ايران صنعت - طرح توجيهي و مشاوره سرمايه گذاري

فروشگاه طرح توجیهی فایل های منسبد خرید

ایران صنعت - دانلود نمونه طرح توجیهی

سفارش طرح توجیهی
طرح های توجیهی صنعتی
طرح های توجیهی کشاورزی و کشت و صنعت
طرح های توجیهی دامپروری و مزارع پرورش ماهی و طیور
طرح های توجیهی خدماتی و کسب و کار های کوچک
طرح های توجیهی گردشگری و توریسم - احداث هتل و پارک و ...
comfar طرح توجیهی کامفار
مشخصات طرح های توجیهی - استاندارد طرح های توجیهی

پکیج های طرح توجیهی

 • پکیج طرح های توجیهی صنایع ساختمانی
  قیمت 80000 تومان
  گسترش کار نگارش طرح توجیهی انجام…
 •  
  پکیج طرح های توجیهی صنایع خودرو
  قیمت 90000 تومان
  یکی از مهمترین صنایع موجود در…
 •  
  پکیج طرح های توجیهی صنایع فلزی
  قیمت 90000 تومان
  زمینه های بکر معادن در کشور ما…
 •  
  پکیج طرح های توجیهی صنایع چوب و سلولوزی
  قیمت 50000 تومان
  طی این سال ها…
همه پکیج ها ...
×

هشدار

JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 43
JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 47
دوشنبه, 17 تیر 1392 14:52

طرح توجیهی تولید روغن هسته انگور

نوشته شده توسط

 در طرح توجیهی تولید روغن هسته انگور سعی شده است تا با معرفی این صنعت اطلاعات   بیشتری  در زمینه این طرح، میزان سرمایه گذاری، سودآوری، تسهیلات اعطایی و نرخ های بازده سرمایه گذاری آن ارائه شده و با توجه به واردات گسترده آن را به عنوان یک فرصت سرمایه گذاری مناسب بررسی نماییم، امیدوارم این اطلاعات مفید فایده باشد و تا پایان مطلب همراه ایران صنعت باشید.

روغن هسته انگور يک روغن خوشمزه و ايده آل براي آماده کردن غذاهاي سرد وگرم است و سالهاست که در آشپزخانه هاي اروپا به خاطر طعم خوش و فوايد بهداشتي آن به روغنهاي ديگر ترجيح داده مي شود. عنوان تجاري اين محصول در ايران همان روغن هسته انگور است.  اما در دنيا اين محصول را با نام  Grapeseed oil  مي شناسند که تقريباً در تمامي دنيا با اين عنوان مبادله مي شود.

 شماره تعرفه گمرکي و کد آیسیک روغن هسته انگور

اين محصول با کد 15141544 در ليست ISIC تحت کلاس توليد و بسته بندي روغنهاي خاص در کارخانجات صنايع غذايي مشخص شده است. از طرفي در گمرک کشور با تعرفه 90/1515 تحت نام "چربيها و روغنهاي ثابت نباتي" قابل دسترسي مي باشد.

 

تاريخچه پيدايش روغن هسته انگور

در طول جنگ جهاني اول بعلت کمبود روغن خوراکي در آلمان و اتريش و مجارستان به روغن هسته انگور توجه شد تا بتواند جوابگوي کمبود باشد. از لحاظ تاريخي ابتدائي ترين کارها در سال 1560 ميلادي بر روي روغن هسته انگور انجام شده و اولين گزارش ايجاد کارخانه توليد روغن هسته انگور به سال 1780 ميلادي بر مي گردد. در اين صنعت بيشترين قدمت متعلق به ايتاليا بوده و آن هم بخاطر وجود تاکستانهاي زياد انگور و بالاتر بودن حجم توليد مشروب و آب انگور در اين کشور گزارش شده است. در فرانسه نيز اين صنعت در حدود سالهاي 1919-1918 ميلادي بنيان گذاشته شد و در سال 1940 ميلادي (در زمان کمبود مواد غذايي در فرانسه) توجه زيادي به اين روغن معطوف گرديد.

 

معرفي و شناخت روغن هسته انگور

اين روغن از دانه هاي انگور واريته   Vitis vinifera بدست مي آيد. روغن هسته انگور از هسته هاي انگورهايي است که پس از آبگيري براي آب انگور و سرکه مصرف مي شوند و در يک روند سالم جهت استحصال روغن مورد استفاده قرار مي گيرد. روغن هسته انگور  صد درصد طبيعي است و هيچ ماده شيميايي به آن اضافه نمي شود اين روغن بر خلاف روغنهاي ديگر دود نميکند و نميسوزد. نه تنها بر طعم اصلي غذا تأثير نمي گذارد بلکه اندکي طعم کره اي به آن مي دهد و به همين دليل و آنچه در زير به آن اشاره خواهد شد مورد تحسين همگان قرار گرفته است.

اين روغن منبع سرشاري از ويتامين E است که نقش بسيار مؤثري در جلوگيري از امراض قلبي دارد و مانع لخته شدن خون در رگها مي شود.مصرف يک قاشق غذا خوري از روغن دانه انگور، تقريباً نياز روزانه بدن به ويتامينE  را تأمين مي کند. روغن هسته انگور داراي بالاترين مقدار اسيد لينولئيک يعني 68 تا 76 در صد است. اين اسيد از اسيدهاي چرب بسيار ضروري براي زندگي انسان محسوب مي شود که بدن قادر به توليد آن نيست. اين روغن داراي pronathrocynidins که نوعي از آنتي اکسيدانهاي بسيار خوب است، بافتها و نسوج بدن را از جراحت و آسيبها محافظت مي کند و دانه هاي انگور و عصاره آن منبع اصلي اين مواد هستند. جالب است بدانيم که روغن هسته انگور بطور طبيعي فاقد کلسترول است.

اين روغن درحالي که خاصيت افزايش کلسترول مفيد يا HDL دارد ميزان کلسترول مضر يا LDL و               تري گليسيريد ( نمکهاي آلي حاصل از ترکيب گليسيرين و اسيدهاي چرب) را کاهش مي دهد و به همين دليل راهي مناسب براي پايين آوردن چربيهاي اشباع شده است و در نتيجه سبب کاهش خطرات ناشي از بيماريهاي قلب و عروق خصوصاً تصلب شرائين مي شود. اين روغن به خاطر خاصيت نرم کنندگي، در صنايع آرايشي و بهداشتي مصارف فراواني دارد.از اين روغن براي حالت دهنده مو استفاده مي شود که حاصل آن موهاي پرپشت و براق و با قدرت رشد خوب و به لطافت تارهاي ابريشم خواهد بود.

براي تهيه ماده اوليه اين روغن کشت مخصوصي صورت نمي گيرد و از سوي ديگر با استفاده از هسته انگور مانع از آلودگي محيط زيست مي شود.

از اين روغن  در سالادها و انواع غذاها ، براي تهيه شيريني ، گريل و سرخ کردن استفاده مي شود. درجه حرارت مناسب براي روغن دانه انگور از ساير روغنها مثل روغن زيتون، کنجد و کانولا بيشتر است. چنانچه غذاي تهيه شده با روغن هسته انگور را در يخچال نگهداري کنيم روغن آن سفت و سخت نمي شود. مصرف اين روغن بسيار اقتصادي تر از ساير روغنهاست، چرا که فقط نصف تا ثلث روغن هسته انگور در مقايسه با روغنهاي ديگر براي پخت و پز مورد نياز است. اين روغن گياهي جايگزين مناسبي است براي ساير روغنها که در تهيه سالاد و انواع پخت و پز و حتي تهيه شيريني استفاده مي شوند .

 

ميزان اسيدهاي موجود در روغن هسته انگور

درصد

نام اسيد

11-4%

اسيد پالمتيک

5-5/2%

اسيد استئاريک

33-12%

اسيد اوليئک

72-45%

اسيد لينوليئک

 

 

خصوصيات شيميايي روغن هسته انگور

عدد صابوني

192-187

عدد يدي

130

انديس رايشر

46/. ،55/. ،81/.

عدد اسيدي

5/1 ، 2/. ، 4/.

انديس تياسيا نوژن

76-72

 

خصوصيات فيزيکي روغن هسته انگور

چگالي

0.92

ضريب شکست (انديس رفرکت)

4678.1

نقطه ذوب (درجه سانتيگراد)

5.12- ،11-

نقطه اشتعال (درجه سانتيگراد)

203-169

غلظت(ويسکوزيته) در (35 درجه سانتيگراد)

8-May

ثابت دي الکتريک

568/3 ،545 .3 ،348 .3

رنگ(طبق جدول لاويباند)

رنگ زرد 70

رنگ قرمز 2/11

 

ميزان درجه حرارت روغنها در حين ذخيره سازي ، انتقال، بارگيري و تخليه

مصارف و کاربردهاي روغن هسته انگور

1- مصرف خوراکي: روغن دانه انگور براي پختن و سرخ كردن و تهيه سس سالاد ايده آل است.

2- صنعت رنگ: بعنوان نيمه خشک شونده يا خشک شونده در صنايع رنگ مورد استفاده قرار  مي گيرد و مي توان از آن در صنايع لاک والکل سازي استفاده کرد.

3- صنعت لاستيک سازي: بعنوان جايگزين اسيد استئاريک در صنايع لاستيک سازي استفاده مي شود.

4- صنعت کاغذ سازي: بعنوان روغن مورد مصرف در صنايع کاغذ سازي استفاده مي شود.

5- صنعت نساجي: روغن هسته انگور پس از سولفونه شدن در بخش رنگرزي استفاده مي شود.

6- صنعت داروسازي: براي تهيه محلول هاي هيپودرميک بجاي روغن زيتون در صنايع داروسازي استفاده مي شود.

7- صنعت داروسازي: در مرحله صمغ زدائي از روغن در صنايع داروسازي استفاده مي شود.

8- صنعت هواپيمايي: براي روغن کاري موتور هواپيما بجاي روغن کرچک و در روان سازي استفاده مي شود.

9- مواد آرايشي: در تهيه مواد آرايشي و مواد تقويت کننده مو استفاده مي شود.

 

ميزان و  شرايط واردات روغن هسته انگور

در مورد روغن هسته انگور مي توان ادعا کرد که صددرصد وارداتي است.در جداول زير ميزان واردات روغنهاي خاص در طي سالهاي اخير آمده است. در مورد واردات اين محصول شرايط خاصي وجود ندارد.

از آنجا که با اين کد تعرفه روغن های  ديگر هم که تعرفه ندارند وارد می شوند، به اين دليل می توان گفت که واردات روغن هسته انگور بخشی از اين ميزان می باشد که آمار تفکيک شده آن وجود ندارد.

 

 

استانداردهاي ملي و بين المللي روغن هسته انگور

استاندارد ملي شماره 8920 موسسه استاندارد و تحقيقات صنعتي ايران- روغن هسته انگور- ويژگيها

 

استانداردهاي بين المللي براي دانه هاي روغني

 

ISO 542:1990

نمونه گيري

ISO 658:2002

تعيين ميزان ناخالصيها

ISO 659:1998

تعيين ميزان روغن

ISO 664:1990

كاهش نمونه هاي آزمايشگاهي به نمونه هاي مورد آزمايش

ISO 665:2000

تعيين ميزان رطوبت

ISO 729:1988

تعيين اسيديته

ISO 734-1:2006

باقيمانده دانه هاي روغني- تعيين ميزان روغن (روشهاي استخراج با هگزان)

ISO 734-2:1998

باقيمانده دانه هاي روغني تعيين ميزان روغن (روشهاي استخراج سريع)

ISO 735:1977

باقيمانده دانه هاي روغني -تعيين خاكستر غير حلال در اسيد هيدروكلريك

ISO 749:1977

تعيين خاكستر كل

ISO 771:1977

باقيمانده دانه هاي روغني- تعيين رطوبت

ISO 5500:1986

باقيمانده دانه هاي روغني- نمونه گيري

ISO 5502:1992

باقيمانده دانه هاي روغني-آماده براي انجام آزمايش

ISO 5511:1992

تعيين ميزان روغن دانه –روشهاي استخراج پيوسته

ISO 8892:1987

باقيمانده دانه هاي روغني- تعيين ميزان هگزان

 

 بررسي کالاهاي جايگزين و تجزيه وتحليل اثرات آن بر مصرف روغن هسته انگور

روغن زيتون، پنبه دانه، کلزا، گلرنگ ، سويا، روغن بادام ، روغن آفتابگردان و نارگيل مي توانند جايگزين محصول مورد نظر باشند.

مصرف روغن زيتون، خطر ابتلا به بيماري هاي قلبي را کاهش مي دهد که اين امر، به دليل وجود چربي هاي اشباع نشده در اين روغن است.  روغن آفتابگردان  را از دانه هاي روغني گل آفتابگردان استخراج مي کنند. از اين روغن براي مصارف خوراکي استفاده مي شود. البته روغن زيتون از روغن آفتابگردان سالم تر است و خطر کمتري  براي سلامتي ايجاد مي نمايد. پس از آن که از دانه ي آفتاب گردان روغن گرفتند، آن چه که باقي مي ماند را به عنوان خوراک دام مورد استفاده قرار مي دهند.

اين روغن، يکي از روغن هاي رايجي است که براي سرخ کردن و پخت و پز مواد غذايي، کاربرد گسترده اي دارد. امروزه دانه گل هاي آفتابگردان را تغييرات ژنتيکي داده اند و با استفاده از اصلاح نباتات، بذرهاي مرغوب تر و در نتيجه، گل هاي بهتري توليد کرده اند که هم محصول دهي بهتر داشته و هم در برابر بيماري ها و آفت هاي گياهي مقاوم تر باشند.

روغن پنبه دانه، نوعي روغن نباتي است که از دانه هاي گياه پنبه استخراج مي شود. اين روغن را پس از جدا نمودن پنبه دانه از ليف کتان، به دست مي آورند. اين روغن را حتماً بايد براي مصارف خوراکي تصفيه کنند تا گوسيپول، نوعي سم طبيعي که در دانه هاي پنبه وجود دارد و آنها را از آفت ناشي از حشرات حفظ مي کند، را از روغن جدا نمايند. روغن پنبه دانه اصلاً کلسترول نداشته و ميزان اسيد چرب ترانس آن هم بسيار پايين مي باشد. معمولاً در تهيه چيپس سيب زميني و ديگر انواع اسنک از اين روغن استفاده مي کنند.

روغن بادام را از انواع دانه ي بادام تهيه مي کنند. اين روغن همان اولئات گليسريل است که بوي ملايمي داشته و مزه آجيل مي دهد. اين روغن در الکل نامحلول است، اما در کلروفرم يا اتر کاملاً حل مي شود. اين روغن، جانشين خوبي براي روغن زيتون مي باشد. روغن بادام، 35 درصد ويتامينE  دارد و ميزان چربي هاي اشباع نشده آن بسيار بالاست. اين نوع چربي قادر است که ميزان کلسترول LDL را کاهش دهد.

 

 اهميت استرات‍‍ژيكي كالا در دنياي امروز

در حال حاضر، حدود 90 درصد روغن مصرفي كشور از خارج از كشور تأمين مي شود. به همين دليل ، توجه به ضايعات و هسته هاي ميوه هاي فر آوري شده اي مثل مركبات، انگور، سبوس برنج و ذرت و در مجموع هر حركت جديدي در جهت يافتن منابع غذايي جديد مي تواند در كاهش وابستگي شديد كشور موثر باشد.

روغن دانه انگور سال هاست كه در كشورهاي پيشرفته به خاطر طعم خوش و داشتن درجه حرارت بالا در پخت وپز به روغن هاي ديگر ترجيح داده شده و مصرف مي شود. دانه انگور پس از آنكه آب انگور را براي تهيه كردن سركه مي گيرند، گرفته مي شودروغن دانه انگور، جايگزيني مناسب براي روغن هاي ديگر است؛ زيرا طعم طبيعي غذا را نگه مي دارد. درجه حرارت پخت و پز مناسب با روغن دانه انگور 180 درجه سانتي گراد است و در صورت رسيدن به 250 درجه، روغن دود مي كند كه اين درجه حرارت بسيار بالاتر از درجه اي است كه روغنهاي ديگر در آن به دود كردن مي افتند. در نتيجه مي توان اين روغن را بدون آنكه بسوزد يا دود كند براي سرخ كردن، كباب كردن و پختن غذا به كار برد.  پس از پختن يا سرخ كردن غذا با روغن دانه انگور مي توان با باقيمانده همان روغن غذاي ديگري تهيه كرد، بدون اينكه روغن طعم ماندگي پيدا كرده باشد. بررسي هاي انجام شده در مورد اين روغن نشان مي دهد كه هضم روغن دانه انگور برخلاف بقيه روغنها سنگين نيست و طعم اصلي غذا را تغيير نمي دهد و از خود چربي برجاي نمي گذارد. روغن دانه انگور با دارا بودن مقدار فراواني از ويتامين E بدون آنكه در يخچال نگهداري شود تازه مي ماند. همچنين غذاي تهيه شده با روغن دانه انگور را چنانچه در يخچال نگهداري كنيم، روغن آن مثل روغن هاي ديگر سفت نمي شود. روغن دانه انگور صد در صد طبيعي است و هيچ ماده شيميايي به آن افزوده نشده است.

 

کشورهاي عمده توليد کننده  و مصرف کننده روغن هسته انگور

کشورهاي عمده توليد کننده روغن هسته انگور عبارتند از: فرانسه، استراليا، شيلي، آمريکا، اسپانيا، ايتاليا و آرژانتين

كشورهاي فوق به دليل داشتن كارخانجات توليد شراب جزء توليدكنندگان توليد روغن هسته انگور محسوب مي شوند و در زمينه سابقه طولاني دارند. اين محصول در سراسر جهان مصرف مي شود ولي در كشورهاي اروپايي و آمريكايي بيشتر مصرف مي گردد.

 

جهت آشنایی بیشتر با فرایند تولید روغن هسته انگور به این مقاله مراجعه نمایید.

 

شرکت بهبود صنعت آمادگی خود جهت تهیه طرح توجیهی تولید روغن هسته انگور را اعلام می دارد

هم اکنون سفارش طرح طرح توجیهی تولید روغن هسته انگور دهید

 جهت سفارش این طرح توجیهی اینجا کلیک کنید.

استفاده از کلیه مطالب این سایت برای عموم آزاد می باشد ، فقط در راستای حفظ زحمات تیم تولید محتوی ما خواهشمندیم در صورت برداشت از این محتوی لینک ما را درج نمایید. باسپاس

خواندن 11401 دفعه

نگارش طرح توجیهی بروز

سلام دوست عزیز، با تشکر از بازدید شما از وب سایت ایران صنعت، حضور گرانقدر شما اعلام میداریم که کارشناسان ما آماده هستند تا این طرح های توجیهی را به صورت بروز مطابق استانداردهای بانکی و براساس اعداد و ارقام واقعی حال حاضر برایتان آماده نمایند. جهت هماهنگی در این خصوص با ما تماس بگیرید.

نگارش طرح توجیهی، انجام مطالعات امکان سنجی و بازار تخصص ماست.

دانلود جدیدترین طرح های توجیهی آماده

طرح توجیهی تولید لبنیات

عنوان طرح: طرح توجیهی کامل فرآوری شیر و تولید لبنیات  سال نگارش: 97 تعداد صفحه: 52 نحوه دریافت: بعد از اتمام پرداخت، فایل قابل دانلود خواهد بود. ف ...
1 تعداد فروش
ریال 1,900,000
جزئیات خرید

طرح توجیهی تولید عایق های رطوبتی

عنوان طرح: طرح توجیهی کامل تولید عایق رطوبتی سال نگارش:94 تعداد صفحه: 33 نحوه دریافت: بعد از اتمام پرداخت، فایل قابل دانلود خواهد بود. فرمت فایل: ...
2 تعداد فروش
ریال 1,200,000

طرح توجیهی تولید دارو

عنوان طرح: طرح توجیهی کامل تولید دارو و مواد اولیه دارویی سال نگارش: 87 تعداد صفحه: 75 نحوه دریافت: بعد از اتمام پرداخت، فایل قابل دانلود خواهد بود ...
10 تعداد فروش
ریال 2,300,000

طرح توجیهی تولید ویفر شکلاتی و میشکا

عنوان طرح: طرح توجیهی کامل تولید ویفر شکلاتی و شیرینی میشکا سال نگارش: 90 تعداد صفحه: 37 نحوه دریافت: بعد از اتمام پرداخت، فایل قابل دانلود خواهد ب ...
3 تعداد فروش
ریال 1,300,000
طرح توجیهی تولید لبنیات
طرح توجیهی تولید عایق های رطوبتی
طرح توجیهی تولید دارو
طرح توجیهی تولید ویفر شکلاتی و میشکا

نظرات مشتریان

افتخارات و مجوزهای ایران صنعت


 • 0
 • 0

گواهی ثبت اختراع ایران صنعت گواهی کارآفرین برتر ایران صنعت گواهی عضویت در انجمن مشاوران سرمایه گذاری و نظارت طرح ها ایران صنعت پروانه خدمات فنی و مهندسی ایران صنعت تندیس کارآفرین برتر ایران صنعت عضویت پارک علم و فناوری خراسان جنوبی نماد سرآمدی ایران صنعت

معرفی ایران صنعت

نگارش طرح توجیهی و انجام مطالعات امکان سنجی در حوزه های مختلف از قبیل: صنعت، کشاورزی و دامپروری، خدمات، گردشگری و توریست سلامت تخصص ایران صنعت بوده و از سال 1386 خدمات رسان سرمایه گذاران عزیز در این حوزه بوده ایم. ما در راستای کمک به سرمایه گذاران بخش فروشگاه دانلود طرح توجیهی آماده را راه اندازی نموده ایم تا با حداقل هزینه از پروژه های مختلف اطلاعات جامعی دریافت نمایند.

تلفن تماس: 05691011020
                 05632255578
همراه : 09393623135

ساعات پاسخگویی: هر روز از ساعت 8:30 تا 15:30 - بجز ایام تعطیل

ایمیل: isanat85[at]gmail.com

 ایران صنعت در لینکداین ایران صنعت در اینستاگرام  ایران صنعت در تلگرام