ايران صنعت - طرح توجيهي و مشاوره سرمايه گذاري

فروشگاه طرح توجیهی فایل های منسبد خرید

ایران صنعت - دانلود نمونه طرح توجیهی

سفارش طرح توجیهی
طرح های توجیهی صنعتی
طرح های توجیهی کشاورزی و کشت و صنعت
طرح های توجیهی دامپروری و مزارع پرورش ماهی و طیور
طرح های توجیهی خدماتی و کسب و کار های کوچک
طرح های توجیهی گردشگری و توریسم - احداث هتل و پارک و ...
comfar طرح توجیهی کامفار
مشخصات طرح های توجیهی - استاندارد طرح های توجیهی

پکیج های طرح توجیهی

 • پکیج طرح های توجیهی صنایع ساختمانی
  قیمت 80000 تومان
  گسترش کار نگارش طرح توجیهی انجام…
 •  
  پکیج طرح های توجیهی صنایع خودرو
  قیمت 90000 تومان
  یکی از مهمترین صنایع موجود در…
 •  
  پکیج طرح های توجیهی صنایع فلزی
  قیمت 90000 تومان
  زمینه های بکر معادن در کشور ما…
 •  
  پکیج طرح های توجیهی صنایع چوب و سلولوزی
  قیمت 50000 تومان
  طی این سال ها…
همه پکیج ها ...
×

هشدار

JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 43
JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 47
پنج شنبه, 06 تیر 1392 10:25

طرح توجیهی احداث مجتمع رفاهی تفریحی ورزشی

نوشته شده توسط

 صنعت گردشکری و توریسم امروزه یکی از مهمترین راهکارهای ایجاد ارزش افزوده و بهره وری بیشتر در جامعه محسوب می شود. یکی از نیازهای صنعت گردشگری و توریسم اماکن رفاهی تفریحی ورزشی می باشد.  در طرح توجیهی احداث مجتمع رفاهی تفریحی ورزشی سعی شده است تا با معرفی صنعت گردشگری اطلاعات   بیشتری  در زمینه این طرح، میزان سرمایه گذاری، سودآوری، تسهیلات اعطایی و نرخ های بازده سرمایه گذاری آن ارائه شده و آن را به عنوان یک فرصت سرمایه گذاری مناسب بررسی نماییم، امیدوارم این اطلاعات مفید فایده باشد و تا پایان مطلب همراه ایران صنعت باشید.

 معرفی طرح احداث مجتمع رفاهی تفریحی ورزشی

با اجرای این طرح یک مجموعه بزرگ رفاهی تفریحی در کنار یک هتل مجلل ایجاد می شود، که شامل بخش های زیر است :

:: هتل

:: هتل آپارتمان

:: مجموعه های ورزشی

:: مجموعه سلامت

:: رستوران

:: فست فود

:: کافی شاپ

:: سالن اجتماعات

:: سالن جشن و سالن مراسم

:: آشپزخانه مرکزی

:: باشگاه بدن سازی و ...

:: استخر و جکوزی و ...

:: فضاهای دسترسی و ...

:: باشگاه بیلیارد

:: سینما 5 بعدی

:: سالن تیراندازی ، ایرهاکی

:: جایگاه سوخت دو منظوره

:: کارواش

:: تعمیرگاه

:: پارکینگ

 

اهداف و مزایای اجرای طرح احداث مجتمع رفاهی تفریحی ورزشی

همانطورکه در بالا ذکر شد در این طرح مجموعه بزرگی از خدمات رفاهی و تفریحی و ورزشی ایجاد خواهد شد. مجموعه ای که با محوریت ایجاد یک هتل مجلل شکل می گیرد و در مجاورت آن مجتمع های ورزشی شامل سالن های سرپوشیده و چند منظوره ، سونا و جکوزی ، فضاهای بازی و مجموعه تنیس و اسب سواری شکل خواهند گرفت. علاوه بر این امکانات ، وجود هتل آپارتمان و مجموعه تالارها و سالن همایش و سینما در کنار این مجموعه آنرا به یک مجتمع بزرگ رفاهی تفریحی مبدل می سازد. مطمئنا ایجاد این چنین مجموعه ای در شهرهایی که جاذبه های گردشگری دارند مزایای زیادی برای این شهر خواهد داشت ، که این مزایا به عنوان بخشی از اهداف ایجاد این طرح هستند ، برخی از این مزایا عبارتند از :

1- اشتغالزایی خوب این طرح در منطقه

2- رونق کسب و کارهای مرتبط با این مجموعه در منطقه

3- افزایش سطح رفاه شهروندی در منطقه

4- پاسخگویی به بخشی از نیاز منطقه در زمینه هتل داری ، خدمات رفاهی ، تفریحی و ورزشی به بهترین وجه ممکن

5- تامین بخشی از نیاز منطقه به وجود این چنین مجتمعی با این سطح خدمات

6- تامین بخشی از نیاز درمانی و سلامت منطقه به صورت تخصصی و خاص

مطمئنا وجود این مجموعه سبب جذب گردشگران و علاقه مندان بسیاری خواهد شد و از طریق نیز به رونق منطقه بیش از پیش کمک خواهد کرد.

به نسبت جمعیت، سرانه فضاهاي فرهنگي ، هنري و ورزشي رقم پاييني است. از طرف ديگر، يكي از كمبودهاي اساسي عدم تناسب بين فضاهاي فرهنگي و هنري و مراكز گذران بهينه اوقات فراغت به‌ويژه براي كودكان با امكانات و فضاهاي موجود است. اين امر از جمله معضلات مي‌باشد. به ‌ويژه آن‌كه بزرگسالان با تردد در فضاهاي باز شهري و مراكز تفريحي اين كمبود را تا حدي جبران مي‌كنند، اما كودكان اگر نخواهند در چارچوب تنگ خانه‌ها محبوس شوند، چاره‌اي جز بازي در خيابان‌هاي پر رفت‌وآمد خطر آفرين و يا كوچه‌هاي پرتردد و بسيار شلوغ ندارند. اين مسأله با توجه به اين‌كه "پديده فراغت مانند ساير پديده‌هاي اجتماعي از نظام و هنجارهاي خاصي پيروي مي‌كند و قانون‌مندي خاص خود را داراست." اهميت دوچنداني مي‌يابد و بايد مورد توجه ويژه مديران و برنامه‌ريزان شهري قرار گيرد.

 

بررسی ابعاد گردشگری طرح

خدمات این مجموعه را از ابعاد دیگر نیز می توان مورد بررسی قرار داد ، یکی از مهمترین ابعاد شکل گیری این مجموعه ها را میتوان بعد گردشگری و توریسم دانست . این مسئله با عنایت به منطقه اجرای طرح که در مسیر تهران مازندران یعنی یکی از شاهراه های تفریحگاهی و گردشگری ایران قرار دارد ، بیش از پیش احساس می شود بنابراین به تشریح ابعاد گردشگری ایجاد این مجموعه نیز می پردازیم :

 

1- گردشگری و جهانی شدن

گردشگري يكي از عوامل تسهيل كننده جهاني شدن محسوب مي شود. گردشگري به عنوان يكي از جريان هاي داخل منطق شبكه‏اي اقتصاد جهاني مي باشد كه در راستاي جريان سرمايه از مركز به پيرامون عمل مي كند.جهاني شدن اقتصاد بستري را فراهم مي آورد كه در رابطه اي مستقيم با جريان گردشگري قرار مي گيرد. گردشگری در الگو های فضايی سه گانه در فرآيندی از جهانی شدن به سوی شکل دادن به يک  «دهکده گردشگری » در حرکت است وبه مانند بازار آزاد مشترکی می ماند که تمامی کشورها درخور تلاش خود از آن بهره می برند. اصول مشترك در اين دهكده گردشگري سيستم هاي رزرو و رايانه‏اي شدن جهاني مي باشد.رقابت جهاني و داد وستد گردشگري اصول اقتصادي و توزيع سودمندي از گردشگري را ديكته مي كند. در اين راستا گردشگري براي رسيدن به توازن بين دو بعد اتحاد تفاوت ها و تنوع ها تلاش مي كند.از اين رو گردشگري بر گزيده‏اي از چهره هاي مثبت جهاني شدن مي باشد؛ كه بر ويژگي ها و جذابيت هاي محلي شدن تاكيد مي كند.

در اين ميان فرآيند جهاني شدن به برداشتن موانع و مرزها براي سفر به كشورهاي كمك كرده و از يك چشم انداز در زمينه گردشگري به ايجاد يك بازار مشترك با توزيع عادلانه نيروي انساني ، مادي و رفاهي براي همه مردم جهان منتهي مي شود. اين براي گردشگري به معناي رونق است به گونه اي كه دورنماي گسترده گردشگري در تغيير ماهيت مصرف و در چارچوب جهاني شدن مي تواند در برگيرنده موارد زير باشد(Meethan,2001,73) :

•             گردشگران داراي توانمندي بالاي مالي مي باشند، البته با توجه به گستره وسيع بازار در خرج كردن بهينه آن نيز وسواس به خرج مي دهند.

•             گردشگران با توجه به بسترهاي فراهم آمده بيشتر مايل به مسافرت انفرادي مي باشند

•             مقياس مسافرتي در بیشتر مواقع ، فاصله كوتاهي را براي مسافرت در برمي گيرد.

•             تمايل گردشگران با توجه به انباشت اطلاعات در فرآيند جهاني شدن حداكثر تجربه با كمترين تلاش مي باشد.

•             گردشگران مسافرت برنامه ريزي شده و از پيش طراحي شده را ترجيح مي دهند و به عبارتي همچون بسته هاي اطلاعاتي، گردشگري را نيز بسته بندي شده مي خواهند

•             هرچند سن گردشگران افزايش يافته و سالخورده تر مي باشند اما با توجه به بسترهاي تكنولوژيكي كمتر به اقامت تمايل نشان مي دهند. 

هريك از ويژگي هاي گردشگري كه ذكر گرديد در يك همبستگي كامل با پديده جهاني شدن داشته و به گونه اي در ارتباط مستقيم با ان قرار گرفته و همچنين بر آن تاثير مي گذارد. در اين ميان در نظر گرفتن بنيان نظري جهاني شدن كه سر برآوردن گونه اي از ليبراليسم است كه در تمايل سرمايه داري به جهان گستري عمل مي نمايد مي تواند در زمينه پيوند گردشگري و جهاني شدن مفيد واقع شود(Sugiyarto,2003,684). در اين راستا رفاه طلبي ليبرالي همراه با ميل منفردانه سودمندي از آن در زمينه گردشگري با بستري از جهاني شدن كه زمينه هاي مسافرت به هر نقطه اي از جهان فراهم آورده است به مسافرت هاي انفرادي منتهي گرديده است. در اين ميان شكل گيري طبقه اي از بورژوازي نو بين المللي كه كارگزاران ساماندهي نو نظام سرمايه داري فراملي هستند و براي تحقق فرا روايت جهاني شدن تلاش مي كنند(گير،27،1380) در زمينه فراهم آوردن گردشگراني با توانمندي‏مالي بالا عمل مي كند. اين گونه از گردشگران با توجه به انباشت اطلاعات حاصل از جهاني شدن و به وسيله تكنولوژي اطلاعات با برگزيدن مقاصد براي تجربه گردشگري و با كمك آزانس هاي مسافرتي جهاني يا فراهم آورندگان خدمات در مقاصد براي جذب گردشگر با تمايل به مسافرت به آن مناطق ، خواهان حدكثر تجربه گردشگري بوده و علاقه مند مي باشند در مدت زماني اقامتي كوتاه بالا ترين استفاده را كسب نمايند.

بطور كلي در هم تنيدگي گردشگري و جهاني شدن امر بديهي مي باشد كه در روندي رو به گسترش بر هم تاثير مي گذارند. اين موضوع كه پيشرفت هاي تكنولوژيكي بخصوص تكنولوژي اطلاعات و ارتباطات امر گردشگري را تسهيل نموده است غير قابل انكار بوده و حتي فراتر از آن به شكل گيري گونه اي از گردشگري راحت طلب يا « مبل نشين» كه در فضاي مجازي به گردشگري مي پردازد فرصت داده است. شاخص هاي اصلي جهاني شدن و گردشگري را را مي توان در موارد زير مورد بررسي قرار داد :

ـ كاهش محدوديت ها و افزايش درجه باز بودن تجاري و مالي : در اين زمينه گردشگري با بهره بردن از اين موقعيت نه تنها  از چارچوب هاي خاصي براي هزينه توليد استفاده مي كند، بلكه آزادانه مي تواند در تمامي مناطق جهان جريان يابد و بازار مشترك گردشگري را گسترش دهد.

ـ رشد سريع تجارت جهاني : از آنجا كه گردشگري نيز در چارچوب يك سيستم از عرضه و تقاضا شكل مي گيرد ، رشد تجارت جهاني گسترش گردشگري را در مناطق مختلف جهان در قالب تجارتي سودآور سبب مي شود.

ـ رشد سريع سرمايه گذاري مستقيم خارجي : اين امر سبب آن شده است كه سرمايه براي كسب سود با يك نگرش كل گستر براي كسب سود به سوي مقاصد مختلف گردشگري جريان يابد حالا اين فضاها خواه سنتي ، مدرن يا پسامدرن باشند. اين خود به شكل گيري جرياني معكوس شده از مركز ـ پيرامون منتهي گرديده كه در فصل اول مورد بحث قرار گرفته است. بطور كلي اين شاخص نشان دهنده پويايي جريان سرمايه جهاني مي باشد كه با تحرك مكاني و زماني با سرمايه گذاري در گردشگري كه انباشتي سريع را فراهم مي آورد، فضاهاي مختلف را تحت سيطره خود در مي آورد ودر چرخه مصرف و سود جهاني ادغام مي كند.

ـ همگرايي قيمت هاي داخلي و خارجي : در اين زمينه بستري فراهم مي شود تا هزينه سفر براي گردشگران به سمتي از به صرفه بودن، ميل نمايد و اين امكان را براي گردشگران در مسافرت به نقاط مختلف به وجود آورد.

ـ گسترش سازمان هاي تجاري و اقتصادي : گسترش سازمان هاي تجاري و اقتصادي همراه با افزايش مقياس عملكردي آنها در سطح جهان در زمينه گردشگري و در بازار مشترك به وجود آمده، به رقابتي شدن بازار جهاني گردشگري منتهي مي شود و علاوه بر آن مقياس وسيعي از بازار را در چارچوب عرضه و تقاضا در بر مي گيرد.

ـ استراتژي هاي ژئواكونوميكي و ژئوپلتيكي : از آنجا كه در فرآيند جهاني شدن رقابت مناطق مختلف در كسب منافع اقتصادي داراي اهميت مي باشد و اصلي مهم براي بقا در بازار اقتصاد جهاني است استراتژي هاي ژئو اكونوميكي و ژئو پليتيكي خاص در رابطه با امر اقتصادي شكل مي گيرد و از آنجا كه گردشگري به عنوان يك امر اقتصادي داراي منافع فراواني براي هر فضاي سرزميني است، از اين رو در گستره جهاني شدن اين فرصت فراهم مي آيد تا با اخذ استراتژي هاي مطلوب، زمينه هاي جذب گردشگري و گسترش آن در مناطق مختلف جهان فراهم آيد.

ـ  گسترش و پيشرفت تكنولوژي اطلاعات و ارتباطات : با گسترش اين گونه از تكنولوژي ها علاوه بر افزايش و انباشت اطلاعات در پيرامون مقاصد گردشگري و خود جريان گردشگري، تسهيل كننده جريان گردشگري و بخصوص مسافرت و كارهاي مربوط به آن در كوتاه ترين زمان ممكن مي باشد كه به شكل گيري« گردشگري الكتريكي» منتهي گرديده است. همچنين اين گونه از تكنولوژي بستري را براي شكل گيري « گردشگري مجازي » فراهم مي آورد.

بر مبناي مباحث فوق مي توان بيان داشت گردشگري بازار مشتركي را در سطحي جهاني شكل داده است و از آنجا كه سياست هاي اقتصادي نيز به توسعه گردشگري براي رفع مشكلات اقتصادي تاكيد مي كند(Lanza,2003,320 ) اين بر عهده عرضه كنندگان محصول گردشگري مي باشد كه در چارچوب انطباق با جهاني شدن اقتصادي و بازار رقابتي ناشي از ان به بهره برداري از اين بازار و با توسعه جريان گردشگري به رفع مشكلات اقتصادي خود بپردازند.

 

2- مزایای گردشگری

گردشگري در بسياري از كشورهاي بزرگ و كوچك جهان، يكي از بزرگ‌ترين و سودآورترين صنايع است. كشور ايران با پيشينه تمدني كهن و جاذبه‌هاي متنوع و موقعيت برجسته اقليمي، ضمن آنكه خواهان منافع اقتصادي از جمله اشتغال‌زايي و درآمد ارزي است، بر حفظ ارزش‌هاي متعالي و هويت فرهنگي، تمدني خود نيز تاكيد دارد.

كشور ايران عليرغم غنا و تنوع فرهنگي، ‌تمدني، زيست محيطي و آداب و رسوم، جايگاه و سهم متناسب با خود را در صنعت گردشگري كسب نكرده است. هدف كلي اين تحقيق، شناسايي اهداف گردشگري در صنعت توريسم است. تا بتوان بر اساس آن، راه‌كارهاي مناسب جهت استفاده لازم از آنها را فراهم نمود.

بدين ترتيب مي‌توان اميدوار بود كه در صورت تقويت اين عوامل بتوان در اين زمينه به رشد چشمگيري دست پيدا كرد.

افزايش در آمد

وقتي جهانگردان به کشوري وارد مي‌شوند الزاماً بايد هزينه‌هايي را در آن کشور بپردازند مثل هزينه غذا و هزينه محل اقامت و هتل ومهمانخانه، هزينه تفريحات، هزينه حمل و نقل، هزينه گشتها، تورها، و همچنين پولي که بابت خريد سوغاتي و کالاي بومي کشور ميزبان مي‌پردازند و هزينه ورود به موزه يا مکان ديدني اين هزينه‌ها از طريق ارزي که وارد کشور ميزبان مي‌کنند باعث رونق اقتصادي کشور ميزبان مي‌شوند به جهان گردان صادرات نامرئي هم مي‌گويند.

ايجاد شغل

با توسعه فعاليتهاي جهانگردي زمينه براي ايجاد اشتغال فراهم مي‌شود و اين امر براي کشور‌هايي که با جمعيت جوان و متقاضي روبه رو هستند بسيار مفيد است از هر ده نفر توريست که وارد کشور ميزبان مي‌شود يک فرصت شغلي ايجاد مي‌گردد.

 

3- لزوم اطلاع رسانی درباره ایران

مالزی كشوری است كه در دو دهه اخیر پیشرفت‌های شایانی داشته و به سرعت توانسته خود را با استانداردهای جهانی همسو كند. بیست سال قبل خیابان‌های پایتخت این كشور مسلمان‌نشین حتی آسفالت نبود ولی اكنون بناها و آسمان‌خراش‌های بسیار زیبا و مدرن در آن برپا شده و ازنظر تمامی جنبه‌های توریستی می‌توان آن را جزو مناطق جذاب به حساب آورد.

حال اگر مردمان كشوری آسیایی كه از نظر فرهنگ و آداب و رسوم، نزدیكی بیشتری با ما دارند از وضعیت پذیرایی و سرویس‌دهی در كشورمان ناراضی باشند حساب كشورهای غربی با كیلومترها فاصله اخلاقی و فرهنگی، روشن خواهد بود.

صنعت توریسم امروزه یكی از كانون‌های مهم جذب درآمد برای كشورها است و درآمد حاصل از آن، كشورهایی مانند تركیه را سرپا و آباد نگه می‌دارد پس نمی‌توان به سادگی از این درآمد چشم‌پوشی كرد به خصوص كه كشور ما نقاط بسیار جذابی برای گردشگران دارد و آب‌وهوای آن نیز بسیار مناسب است و تنها با كمی سلیقه و توجه می‌توان از این نعمت كه به وفور در گوشه‌وكنار این مرزوبوم وجود دارد، بهره‌های مناسب برد.

مهم‌تر از جنبه درآمدزایی این صنعت، كشور ما نیاز دارد تا خود را به جهانیان بشناساند.

متاسفانه با تبلیغات غلط یا اطلاع‌رسانی‌های ناقص مردمان كشورهای غربی تصورات بسیار عجیب و غریب و نادرستی در مورد ملت، فرهنگ و كشورمان دارند. هنوز عده‌ای تصور می‌كنند كه در خیابان‌های تهران شتر تردد می‌كند و مردمان ما لباس‌هایی به تن دارند كه حدود 200 سال است، منسوخ شده و از این دو نمونه كوچك می‌توان بقیه قصه را در پیش چشم آورد. طبیعی است كه همراه با تصویر شتر در خیابان، اتومبیل مدرن، كارخانه، صنعت، تولید، بهداشت، موسیقی، هنر،‌سینما، و غیره جایی نخواهد داشت و بازهم بسیار قابل پیش‌بینی است كه هرگونه تبلیغ سوء علیه این كشور می‌تواند كاملاً در ذهن خارجیان بنشیند و باور گردد.

به طور یقین هر خارجی كه به ایران سفر كند و به درستی بتواند شاهد اصالت و شخصیت و نجابت ایرانیان باشد پس از بازگشت به كشورش تبدیل به وكیل مدافعی برای آن خواهد شد.

 

4- فرصت ها و جاذبه های گردشگری در ایران

برخورداری از میراث غنی فرهنگی، باستانی و تاریخی، مهم ترین مزیت نسبی ایران نسبت به کشورهای منطقه در جذب گردشگر خارجی محسوب می گردد. افسانه ها و تاریخ تمدن اسلامی، بناهای ثبت شده در فهرست یونسکو، مانند تخت جمشید، نقش رستم و معبد چغازنبیل، سلسله ساسانیان و آتشکده زرتشت، اعراب مسلمان و ایلات متعدد، اصفهان، شیراز، همدان و... به همراه تاریخ سه هزار ساله، ایران را به محل وقوع رخدادهاي مهم تاریخی تبدیل نموده و با توجه به وفور آثار تاریخی و تنوع آداب و سنن این کشور همواره مورد توجه سیاحان و گردشگران، تجار و بازرگانان بوده است.

به لحاظ ژئوپلتیک، قرار گرفتن ایران در مسیر جاده ابریشم و دسترسی آن به آب های بین المللی، ارتباط مستقیم ایران با کشورهای آسیای میانه و افغانستان از یک سو و کشورهای حوزه خلیج فارس از سوی دیگر مزیت مهمی در توسعه گردشگری محسوب می گردد.

گسترش حمایت های دولت به منظور ایجاد زیرساخت های اولیه سرمایه گذاری در صنعت گردشگری از جمله گسترش شبکه های برق، آب و گاز، تلفن و راه دسترسی و در نتیجه رشد قابل توجه و رو به رشد سرمایه گذاری بخش خصوصی در ایجاد تأسیسات گردشگری از جمله هتل، مجتمع های اقامتی و بین راهی، اردوگاه )کمپینگ) و... ایران را تبدیل به کشوری با پتانسیل ها و ظرفیت های بالای پذیرش گردشگران تبدیل نموده است.

وجود بارگاه مقدس ثامن ائمه، حضرت امام رضا(ع) در مشهد مقدس و مرقد مطهر حضرت معصومه(س) در شهر مذهبی قم به همراه زیارتگاه های اقلیت های مذهبی ایران را به لحاظ گردشگری مذهبی در بین کشورهای آسیای میانه و حوزه قفقاز در زمره برترین ها قرار داده است.

در صنعت حمل و نقل و سایر خدمات زیربنایی، سرمایه گذاری های کلان اخیر زمینه را برای ارایه خدمات مناسب به گردشگران داخلی و خارجی فراهم نموده است و با توجه به نقش انکارناپذیر توسعه خدمات زیربنایی و شبکه حمل و نقل در توسعه صنعت توریسم ایران را در کنار کشورهای ترکیه و امارات به مقصد گردشگران تبدیل نموده است.

ايجاد راه وساختمان هاي بين راهي در سرزمين ايران پيشينه اي كهن دارد.ايرانيان در مسير وفواصل معين،مكان ها واطراق گاه هايي ايجاد كرده بودندكه محل توقف وآسايش مسافران وكاروان هاي تجاري وبازرگاني بوده است.

منابع تاريخي حكايت از آن دارند كه بنيانگذار احداث بناهاي مذكور هخامنشيان بوده اند .در دوره اشكانيان ،همانند عهد هخامنشي توسعه راه ها و ايجاد ايستگاه هاي بين راهي بويژه در مسير تاريخي جاده ابريشم اهميت فوق العاده اي يافت . در دوره اسلامي نيز عوامل متعددي در شكل يابي ،توسعه وگسترش كاروانسراها دخالت داشته كه اهم آنهاعوامل مذهبي ،نظامي واقتصادي است .قرن پنجم (ه-ق)عصر شكوفايي هنرهاي اسلامي بويژه هنر معماري است .بنيان گسترش شبكه راه هاي تجاري واحداث كاروانسراهاي متعدد در مسير جاده ها و داخل شهرها در اين دوره بوده است.در دوره تيموري توسعه تجارت ،معماري و ايجاد كاروانسراها شتاب بيشتري يافت ولي عصر طلايي ايجاد كاروانسراهاي ايران متعلق به دوره صفوي است كه بقاياي 999كاروانسرايي كه در آن دوره ساخته شده هنوز در كنار جاده ها ايران پابر جاست.

 

بد نیست بدانید سرفصل های موجود در طرح توجیهی احداث مجتمع رفاهی تفریحی ورزشی به شرح زیر است:

:: فصل اول

1-1-  معرفی طرح 

1-2- معرفی محل اجرای طرح

1-2-1- آشنایی بیشتر با منطقه اجرای طرح

1-3- اهداف اجرای طرح

1-4- معرفی اجمالی خدمات این طرح

1-4-1- هتل

1-4-1-1- تاریخچه هتل

1-4-1-2- انواع اتاقها

1-4-1-3- خدمات هتل

1-4-2- مجموعه های ورزشی              

1-4-2-1- زمین تنیس

1-4-2-2- استخر

1-4-2-2-1- ويژگي ها و مشخصات انواع استخر ها

1-4-2-3- سالن های چند منظوره ورزشی

1-4-2-4- مجموعه سلامت

1-4-2-5- سایر خدمات

1-4-2-5-1- تالار پذيرايي

1-4-2-5-2- سینما

1-4-2-5-3- کارواش تمام اتومات

1-5- بررسی ابعاد گردشگری طرح

1-5-1- گردشگری و جهانی شدن

1-5-2- مزایای گردشگری

1-5-3- لزوم اطلاع رسانی درباره ایران               

1-5-4- فرصت ها و جاذبه های گردشگری در ایران

1-6- نتیجه گیری

:: فصل دوم

2-1- شرايط عملياتي طرح

2-2- برآورد هزینه های سرمایه گذاری

2-2-1- زمین محل اجرای طرح

2-2-2-  محوطه سازی و ساختمان سازی

2-2-3- تأسيسات و تجهيزات

2-2-4- ماشین آلات و تجهیزات

2-2-5- وسایل نقلیه

2-2-6- تجهيزات اداري و كارگاهي

2-2-7- هزينه هاي قبل از بهره برداري

2-3- هزينه هاي ثابت طرح

2-4- برآورد هزينه هاي جاري طرح

2-4-1- مواد اولیه

2-4-2- برآوردحقوق و دستمزد پرسنل

2-4-4- استهلاك و تعمير و نگهداري

2-4-5- جدول هزينه هاي جاري طرح

2-5- جدول هزينه هاي ثابت و متغير خدمات

2-6- برآورد میزان سرمایه در گردش طرح

2-7- جدول سرمايه گذاري

2-8- هزینه خدمات سالانه

2-9- برآورد نحوه مشارکت

2-10- پیش بینی درآمد ارائه خدمات

2-11- ساير محاسبات فني طرح

2-12- شاخص های مالی طرح

2-13- جدول محاسبه سود و زیان طرح

 

جهت آشنایی با طرح توجیهی مجتمع خدماتی رفاهی بین راهی به این مقاله مراجعه نمایید.

 

شرکت بهبود صنعت آمادگی خود جهت تهیه طرح توجیهی احداث مجتمع رفاهی تفریحی ورزشی را اعلام می دارد

هم اکنون سفارش طرح توجیهی احداث مجتمع رفاهی تفریحی ورزشی دهید

 جهت سفارش این طرح توجیهی اینجا کلیک کنید.

استفاده از کلیه مطالب این سایت برای عموم آزاد می باشد ، فقط در راستای حفظ زحمات تیم تولید محتوی ما خواهشمندیم در صورت برداشت از این محتوی لینک ما را درج نمایید. باسپاس

خواندن 37129 دفعه

نگارش طرح توجیهی بروز

سلام دوست عزیز، با تشکر از بازدید شما از وب سایت ایران صنعت، حضور گرانقدر شما اعلام میداریم که کارشناسان ما آماده هستند تا این طرح های توجیهی را به صورت بروز مطابق استانداردهای بانکی و براساس اعداد و ارقام واقعی حال حاضر برایتان آماده نمایند. جهت هماهنگی در این خصوص با ما تماس بگیرید.

نگارش طرح توجیهی، انجام مطالعات امکان سنجی و بازار تخصص ماست.

دانلود جدیدترین طرح های توجیهی آماده

طرح توجیهی ساخت شناور تدارکاتی- تخصصی

عنوان طرح: طرح توجیهی کامل ساخت شناور تدارکاتی (لنچ) سال نگارش: 91 تعداد صفحه: 28 نحوه دریافت: بعد از اتمام پرداخت، فایل قابل دانلود خواهد بود. فر ...
1 تعداد فروش
ریال 1,200,000
جزئیات خرید

طرح توجیهی پرورش کبک و قرقاول

عنوان طرح: طرح توجیهی کامل پرورش کبک و قرقاول سال نگارش: 87 تعداد صفحه: 64 نحوه دریافت: بعد از اتمام پرداخت، فایل قابل دانلود خواهد بود. فرمت فایل ...
0 تعداد فروش
ریال 1,600,000

طرح توجیهی تولید تجهیزات هوشمند اطفاء حریق

عنوان طرح: طرح توجیهی کامل تولید تجهیزات اعلام و اطفاء حریق هوشمند  سال نگارش: 92 تعداد صفحه: 37 نحوه دریافت:بعد از اتمام پرداخت، فایل قابل دانلود ...
0 تعداد فروش
ریال 1,500,000

طرح توجیهی احداث انبار و انبارداری

عنوان طرح: طرح توجیهی کامل احداث انبار و انبارداری سال نگارش: 89 تعداد صفحه: 39 نحوه دریافت: بعد از اتمام پرداخت، فایل قابل دانلود خواهد بود. فرمت ...
21 تعداد فروش
ریال 1,200,000
طرح توجیهی ساخت شناور تدارکاتی- تخصصی
طرح توجیهی پرورش کبک و قرقاول
طرح توجیهی تولید تجهیزات هوشمند اطفاء حریق
طرح توجیهی احداث انبار و انبارداری

نظرات مشتریان

 • 0
 • 0

افتخارات و مجوزهای ایران صنعت


گواهی ثبت اختراع ایران صنعت گواهی کارآفرین برتر ایران صنعت گواهی عضویت در انجمن مشاوران سرمایه گذاری و نظارت طرح ها ایران صنعت پروانه خدمات فنی و مهندسی ایران صنعت تندیس کارآفرین برتر ایران صنعت عضویت پارک علم و فناوری خراسان جنوبی نماد سرآمدی ایران صنعت

معرفی ایران صنعت

نگارش طرح توجیهی و انجام مطالعات امکان سنجی در حوزه های مختلف از قبیل: صنعت، کشاورزی و دامپروری، خدمات، گردشگری و توریست سلامت تخصص ایران صنعت بوده و از سال 1386 خدمات رسان سرمایه گذاران عزیز در این حوزه بوده ایم. ما در راستای کمک به سرمایه گذاران بخش فروشگاه دانلود طرح توجیهی آماده را راه اندازی نموده ایم تا با حداقل هزینه از پروژه های مختلف اطلاعات جامعی دریافت نمایند.

تلفن تماس: 05691011020
                 05632255578
همراه : 09393623135

ساعات پاسخگویی: هر روز از ساعت 8:30 تا 15:30 - بجز ایام تعطیل

ایمیل: isanat85[at]gmail.com

 ایران صنعت در لینکداین ایران صنعت در اینستاگرام  ایران صنعت در تلگرام