ايران صنعت - طرح توجيهي و مشاوره سرمايه گذاري

فروشگاه طرح توجیهی فایل های منسبد خرید

ایران صنعت - دانلود نمونه طرح توجیهی

سفارش طرح توجیهی
طرح های توجیهی صنعتی
طرح های توجیهی کشاورزی و کشت و صنعت
طرح های توجیهی دامپروری و مزارع پرورش ماهی و طیور
طرح های توجیهی خدماتی و کسب و کار های کوچک
طرح های توجیهی گردشگری و توریسم - احداث هتل و پارک و ...
comfar طرح توجیهی کامفار
مشخصات طرح های توجیهی - استاندارد طرح های توجیهی

پکیج های طرح توجیهی

 • پکیج طرح های توجیهی صنایع ساختمانی
  پکیج طرح های توجیهی صنایع ساختمانی
  قیمت 80000 تومان
  گسترش کار نگارش طرح توجیهی انجام…
 • پکیج طرح های توجیهی صنایع خودرو  
  پکیج طرح های توجیهی صنایع خودرو
  قیمت 90000 تومان
  یکی از مهمترین صنایع موجود در…
 • پکیج طرح های توجیهی صنایع فلزی و ماشین ابزار  
  پکیج طرح های توجیهی صنایع فلزی
  قیمت 90000 تومان
  زمینه های بکر معادن در کشور ما…
 • پکیج طرح های توجیهی صنایع چوب و سلولوزی  
  پکیج طرح های توجیهی صنایع چوب و سلولوزی
  قیمت 50000 تومان
  طی این سال ها…
همه پکیج ها ...
سه شنبه, 31 ارديبهشت 1392 ساعت 21:00

طرح توجیهی احداث دیتا سنتر

نوشته شده توسط 

data center ، به مجموعه ای از سرویس دهنده ها، زیرساختارهای ارتباطی و تجهیزات دسترسی که به منظور ارائه ، نگه داری و پشتیبانی از میزبانی سرویس های اینترنتی بکارگرفته شده اند گفته می شود . هدف از این طرح توجیهی ایجاد این چنین مرکزی است.

  تا قبل از دهه 90 استفاده از اينترنت برای مردم عادی به سادگی امكانپذير نبود، چرا كه استفاده از امكانات اينترنت نياز به دانش خاصی داشت. محيط خط فرماني(Command Line) و ساختار غير گرافيكی اينترنت سبب شده بود كه كاربران عادی علاقه چندانی به استفاده از اينترنت نداشته باشند.

در اوايل دهه 90، پس از به وجود آمدن مفهوم وب در اينترنت (سال 1993 ) و پروتكل HTTP كه به سادگي امكان به اشتراك گذاشتن مستندات در اينترنت را در اختيار كاربران قرار مي‌داد، روز به روز بر تعداد كاربران اينترنت افزوده شد. از سوي ديگر با اضافه شدن كاربران اينترنت، حجم مستندات نيز روز به روز افزايش يافت. مسلماً خطوط سابق اينترنتي و سرورهاي موجود، توانايي جوابگويي به خيل عظيم كاربران را نداشتند.

 راه‌اندازی مراکز خاصی تحت عنوان Data Center یا مراکز داده‌ای ( مراکز داده ها )بود. Data Center ها با در اختیار داشتن اتصالات پرسرعته‌ای به اینترنت، و همچنین در اختیار داشتن سرورهای قوی و متعدد، امکان راه‌اندازی سرورهای وب را برای عموم مردم ممکن ساختند.

شرکت‌های تجاری و مردم می‌توانستند با اجاره کردن فضای محدودی در این سرورها، سایت‌های وب خود را معرض دید عموم قرار دهند. برخی شرکت‌های بزرگ نیز با توجه به نیاز خود، اقدام به اجاره کردن یک سرور در مرکز داده‌ای می‌کردند و آن را از راه دور با ابزارهای خاص کنترل می‌کردند.

اکنون با توجه به رشد سریع اینترنت، روز به روز به تعداد Data Center ها اضافه می‌شود به طوری که در حال حاضر در اکثر کشورهای پیشرفته این مراکز وجود دارند. تمرکز این مراکز بخصوص در کشور امریکا بسیار زیاد است. دلیل آن ارزان بودن نرخ اتصال به اینترنت و همچنین در دسترس بودن سرعت‌های بالا می‌باشد.

   بالطبع اين امكان وجود نداشت كه هر شركت يا سازمانی كه قصد راهاندازی سايتهای اينترنتی را دارد، خود راساً اقدام به راهاندازی سرور خود كند، چرا كه با وجود كاربران زياد اين سايتها و حجم بالای ترافيك، نياز به اتصالهايی با سرعتهای بسيار بالا وجود داشت كه مسلما حتی در صورتی كه اين امكان از لحاظ عملی وجود داشته باشد، هزينه بالايی را میطلبيد.  راهحلی كه برای اين مشكل به نظر رسيد، راهاندازی مراكز خاصی تحت عنوان Data Center يا مراكز دادهای بود. Data Center ها با در اختيار داشتن اتصالات پرسرعت به اينترنت، و همچنين در اختيار داشتن سرورهای قوی و متعدد، امكان راهاندازی سرورهای وب را برای عموم مردم ممكن ساختند.  شركتهای تجاری و مردم میتوانستند با اجاره كردن فضای محدودی در اين سرورها، سايتهای وب خود را معرض ديد عموم قرار دهند. برخی شركتهای بزرگ نيز با توجه به نياز خود، اقدام به اجاره كردن يك سرور در مركز دادهای میكردند و آن را از راه دور با ابزارهای خاص كنترل میكردند.

برخی از اين Data Center از طريق خطوط مختلف فيبرنوری، پهنای باندی بيش از 4Gbps را در اختيار دارند و تعداد سرورهای اين Data Center معمولا بيش از 1000 است كه بر اساس مشخصات به متقاضيان اجاره داده میشود.

 طرح توجیهی احداث دیتا سنتر

مشخصات يك Data Center  

Data Centerهای متفاوتی در نقاط دنيا وجود دارد كه با توجه به نياز و همچنين شرايط منطقهای طراحی و ساخته شدهاند. استاندارد خاصی برای يك Data Center وجود ندارد اما در اينجا سعی شده است به برخی از مشخصات عمومی يك مركز دادهای اشاره شود.

 

:: دراختيارداشتن اتصالات مختلف به اينترنت ازطريق ISPو ICPهای مختلف:

   به طور معمول يك Data Center برای اتصال به اينترنت از چندين اتصال مختلف استفاده میكند تا در صورتی كه هر يك از اتصالات به دليلی از كار افتادند، در سرويس دهی مركز وقفهای پيش نيايد. برخی از Data Center معروف با بيش از 12 اتصال مختلف به اينترنت متصلند.

:: وجود سيستم قدرت پشتيبان

   يكی از مهمترين مسائل در Data Center سرويسدهی بدون وقفه به مشتريان میباشد. با توجه به امكان قطع برق به دلايل مختلف همچون حوادث غيرمترقبه يا جنگ، نياز به سيستم برق پشتيبان ضروری است. معمولاً Data Centerهای بزرگ از UPS های مخصوصی استفاده میكنند كه امكان سرويس دهی به بيش از 100 كامپيوتر را دارند. علاوه بر سيستم UPS، ژنراتورهای قوی نيز در مركز دادهای وجود دارد تا در صورت قطع بلندمدت برق، سرويسدهی بدون وقفه انجام شود.

:: وجودسرورهای متعدد:

   هدف اصلی يك Data Center در اختيار گذاشتن سرورهای وب برای مشتريان است. سرورهای مورد استفاده با توجه به نياز و امكانات Data Center تعيين میشود. تنها تفاوت مهم، نوع سرورهای مورد استفاده توسط Data Center است. در Data Center ها از دو نوع سرور استفاده میشود: سرورهای Rackmount و يا سرورهای Desktop. با توجه به حجم كم سرورهای Rackmount اين امكان برای مركز دادهای فراهم میشود كه در فضايی كوچك، تعداد زيادی سرور قرار گيرد. اما مسئله مهم در اين نوع سرورها، قيمت بالای اين سرورها نسبت به سرورهای Desktop است. علاوه بر اين امكان ارتقاء سرورهای Rack Mount تنها به مقدار اندك امكانپذير است. با توجه به اين موضوع اكثر Data Center از سرورهای Desktop استفاده میكنند.

:: مشخصات فيزيكی:

   با توجه به اين نكته كه اكثر سرورهای وب از نوع Desktop هستند، ساختمانهای مراكز دادهای اكثرا با سقفهای بلند ساخته میشوند كه علاوه بر تهويه هوا، امكان قرار دادن سرورهای بيشتر را میدهند. همچنين در تمامی Data Centerها، مسيرهايی برای گذراندن كابلهای شبكه و همچنين كابلهای برق وجود دارد. علاوه بر اينها، وجود سيستم تهويه قوی برای پايين نگاه داشتن دمای سرورها ضروری میباشد. البته مشخصاتی همچون وجود سقف كاذب، كف كاذب و همچنين سيستم اطفاء حريق در برخی موارد توصيه شده است.

مسئله مهم در Data Centerها، امكان استفاده متقاضيان از سرورهای Data Center میباشد كه در اين بخش به آن میپردازيم.

:: نحوه دراختيار گرفتن يك سرور وب:

   پس از اينكه متقاضی سرور، با شرايط قراردادی كه Data Center مفاد آن را تنظيم كرده موافقت كرد، يك سرور در اختيار وی گذاشته میشود. بسته به نوع قرارداد سرور میتواند تنها شامل سيستم عامل و يا نرمافزارهای كمكی همچون نرمافزارهای FTP و يا Control Panel سايت باشد. در صورتی كه اين نرمافزارها بر روی سرور نصب نشده باشد، متقاضی خود بايد اين نرمافزارها را نصب كند. متقاضی اكثرا از طريق Remote terminalها و يا نرمافزارهای خاصی مانند PCAnywere سرور خود را از راه دور كنترل میكند. پس از نصب و تنظيمات نرمافزاری، سرور آماده سرويس دهی میشود و بر حسب نياز متقاضی استفاده میشود.

   نكته قابل توجه، كنترل سرورها توسط متقاضی از راه دور است. با توجه به اين موضوع مسئوليت كليه مسائل و مشكلات سرور از جمله از كار افتادن سرويسها و نرمافزارها و يا حملات هكری به عهده متقاضی میباشد.

البته در شرايط خاص و پرداخت مبالغ معين متقاضی میتواند از خدمات Data Center استفاده كند.

 

ويژگيهای دیتا سنتر

معماري ديتا سنتر بايد به گونه ا‌‌ي باشد كه در آن اعمال تغييرات به صورت پويا امكان‌پذير باشد. پنج عامل مهم در طراحي ديتا سنتر عبارت است از:

-سادگي ( Simplicity)

-قابليت انعطاف (Flexibility)

-مقياس پذيري ( Scalability)

-ماژولار بودن ( Modularity)

-منطقي بودن ( Sanity)

 

استانداردهاي ديتا سنتر

در آوريل 2005، TIA استاندارد TIA-942 را براي ديتا سنتر منتشر کرد. اين استاندارد مطالب زير را پوشش مي دهد:

سه رکن اصلی مراکز دیتاسنتر

::  امکانات سخت افزاری (شامل: سرورها، سوییچ ها، راترها، مودم ها و تجهیزات شبکه)،

::  امکانات لازم برای کنترل های محیطی (شامل تجهیزات کنترل دما، رطوبت، دوربین های مدار بسته و اعلام و اطفای حریق)

::  امنیت اطلاعات (شامل استفاده از سخت افزار، نرم افزار و رویه های امنیتی و طراحی مناسب شبکه برای تحقق این امر

 طرح دیتا سنتر

در حال حاضر شرکتها و سازمانها برای نگهداری اطلاعات و برنامه های کاربردی خود از یکی از سه روش زیر استفاده می کنند :

::  استفاده از خدمات دیتاسنترهای خارج از کشور

::   نگهداری سرورها در داخل سازمان

::  استفاده از خدمات دیتاسنتر در داخل کشور

::  دیتاسنترهای داخلی و چالش پهنای باند

ماهیت مصرف پهنای باند دیتاسنترها متفاوت از مصرف مشترکین اینترنت(اعم از اشخاص و سازمانها) است. چرا که در دیتاسنتر مصرف پهنای باند بیشتر در جهت ارسال اطلاعات به اینترنت است در حالیکه مصرف مشترکین اینترنت بیشتر در جهت دریافت اطلاعات است.

 

زیرساختهای یک دیتاسنتر

1-  زیرساخت تامین برق اضطراری

2- زیرساخت خنک کننده

3-زیرساخت امنیتی

4- زیرساخت شبکه داخلی

5- و از همه مهمتر زیرساخت پهنای باند که همانند خونی است که در شریانهای دیتاسنتر در جریان است.

ساختارديتاسنتر

مراکز داده، به صورت کلي مي توانند شامل قسمت هاي زير باشند. اين قسمت ها، بسته به دسته بندي مراکز داده مي توانند متغير باشند:

1- ساختار فيزيکي ديتاسنتر:

-سيستم‌هاي توزيع و کنترل برق و برق اضطراري(UPS)

-سيستم‌هاي تهويه هوا(HVAC) و کشف رطوبت

-سيستم‌هاي اعلام و اطفاء حريق

-سيستم‌هاي کنترل دسترسي فيزيکي

- سيستم‌هاي پشتيبان (افزونه ((N+1)

-سيستم هاي ساختمان هوشمند(BMS)

 

 2- ساختار شبکه‌ايي ديتا سنتر:

-تجهيزات فعال شبکه مانند سوييچ ها و روترها

-تجهيزات امنيتي مانند ديواره‌هاي آتش، IDS ها و IPS ها، ضدويروس‌ها و ساير سامانه‌هاي امنيت شبکه

-سيستم‌هاي مديريتي و پايش شبکه

-سرورها و برنامه هاي مورد نياز آن ها

Storages -

- تجهيزات غيرفعال شبکه 

 

3- برنامه‌هاي کاربردي:

- سيستم‌هاي امنيت اطلاعات و حفظ امنيت نرم افزار

-سيستم‌هاي مديريت سيستم‌هاي عامل، بانک هاي اطلاعاتي

-سيستم‌هاي يکپارچه سازي اطلاعات

-پايگاه‌هاي داده، فايل سرورها و برنامه‌هاي مربوط به داده‌هاي عملياتي

-سيستم‌هاي  ذخيره‌سازي و بازيابي اطلاعات

 

فواید دیتاسنتر داخلی

• حذف ترافیک بی مورد و کاهش ارزبری

 دهها سرویس پیشتاز مبتنی بر وب مانند سرویس های وبلاگ نویسی،اتاق های گفتگو ، انجمنهای تبادل نظر ، بانکهای اطلاعاتی سازمانها و ادارات و نهادهای دولتی وخصوصی و بانکها و دهها وب سرویس پیشتاز دیگر ایرانی بعلت نبود دیتاسنتر و هاستینگ ایرانی در سرورهای خارجی واکثر آمریکایی هاست شده اند که موجب پیدایش ترافیک داخلی و بی موردی در دروازه نقاط تماس بین المللی شده است. بیش از 80درصد بازدیدکنندگان و کاربران وبسایت ها و وبسرویس های ایرانی (وفارسی) مقیم داخل کشوراند و با نصب و راه اندازی و هاست کردن این سایت ها در داخل کشور میتوان به مقدار قابل توجهی از ترافیک لوپ شده تقاضاهای بازدید و استفاده از این سایتها کاست و به این ترتیب ترافیک و دروازه نقطه تماس بین الملل کشور را برای دیگر درخواستها خالی کرد. ضمن اینکه با کاهش ترافیک خروجی از نقاط تماس بین الملل ارز بری کمتری صورت خواهد گرفت.

 

• بالا رفتن ضریب ایمنی

با راه اندازی دیتاسنترهای ایمن داخلی بانکها ، نهادها و موسسات دولتی که نیاز به امنیت بالایی در ارتباطات خود دارند میتوانند با استفاده از سرورهای داخلی و قابلیت سفارشی کردن سیستم های حفاظتی سرورها با اطمینان بیشتری اقدام به نگهداری ، تبادل و ارائه سرویس در بستر ICT بکنند.

 

• کاهش هزینه ها و جلوگیری از ارزبری

 با استفاده از دیتا سنتر داخلی جز کاهش هزینه ها و جلوگیری از ارزبری بی مورد در هزینه های نقاط تماس بین الملل به سبب ارائه هاستیگ داخلی دیگر نیازی به خرید هاست از شرکتهای خارجی و خروج ارز از کشور نخواهد بود. مضاف بر اینکه در صورت مدیریت درست این مراکز و استفاده از دانش و نیروی ارزان متخصصان داخلی و کاهش هزینه های نگهداری میتوان به رقابتی شدن قیمت های هاستهای داخلی با خارجی اندیشید. بازار هاستیگ در کشورهای درحال توسعه بازار بکر و پراستعدادی است که در صورت هدایت و مدیریت درست میتواند سود کلانی را نصیب صاحبان مراکز داده بکند.

 

• توسعه فناوری اطلاعات

 راه اندازی و استفاده از دیتا سنتر داخلی موجب افزایش توان و تخصص نیروهای داخلی، جلوگیری از فرار مغزها و استفاده از توانشان در داخل کشور و توسعه IT از جهت توسعه زیرساختهای آن میشود.

 

• تبدیل ایران به هاب مخابراتی منطقه

 با توجه به موقعیت سیاسی و جغرافیایی ایران از طرفی و وضعیت کشورهای همسایه از طرف دیگر میتواند ایران را به هاب مخابراتی منطقه تبدیل کند و دیتاسنتر ایرانی مجموعه زیرساختهای مخابراتی لازم برای یک هاب منطقه ای را کامل میکند.

 

• تحقق دولت الکترونیک

 بعد از زیرساختهای مخابراتی اولین و مهمترین چیزی که برای راه اندازی و ارائه خدمات دولت الکترونیک به مردم مورد نیاز است مراکز داده و سرورهای استانی و ASP هاست.

 

• راه اندازی هاستینگ ملی

 حتما جریان مسدود شدن سرور وبسایت خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) در زمستان گذشته توسط شرکت آمریکایی The Planet و یا توقیف صدها دامنه (Domain) اینترنتی متعلق به ایرانی ها توسط شرکتهای آمریکایی ای مثل RegisterFlye, Enom و Register.com را به یاد میآورید که با استناد به قوانین تحریم ایالات متحده انجام شده بود. با راه اندازی دیتا سنتر ایرانی و مهاجرت سایتهای ایرانی به این سرورها دیگر اخبار ناراحت کننده ای از این دست منتشر نخواهد شد.

 

ضرورت راه اندازی Data Center درايران

   شركتهای ايرانی از روشهای متفاوتی برای راهاندازی سايتهای خود استفاده میكنند. برخی از امكانات ISP های داخلی استفاده میكنند. اين روش عليرغم اين كه امكان پشتيبانی مناسبی را برای مدير سايت فراهم میكند، اما از سوی ديگر به دليل پايين بودن پهنای باند ISP های ايرانی و همچنين نامتقارن بودن اتصالات (پايينتر بودن پهنای باند ارسال نسبت به دريافت) و همچنين بالا بودن ترافيك در برخی ساعات خاص، عملا باعث كندشدن سايت میشود.

   روش ديگر، استفاده از امكانات شركتهای خارجی است كه به روشهای مختلفی انجام میپذيرد، اين روشها علاوه بر بالا بردن هزينهها، مشكلات خاصی را برای سايتهای ايرانی به وجود آورده است كه از مهمترين آنها می توان به مسائل امنيتی اشاره كرد كه برای مدتی بزرگترين دغدغه مديران سايتهای ايرانی بود.

 

شرکت بهبود صنعت آمادگی خود جهت تهیه طرح توجیهی احداث دیتا سنتر را اعلام می دارد

هم اکنون سفارش طرح توجیهی ایجاد دیتا سنتر دهید

 جهت سفارش این طرح توجیهی اینجا کلیک کنید.

استفاده از کلیه مطالب این سایت برای عموم آزاد می باشد ، فقط در راستای حفظ زحمات تیم تولید محتوی ما خواهشمندیم در صورت برداشت از این محتوی لینک ما را درج نمایید. باسپاس

بازدید 6354 بار

دانلود جدیدترین طرح های توجیهی آماده

طرح توجیهی راه اندازی چاپخانه و لیتوگرافی

عنوان طرح: طرح توجیهی کامل راه اندازی چاپخانه و لیتوگرافی  سال نگارش: 93 تعداد صفحه: 46 نحوه دریافت: بعد از اتمام پرداخت، فایل قابل دانلود خواهد بو ...
1 تعداد فروش
ریال 1,300,000
جزئیات خرید

طرح توجیهی احداث باغ میوه

عنوان طرح: طرح توجیهی کامل باغ میوه 3 هکتاری سال نگارش: 96 تعداد صفحه: 114 نحوه دریافت: بعد از اتمام پرداخت، فایل قابل دانلود خواهد بود. فرمت فایل ...
0 تعداد فروش
ریال 1,700,000

طرح توجیهی احداث مجتمع تفریحی گردشگری تجاری

عنوان طرح: طرح توجیهی کامل احداث مجتمع تجاری گردشگری تفریحی سال نگارش: 92 تعداد صفحه: 65 نحوه دریافت: بعد از اتمام پرداخت، فایل قابل دانلود خواهد ب ...
3 تعداد فروش
ریال 1,200,000

طرح توجیهی بسته بندی مواد غذایی

عنوان طرح: طرح توجیهی کامل بسته بندی مواد غذایی(چای، قند و شکر، غلات، خشکبار، ادویه جات و برنج) سال نگارش: 95 تعداد صفحه: 44 نحوه دریافت: بعد از ات ...
2 تعداد فروش
ریال 1,100,000
طرح توجیهی راه اندازی چاپخانه و لیتوگرافی
طرح توجیهی احداث باغ میوه
طرح توجیهی احداث مجتمع تفریحی گردشگری تجاری
طرح توجیهی بسته بندی مواد غذایی

افتخارات و مجوزهای ایران صنعت


 • 0
 • 0

گواهی ثبت اختراع ایران صنعت گواهی کارآفرین برتر ایران صنعت گواهی عضویت در انجمن مشاوران سرمایه گذاری و نظارت طرح ها ایران صنعت پروانه خدمات فنی و مهندسی ایران صنعت تندیس کارآفرین برتر ایران صنعت عضویت پارک علم و فناوری خراسان جنوبی نماد سرآمدی ایران صنعت

معرفی ایران صنعت

نگارش طرح توجیهی و انجام مطالعات امکان سنجی در حوزه های مختلف از قبیل: صنعت، کشاورزی و دامپروری، خدمات، گردشگری و توریست سلامت تخصص ایران صنعت بوده و از سال 1386 خدمات رسان سرمایه گذاران عزیز در این حوزه بوده ایم. ما در راستای کمک به سرمایه گذاران بخش فروشگاه دانلود طرح توجیهی آماده را راه اندازی نموده ایم تا با حداقل هزینه از پروژه های مختلف اطلاعات جامعی دریافت نمایند.

تلفن تماس: 05632420200
                 05632342065
همراه : 09012500867

ساعات پاسخگویی: هر روز از ساعت 8:30 تا 15:30 - بجز ایام تعطیل

ایمیل: isanat85[at]gmail.com

 ایران صنعت در لینکداین ایران صنعت در اینستاگرام  ایران صنعت در تلگرام