ايران صنعت - طرح توجيهي و مشاوره سرمايه گذاري

فروشگاه طرح توجیهی فایل های منسبد خرید

ایران صنعت - مقالات کارآفرینی و مدیریت

آخرین راهنمای انتخاب

کلیه مطالب راهنمای انتخاب ...

راهنمای سرمایه گذاری

همه مقالات مرتبط ...
×

هشدار

JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 45
چهارشنبه, 02 بهمن 1392 11:30

جایگاه روابط عمومی در خلق یک برند

نوشته شده توسط

امروز بیش از هر زمان دیگر در تاریخ، مردم در معرض تبلیغات قرار دارند. در هر عرصه ای که مشاهده می کنید بیش از صد ها برند وجود دارد و تشخیص اینکه کدام محصول بهتر از سایر محصولات در رده خود است، برای مردم کاری بسیار دشوار جلوه می کند. امروز مشغله های زیاد فرصتی به مردم نمی دهد تا بتوانند همه گزینه های پیش روی خود را با هوشمندی کامل انتخاب کنند.

آیا شما قبل از استفاده از یک محصول یا خدمت همه محصولات و خدمات مشابه را شخصاً امتحان می کنید و سپس اقدام به خرید بهترین محصول صرف از نظر از نام تجاری آن محصول خواهید کرد؟ من اطمینان دارم که جواب شما منفی است. اگر کمی به اطراف خود نگاهی بیاندازید می بینید که ما روزانه از محصولات مختلفی استفاده می کنیم بی آنکه محصولات مشابه آنها در بازار را امتحان کرده باشیم.

 بنظر شما بهترین ماشین در دنیا چه ماشینی است؟ مطمئناً بیدرنگ می گویید مرسدس بنز. احتمال بسیار زیادی می دهم که بسیاری از شما، تا کنون سوار این ماشین نشده اید. یا حتی ممکن است کسی را از نزدیک نمی شناسید که این اتومبیل را داشته باشد. پس چگونه است که شما در حالیکه این ماشین را امتحان نکرده اید اما با یقین می گویید مرسدس بهترین ماشین دنیاست؟

اگر موافق باشید یک مثال بومی تر می زنم. متوجه شده اید وقتی با همسر خود برای خرید بیرون می روید و مثلاً قصد دارید رب گوجه فرنگی بخرید ایشان بر روی یک برند خاص تکیه می کند و اگر در آن فروشگاه، آن نام آشنا دیده نشود حتماً شما را وادار می کند تا برای خرید به فروشگاه دیگری بروید. شما هم که حسابی خسته شده اید به همسر خود می گویید مگر رب مثلاً فلان برند دیگر چه فرق می کند؟!! در حالیکه مطمئن هستید ایشان برندهای مختلف را در این زمینه امتحان نکرده است و مثلاً به این دلیل که خواهرش و یا مادرش از آن رب گوجه استفاده می کنند، وی نیز پافشاری می کند تا از همان برند استفاده کند.

باید قبول کرد نظر دیگران به شدت بر روی ما اثر می گذارد. ما برای اینکه تشخیص دهیم که چه چیزی خوب است نیاز داریم تا نظر دیگران را نیز جویا شویم. دو منبعی که مردم برای دانستن یک موضوع از آن استفاده می کنند، یکی مردم دیگر است و دیگری رسانه ها همچون، تلویزیون و رادیو، روزنامه، مجلات و …

شما هرگز در دنیای امروز فقط به چشم ها و گوش های خود اطمینان نمی کنید. همواره بدنبال منبع سومی میان خود و واقعیت می گردید. اینکه دیگران استفاده از چه محصول و یا خدماتی را ترجیح می دهند برای شما بسیار مهم است. معمولاً نقش این منبع سوم را رسانه ها و یا دوستان، آشنایان، همکاران و سایر مردم خواهند بود.

حالا وقت مطرح کردن این پرسش است که آیا شما همان محصولی را می خرید که بیشترین تبلیغات را در رسانه ها کرده است؟

اگر کمی با خود صادق باشد مطئناً محصولات بسیار در اطرافتان می بینید که لزوماً بودجه قابل توجهی برای تبلیغات خود اختصاص نداده اند. اگر به مطالعه روزنامه می پردازید متوجه می شوید که شما بیشتر به مطالب نوشتاری روزنامه توجه می کنید تا آگهی های تبلیغاتی در آن. شما معمولاً آگهی های تبلیغاتی را کمتر باور می کنید و بیشتر آن را فریب می دانید در حالیکه اگر یک مقاله مثلاً راجع به تاثیرات قهوه بر روی سلامتی بخوانید، به مصرف بیشتر قهوه توجه می کنید. کافیست در آن مقاله خاص مثلاً یک برند خاص از قهوه در ایران بعنوان بهترین و یا یک قهوه ارگانیک با ظرافت خاص معرفی شود. من مطمئن هستم از فردای آن روز شهر را برای پیدا کردن آن برند خاص قهوه، زیر پا می گذارید. اما اگر آن برند قهوه از یک آگهی تمام صفحه تبلیغاتی در آن روزنامه استفاده می کرد به هیچ عنوان چنین اثری را بدنبال نداشت. مردم آگهی های تبلیغاتی را یک سویه و فریب کارانه می پندارند در حالیکه نوشته های مقالات را براحتی باور می کنند.

من جدیداً در ایران با تبلیغ یکی از شرکت های تولید آب میوه روبرو شده ام که می گوید آب میوه های ما، از میوه های ارگانیک درست می شوند. آیا شما با این تبلیغ موافق هستید؟ آیا بنظر شما با این حجم از تولیدات در روز می توان تمام آب میوه های تولیدی این شرکت را از میوه های طبیعی تولید کرد؟!

پس با من هم عقیده اید که بسیار از تبلیغات بنظر ما دروغ بنظر می رسند اما کمتر پیش آمده است که مقاله ای را بخوانیم و مطالب آن را باور نکنیم.

نتیجه گیری که می توان گرفت این است که تنها با استفاده از روابط عمومی (اطلاع رسانی) است که می توانیم یک نام تجاری را تثبیت کنیم و از تبلیغات می بایست بیشتر برای یادآوری استفاده کرد. من جایگاه روابط عمومی را در خلق یک برند، یک جایگاه محوری می دانم.

منبع : دکتر پول

خواندن 5661 دفعه

دانلود جدیدترین طرح های توجیهی آماده

طرح توجیهی ساخت سوله و سازه فلزی اتوماتیک

عنوان طرح: طرح توجیهی کامل ساخت سوله و سازه فلزی اتوماتیک سال نگارش: 94 تعداد صفحه: 54 نحوه دریافت: بعد از اتمام پرداخت، فایل قابل دانلود خواهد بود ...
4 تعداد فروش
ریال 1,800,000
جزئیات خرید

طرح توجیهی نورد ورق

عنوان طرح: طرح توجیهی کامل نورد ورق فولادی سال نگارش: 95 تعداد صفحه: 34 نحوه دریافت: بعد از اتمام پرداخت، فایل قابل دانلود خواهد بود. فرمت فایل: d ...
9 تعداد فروش
ریال 1,800,000

طرح توجیهی احداث کارخانه آسفالت

عنوان طرح: طرح توجیهی کامل احداث کارخانه آسفالت گرم سال نگارش: 95 تعداد صفحه: 80 نحوه دریافت: بعد از اتمام پرداخت، فایل قابل دانلود خواهد بود. فرم ...
8 تعداد فروش
ریال 1,800,000

طرح توجیهی تولید رب، کنسرو لوبیا و مربا

عنوان طرح: طرح توجیهی کامل تولید کنسرو لوبیا چیتی، مربا و رب سال نگارش: 88 تعداد صفحه: 81 نحوه دریافت: بعد از اتمام پرداخت، فایل قابل دانلود خواهد ...
5 تعداد فروش
ریال 2,400,000
طرح توجیهی ساخت سوله و سازه فلزی اتوماتیک
طرح توجیهی نورد ورق
طرح توجیهی احداث کارخانه آسفالت
طرح توجیهی تولید رب، کنسرو لوبیا و مربا

نظرات مشتریان

افتخارات و مجوزهای ایران صنعت


  • 0
  • 0

گواهی ثبت اختراع ایران صنعت گواهی کارآفرین برتر ایران صنعت گواهی عضویت در انجمن مشاوران سرمایه گذاری و نظارت طرح ها ایران صنعت پروانه خدمات فنی و مهندسی ایران صنعت تندیس کارآفرین برتر ایران صنعت عضویت پارک علم و فناوری خراسان جنوبی نماد سرآمدی ایران صنعت

معرفی ایران صنعت

نگارش طرح توجیهی و انجام مطالعات امکان سنجی در حوزه های مختلف از قبیل: صنعت، کشاورزی و دامپروری، خدمات، گردشگری و توریست سلامت تخصص ایران صنعت بوده و از سال 1386 خدمات رسان سرمایه گذاران عزیز در این حوزه بوده ایم. ما در راستای کمک به سرمایه گذاران بخش فروشگاه دانلود طرح توجیهی آماده را راه اندازی نموده ایم تا با حداقل هزینه از پروژه های مختلف اطلاعات جامعی دریافت نمایند.

تلفن تماس: 05691011020
                 05632255578
همراه : 09393623135

ساعات پاسخگویی: هر روز از ساعت 8:30 تا 15:30 - بجز ایام تعطیل

ایمیل: isanat85[at]gmail.com

 ایران صنعت در لینکداین ایران صنعت در اینستاگرام  ایران صنعت در تلگرام