کنید
(2 رای‌ها)
طرح توجیهی احداث نیروگاه خورشیدی طرح توجیهی احداث نیروگاه خورشیدی

در طرح توجیهی احداث نیروگاه خورشیدی سعی شده است تا با معرفی این صنعت اطلاعات بیشتری در زمینه این طرح، میزان سرمایه گذاری، سودآوری، تسهیلات اعطایی و نرخ های بازده سرمایه گذاری آن ارائه شده و آن را به عنوان یک فرصت سرمایه گذاری مناسب بررسی نماییم، امیدوارم این اطلاعات مفید فایده باشد و تا پایان مطلب همراه ایران صنعت باشید.

 

معرفی طرح نیروگاه خورشیدی

تا چند سال قبل، ایران یکی از بزرگ‌ترین صادرکنندگان برق به کشورهای اطراف بود اما با رشد جمعیت و افزایش استفاده از تکنولوژی‌های جدید مانند دستگاه‌های سرمایشی و گرمایشی، مصرف برق بالا با چنان افزایشی روبه‌رو شد که نیروگاه‌های برق داخلی قادر به تامین برق مصرفی کشور نبودند.

از سوی دیگر، در نیروگاه‌های برق از آب برای خنک کردن سیستم‌ها استفاده می‌شود، بدین ترتیب روزانه مقدار بسیار زیادی از آب بخار می‌شود و ایران با بحران کمبود آب نیز مواجه است. بنابراین تاسیس نیروگاه‌های خورشیدی برای مدیریت بحران کمبود آب نیز مفید واقع می‌شود. همچنین تولید برق منجر به تولید دی‌اکسید کربن می‌شود که باعث آلودگی‌های محیط زیستی می‌شود.‌

تولید انبوه برق دشوار است و نیروگاه‌های داخلی توانایی تامین برق کل کشور را ندارند؛ به همین خاطر نوسانات برق در اکثر نقاط کشور دیده می‌شود و بسیاری از روستاها نیز برق ندارند. در ساعات اوج مصرف نیز شاهد خاموشی در شهرهای بزرگ هستیم و این روند همواره رو به افزایش است. بنابراین هر چه احداث نیروگاه‌های خورشید بیشتر شود، حجم شبکه افزایش می‌یابد و وزارت نیرو دوباره می‌تواند برق صادر کند.

ظرفیت ایجاد نیروگاه خورشیدی در ایران

ایران با وجود ۳۰۰ روز آفتابی از مجموع ۳۶۵ روز سال در بیش از دو سوم مساحت خود و متوسط تابش نور خورشید ۴/۵ تا ۵/۵ کیلووات ساعت بر متر مربع در روز، یکی از کشورهای با پتانسیل بالا در زمینه انرژی خورشیدی است.

کد آیسیک نیروگاه خورشیدی

طبق اطلاعات بدست آمده از سازمان صنعت معدن و تجارت ، برای پنل خورشیدی چند کریستالی کد ایسیک 3210412360 در واحد عدد و پنل خورشیدی تک کریستالی کد 3210412361وبرای پنل خورشیدی فیلم نازک کد 3210412362 وبرای مولد برق خورشیدی کد 3110612489 موجود می باشند.

طبق اطلاعات بدست آمده از گمرک ایران تعرفه گمرکی 85414010 با عنوان پانل هاي خورشيدي (تبديل كننده انرژي خورشيدي به الكتريسته) موجود می باشد.

استاندارد که در این صنعت و برای این محصول مورد کاربرد است مدول ها و پنل هاي فتوولتائيك صفحه تخت به شماره 22491-1396می باشد.

نیروگاه خورشیدی چگونه ایجاد می شود

مدول‌های خورشیدی از انرژی نور خورشید یا فوتون‌ها برای تولید الکتریسیته از طریق تأثیر فوتوولتیک استفاده می‌کنند. اکثر مدول‌ها از سلول‌های سیلیکون کریستالی وافر – محور یا سلول‌های فیلم نازک مبتنی بر کادمیوم تلیورید یا سیلیکون، استفاده می‌کنند. عضو ساختاری (حامل بار) یک مدول می‌تواند یک لایه تاپ یا بالایی باشد و یا یک لایه عقبی سلول‌ها باید از آسیب مکانیکی و رطوبت محافظت شوند. اکثر مدولهای خورشیدی غیر منعطف هستند ولی گونه‌های نیمه منعطف هم وجود دارند، که همان سلول‌های فیلم نازک می‌باشند.

از این مدول‌های خورشیدی اولیه، برای اولین بار در سال ۱۹۵۸ در فضا استفاده شد. اتصالات الکتریکی به صورت سری ساخته می‌شوند تا به ولتاژ خروجی مطلوب برسند و یا به صورت موازی ساخته می‌شوند تا حداکثر کارایی جریان الکتریسیته بدست آید. سیم‌های هدایت کننده که جریان را از مدول‌ها خارج می‌کنند، ممکن است حاوی نقره، مس یا دیگر فلزات رسانای غیر مغناطیسی باشند. این سلول‌ها باید به صورت الکتریکی با بقیه سیستم متصل باشند. مدول‌های فوتوولتیک با کاربرد زمینی، از متصل کننده‌ها یا رابطه‌های MC3 یا MC4 برای تسهیل و تقویت اتصالات مقاوم در برابر آب و هوا، استفاده می‌کنند. دیودهای بای پاس را می‌توان هم در داخل و هم در بیرون مدول‌ها استفاده کرد، (در مورد سایه افکنی نسبی بر مدول) تا خروجی بخش های مدول، به ماکزیمم برسد و هنوز هم روشنایی خود را داشته باشند. برخی از طرح‌های مدول خورشیدی، اخیراً دارای متمرکز کننده‌هایی هستند که نور در آن از طریق آینه و یا عدسی (لنز) متمرکز می‌شود و روی آرایه‌ای از سلولهای کوچکتر پخش می‌شود. این ویژگی، امکان استفاده از سلول‌هایی کم هزینه تر به جای انواع با هزینه بالا در هر قسمت از یونیت، را فراهم می‌سازد.

بازار هدف نیروگاه خورشیدی

بازار هدف طرح در ابتدا تامین نیاز داخل و سپس صادرات به کشورهای ارمنستان، پاکستان، ترکمنستان، ترکیه، جمهوری آذربایجان، عراق و افغانستان می‌باشد.

 

تجهیزات مورد نیاز براي تولید برق از انرژي خورشیدي 

- آرایه‌ي فتوولتاییک

- سیستم‌هاي دنبال کننده‌ي تابش خورشید

- اینورتر یا مبدل الکترونیک قدرت DC/AC

- ذخیره‌ساز

- دنبال‌کننده حداکثر توان

- سایر تجهیزات فتوولتاییک

بررسی اقتصادی طرح نیروگاه خورشیدی

سرمایه گذاری کل طرح:  700.000 میلیون ریال

زمین:                        1.500 میلیون ریال (از منابع طبیعی)

ظرفیت:                      10 مگاوات

 

شرکت بهبود صنعت آمادگی خود جهت تهیه طرح توجیهی احداث نیروگاه خورشیدی اعلام می دارد

 هم اکنون سفارش طرح توجیهی احداث نیروگاه خورشیدی دهید

استفاده از کلیه مطالب این سایت برای عموم آزاد می باشد ، فقط در راستای حفظ زحمات تیم تولید محتوی ما خواهشمندیم در صورت برداشت از این محتوی لینک ما را درج نمایید. باسپاس

بازدید 708 بار
محتوای بیشتر در این بخش: « طرح توجیهی پنل خورشیدی

افتخارات و مجوزهای ایران صنعت