ايران صنعت - طرح توجيهي و مشاوره سرمايه گذاري

فروشگاه طرح توجیهی فایل های منسبد خرید

ایران صنعت - دانلود نمونه طرح توجیهی

سفارش طرح توجیهی
طرح های توجیهی صنعتی
طرح های توجیهی کشاورزی و کشت و صنعت
طرح های توجیهی دامپروری و مزارع پرورش ماهی و طیور
طرح های توجیهی خدماتی و کسب و کار های کوچک
طرح های توجیهی گردشگری و توریسم - احداث هتل و پارک و ...
comfar طرح توجیهی کامفار
مشخصات طرح های توجیهی - استاندارد طرح های توجیهی

پکیج های طرح توجیهی

 • پکیج طرح های توجیهی صنایع ساختمانی
  پکیج طرح های توجیهی صنایع ساختمانی
  قیمت 80000 تومان
  گسترش کار نگارش طرح توجیهی انجام…
 • پکیج طرح های توجیهی صنایع خودرو  
  پکیج طرح های توجیهی صنایع خودرو
  قیمت 90000 تومان
  یکی از مهمترین صنایع موجود در…
 • پکیج طرح های توجیهی صنایع فلزی و ماشین ابزار  
  پکیج طرح های توجیهی صنایع فلزی
  قیمت 90000 تومان
  زمینه های بکر معادن در کشور ما…
 • پکیج طرح های توجیهی صنایع چوب و سلولوزی  
  پکیج طرح های توجیهی صنایع چوب و سلولوزی
  قیمت 50000 تومان
  طی این سال ها…
همه پکیج ها ...
یکشنبه, 29 ارديبهشت 1392 ساعت 12:08

طرح توجیهی بازیافت لامپ کم مصرف

نوشته شده توسط 

بازيافت مناسب لامپ هاي کم مصرف، راهکار ارزنده اي است که به عنوان يکي از روش هاي نوين مديريت مصرف، باعث حفظ منابع انرژي و ايجاد محيطي سالم، ايمن وآرامش بخش براي زندگي همنوعان مي گردد.

در حال حاضر ساليانه حدود 100 ميليون شعله لامپ کم مصرف و فلورسنت در انواع مختلف در کشور توزيع مي شود که علي رغم فراهم نمودن مزاياي قابل توجهي نظير صرفه جويي حداقل 3200 گيگاوات ساعت در مصرف انرژي و کاهش 2 ميليون تن نشر گازهاي گلخانه اي، متأسفانه دفع ناصحيح آن ها باعث ورود سالانه 800 کيلوگرم جيوه به محيط زيست مي گردد.

این طرح توجیهی به بررسی امکان پذیری بازیافت لامپ کم مصرف پرداخته و توجیه مالی آنرا برآورد می سازد.

 مزاياي استفاده از لامپهاي كم‌مصرف

طول عمر يك لامپ التهابي معمولي حدود 1000 ساعت است در صورتيكه يك لامپ كم‌مصرف 8000-6000 ساعت يعني 6 تا 8 برابر يك لامپ معمولي طول عمر دارد. لامپهاي كم‌مصرف نسبت به لامپهاي معمولي گرماي كمتري توليد مي‌كنند و به همين علت داراي ضريب امنيت بالاتري نسبت به لامپهاي معمولي هستند، بطور مثال استفاده از لامپهاي كم‌مصرف خطر سوختگي را به خصوص در كودكان به طور چشمگيري كاهش مي‌دهد. مصرف الكتريسيته لامپهاي كم‌مصرف نيز 3 تا 5 برابر كمتر از لامپهاي معمولي است.

لامپهاي كم‌مصرف فلئوكمپكت مي‌توانند در فضاهايي كه به نور زيادي احتياج ندارند مثلاً در مجاورت پرده‌ها مورد استفاده قرار گيرند.

در تحقيقي كه در آوريل 2002 انجام گرفت، هزينه برق مصرفي 392 لامپ معمولي و فلئوكمپكت در 1000 ساعت از اين قرار بود: 43/11 يورو براي يك لامپ معمولي و 31/2 تا 76/1 يورو براي لامپ‌هاي فلئوكمپكت

 

استفاده بهتر از لامپهاي كم‌مصرف

توصيه‌هايي جهت استفاده بهتر از لامپهاي كم‌مصرف:

• لامپهاي كم‌مصرف براي روشن ماندن طولاني مدت طراحي شده‌اند، لذا بهتر است در قسمتهايي از خانه كه به روشنايي مداوم و طولاني مدت نياز دارند، مورد استفاده قرار گيرند. (مثل اتاق نشيمن يا آشپزخانه)

• روشن، خاموش كردن مكرر لامپهاي كم‌مصرف از كيفيت نوردهي و طول عمر آنها مي‌كاهد. بنابراين استفاده از لامپهاي كم‌مصرف به عنوان چراغهاي چشمك‌زن و زمان‌دار مناسب نيست.

• از اين گذشته، مدتي (حدود 10 ثانيه) طول مي‌كشد تا از شدت نوردهي لامپهاي كم‌مصرف كاسته شده و كاملاً خاموش شوند، در نتيجه استفاده از آنها در مكانهايي كه فقط مدت كوتاهي به روشنايي نياز دارند مثل راه پله آپارتمانها توصيه نمي‌شود.

 

بازيافت لامپهاي كم‌مصرف

با توجه به طول عمر بالاي لامپ‌هاي كم‌مصرف، استفاده درست و بجا از آنها سبب مي‌شود قيمت خريد و مصرف آنها در مجموع 4 تا 5 برابر كمتر از لامپهاي معمولي شود.

اما ايراد عمده اين گونه لامپها اين است كه از گازهاي نادر (نجيب) و فلزات سنگين (مانند جيوه، نئون، زنون، سديم و ...) ساخته شده‌اند. اين عناصر براي محيط زيست و سلامت انسانها مضر هستند.

بنابراين لامپهاي فلورسنت، فلئوكمپكت (كم‌مصرف) و لامپهاي تخليه پس از مصرف جزء زباله‌هاي خاص به شمار مي‌روند و پس از استفاده بايد طبق فرآيندهاي خاصي بازيافت شوند. خصوصاً توجه شود كه قبل از بازيافت شكسته و خرد شوند.

 طرح بازیافت لامپ کم مصرف و مهتابی

93 درصد يك لامپ كم‌مصرف قابل بازيافت است.

بازيافت لامپهاي كم‌مصرف از بازگشت فلزات سنگين به محيط جلوگيري مي‌كند.

مقدار جيوه موجود در يك لامپ فلورسنت 5 برابر بيشتر از مقداري است كه سازمان بهداشت جهاني (OMS) يا (WHO) براي جيوه موجود در مواد،‌ تعيين كرده است.

در واقع جيوه موجب مي‌شود لامپهاي كم‌مصرف و فلورسنت با وجود راندمان بالاي نوردهي،‌ مصرف برق كمتري نسبت به لامپهاي معمولي داشته باشند.

شكستگي يك لامپ خطر زيادي به وجود نمي‌آورد اما وقتي با تعداد دهها ميليون لامپ كم‌مصرف سروكار داريم، انتشار مواد سمي درون آنها در محيط زيست، خطر جدي‌اي محسوب مي‌شود.

 

كدام لامپها قابل بازيافت هستند؟

• لامپهاي فلورسنت و نئون

• لامپهاي كم‌مصرف يا فلئوكمپكت

• لامپهاي LED

 

 

3 روش جمع‌آوري جهت بازيافت لامپهاي كم مصرف

• لامپهاي بلااستفاده را به فروشگاههاي بزرگ فروش لامپ تحويل دهيد.

• لامپهاي بلااستفاده را به مكانهاي جمع‌آوري لامپهاي بازيافتي ببريد.

• از يك برقكار كمك بخواهيد.

 

شرح فرآیند بازیافت لامپ های کم مصرف

در این کارخانه پس از عملیات خردایش اولیه، جیوه تقطیر می شود. تقطیر جیوه از پودر فسفر حدود 16 ساعت به طول خواهد انجامید و پودر بایستی تا دمای 800 درجه سانتیگراد گرم شود. با این کار، جیوه تبخیر شده و یک پودر فسفر خنثی باقی می ماند که می توان از آن در بخش ساخت و ساز استفاده کرد. در ادامه، جیوه تبخیر شده نیز کندانس می شود و البته مقدار آن به حدی کم است که پس از یک سال عملیات کارخانه فقط می توان یک انگشتخانه را با آن پر کرد.

شیشه و سایر متعلقات نیز به صورت پودر برای مصارف بعدی تبدیل می شوند.

طرح توجیهی بازیافت لامپ کم مصرف

شرکت بهبود صنعت آمادگی خود جهت تهیه طرح توجیهی بازیافت لامپ مهتابی را اعلام می دارد

هم اکنون سفارش طرح توجیهی بازیافت لامپ مهتابی دهید

 جهت سفارش این طرح توجیهی اینجا کلیک کنید.

استفاده از کلیه مطالب این سایت برای عموم آزاد می باشد ، فقط در راستای حفظ زحمات تیم تولید محتوی ما خواهشمندیم در صورت برداشت از این محتوی لینک ما را درج نمایید. باسپاس

بازدید 8391 بار

نگارش طرح توجیهی بروز

سلام دوست عزیز، با تشکر از بازدید شما از وب سایت ایران صنعت، حضور گرانقدر شما اعلام میداریم که کارشناسان ما آماده هستند تا این طرح های توجیهی را به صورت بروز مطابق استانداردهای بانکی و براساس اعداد و ارقام واقعی حال حاضر برایتان آماده نمایند. جهت هماهنگی در این خصوص با ما تماس بگیرید.

نگارش طرح توجیهی، انجام مطالعات امکان سنجی و بازار تخصص ماست.

دانلود جدیدترین طرح های توجیهی آماده

طرح توجیهی احداث مجتمع مسکونی

عنوان طرح: طرح توجیهی کامل احداث مجتمع مسکونی سال نگارش: 92 تعداد صفحه: 52 نحوه دریافت: بعد از اتمام پرداخت، فایل قابل دانلود خواهد بود. فرمت فایل ...
1 تعداد فروش
ریال 1,300,000
جزئیات خرید

طرح توجیهی تولید کنسرو ذرت

عنوان طرح: طرح توجیهی کامل تولید کنسرو ذرت سال نگارش: 93 تعداد صفحه: 45 نحوه دریافت: بعد از اتمام پرداخت، فایل قابل دانلود خواهد بود. فرمت فایل: d ...
0 تعداد فروش
ریال 1,300,000

طرح توجیهی احداث جایگاه سوخت CNG و LPG

عنوان طرح: طرح توجیهی کامل احداث جایگاه سوخت CNG و LPG سال نگارش: 95 تعداد صفحه: 47 نحوه دریافت: بعد از اتمام پرداخت، فایل قابل دانلود خواهد بود. ...
4 تعداد فروش
ریال 1,500,000

طرح توجیهی احداث سینما

عنوان طرح: طرح توجیهی کامل احداث سینما  سال نگارش: 97 تعداد صفحه: 95 نحوه دریافت: بعد از اتمام پرداخت، فایل قابل دانلود خواهد بود. فرمت فایل: docx ...
0 تعداد فروش
ریال 1,100,000
طرح توجیهی احداث مجتمع مسکونی
طرح توجیهی تولید کنسرو ذرت
طرح توجیهی احداث جایگاه سوخت CNG و LPG
طرح توجیهی احداث سینما

نظرات مشتریان

افتخارات و مجوزهای ایران صنعت


 • 0
 • 0

گواهی ثبت اختراع ایران صنعت گواهی کارآفرین برتر ایران صنعت گواهی عضویت در انجمن مشاوران سرمایه گذاری و نظارت طرح ها ایران صنعت پروانه خدمات فنی و مهندسی ایران صنعت تندیس کارآفرین برتر ایران صنعت عضویت پارک علم و فناوری خراسان جنوبی نماد سرآمدی ایران صنعت

معرفی ایران صنعت

نگارش طرح توجیهی و انجام مطالعات امکان سنجی در حوزه های مختلف از قبیل: صنعت، کشاورزی و دامپروری، خدمات، گردشگری و توریست سلامت تخصص ایران صنعت بوده و از سال 1386 خدمات رسان سرمایه گذاران عزیز در این حوزه بوده ایم. ما در راستای کمک به سرمایه گذاران بخش فروشگاه دانلود طرح توجیهی آماده را راه اندازی نموده ایم تا با حداقل هزینه از پروژه های مختلف اطلاعات جامعی دریافت نمایند.

تلفن تماس: 05632420200
                 05632342065
همراه : 09012500867

ساعات پاسخگویی: هر روز از ساعت 8:30 تا 15:30 - بجز ایام تعطیل

ایمیل: isanat85[at]gmail.com

 ایران صنعت در لینکداین ایران صنعت در اینستاگرام  ایران صنعت در تلگرام