ايران صنعت - طرح توجيهي و مشاوره سرمايه گذاري

فروشگاه طرح توجیهی فایل های منسبد خرید

ایران صنعت - ایده های نو در سرمایه گذاری

محبوب ترین های سایت

راهنمای سرمایه گذاری

همه مقالات مرتبط ...

ایده های سرمایه گذاری

همه مقالات مرتبط ...
×

هشدار

JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 44
چهارشنبه, 23 مرداد 1392 12:50

فرصت های سرمایه گذاری منطقه آزاد ارس - طرح های توجیهی پیشنهادی

نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(2 رای‌ها)

در این مطلب اولویت های سرمایه گذاری منطقه آزاد ارس که از وب سایت این مجموعه برداشته شده است برای شما عزیزان منتشر شده  تا در صورت تمایل به سرمایه گذاری در این منطقه قادر به انتخاب گزینه ای مناسب برای کار خود باشید. البته این طرح ها به عنوان فرصت سرمایه گذاری در نقاط دیگر کشور نیز مد نظر می باشد لذا مطالعه این مطلب به همه سرمایه گذاران توصیه می شود.

منطقه آزاد ارس به عنوان یک محیط مناسب برای سرمایه گذاری از مزایای خوبی برخوردار است که بخشی از این برتری ها به شرح زیر است :

موقعيت ژئواستراتژيك

:: همسايگي با کشورهای cis، همجواری با بازار 300 میلیونی

:: قرارگيري در كريدورهاي بين المللي حمل و نقل (6 کریدور) و قرار گیری در مسیرجاده ابريشم

:: نزدیکی به ترکیه به عنوان دروازه اروپا

:: قابلیت ایجاد ارتباط جاده ای و ریلی بین کشورهای شمالی ایران با حوزه خلیج فارس در کوتاهترین مسیر

:: وجود رودخانه ارس بعنوان عامل پیوند دهنده طبیعی

:: برخورداری از پشتیبانی مادر شهر تبریز

 

موقعيت ژئواکونومیک

:: وجود پتانسیلهای اکوتوریسم و توریسم فرهنگی

:: وجود منابع غنی معدنی در جوار منطقه

:: وجود آب کافی با توجه به قرار گیری در کنار رود ارس

در زیر لیست طرح های توجیهی اولویت دار برای این منطقه آزاد را مشاهده می نمایید . لازم بذکر است که ایران صنعت قادر به تهیه و تدوین این طرح ها بسته به ظرفیت و نیاز شما عزیزان می باشد و در صورت تمایل می توانید از مشاوره ما در خصوص انتخاب طرح مناسب و نگارش آن بهره برید.

 

طرح تولید نشادر (کلرید آمونیوم)

كلريد آمونيوم به فرمول NH٤CL و وزن مولكولي 5/53 بوده و همچنين نشادر و نمك آمونياكي از ديگر نامهاي اين ماده مي باشند اين ماده محلول در آب و گليسيرين و كمي محلول در الكل بوده و در دماي ٣٥٠ درجه سانتيگراد تصعيد مي شود. كلريد آمونيوم استفاده فراواني درصنايع مختلف دارد كه بطوركلي ٥٠ درصد كلريد آمونيوم جهت ساختن باطري‌هاي خشك، ٢٠ درصد در عمليات آبكاري و گالوانيزه كردن و ٣٠ درصد مابقي در صنايع ديگر استفاده مي‌گردد.   

سرمایه ثابت طرح: 32,112 میلیون ريال    مساحت زمین مورد نیاز: 3,500 مترمربع

سود ناخالص سالیانه طرح: 9,855 میلیون ريال    مدت زمان بازگشت سرمایه: 32/ 5 سال

 

طرح تولید مولد برق در مقیاس کوچک   

با توجه به انواع مختلف مولدها و مزیت های بسیار مولدهای ترکیبی، مولد تبخیری برق و حرارت به عنوان محصول تیپ در این طرح مد نظر می باشد. مولدهاي مقیاس کوچک را می‌توان نسل جدید کارخانه هاي برق خصوصی نامید. مولدهاي ترکیبی تولید برق و حرارت بدلیل بازیافت و استفاده از انرژي حرارتی تولید شده در ژنراتور برق، داراي بازده انرژي بسیار بالاتري نسبت به انواع متداول ژنراتورهاي برق می باشند و به همین سبب به عنوان واحدهاي کوچک و پراکنده تولید برق در بخش هاي مختلف صنعتی، تجاري و مسکونی قابل استفاده هستند.   

سرمایه ثابت طرح: 45,390 میلیون ريال    مساحت زمین مورد نیاز: 4,000 مترمربع

سود ناخالص سالیانه طرح: 19,253 میلیون ريال    مدت زمان بازگشت سرمایه: 07/ 5 سال پس از آغاز فاز ساخت

 

طرح تولید لاستیک رادیال سواری و لاستیک آل استیل   

محصولات طرح حاضر شامل لاستیک رادیال سواری و لاستیک آل استیل اتوبوسی میباشد.محصول طرح حاضر به عنوان محصول نهایی در انواع اتومبیل های سواری و همچنین اتوبوس های شهری و بین شهری استفاده می گردد. از ويژگي‌هاي لاستيك راديال می توان به دوام و طول عمر زياد، رانندگي راحت‌تر، توليد صداي كمتر، پايداري حركتي بهتر، مقاومت در برابر پنچري، فرمان پذيري مناسب و شتاب‌گيري و ترمزگيري مطمئن.   

سرمایه ثابت طرح: 1,601,756 میلیون ريال    مساحت زمین مورد نیاز: 80,000 مترمربع

سود ناخالص سالیانه طرح: 996,701 میلیون ريال    مدت زمان بازگشت سرمایه: 76/ 5 سال

 

طرح تولید کامپوزیت چوب پلاستیکي   

این محصول به دليل خواص و ويژگي هايي كه دارد، از كاربردهاي بسيار متنوع و گسترده‌اي برخوردار است. محصولات توليدي از اين كامپوزيت ها مورد مصرف بخشهاي مختلفي از قبيل ساختمان سازي، خودروسازي (وسايل تزئيني داخلي)، دكوراسيون، راه آهن، كشتي سازي (عرشه) و ... مي باشد. كاربرد كنوني اين كامپوزيت ها بيشتر به مواردي همچون تزئين كردن، روكش كاري و چهارچوب ها و قالبهاي پنجره باز مي گردد و از آنجایي كه كامپوزيتهاي چوب پلاستيكي تركيبي از فيبرها و مواد پلاستيكي و مواد افزودني هستند، لذا مي توان بسته به نوع كاربرد محصول، خواص مدنظر مصرف كننده از قبيل مقاومت در برابر آتش، اصطلاك، عايق صوت بودن، استحكام و سختي مناسب و ... را در آن لحاظ نمود كه اين امر خود از برتري ها و ويژگيهاي خوب اين محصول به شمار مي آيد.   

سرمایه ثابت طرح: 33,597 میلیون ريال    مساحت زمین مورد نیاز: 4,000 مترمربع

سود ناخالص سالیانه طرح: 8,400 میلیون ريال    مدت زمان بازگشت سرمایه: 96/ 4 سال پس از آغاز فاز ساخت

 

طرح تولید قیر سبز   

اين نوع قير در اوايل قرن گذشته اختراع و در سال هاي بعد از جنگ جهاني دوم با توجه به مزيت‌هاي فني و اقتصادي و عمدتاً به دليل سازگاري با محيط زيست به عنوان جايگزين قيرهاي محلول مورد استفاده قرار گرفته است. در سال‌هاي اخير با توجه به کاربردهاي جديد قير امولسيون در صنعت راهسازي و ديگر صنايع اين محصول اهميت روز افزوني در صنعت قير جهان داشته است. برخي از موارد مصرف آن عبارت است از: استفاده در ترکيب آسفالت جاده ها، استفاده در تعمير و نگهداري جاده ها، جهت پوشش کف، بام، لوله هاي زيرزميني محافظ فلزات بعنوان عايق ضدرطوبت، به عنوان عايق آب بندي در مخازن، كانال‌ها، پل‌ها ، سدها و در صنعت رنگ آميزي.   

سرمایه ثابت طرح: 15,524 میلیون ريال    مساحت زمین مورد نیاز: 3,000 مترمربع

سود ناخالص سالیانه طرح: 9,944 میلیون ريال    مدت زمان بازگشت سرمایه: 36/ 5 سال

 

طرح تولید قطعات سرامیک مغناطیسی   

محصول تولیدی در این طرح آهنربای دائم سرامیکی (سرامیک مغناطیسی) می باشد. مواد مغناطيسي دائم به دسته اي از مواد اطلاق مي شود كه خاصيت مغناطيسي خود را پس از حذف ميدان مغناطيسي خارجي حفظ مي كنند و كاربردهاي وسيعي را به خود اختصاص داده اند. به عنوان مثال مي توان از كاربرد آنها در يخچال ها، موتورهاي جريان مستقيم، نگهدارنده ها، دستگاه-هاي سنجش، بلندگوها و بسياري موارد ديگر نام برد.   

سرمایه ثابت طرح: 36,131 میلیون ريال    مساحت زمین مورد نیاز: 3,500 مترمربع

سود ناخالص سالیانه طرح: 25,855 میلیون ريال    مدت زمان بازگشت سرمایه: 31/ 4 سال پس از آغاز فاز ساخت

 

طرح تولید فویل آلومینیوم چاپ پذیر   

آلومینیوم و انواع آلیاژهای آن در بسیاری از صنایع ازجمله صنعت ساختمان، خودرو، صنایع پتروشیمی، صنایع هوایی، صنایع بسته بندی و ... به کار می‌روند. محصول تولیدی طرح حاضر فویل آلومینومی آلیاژی چاپ پذیر می‌باشد. که به عنوان ماده اولیه اصلی در صنایع بسته بندی بویژه بسته بندی مواد غذایی و لبنیات مورد استفاده قرار می‌گیرد. مزیت استفاده از این نوع بسته‌بندی در قیمت پائین تر، سهولت در استفاده توسط مصرف کنندگان و همچنین نفوذ ناپذیری آن و در نتیجه ماندگاری بالاتر محصول می باشد که باعث استفاده هرچه بیشتر از این نوع بسته‌بندی در بسیاری از صنایع شده است.   

سرمایه ثابت طرح: 184,982 میلیون ريال    مساحت زمین مورد نیاز: 10,000 مترمربع

سود ناخالص سالیانه طرح: 84,235 میلیون ريال    مدت زمان بازگشت سرمایه: 98/ 4 سال پس از آغاز فاز ساخت

 

طرح تولید فلورید آلومینیوم   

محصول تولید مورد نظر در این طرح فلورید آلومینیوم یا آلومینیوم فلوراید می باشد. این ماده یک ترکیب معدنی است که با فرمول ALF3 مشخص می شود. از هم خانواده‌های این ترکیب‌ها می‌توان آلومینیوم هیدروکسید و هیدروژن فلورید را نام برد. یکی از کاربردهای نو از فلورید آلومینیوم استفاده از آن جهت تولید شمش آلومینیوم به روش هال هرولت می باشد که در آن از الکترولیز نمک مذاب، آلومینیوم تولید می گردد. آلومینیوم فلوراید به عنوان ماده اصلی در این صنعت بسیار کاربرد دارد. از دیگر موارد استفاده از فلورید آلومینیوم، تولید کریولیت با فرمول AlF3 Na6 است. از کریولیت در صنایع شیشه و اپتیک استفاده می شود و ماده معدنی بسیار کمیابی می باشد.   

سرمایه ثابت طرح: 24,658 میلیون ريال    مساحت زمین مورد نیاز: 5,000 مترمربع

سود ناخالص سالیانه طرح: 17,496 میلیون ريال    مدت زمان بازگشت سرمایه: 04/ 4 سال پس از آغاز فاز ساخت

 

طرح تولید غشا نیمه تراوا   

غشا نیمه تراوا، داراي كاربردهاي گوناگوني است كه ازآن جمله مي توان به شيرين سازي آب به وسيله غشا (ممبران) در سيستم RO اشاره نمود. چه براي مصارف آشاميدني و چه براي مصارف صنعتي، معمولاً آب طبيعي نیاز به تصفيه دارد. تصفيه آب براي مصارف صنعتي هم آسان تر و هم ارزان تر از تصفيه آب براي مصارف آشاميدني است.   

سرمایه ثابت طرح: 401,373 میلیون ريال    مساحت زمین مورد نیاز: 10,000 مترمربع

سود ناخالص سالیانه طرح: 248,033 میلیون ريال    مدت زمان بازگشت سرمایه: 15/ 4 سال

 

طرح تولید عایق‌هاي مغناطيسي قیر و پلیمر   

محصول مورد نظر در این طرح عایق مغناطیسی قیر و پلیمر می باشد.این نوع عایق ها بر پایه قیر طراحی شده‌اند که بوسیله مواد رابری و ترموپلاستیک الاستومرها اصلاح گردیده اند.اين محصول به دليل خواص و ويژگي هايي كه دارد در زمينه كاربرد بسيار متنوع و گسترده مي باشد. اما به دلیل خواص منحصر به فرد چسبندگی آن به فلزات اصلی ترین مورد استفاده آن در سطوح مختلف کف و بدنه خودرو ها می باشد. عایق های مغناطیسی قیر و پلیمر منجر به کاهش ارتعاشات و همچنین صدا در بدنه خودرو می گردد.   

سرمایه ثابت طرح: 26,436 میلیون ريال    مساحت زمین مورد نیاز: 4,000 مترمربع

سود ناخالص سالیانه طرح: 12,670 میلیون ريال    مدت زمان بازگشت سرمایه: 86/ 4 سال پس از آغاز فاز ساخت

 

طرح تولید شیرآلات پلاستیکی   

آنچه در اين طرح مد نظر است، ساخت شيرهاي پلاستيكي با پلي اتيلن سنگين مي باشد. اين پليمر (پلي اتيلن سنگين) عايق گرمايي خوبي بوده و از خود قابليت ضربه گيري مكانيكي خوبي نشان مي دهد. اين شيرها در مقابل خوردگي و تأثير شيميايي بسيار مقاوم تر ازشيرهاي فلزي مي-باشند. اين شيرها را مي توان بصورت شفاف، نيمه شفاف و مات و در رنگ هاي متنوع توليد كرد. بیشترین زمینه مصرف شیرآلات پلاستیکی در مصارف خانگی تا حدودی صنعتی می باشد.   

سرمایه ثابت طرح: 16,250 میلیون ريال    مساحت زمین مورد نیاز: 2,000 مترمربع

سود ناخالص سالیانه طرح: 8,861 میلیون ريال    مدت زمان بازگشت سرمایه: 52/ 4 سال

 

طرح تولید سرامیک‌هاي آنتی باکتریال   

این نوع سرامیک های از نظر ظاهری هیچ تفاوتی با سرامیک های عادی نداشته و در هر نوع جایگاهی به عنوان کف پوش قابل استفاده می باشند. اما با توجه به خاصیت گندردایی و آنتی باکتریال بودن آنها جهت استفاده در اماکنی که جلوگیری از رشد میکروب ها و باکتری ها بسیار حائز اهمیت می باشد، مورد توجه می باشند. از جمله این اماکن می توان به بیمارستان ها، ازمایشگاه-های پزشکی و غذایی و همچنین اماکن بهداشتی اشاره نمود.    

سرمایه ثابت طرح: 33,735 میلیون ريال    مساحت زمین مورد نیاز: 4,000 مترمربع

سود ناخالص سالیانه طرح: 18,409 میلیون ريال    مدت زمان بازگشت سرمایه: 62/ 4 سال پس از آغاز فاز ساخت

 

طرح تولید آمیزه های پلیمری   

محصول مورد نظر تولید در این طرح، آمیزه های پلیمری می باشد. با توجه به گستردگی انواع آمیزه ها، محصول آمیزه PC و ABS به عنوان محصول تیپ در این طرح مورد بررسی قرار گرفته است. مدت های زیادی است که مخلوط های PC و ABS مورد استفاده قرار می گیرند. علت موفقیت محصول نیز در خواص عالی حرارتی، مکانیکی و استحکام ضربه آن می باشد. هر یک از این اجزاء به تنهایی معایب و مزایایی دارند که ایجاد این آمیزه می تواند سبب حصول تلفیقی از این دو گردد.   

سرمایه ثابت طرح: 72,050 میلیون ريال    مساحت زمین مورد نیاز: 4,000 مترمربع

سود ناخالص سالیانه طرح: 44,091 میلیون ريال    مدت زمان بازگشت سرمایه: 00/ 5 سال پس از آغاز فاز ساخت

 

طرح تولید اکسید و پراکسید منیزیم   

محصول توليدي در اين طرح اكسيد منيزيم است. منیزیم از عناصري است كه معادن آن به وفور در كشور يافت مي‌شود. اكسيد منيزيم يكي از پر كاربردترين فلزات در صنعت به خصوص در صنعت آلومنيوم مي‌باشد. اكسيد منيزيم، بيشتر به عنوان مواد ديرگداز در كوره هاي توليد آهن و فولاد، فلزات غيرآهن، شيشه و سيمان، مورد استفاده قرار مي‌گيرد. اكسيد منيزيم و ساير تركيباتش هم در صنايع عمراني، شيميايي و كشاورزي به كار مي‌روند.   

سرمایه ثابت طرح: 23,371 میلیون ريال    مساحت زمین مورد نیاز: 4,000 مترمربع

سود ناخالص سالیانه طرح: 13,450 میلیون ريال    مدت زمان بازگشت سرمایه: 50/ 4 سال پس از آغاز فاز ساخت

 

طرح تولید اکسید و پراکسید لیتیم   

پراکسید لیتیم با فرمول شیمیایی Li2O2 یک ترکیب شیمیایی است که جرم مولی آن 881/45 می‌باشد. شکل ظاهری این ترکیب، پودر سفید است. چگالی آن در حدود 31/2 گرم بر سانتی متر مکعب بوده و دارای دمای ذوب 195 درجه سانتی گراد می باشد. پراکسید لیتیم در آب محلول بوده ولی در الکل غیر قابل انحلال می باشد. اکسید و پراکسید لیتیم در بسیاری از صنایع از جمله صنایع زیر کاربرد دارد: صنایع کاشی و سرامیک، صنایع رنگ سازی، صنایع شیشه.   

سرمایه ثابت طرح: 26,655 میلیون ريال    مساحت زمین مورد نیاز: 4,000 مترمربع

سود ناخالص سالیانه طرح: 11,568 میلیون ريال    مدت زمان بازگشت سرمایه: 16/ 5 سال پس از آغاز فاز ساخت

 

طرح تولید اکسید و پراکسید روی   

روی معمولاً به صورت ترکیبات سولفیدی یافت می شود ولی ترکیبات اکسیدی، کربناتی، سیلیکاتی و کربناتی- سیلیکاتی آن نیز مورد بهر برداری و استخراج قرار می گیرند. بر مبنای خصوصیات فیزیکی و شیمیایی اکسید روی، مصارف آن را می توان به دو گروه تقسیم نمود. بزرگترین مصرف کننده اکسید روی، صنعت لاستیک سازی، از آن به صورت شیمیایی و به عنوان فعال کننده در عملیات ولکانیزاسیون (گوگرد دهی) و برای خنثی نمودن سولفور و اسید های آلی تولید شده در اثر اکسیداسیون استفاده می کند. همچنین در صنایع رنگ سازی، صنعت شیشه و سرامیک، کشاورزی و دامداری، صنایع آرایشی و بهداشتی و همچنین صنعت پلاستیک نیز از اکسید روی استفاده می گردد. پراکسید روی عمدتاً در صنایع پزشکی و داروسازی استفاده می-گردد.   

سرمایه ثابت طرح: 12,508 میلیون ريال    مساحت زمین مورد نیاز: 3,500 مترمربع

سود ناخالص سالیانه طرح: 6,656 میلیون ريال    مدت زمان بازگشت سرمایه: 64/ 4 سال

 

طرح احداث مجموعه فرهنگی   

پروژه پیشنهادی مجتمع فرهنگی حاضر در حوزه‌های مختلف فرهنگی و هنری از جمله، سینما، تئاتر، آموزش‌های فرهنگی و ... متمرکز شده است. تبلیغ و ترویج فرهنگ و هنر، تولید و یا حمایت از تولیدات فرهنگی و هنری، بسترسازی برای بروز خلاقیت‌های فرهنگی و هنری، تبادل و ارائه نمونه‌های غنی تولیدات فرهنگی و بومی در حوزه بین الملل و ... از جمله اهداف پیشنهاد ایجاد مجتمع فرهنگی در منطقه می‌باشد.    

سرمایه ثابت طرح: 8,997 میلیون ريال    مساحت زمین مورد نیاز: 1,000 مترمربع

سود ناخالص سالیانه طرح: 4,450 میلیون ريال    مدت زمان بازگشت سرمایه: 92/ 3 سال

 

طرح تولید ورق آلومینیوم آلیاژی   

به طور کلی لغت آلیاژ به معنی افزودن یک یا چند عنصر یا ترکیبی از آنها به فلز پایه براي دستیابی به یک سري خواص مطلوب می باشد. از آنجا که استحکام و سختی فلز خالص همیشه کمتر از آلیاژهاي آن است، عموماً از فلزات به صورت آلیاژي استفاده می شود. به خاطر خواص جالب و شگفت انگیز آلومینیوم و آلیاژهاي آن، در صد سال اخیر شاهد رشد خارق العاده صنعتی بوده ایم. امروزه از آلومینیوم در صنایع مختلف نظیر هوافضا، حمل و نقل، خودروسازي، بسته‌بندي، ساختمانی، الکتریکی و بسیاري صنایع دیگر استفاده می‌شود.    

سرمایه ثابت طرح: 17,558 میلیون ريال    مساحت زمین مورد نیاز: 3,500 مترمربع

سود ناخالص سالیانه طرح: 12,706 میلیون ريال    مدت زمان بازگشت سرمایه: 44/ 5 سال

 

طرح احداث هتل آپارتمان و کمپینگ خانواده   

گسترش فعاليت‌هاي سرمايه‌گذاري همزمان با ورود سرمايه‌گذاران داخلي و خارجي و همچنين كاركنان شاغل در صنايع مختلف نيازمند ايجاد مكان‌هاي اقامتي مانند، هتل و هتل آپارتمان مي‌باشد. بعلاوه اين كه برای سرمایه‌گذاری در شهرهای تاریخی و با قدمت زیاد، دارای آب و هوای مناسب و مسافرپذیر، ایجاد كمپینگ مسافرتی برای مسافران كه در تمام فصول سال كارایی لازم را داشته باشند، از زمينه‌هاي مناسب سرمايه‌گذاري قلمداد مي‌شود. اين مجموعه در زميني به مساحت 5000 متر مربع و در قالب 2 مجموعه هتل آپارتمان و كمپينگ مسافري با مشخصات جدول زير مورد نظر است.   

سرمایه ثابت طرح: 51,659 میلیون ريال    مساحت زمین مورد نیاز: 5,000 مترمربع

سود ناخالص سالیانه طرح: 10,997 میلیون ريال    مدت زمان بازگشت سرمایه: 58/ 3 سال

 

طرح تولید مفتول به روش سرد نورد شده   

صنعت فولاد آلیاژی یک صنعت مادر و زیر بنایی است که علاوه بر تغذیه کارخانجات و کارگاه های تولیدی با توجه به صرفه جویی کلان مانع از خروج مقادیر قابل توجه ارز از کشور می گردد. محصول مورد مطالعه در طرح حاضر، تولید مفتول آلیاژی به روش نورد سرد می باشد. مهمترین ویژگی فرآیندها نورد، سرعت تولید آنهاست. به گونه ای که حجم زیادی از فرآورده های فلز با استفاده از این روش تولید می شوند. نخستین هدف فرآیندهای نورد، کاهش در سطح مقطعه است. این کار ممکن است به صورت نورد گرم یا سرد انجام پذیرد. مفتول مانند میله با سطح مقطع دایره ای شکل و با قطری بین 5/5 تا 15 میلیمتر (و گاهاً تا 20 میلیمتر) به صورت کلاف تولید و طبقه بندی می شود.   

سرمایه ثابت طرح: 73,168 میلیون ريال    مساحت زمین مورد نیاز: 6,700 مترمربع

سود ناخالص سالیانه طرح: 30,673 میلیون ريال    مدت زمان بازگشت سرمایه: 07/ 5 سال

 

طرح احداث مرکز سرویس، خدمات و پشتیبانی واحدهای صنعتی   

ایجاد خدمات صنعتی و فنی پشتیبان تولید ضمن ایجاد بستری آسان جهت ارائه سرویس‌های مختلف به صنعتگران، ارزش افزوده و اشتغال مناسبی را به عنوان یک فعالیت اقتصادی مستقل دارا می‌باشد.

انواع خدمات صنعتی و فنی عبارتند از: تراش‌کاری، برق‌کاری، فرزکاری، ابزار‌دقیق، برش‌کاری، تعمير ماشين آلات و ...اين پروژه پيشنهادي در زميني به مساحت 5000 متر مربع و در قالب یک مجموعه واحدهای سرویس دهنده و خدمات پشتیبانی واحدهای صنعتی متشکل از انواع خدمات صنعتی و فنی مورد نیاز واحدهای صنعتی منطقه مورد نظر است.   

سرمایه ثابت طرح: 10,667 میلیون ريال    مساحت زمین مورد نیاز: 5,000 مترمربع

سود ناخالص سالیانه طرح: 3,277 میلیون ريال    مدت زمان بازگشت سرمایه: 28/ 3 سال

 

طرح احداث مرکز خدمات خودرویی   

ايجاد امكانات خدمات خودرويي مشتمل بر خريد و فروش،‌ تعمير و سرويس خودروها اعم از سبك و سنگين از جمله خدمات ضروري مورد نياز منطقه به شمار مي‌آيند که ضمن منافع زيادي كه در جلوگيري از اتلاف منابع و صرفه‌جويي در وقت و زمان براي افراد و جامعه دارد، همچنين با توجه به تقاضاي موجود براي اين خدمات به نظر مي‌رسد از نظر اقتصادي نيز از توجيه مناسبي برخوردار باشد. در پروژه پيشنهادي حاضر مجموعه مركز خدمات خودرويي در قالب 3 بخش مركز نقل و انتقال و خدمات خودرويي، نمايندگي مجاز ايران خودرو و سايپا و تعميرگاه مجاز خودروهاي سنگين پيشنهاد مي‌گردد.   

سرمایه ثابت طرح: 8,526 میلیون ريال    مساحت زمین مورد نیاز: 6,000 مترمربع

سود ناخالص سالیانه طرح: 4,104 میلیون ريال    مدت زمان بازگشت سرمایه: 33/ 5 سال

 

طرح مجموعه سوارکاری   

ايجاد امكانات خدماتي ورزشي و تفريحي به عنوان پشتيباني مهم در عرصه رشد و شكوفايي پايدار منطقه است و وجود تقاضاي موثر در منطقه و بويژه در سال‌هاي پيش‌رو بيش از پيش موفقيت اين قبيل سرمايه‌گذاري‌ها را تضمين مي‌كند. در اين ميان سوارکاری از ورزش‌هایی است که در چند دهه اخیر مورد توجه خاصی قرار گرفته است و با این که نسبت به بسیاری از ورزش‌ها پرهزینه به نظر می‌رسد، هر ساله تعداد بیشتری طرفدار به سوی خود جلب می‌کند. اين مجموعه در زميني به مساحت 40000 متر مربع و در قالب 3 مجموعه 1- پيست اصلي و تمريني 2- ساختمان كمپ 3- سوله اصطبل مورد نظر است.   

سرمایه ثابت طرح: 49,464 میلیون ريال    مساحت زمین مورد نیاز: 40,000 مترمربع

سود ناخالص سالیانه طرح: 25,308 میلیون ريال    مدت زمان بازگشت سرمایه: 27/ 5 سال

 

طرح مجموعه تیراندازی و پینت بال   

تيراندازي از ورزش‌های جذاب و مفرح به خصوص برای جوانان و نوجوانان می‌باشد كه به دو بخش كلی تیراندازی با كمان و تیراندازی با اسلحه (كلت، تفنگ، و تفنگ شكاری) تقسیم می‌شود. همچنین یكی از بازی ورزش‌های جدید كه هر روزه علاقه‌مندان بیشتری را در میان جوانان به خود جلب می‌كند، پینت بال است كه تركیبی از ورزش‌های تیراندازی و دو میدانی می‌باشد كه صحنه‌ای مانند صحنه یك نبرد واقعی میان دو گروه از بازیكنان را تصویر می‌كند و در آن به جای گلوله‌های واقعی از گلوله‌های رنگی استفاده می‌شود. این مجموعه به دلیل بدیع و به روز بودن می‌تواند از توجیه اقتصادی مناسبی برخوردار باشد. اين مجموعه در زميني به مساحت 5000 متر مربع و در قالب 2 مجموعه روباز و می باشد.   

سرمایه ثابت طرح: 7,408 میلیون ريال    مساحت زمین مورد نیاز: 5,000 مترمربع

سود ناخالص سالیانه طرح: 4,547 میلیون ريال    مدت زمان بازگشت سرمایه: 63/ 5 سال

 

طرح احداث مجموعه تله کابین   

با توجه به افزايش شمار گردشگران داخلي و خارجي منطقه و با توجه به هرم سني جمعيت آن، به طور مضاعف بازگشت سرمايه‌گذاري و استقبال مردم را در ارتباط با امكانات خدماتي ورزشي و تفريحي ميسر مي‌سازد. از جمله امكانات تفریحی و توریستی كه مورد توجه و علاقه اقشار مختلف در سنین گوناگون است، تله كابین می‌باشد. این وسیله تفریحی گردشگری از قابلیت بالایی برای جذب شهروندان و تنوع بخشی به فضاها و بالا بردن كارایی آن برخوردار می‌باشد.   

سرمایه ثابت طرح: 106,401 میلیون ريال    مساحت زمین مورد نیاز: 5,000 مترمربع

سود ناخالص سالیانه طرح: 21,364 میلیون ريال    مدت زمان بازگشت سرمایه: 54/ 4 سال

 

طرح مجتمع تجاری- خدماتی   

با توجه به پيشرفت روزافزون منطقه آزاد ارس، ايجاد يك مجتمع تجاري و خدماتي ضمن پاسخگويي به نياز منطقه، از سودآوري مناسبي برخوردار خواهد بود. اين مجتمع در زميني به مساحت 10000 متر مربع و در قالب 2 ساختمان مجزا مورد نظر است. خدمات مورد نياز و قابل اجرا در اين مجتمع شامل موارد زير مي‌باشد: واحدهاي تجاري/ اداري، رستوران / كافي شاپ / فست فوود، شهربازي، فروشگاه زنجيره‌اي، جايگاه سوخت گيري بنزين / گازوئيل / گاز طبيعي و اتو سرويس   

سرمایه ثابت طرح: 123,017 میلیون ريال    مساحت زمین مورد نیاز: 10,000 مترمربع

سود ناخالص سالیانه طرح: 42,941 ميليون ريال    مدت زمان بازگشت سرمایه: سه سال پس از آغاز فاز ساخت

 

طرح آماده سازی سایت گلخانه 150 هكتاري   

طرح حاضر در مورد آماده سازی سایت گلخانه می باشد. این طرح در زمینی به مساحت 150 هکتار مشتمل بر 300 سایت گلخانه 5,000 مترمربعی جهت کشت انواع صیفی جات گلخانه ای در نظر گرفته شده است. سایت های آماده شده در این طرح پس از واگذاری به متقاضیان، راه اندازی خواهند گردید.واحدهای آماده شده در این طرح، به صورت فروش و اجاره سالانه در اختیار متخصصان کشاورزی (بویژه فارغ التحصیلان دانشگاهی) قرار خواهد گرفت.   

سرمایه ثابت طرح: 660,100 میلیون ريال    مساحت زمین مورد نیاز: 150 هکتار

سود ناخالص سالیانه طرح: 390,076 میلیون ريال    مدت زمان بازگشت سرمایه: 01/ 4 سال

 

طرح تولید کیسه هوای خودرو   

کیسه های هوا یکی از اجزای اصلی حفاظتی و ایمنی در خودروهای امروزی می باشند. وظیفه این اجزا و قطعات به طور کلی کمک به توقف مسافران و به صفر رساندن سرعت مسافران با کمترین آسیب یا حتی بدون آسیب است. کیسه هوا بین سرنشین و فرمان قرار گرفته و باید در هنگام تصادف در کسری از ثانیه مانع از برخورد مستقیم راننده با فرمان شود. هر کیسه هوا از سه قسمت مهم تشکیل شده است: خود کیسه هوا از جنس پارچه نایلونی و سبک، حس‌گر (سنسور)، سیستم بادکننده، که با ترکیب تری نیترید سدیم و نیترات پتاسیم، گاز نیتروزن تولید می کند. جریان گاز نیتروزن گرم، کیسه را به سرعت باد می کند.    

سرمایه ثابت طرح: 79,176 میلیون ريال    مساحت زمین مورد نیاز: 4,300 مترمربع

سود ناخالص سالیانه طرح: 35,652 میلیون ريال    مدت زمان بازگشت سرمایه: چهار سال پس از آغاز فاز ساخت

 

طرح مجموعه کارتینگ و موتورسواری   

كارتینگ نوعی از ورزش موتوری با خودروهای چرخ باز است.. موتورسواری نیز یكی دیگر از پرهیجان‌ترین و پرعلاقه‌ترین ورزش‌ها در میان جوانان است كه در دو شاخه اصلی موتور كراس(نمایشی) و ریس(سرعتی) انجام می‌شود. احداث این مجموعه تفریحی ورزشی با امكاناتی چون موتور سواری، كارتینگ، مینی کارتینگ نوجوانان، ماشین‌ها و موتورهای برقی كوچك كودكان، ورزشكاران و گردشگران زیادی را در طول سال به خود جذب خواهد كرد.اين مجموعه در زميني به مساحت 7000 متر مربع و در قالب 2 مجموعه كارتينگ و موتورسواري مورد نظر است.   

سرمایه ثابت طرح: 9,367 میلیون ريال    مساحت زمین مورد نیاز: 7,000 مترمربع

سود ناخالص سالیانه طرح: 4,777 میلیون ريال    مدت زمان بازگشت سرمایه: 5/5 سال

 

طرح فروشگاه زنجیره ای بین المللی   

ايجاد فروشگاه‌هاي زنجيره‌اي بين‌المللي در منطقه آزاد ارس به دليل شرايط ويژه حاكم بر اين مناطق، به نظر مي‌رسد مشكلات مترتب به ايجاد اين فروشگاه‌ها را در داخل كشور و شهرهاي بزرگ بهمراه نداشته باشد و از طرف ديگر به دليل استقبال مناسب مردم كشور از بازارچه‌هاي مرزي، به نظر مي‌رسد راه‌اندازي چنين فروشگاهي در منطقه، بسياري از هم‌ميهنان را نيز به منطقه جهت تفريح و خريد جذب نمايد و موجب گسترش گردشگري منطقه گردد.اين فروشگاه در زميني به مساحت 5000 متر مربع و در 2 طبقه مورد نظر است.   

سرمایه ثابت طرح: 25,319 میلیون ريال    مساحت زمین مورد نیاز: 5,000 مترمربع

سود ناخالص سالیانه طرح: 22,064 میلیون ريال    مدت زمان بازگشت سرمایه: 71/ 4 سال

 

طرح تولید ظروف پلی پروپیلن (IML)

aپلی پروپيلن به صورت عمده در شش دسته قالب تزريقی، الياف، فيلم و شيت، قالب بادی، لوله و روکش محافظ توليد می‌شود. محصول مورد نظر در این طرح تولید انواع ظروف پلی پروپیلنی می باشد. با توجه به خواص ویژه پلی پروپیلن نسبت به سایر انواع پلاستیک های مورد استفاده در صنایع غذایی، در سال های اخیر استفاده از این نوع ظروف در بسته بندی صنایع غذایی افزایش چشمگیری داشته است.   

سرمایه ثابت طرح: 82,102 میلیون ريال    مساحت زمین مورد نیاز: 3,500 مترمربع

سود ناخالص سالیانه طرح: 37,486 میلیون ريال    مدت زمان بازگشت سرمایه: 91/ 4 سال پس از آغاز فاز ساخت

 

طرح احداث شهربازی سرپوشیده و سالن بولینگ   

در اين پروژه شهربازي سرپوشيده جهت ايجاد نشاط در كودكان در محيطي امن و بهداشتي و كاهش استرس و سالن بولينگ عمدتاً براي والدين كودكان به عنوان ورزش و تفريحي نشاط آور و سرگرم كننده مد نظر قرار گرفته است. شهربازي سرپوشيده با ارائه خدمات زير در منطقه آزاد ارس پيش‌بيني شده است:

1. بازي‌هاي جايزه‌اي

2. بزي‌هاي بچه‌گانه

3. بازي‌هاي ويديويي

4. ازي‌هاي گروهي

5. شبيه‌سازها

سرمایه ثابت طرح: 20,917 میلیون ريال    مساحت زمین مورد نیاز: 1,000 مترمربع

سود ناخالص سالیانه طرح: 1,397 میلیون ريال    مدت زمان بازگشت سرمایه: 32/ 3 سال

 

طرح شرکت حمل و نقل بین المللی کالا   

عمده فعاليت‌هاي شركت‌هاي حمل و نقل مشتمل بر ارائه خدمات حمل كالا از طريق زميني،‌ دريايي و هوايي مي‌باشد. همچنين انجام امور گمركي و ارائه خدمات تخليه و بارگيري نيز مي‌تواند از جمله خدمات اين شركت‌ها قلمداد شود. همچنين حمل كالاهاي گروپاژ (خرده بار)، حمل مستقيم به وسيله كاميون‌هاي دربست و همين طور دريافت كالا از انبار فروشنده – تحويل كالا در انبار خريدار (و حمل يكسره به تمام نقاط كشور) از جمله فعاليت‌هاي زيرمجموعه شركت‌هاي حمل و نقل قرار مي‌گيرند.   

سرمایه ثابت طرح: 285,093 میلیون ريال    مساحت زمین مورد نیاز: 1,000 مترمربع

سود ناخالص سالیانه طرح: 195,033 میلیون ريال    مدت زمان بازگشت سرمایه: چهار سال پس از آغاز فاز ساخت

 

طرح تولید سیستم های گرمایش خورشیدی   

با توجه به گستردگی سیستم های گرمایشی، محصول آبگرمکن خورشیدی به عنوان محصول تیپ در این طرح مورد توجه می باشد. از آبگرمكن خورشيدي براي تهيه آب گرم جهت استحمام و شستشو استفاده مي شود و با انرژي تجديد شونده خورشيد كار مي كند. كاربرد آن براي مصارف خانگي و تجاري (غير از گرم كردن فضاي ساختمان ها) مي باشد. آبگرمكن‌هاي خورشيدي مي توانند به صورت فعال يا غير فعال باشند.   

سرمایه ثابت طرح: 23,649 میلیون ريال    مساحت زمین مورد نیاز: 7,500 مترمربع

سود ناخالص سالیانه طرح: 42,380 میلیون ريال    مدت زمان بازگشت سرمایه: پنج سال پس از آغاز فاز ساخت

 

طرح سورتینگ و بسته بندی میوه   

در تمام طرح‌هاي ساماندهی و برنامه‌ریزي تامین مواد غذایی، سورت و بسته بندي محصولات غذایی از جایگاه ویژه‌اي برخوردار است. زیرا امکان بهره‌وري بهینه از امکانات مواد غذایی را ممکن می سازد. هدف اصلی طرح سورت و بسته بندي میوه وتره بار در راستاي کاهش ضایعات واصلاح الگوي مصرف می باشد.

محصول مورد نظر این طرح میوه‌جات بسته‌بندی شده می باشد. این ماده غذایی، به دلیل وجود منابع غنی از ویتامین ها و املاح، کاربرد روزانه داشته و محصول تولیدی دارای مصرف نهایی در بازار خواهد بود

سرمایه ثابت طرح: 28,502 میلیون ريال    مساحت زمین مورد نیاز: 10,000 مترمربع

سود ناخالص سالیانه طرح: 13,692 میلیون ريال    مدت زمان بازگشت سرمایه: چهار سال پس از آغاز فاز ساخت

 

طرح آماده سازی سایت دامپروری   

طرح هاي دامپروري خصوصاً پرورش گاو و گوسفند با روش هاي علمي و در قالب واحدهاي صنعتي و نيمه صنعتي موجبات دستيابي به توليد اقتصادي و بهداشتي فرآورده هاي دامي را فراهم مي آورد. با اجراي اين گونه طرح ها علاوه بر تامين پروتئين دامي جوامع در حال رشد، راندمان توليد افزايش يافته و از امكانات بالقوه و بالفعل محلي و منطقه اي استفاده بهينه به عمل مي آيد. مضافاً اين كه راه اندازی چنین واحدهایی باعث ايجاد اشتغال مولد گرديده و سوددهي معقولي را براي سرمايه‌گذار در پي خواهد داشت.   

سرمایه ثابت طرح: 68,930 میلیون ريال    مساحت زمین مورد نیاز: 10 هکتار

سود ناخالص سالیانه طرح: 44,965 میلیون ريال    مدت زمان بازگشت سرمایه: 49/ 3 سال

 

طرح زمین گلف و ساختمان خدماتی مربوطه   

ايجاد امكانات خدماتي ورزشي و تفريحي به عنوان پشتيباني مهم در عرصه رشد و شكوفايي پايدار منطقه است و وجود تقاضاي موثر در منطقه و بويژه در سال‌هاي پيش‌رو، بيش از پيش موفقيت اين قبيل سرمايه‌گذاري‌ها را تضمين مي‌كند. اين موضوع با توجه به كمبود امكانات ورزشي منطقه و هرم سني جمعيت آن، به طور مضاعف بازگشت سرمايه‌گذاري و استقبال مردم را در ارتباط با امكانات خدماتي ورزشي و تفريحي ميسر مي‌سازد.   

سرمایه ثابت طرح: 7,772 میلیون ريال    مساحت زمین مورد نیاز: 6,000 مترمربع

سود ناخالص سالیانه طرح: 4,264 میلیون ريال    مدت زمان بازگشت سرمایه: 54/ 5 سال

 

طرح تولید دیسک ترمز کامپوزیتی   

دیسک ترمز بهترین نوع سیستم ترمز شناخته شده تاکنون است دیسک های ترمز دیرتر فرسوده می‌شود، کمتر تحت تاثیر آب قرار می گیرند، خود تنظیم و خود پاک‌کن هستند. گریپاژ کمتر و توقف بهتر وسیله نقلیه نسبت به سیستم‌های ترمز دیگر از خاصیت دیسک های ترمز است. از بين مواد پيشرفته، کامپوزيت‌هاي زمينه فلزي به‌دليل خواص مکانيکي فوق‌العاده عالي، وزن کم و قابليت کاربرد در قسمت‌هاي مختلف خودرو، براي استفاده در صنعت خودروسازي بسيار مناسب به‌ نظر مي‌رسند. زمينه اين کامپوزيت‌ها مي‌تواند آلومينيم، تيتانيوم، نيکل، فولاد و... باشد.   

سرمایه ثابت طرح: 44,885 میلیون ريال    مساحت زمین مورد نیاز: 3,500 مترمربع

سود ناخالص سالیانه طرح: 24,298 میلیون ريال    مدت زمان بازگشت سرمایه: چهار سال پس از آغاز فاز ساخت

 

طرح تولید الیاف پلی استر   

الياف پلي استر به آن دسته از الياف مصنوعي گفته مي شود كه از پليمريزاسيون يك استر بوجود آمده باشد. بخش قابل ملاحظه اي از مصرف پلي استر به صورت الياف ريسيده مي باشد كه در شاخه هاي مختلف نساجي كاربرد دارد. عموماً هدف از استفاده از اين كالا، جايگزين نمودن آن با الياف طبيعي در پاسخ به نياز روز افزون جمعيت در حال رشد جهان به پوشاك و محدوديت منابع طبيعي است. الياف پلي استر در دو دستة كلي توليد مي شوند: الیاف پلی استر سیستم ریسندگی کوتاه و الیاف پلی استر سیستم ریسندگی بلند.   

سرمایه ثابت طرح: 137,580 میلیون ريال    مساحت زمین مورد نیاز: 7,000 مترمربع

سود ناخالص سالیانه طرح: 69,532 میلیون ريال    مدت زمان بازگشت سرمایه: چهار سال پس از آغاز فاز ساخت

 

طرح تولید سیلندر CNG به روش کششی   

محصولات طرح حاضر شامل سیلندر CNG تیپ یک برای خودرو است که به روش کششی تولید شده است. جنس این سیلندرها در تیپ یک فولاد است. محصول تیپ طرح سیلندر گازسوز 110 لیتری در نظر گرفته می‌شود. تیپ یک سیلندرهای CNG از جنس فولادند و از نظر هزینه تمام شده مقرون به صرفه‌تر از تیپ¬های دو و سه این سیلندرها می‌باشند.   

سرمایه ثابت طرح: 193,719 میلیون ريال    مساحت زمین مورد نیاز: 5,600 مترمربع

سود ناخالص سالیانه طرح: 73,243 میلیون ريال    مدت زمان بازگشت سرمایه: پنج سال پس از آغاز فاز ساخت

 

طرح تولید ورق فولادی   

انواع مختلف محصولات فولادی بسته به خواص کاربرد فراوانی در صنایع مختلف همچون لوازم خانگی و ابزارآلات، خودرو، هوافضا، کشتی سازی و تولید قطار دارند. از دیگر موارد استفاده ورق های فولادی میتوان به ساخت لوله، ساختمان سازی، پکیج های گرمایشی و سرمایشی اشاره نمود. روی هم رفته امروزه عمده ترین مصرف انواع روقه های وفالدی در بخش ساخت بدنه و سازه خودرو است. محصول تولیدی مورد نظر در این طرح ورق ساده فولادی جهت استفاده در صنایع خودرو سازی (با ضخامت 4/0 تا 1/2 میلیمتر) می باشد.   

سرمایه ثابت طرح: 143,727 میلیون ريال    مساحت زمین مورد نیاز: 2,000 مترمربع

سود ناخالص سالیانه طرح: 62,370 میلیون ريال    مدت زمان بازگشت سرمایه: 81/ 4 سال

 

طرح تولید ورق پلی کربنات   

ورق هاي پلی کربنات با پیشگیري از اتلاف زیاد گرما در زمستان و سرما در تابستان باعث صرفه جویی قابل ملاحظه اي در مصرف انرژي شده و اتلاف حرارتی این ورق‌ها به طور قابل ملاحظه اي کمتر از شیشه با همان ضخامت است. ورق هاي دو جداره و سه جداره پلی کربنات می توانند در قسمت هاي مختلف ساختمان به منظور عایق‌بندي به کار گرفته شوند. در ورق هاي چند جداره، هواي سرد و هواي گرم در تماس با دو جداره مختلف قرار گرفته و بنابراین، این ورق ها در کاهش اتلاف حرارت، نقش مهمی را ایفا می کنند.   

سرمایه ثابت طرح: 34,023 میلیون ريال    مساحت زمین مورد نیاز: 7,500 مترمربع

سود ناخالص سالیانه طرح: 37,988 میلیون ريال    مدت زمان بازگشت سرمایه: پنج سال پس از آغاز فاز ساخت

 

طرح تولید نوار تفلون   

تفلون (پلی تترافلوئورواتیلن) از جمله پلیمرهاي مهندسی است که به دلیل خواص فیزیکی و شیمیایی منحصر بفرد داراي کاربردهاي گوناگونی می باشد. از جمله مهمترین کاربردهاي آنها می توان به ظروف نچسب و نوار آب بندي تفلونی اشاره کرد.

نوار تفلون در آب بندي اتصالات در صنایع مختلف مورد استفاده قرار می گیرد و به همین علت عمدتاً تحت عنوان نوار آب بندي شناخته می شود. نوار پلی تترا فلورکربن به عنوان آب بند داراي مصارف خانگی و صنعتی بسیار می باشد. این محصول در کاربردهاي صنعتی به صورت یک نوار دورشیرها، ترمزها، اتصالات، قطعات الکتریکی به عنوان عایق و نیز عامل آب بندي قوي در مقابل نشت-ها به کار می رود. با توجه به مصرف نوار تفلون در صنایع حساس و بسیار تاثیرگذار و کلیدي کشور و همچنین عدم وجود کالاي جایگزین، این محصول داراي اهمیت استراتژیک نیز می باشد.

سرمایه ثابت طرح: 96,926 میلیون ريال    مساحت زمین مورد نیاز: 3,500 مترمربع

سود ناخالص سالیانه طرح: 34,208 میلیون ريال    مدت زمان بازگشت سرمایه: پنج سال پس از آغاز فاز ساخت

 

طرح تولید نهال به روش کشت بافت   

كشت سلول و بافت گياهي كه با عنوان هاي كشت اين ويترو و يا كشت استريل نيز مطرح مي‌شود، ابزاري مهم در مطالعات پايه و كاربردهاي تجاري است. در حال حاضر به عملياتي نظير كشت سلول ها، بافت ها و اندام‌هاي استريل و اجزاي آنها تحت شرايط مطلوب فيزيكي و شيميايي در آزمايشگاه، «كشت بافت گياهي» اطلاق مي شود. محصول مورد نظر تولید در این طرح تولید نهال گردو با استفاده از روش کشت بافت می-باشد.   

سرمایه ثابت طرح: 10,983 میلیون ريال    مساحت زمین مورد نیاز: 2,000 مترمربع

سود ناخالص سالیانه طرح: 5,172 میلیون ريال    مدت زمان بازگشت سرمایه: 86/ 4 سال

 

طرح تولید میلگرد کامپوزیتی   

محصول مورد نظر در این طرح میلگرد کامپوزیتی می باشد. میلگرد یکی از پرمصرف ترین کالاها در زمینه مصالح ساختمانی و از بین محصولات مرتبط با صنعت ساخت و ساز میلگرد از اهمیت خاصی برخوردار است. میلگرد آجدار در پروژه‌هاي ساختمانی و عمرانی کاربرد فراوانی دارد.

استفاده از این میلگردها در سازه هاي بتنی عمر مفید سازه را حتی تا دو برابر افزایش می دهد. اما کاربرد میلگرد ساده برخلاف میلگردهاي عاج‌دار که در ساختمان سازي پروژه‌هاي عمرانی به کار می‌رود در صنایع پایین دستی کاربرد داشته و ابزارسازان و سازندگان محصولات صنعتی از این کالا استفاده می کنند.

سرمایه ثابت طرح: 53,085 میلیون ريال    مساحت زمین مورد نیاز: 2,500 مترمربع

سود ناخالص سالیانه طرح: 24,921 میلیون ريال    مدت زمان بازگشت سرمایه: چهار سال پس از آغاز فاز ساخت

 

طرح تولید منیزیم   

محصول مورد نظر در این طرح تولید فلز منیزیم از دولومیت می باشد. فلز راهبردي منیزیم بدلیل چگالی پایین، استحکام بالا، جوش پذیري و ماشین کاري آسان، استفاده گسترده اي در صنایع خودرو، فولاد، آلومینیوم و هوافضا دارد و با هدف تامین نیاز کشور به این فلز راهبردي، طرح تولید شمش منیزیم مورد توجه قرار دارد. روش هاي متنوعی همچون استحصال منیزیم از آب دریا وجود دارد که به لحاظ هزینه‌هاي بالا رقابتی نیست؛ لیکن روش تولید انتخابی در این طرح، فرایند سیلیکوترمی با استفاده از دولومیت و سیلیس است که اکنون مورد مصرف کشورهای مختلفی از جمله چین است.   

سرمایه ثابت طرح: 650,015 میلیون ريال    مساحت زمین مورد نیاز: 12,000 مترمربع

سود ناخالص سالیانه طرح: 310,827 میلیون ريال    مدت زمان بازگشت سرمایه: چهار سال پس از آغاز فاز ساخت

 

طرح تولید لامپ LED   

لامپ LED نوعی از لامپهای حالت جامد است که از تکنولوژی دیود نورافشان استفاده می کند و به عنوان منبع روشنایی به کار می رود. در این نوع لامپ ها برای تولید نور از خاصیت الکترونیکی و دیالکتریك استفاده می گردد، این روش تولید نور سبب می شود که مصرف برق لامپ به شدت کاهش پیدا کرده و در مقایسه با سایر لامپها از نظر بهینه سازی مصرف برق در رده بالاتری قرار بگیرد. یکی دیگر از خصوصیات این لامپها طول عمر بالای آنها می باشد.

لامپ های LED در صنعت امروز در دو گروه عمده تولید و مورد استفاده قرار می گیرند: لامپ های مورد استفاده جهت روشنایی و لامپ های مورد استفاده برای نمایشگرها.

سرمایه ثابت طرح: 63,133 میلیون ريال    مساحت زمین مورد نیاز: 8,000 مترمربع

سود ناخالص سالیانه طرح: 43,896 میلیون ريال    مدت زمان بازگشت سرمایه: چهار سال پس از آغاز فاز ساخت

طرح تولید گرافیت   

گرافیت یا کربن سیاه در سیستم هگزاگونال متبلور می شود و در صورت تبلور دارای جلای فلزی است. مهمترین و عمده مصرف گرافیت در صنعت ریخته‌گری و ذوب فلزات است. از دیگر مصارف گرافیت می-توان به ساخت باطری، بوته‌های دیرگذاز، مصارف الکترونیکی، ساخت مداد، نسوزها و گریس اشاره نمود. همچنین گرافیت در ساخت استیل، روان کننده‌ها، نسوزها، الکترودها، آندها، آجرها، بلوک‌ها، سیلندرهای مهندسی و شیمیایی، واشرهای دهانه موتور جت و تنظیم کننده راکتورهای هسته ای نیز استفاده می‌شود.   

سرمایه ثابت طرح: 84,712 میلیون ريال    مساحت زمین مورد نیاز: 2,500 مترمربع

سود ناخالص سالیانه طرح: 8,895 میلیون ريال    مدت زمان بازگشت سرمایه: چهار سال پس از آغاز فاز ساخت

 

طرح تولید کنسانتره میوه ها   

کنسانتره به معنی آب میوه طبیعی تغلیظ شده می باشد. علت تبدیل آب میوه به کنسانتره و مجدداً تبدیل آن به آب میوه هایی که در دسترس مصرف کننده قرار می گیرد، سهولت در نگهداری کنسانتره به دلیل حجم کمتر از آن به نسبت آبمیوه می باشد. مصرف عمده کنسانتره در صنایع آبمیوه و نوشابه سازی می باشد. از جمله مشخصات کنسانتره می‌توان به شفافیت، نداشتن ناخالصی و وزن حجمی بیشتر آن نسبت به آبمیوه می باشد.   

سرمایه ثابت طرح: 80,998 میلیون ريال    مساحت زمین مورد نیاز: 6,000 مترمربع

سود ناخالص سالیانه طرح: 94,769 میلیون ريال    مدت زمان بازگشت سرمایه: پنج سال پس از آغاز فاز ساخت

 

طرح تولید کربن فعال   

کربن فعال ماده ای کریستالی و غیرگرافیتی است که به علت داشتن حفره های درونی زیاد به عنوان جاذب در صنایع مختلفی مانند نفت و گاز، تصفیه آب و پساب های صنعتی، صنایع دارویی و مواد غذایی به کار می رود. کربن های فعال از مواد اولیه کربن دار مختلف به روش شیمیایی یا فیزیکی تهیه می شوند. برخی از موادی که برای تولید کربن فعال استفاده می گردند عبارتند از چوب، زغال، ضایعات گیاهی و پوسته های سخت.   

سرمایه ثابت طرح: 25,580 میلیون ريال    مساحت زمین مورد نیاز: 5,500 مترمربع

سود ناخالص سالیانه طرح: 14,367 میلیون ريال    مدت زمان بازگشت سرمایه: چهار سال پس از آغاز فاز ساخت

 

طرح تولید كاغذ تيشو   

محصول این طرح شامل کاغذ تیشو است که در محصولات مختلف بهداشتی دارای کاربرد است. به عبارت دیگر محصول مورد نظر این طرح دستمال کاغذی که از خمیر الیاف سلولزی به رنگ سفید یا رنگ های دیگر باشد خواهد بود. در این طرح محصول تیپ از ترکیب 71 درصد ضایعات کاغذ و مقوا و 31 درصد خمیر چوب به دست می آید. واژه «تیشو» شامل محصولات مختلفی است که از کاغذهای با وزن پایه کم، خشک و ریز کنگره‌ای شده (کرپ‌دار) و یا فاقد ریز کنگره ای (بدون کرپ) تولید شده اند. به عنوان نمونه محصولاتی مانند کاغذ توالت، دستمال، حوله آشپزخانه، دستمال کاغذی جیبی، دستمال کاغذی صورت، دستمال سفره، حوله های دستی و دستمال خشک کن در این گروه طبقه بندی می شوند.   

سرمایه ثابت طرح: 14,857 میلیون ريال    مساحت زمین مورد نیاز: 2,150 مترمربع

سود ناخالص سالیانه طرح: 9,397 میلیون ريال    مدت زمان بازگشت سرمایه: پنج سال پس از آغاز فاز ساخت

 

طرح تولید فرومولیبدن   

محصول اصلی طرح مورد نظر فرومولیبدن می باشد. فرومولیبدن‌ها اصولاً براساس مقدار مولیبدن و مس موجود در آنها طبقه بندی و به مصرف می رسند. فرومولیبدن به اندازه قابل ملاحظه ای تردی حرارتی قطعات فولادی را کاهش داده و موجب ریزتر شدن دانه‌ها و افزایش حد تسلیم و استحکام قطعات می شود. مصارف مهم و عمدة فرومولیبدن در تولید فولادهای آلیاژی است که در صنایع مربوط به ریخته گری، فولادهای ضدزنگ، آلیاژهای مخصوص، قطعات مصرفی در سرعتهای بالا و صنایع هواپیمایی کاربرد فراوانی دارد.   

سرمایه ثابت طرح: 41,291 میلیون ريال    مساحت زمین مورد نیاز: 7,500 مترمربع

سود ناخالص سالیانه طرح: 123,958 میلیون ريال    مدت زمان بازگشت سرمایه: شش سال پس از آغاز فاز ساخت

 

طرح ظروف یکبار مصرف گیاهی   

محصول مورد نظر این طرح تولید انواع ظروف یکبار مصرف گیاهی بر پایه گرانول گیاهی زیست تخریب پذیر می باشد. بخش عمده‌ای از کشورهای اروپایی وآمریکا ظروف یکبار مصرف گیاهی را جایگزین ظروف بسته‌بندی حاصل از مشتقات نفتی کرده اند. مواد تشکیل دهنده پلیمرهای گیاهی در نقاط مختلف دنیا براساس فراوانی مواد گیاهی متفاوت می باشد.   

سرمایه ثابت طرح: 114,428 میلیون ريال    مساحت زمین مورد نیاز: 3,000 مترمربع

سود ناخالص سالیانه طرح: 48,346 میلیون ريال    مدت زمان بازگشت سرمایه: چهار سال پس از آغاز فاز ساخت

 

طرح تولید ضد یخ   

ضديخ، يك تركيب شيميايي شامل اتيلن گليكول، بازدارنده هاي خوردگي، مواد ضدكف، رنگ و آب است كه مخلوطي از آن با آب به عنوان پايين آورنده نقطه انجماد مايعات خنك كننده موتورخودرو به كار مي رود. به طور کلی کاربرد این محصول به عنوان پائین آورنده نقطه انجماد و بالابرنده نقطه جوش می باشد. برخی از موارد کاربرد محصول عبارتند از:

سیستم خنک کننده انواع موتورهای درونسوز

سیستم های خنک کننده صنعتی

نیروگاه ها

انواع سیستم های خنک کننده خودروهای سنگین

سرمایه ثابت طرح: 45,942 میلیون ريال    مساحت زمین مورد نیاز: 4,000 مترمربع

سود ناخالص سالیانه طرح: 20,164 میلیون ريال    مدت زمان بازگشت سرمایه: چهار سال پس از آغاز فاز ساخت

 

طرح تولید سولفات روی   

سولفات روی در ساخت محصولات بسیار زیادی به صورت گسترده مورد استفاده قرار می گیرد. برخی از این محصولات عبارتند از: صنایع ابریشم مصنوعی ویسکوز، صنایع خمیر و کاغذسازی، رنگ ها و پیگمنت ها و محصولات وابسته، تهیه منسوجات رنگرزی و چاپ چیت و چلوار، به عنوان ذرات مغذی در خاک هایی که کمبود روی دارند، تهیه خشک کننده‌ها، قلع کاری فلزات به طریق الکترولیز، به عنوان ضدعفونی کننده، تهیه تجهیزات آتش نشانی و مواد نگهدارنده چوب و مواد گدازنده.   

سرمایه ثابت طرح: 34,552 میلیون ريال    مساحت زمین مورد نیاز: 4,000 مترمربع

سود ناخالص سالیانه طرح: 17,087 میلیون ريال    مدت زمان بازگشت سرمایه: چهار سال پس از آغاز فاز ساخت

 

طرح تولید سازه های فلزی سبک   

سیستم LSF یا قاب‌های سبک فولادی یکی از مناسب‌ترین و بهترین سیستم ساختمانی است که امروزه در اکثر کشورهای متمدن دنیا مورد استفاده قرار می‌گیرد.به منظور مقاوم سازی هر چه بیشتر سازه‌ها در برابر زلزله و به دلیل وزن بسیار سبک این نوع سیستم که به هنگام زلزله نیروی جاذبه ی کمتری را دریافت می‌کند می‌توان از سیستم LSF برای ساخت و ساز استفاده نمود و به اصلی‌ترین هدف در سبک‌سازی دست یافت. این نوع سازه ها جهت ساخت انواع ساختمان در ابعاد مختلف بکار می رود.   

سرمایه ثابت طرح: 26,550 میلیون ريال    مساحت زمین مورد نیاز: 1,500 مترمربع

سود ناخالص سالیانه طرح: 21,157 میلیون ريال    مدت زمان بازگشت سرمایه: پنج سال پس از آغاز فاز ساخت

 

طرح تولید رنگ های پودری (الکترواستاتیک)   

پوشش های پودری در برگیرنده حجم وسیعی از بازار مواد پوششی می باشند و این در حالی است که مستقیماً با بازارهای پوشش های مایع رقابت می کنند. فوق العاده بودن پوشش های پودری با به صرفه بودن ذاتی آنها به لحاظ اقتصادی همراه است. این موضوع در مقایسه با پوشش های مایع مشخص می گردد. سیستم اعمال رنگ پودری می تواند راندمان بهره برداری بالاتری را به عمل پوشاندن سطح با رنگ ببخشد که این باعث صرفه جویی در زمان و هزینه خواهد شد.

عمده ترین موارد مصرف و کاربردهای رنگ های پودری عبارتند از: مبلمان فلزی، اتصالات فلزی، لوازم خانگی، قطعات اتومبیل، آستری اتومبیل، رنگ رویه اتومبیل، ابزار و ماشین آلات، ورقه های آلومینیومی و ...

سرمایه ثابت طرح: 15,460 میلیون ريال    مساحت زمین مورد نیاز: 2,500 مترمربع

سود ناخالص سالیانه طرح: 5,571 میلیون ريال    مدت زمان بازگشت سرمایه: چهار سال پس از آغاز فاز ساخت

 

طرح تولید تراورس راه آهن کامپوزیتی   

محصول مورد نظر در این طرح تراورس راه آهن کامپوزیتی می باشد که در زیر ریل راه آهن قرار داده شده و به عنوان بسترگاه ریل محسوب می شود. در حالت کلی یک تراورس راه آهن ضمن محافظت از ریل از طریق انتقال نیرو از ریل روی بار روی آن به زمین، باید فاصله مطلوب بین ریل ها تحت بارهای مختلف را حفظ کند. تراورس های کامپوزیتی که امروزه مورد توجه اکثر راه آهن های دنیا هستند، روش های ساخت نسبتاً متفاوتی دارند. در اکثر کشورهای پیشرفته دنیا از پلاستیک های بازیافتی و ضایعات تایرهای اتومبیل و الیاف فایبرگلاس برای تولید این نوع تراورس‌ها استفاده می شود. این تراورس ها مزایای بسیاری دارند که تقریباً پاسخگوی کلیه نیازهای امروزه راه آهن می باشد.   

سرمایه ثابت طرح: 34,407 میلیون ريال    مساحت زمین مورد نیاز: 1,900 مترمربع

سود ناخالص سالیانه طرح: 30,889 میلیون ريال    مدت زمان بازگشت سرمایه: چهار سال پس از آغاز فاز ساخت

 

طرح تولید پوشاک تحت لیسانس برندهای معتبر جهانی   

از جمله عوامل اصلی موفقیت در صنعت پوشاک علاوه ارائه محصولات با قیمت رقابتی، ارائه طرح‌های به روز و مطابق با سلیقه مشتری می باشد. با توجه به این امر پیشنهاد می گردد، طرح حاضر با مشارکت یك برند معتبر بین المللی احداث گردد تا امکان بکارگیری از امکانات طراحی محصول آن شرکت فراهم گردد. محصول مورد نظر این طرح تولید انواع پوشاک می باشد و در طرح حاضر محصولات كت و شلوار، شلوار مردانه، كاپشن، پیراهن مردانه و مانتو شلوار به عنوان محصولات تیپ طرح در نظر گرفته شده است.   

سرمایه ثابت طرح: 92,564 میلیون ريال    مساحت زمین مورد نیاز: 8,000 مترمربع

سود ناخالص سالیانه طرح: 52,466 میلیون ريال    مدت زمان بازگشت سرمایه: پنج سال پس از آغاز فاز ساخت

 

طرح تولید پودر پلاسما جهت خوراک دام   

از آنجایی که منابع گیاهی و حیوانی به تنهایی نیاز دام را تأمین نمی‌کنند، غالباً از انواع مکمل های افزودنی در خوراک دام استفاده می شود. وجود مقدار فراوان پروتئین در خون باعث شده است تا پودر خون به عنوان یک منبع غنی پروتئین مطرح شود. پودر خون به طور متوسط حاوی 650 تا 850 گرم در کیلوگرم از انواع پروتئین‌ها است. پودر خون به دو نوع دامی و طیوری تقسیم‌بندی می شود. تفاوت این دو نوع در میزان پروتئین آنهاست (نوع دامی دارای 80% و نوع طیوری دارای 68% پروتئین است).   

سرمایه ثابت طرح: 12,248 میلیون ريال    مساحت زمین مورد نیاز: 2,000 مترمربع

سود ناخالص سالیانه طرح: 5,509 میلیون ريال    مدت زمان بازگشت سرمایه: چهار سال پس از آغاز فاز ساخت

 

طرح تولید پرلیت   

گرچه بیشتر مصارف پرلیت در حالت منبسط شده آن می باشد، ولی گاهی اوقات از پرلیت خام نیز بسته به مشخصات فیزیکی و شیمیایی آن استفاده می گردد که عمده مصارف آن عبارتند از: صنعت ریخته‌گری، ساینده ها، دکور و تزئینی و منبع سیلیس.از پرلیت منبسط شده در تهیه بتون سبک، پرکننده ها، عایق های صوتی و حرارتی، کشاورزی و ساینده ها استفاده می شود.    

سرمایه ثابت طرح: 32,637 میلیون ريال    مساحت زمین مورد نیاز: 2,000 مترمربع

سود ناخالص سالیانه طرح: 20,665 میلیون ريال    مدت زمان بازگشت سرمایه: پنج سال پس از آغاز فاز ساخت

 

طرح تولید پارکت لمینت   

پارکت لمینت، پوشش کف ساختمان با لایه رویی تشکیل شده از یک یا چند ورق نازک از مواد فیبری (معمولاً کاغذ) آغشته به چسب های آمینو پلاستیک ترموست (ملامین) است. لایه رویی فوق روی یک مغزی اصلی که از اوراق فشرده چوبی می باشد چسبانده می شوند که اغلب جنس این مغزی از MDF، HDF و یا نئوپان می باشد.

از کفپوش های لمینت تقریباً می توان برای پوشش کف انواع ساختمان ها و پوشش کف منازل (سالن، اتاق خواب، آشپزخانه و ... ) استفاده کرد.

سرمایه ثابت طرح: 123,856 میلیون ريال    مساحت زمین مورد نیاز: 8,000 مترمربع

سود ناخالص سالیانه طرح: 122,604 میلیون ريال    مدت زمان بازگشت سرمایه: پنج سال پس از آغاز فاز ساخت

 

طرح تولید بتن سبک   

بتن سبک دارای چگالی کمتر از بتن سنگین است و دارای امتیازهای قابل توجهی از نظر ایجاد بار وارده بر سازه می‌باشد. محصول مورد نظر این طرح بتن سبک گازی، یا بتن هوادار اتوکلاو شده یا هبلکس می‌باشد.بتن‌های گازی با ترکیبی از مصالح زیر ممکن است تولید شود که عبارتند از : مصالح با پایه سیلیس ، سیمان تیپ دو ، آهک ، آب و مواد گاز ساز   

سرمایه ثابت طرح: 16,134 میلیون ريال    مساحت زمین مورد نیاز: 4,500 مترمربع

سود ناخالص سالیانه طرح: 7,304 میلیون ريال    مدت زمان بازگشت سرمایه: چهار سال پس از آغاز فاز ساخت

 

طرح تولید اکسید روی   

روی معمولاً به صورت ترکیبات سولفیدی یافت می شود ولی ترکیبات اکسیدی، کربناتی، سیلیکاتی و کربناتی- سیلیکاتی آن نیز مورد بهر برداری و استخراج قرار می گیرند.

بر مبنای خصوصیات فیزیکی و شیمیایی اکسید روی، مصارف آن را می توان به دو گروه تقسیم نمود. بزرگترین مصرف کننده اکسید روی، صنعت لاستیک سازی، از آن به صورت شیمیایی و به عنوان فعال کننده در عملیات ولکانیزاسیون (گوگرد دهی) و برای خنثی نمودن سولفور و اسید های آلی تولید شده در اثر اکسیداسیون استفاده می کند. از اکسیدهای ریزدانه برای واکنش های سریع و از اکسیدهای درشت سولفاته شده برای عملیات کندتر استفاده می شود.

همچنین در صنایع رنگ سازی، اکسید روی در تهیه رنگدانه سفید برای تولید رنگ روغن در مصارف خانگی استفاده می شود و با تشکیل صابون های روی باعث سختی رنگ می شود. همچنین در صنعت شیشه و سرامیک، کشاورزی و دامداری، صنایع آرایشی و بهداشتی و همچنین صنعت پلاستیک نیز از اکسید روی استفاده می گردد.   

سرمایه ثابت طرح: 12,958 میلیون ريال    مساحت زمین مورد نیاز: 3,000 مترمربع

سود ناخالص سالیانه طرح: 6,582 میلیون ريال    مدت زمان بازگشت سرمایه: چهار سال پس از آغاز فاز ساخت

 

طرح تولید اسید چرب   

اسید چرب مخلوط از چند نوع اسید چرب با درصدهای پائین می باشد و بر اثر هیدرولیز کردن چربی‌ها ایجاد می گردد. ولی با ادامه فرآیند و جداسازی نهایی (تقطیر، بلورسازی و هیدروژنه کردن) نوع مشخصی از اسید چرب با خلوص بالاتر تولید خواهد شد. از مشتقات اسیدهای چرب به طور گسترده در صنعت استفاده می گردد.یکی از قدیمی ترین موارد استفاده از اسیدهای چرب در ساخت شمع بوده است. الکل های چرب، آمین های چرب، استر اسیدهای چرب در بسیاری از صنایع کاربرد دارند.   

سرمایه ثابت طرح: 90,082 میلیون ريال    مساحت زمین مورد نیاز: 12,000 مترمربع

سود ناخالص سالیانه طرح: 48,677 میلیون ريال    مدت زمان بازگشت سرمایه: چهار سال پس از آغاز فاز ساخت

 

طرح تولید اتانول   

با توجه به اینکه اتانول از مواد مختلفی قابل استحصال است، در این طرح ملاس چغندر قند به عنوان ماده اولیه تهیه اتانول در نظر گرفته شده است.اتانول به عنوان یک ماده شیمیایی آلی کاربردهای زیادی دارد، از جمله: حلال ، ماده اولیه در سنتزهای شیمیایی ، سوخت و ...   

سرمایه ثابت طرح: 36,129 میلیون ريال    مساحت زمین مورد نیاز: 5,000 مترمربع

سود ناخالص سالیانه طرح: 16,459 میلیون ريال    مدت زمان بازگشت سرمایه: چهار سال پس از آغاز فاز ساخت

 

طرح پایانه صادراتی و بازرگانی   

پایانه صادراتی عبارت است از فضای مناسب جهت صادرات کالا به نحوی که همه امکانات لازم قانونی و اجرائی جهت تحقق امر صادرات وجود داشته باشد. کالا از این پایانه به طور مستقیم به هر نقطه خروجی کشور با صدور پروانه صادراتی به صورت ترانزیت از هر مرز خروجی کشور صادر مي‌شود. پایانه صادراتی یکی از مهمترین زیر ساخت‌های تخصصی حمل و نقل صادراتی می‌باشد و با متمرکز نمودن خدمات صادراتی نظیر حمل و نقل، گمرک، بیمه، استاندارد و ..... و کاهش هزینه‌های پنهان فرآیند صادرات با هدف ایجاد مزیت رقابتی برای تولیدات داخلی ایجاد می‌گردند.   

سرمایه ثابت طرح: 143,500 میلیون ريال    مساحت زمین مورد نیاز: 52,466 مترمربع

سود ناخالص سالیانه طرح: 52,905 ميليون ريال    مدت زمان بازگشت سرمایه: سه سال پس از آغاز فاز ساخت

 

طرح تولید پانل های کامپوزیتی   

طبق تعریف انجمن متالورژی آمریکا، به ترکیب ماکروسکوپی دو یا چند ماده مجزا که سطح مشترک مشخصی بین آنها وجود داشته باشد، کامپوزیت گفته می شود. مهمترین مزیت مواد کامپوزیتی این است که با توجه به نیاز، می توان خواص آنها را کنترل کرد. بطور کلی کامپوزیت ها دارای مزایایی از جمله مقاومت مکانیکی نسبت به وزن بالا، مقاومت در برابر خوردگی بالا، خصوصیات خستگی عالی نسبت به فلزات، عایق حرارتی، قابلت شکل دهی و عمر نسبتاً طولانی می باشند.   

سرمایه ثابت طرح: 16,221 میلیون ريال    مساحت زمین مورد نیاز: 3,100 مترمربع

سود ناخالص سالیانه طرح: 8,616 میلیون ريال    مدت زمان بازگشت سرمایه: پنج سال پس از آغاز فاز ساخت

 

طرح بافندگی و تکمیل پارچه جین   

پارچه جین یکی از شناخته شده ترین و پرکاربردترین پارچه های مورد استفاده در تولید پوشاک غیررسمی است. این محصول به عنوان یك کالای واسطه ای در تهیه انواع پوشاک مانند شلوار، پیراهن، مانتو، کت، دامن، کیف و کفش و ... برای جنسیت ها و رده های سنی مختلف بکار می رود. مصرف عمده این محصول به دلیل استحکام و راحتی آن در تهیه شلوار جین می باشد.   

سرمایه ثابت طرح: 489,361 میلیون ريال    مساحت زمین مورد نیاز: 12,000 مترمربع

سود ناخالص سالیانه طرح: 152,794 میلیون ريال    مدت زمان بازگشت سرمایه: پنج سال از آغاز فاز ساخت

 

طرح بافندگی پارچه پنبه ای   

طرح حاضر در زمینه پارچه و صنایع نساجی می باشد که با توجه به تنوع بسیار زیاد پارچه، محصول پارچه پنبه ای (اصطلاحاً متقال) به عنوان محصول تیپ در این طرح مورد بررسی قرار گرفته است. پارچه-های پنبه ای تکمیل نشده که به عنوان متقال بسته بندی می شوند، مصارف متفاوت و گوناگونی دارند. بسته به این که متقال تولیدی در کدام دسته پارچه های سبک، متوسط و یا سنگین قرار می گیرند، به تناسب کاربردهای متفاوتی خواهد داشت.   

سرمایه ثابت طرح: 134,816 میلیون ريال    مساحت زمین مورد نیاز: 6,000 مترمربع

سود ناخالص سالیانه طرح: 51,162 میلیون ريال    مدت زمان بازگشت سرمایه: پنج سال پس از آغاز فاز ساخت

 

طرح بسته بندی تتراپک   

از جمله نمونه هایی از بسته بندی که در زمینه نگهداری مواد غذایی متداول گردیده اند، نمونه هایی هستند که با نام تجاری TetraPak و یا TetraBrik شناخته شده اند که از نوع بسته‌بندی های چند لایه بوده و به منظور نگهداری طولانی مدت مواد غذایی در دمای محیط مورد استفاده واقع می شوند. به دلیل آب بندی کامل این نوع بسته بندی، استفاده از مواد نگهدارنده در ترکیب ماده خوراکی، الزامی نمی باشد که این امر امتیاز بزرگی برای این نوع پوشش بسته بندی از نظر صنایع غذایی محسوب می‌گردد. محصول مورد نظر این طرح به عنوان بسته بندی در واحدهای تولید مواد غذایی و محصولات آشامیدنی بویژه شیر و آبمیوه ها که نیاز به ماندگاری طولانی تری دارند مورد استفاده خواهد بود.   

سرمایه ثابت طرح: 20,554 میلیون ريال    مساحت زمین مورد نیاز: 7,000 مترمربع

سود ناخالص سالیانه طرح: 8,112 میلیون ريال    مدت زمان بازگشت سرمایه: چهار سال پس از آغاز فاز ساخت

 

طرح برگه خشک کنی   

خشک کردن مواد غذایی از جمله میوه ها در کشورهای توسعه یافته به طور روزافزون در حال گسترش می‌باشد. بطور کلی مقدار مصرف میوه جات فرآیند شده در جهان به دلیل در دسترس بودن همیشگی و کیفیت و بهداشتی بودن آنها در مقایسه با مقدار مصرف آنها به صورت تازه رو به افزایش است. اصولاً میوه های مختلفی جهت خشک کردن و استفاده به صورت برگه مورد توجه می باشند اما در این طرح برگه زردآلو، برگه آلو برگه هلو به عنوان محصولات تیپ مورد بررسی قرار گرفته اند.   

سرمایه ثابت طرح: 10,026 میلیون ريال    مساحت زمین مورد نیاز: 2,000 مترمربع

سود ناخالص سالیانه طرح: 5,734 میلیون ريال    مدت زمان بازگشت سرمایه: چهار سال پس از آغاز فاز ساخت

 

طرح مجموعه بازی های رایانه ای و شبیه سازی   

از جمله جذاب‌ترین سرگرمی‌های امروز كودكان، نوجوانان و حتی جوانان بازی‌های رایانه‌ای می‌باشد جدیدترین نوع این بازی‌ها، تلفیقی از بازی‌های رايانه‌اي و ورزش می‌باشند كه با ایجاد تحرك در كودكان زمینه‌ساز سلامتی آنان خواهد بود. از امكانات این مجموعه می‌توان به سالن بازی‌های گروهی، بازی‌های تك نفره، بازی‌های رايانه‌اي آنلاین(اینترنتی)، بازی‌های شبیه‌سازی مانند ماشین یا هواپیما و نوع مدرن بازی‌های رايانه‌اي یعنی بازی‌های سه بعدی اشاره كرد كه در نوع خود مجموعه‌ای كامل و جذاب را برای پر كردن اوقات فراغت كودكان و نوجوانان ایجاد خواهد كرد.اين مجموعه در زميني به مساحت 1500 متر مربع و در قالب یک مجموعه منسجم و مسقف مورد نظر است.   

سرمایه ثابت طرح: 4,671 میلیون ريال    مساحت زمین مورد نیاز: 1,500 مترمربع

سود ناخالص سالیانه طرح: 1,527 میلیون ريال    مدت زمان بازگشت سرمایه: 02/ 5 سال

 

طرح ایمپلنت‌هاي پزشکی   

محصول تولیدی مورد نظر در این طرح، ایمپلنت های پزشکی می باشند که با توجه به گستردگی محصولات، مفصل و لگن مصنوعی به عنوان محصول تیپ در این طرح مد نظر می باشد. به منظور مطابقت ایمپلنت با بدن‌هاي مختلف، هر بخش در سایزهاي گوناگونی طراحی شده است. نوع ایمپلنت مورد استفاده بسته به عوامل چون سن، وزن، تراکم استخوان، سطح فعالیت و سلامتی بیمار توسط پزشک تعیین می شود.   

سرمایه ثابت طرح: 17,233 میلیون ريال    مساحت زمین مورد نیاز: 2,000 مترمربع

سود ناخالص سالیانه طرح: 10,691 میلیون ريال    مدت زمان بازگشت سرمایه: 10/ 5 سال

 

طرح تولید ای سی یو ایربگ خودرو   

عبارت ECU مخفف Electronic Control Unit است و منظور قطعه‌ای الکترونیکی است که کنترل تعدادی بخش مکانیکی در خودرو را به عهده می گیرد. واحد ECU مرکزی خودرو، زمان و مدت پاشش سوخت، زمان جرقه و فراهم سازی شرایط مناسب برای ایجاد احتراق را در داخل سیلندر ها مشخص می‌کند. تفاوتی كه محصول این طرح با محصول معمول دارد، این است كه ECU تولید شده در این طرح وظیفه كنترل ایربگ و نه كلیه قطعات ماشین را به عهده دارد و به عبارتی میکرو کامپیوتری برای کنترل کیسه هوا خودرو است.   

سرمایه ثابت طرح: 21,063 میلیون ريال    مساحت زمین مورد نیاز: 3,000 مترمربع

سود ناخالص سالیانه طرح: 13,631 میلیون ريال    مدت زمان بازگشت سرمایه: چهار سال پس از آغاز فاز ساخت

 

طرح تولید الیاف کربن   

الياف کربن به اليافي گفته مي‌شود که دست کم داراي ۹۰ درصد کربن هستند و از پيروليز کنترل شده اليافي ويژه به دست مي آيند. الیاف کربن در موارد صنعتی گوناگونی از جمله صنعت حمل و نقل، صنایع ساختمانی و معماری، صنایع هواپیما سازی و هوافضا، صنایع پزشکی، بخش انرژی، صنایع الکترونیک و تجهیزات الکتریکی و ماشین سازی به کار می‌رود.   

سرمایه ثابت طرح: 30,299 میلیون ريال    مساحت زمین مورد نیاز: 5,000 مترمربع

سود ناخالص سالیانه طرح: 21,441 میلیون ريال    مدت زمان بازگشت سرمایه: 78/ 4 سال

 

طرح احداث مجموعه اسکیت و پاتیناژ   

ورزش اسكیت شاخه‌های متنوعی را در بر می‌گیرد كه از آن جمله می‌توان به اسكیت خیابانی، اسكیت بردینگ، اسكیت نمایشی، اسكیت سرعت و پاتیناژ اشاره کرد. در این مجموعه برای هر سه رشته ورزشی امكانات آموزشی متنوعی برای سنین مختلف فراهم خواهد شد تا افراد مبتدی‌تر نیز به این ورزش‌ها علاقه‌مند شده و در آنها به فعالیت بپردازند. در كنار این امكانات ورزشی، امكانات تفریحی دیگر مانند اسكوتر كودكان، بازیهای رايانه‌اي اسكیت و هاكی، كافی شاپ و رستوران باعث خواهد شد تا خانواده‌ها با علاقه‌مندی بیشتری در این مجموعه ورزشی تفریحی حضور یابند.اين مجموعه در زميني به مساحت 4000 متر مربع و در قالب 2 مجموعه روباز و مسقف مورد نظر است.   

سرمایه ثابت طرح: 6,836 میلیون ريال    مساحت زمین مورد نیاز: 4,000 مترمربع

سود ناخالص سالیانه طرح: 3,135 میلیون ريال    مدت زمان بازگشت سرمایه: 16/ 5 سال

 

طرح احداث مجتمع درمانی و خدمات پژوهشی   

علي‌رغم نياز مبرم شهروندان به خدمات بهداشتي و درماني، خصوصاً در مناطق محروم، به دليل عدم وجود امكانات كافي، تعداد زيادي از فارغ التحصيلان دانشكده‌هاي پزشكي كشور فاقد شغل مرتبط با تخصص خود مي باشند.اجراي چنين طرح هايي ضمن این كه كمك شايان توجهي به بهبود سطح بهداشت همگاني خواهد نمود، زمينه مناسبي براي اشتغال به كار دانش آموختگان علوم پزشكي از قبيل پزشكان متخصص وعمومي، راديولوژيست، متخصص علوم آزمايشگاهي، پرستار، بهيار وغيره را نیز فراهم مي آورد. با توجه به تنوع خدمات درمانی قابل ارائه به شهروندان، در این طرح خدمات درمانی عمومی، اورژانس، آزمایشگاه، بخش رادیولوژی، سونوگرافی، فیزیوتراپی و همچنین اطاق عمل جراحی به عنوان خدمات تیپ در نظر گرفته شده است.   

سرمایه ثابت طرح: 17,484 میلیون ريال    مساحت زمین مورد نیاز: 3,200 مترمربع

سود ناخالص سالیانه طرح: 9,136 میلیون ريال    مدت زمان بازگشت سرمایه: چهار سال پس از آغاز فاز ساخت

 

طرح احداث سوله و انبار برای سرمایه گذاران خارجی   

عمليات احداث سوله در زميني به مساحت 1000 مترمربع و سالن انبار در زميني به مساحت 2000 مترمربع پيشنهاد مي‌شود. بهره‌برداري از سوله به عنوان انبار عمومي و يكپارچه مد نظر است و بهره‌برداري از انبار در چهار شكل مجزا شامل: انبار عمومي ، انبار اختصاصي، سردخانه بالاي صفر درجه و سردخانه زير صفر درجه سانتيگراد پيشنهاد مي‌شود. عمليات طرح شامل احداث و تكميل ساختمان‌ها و خريد ماشين‌آلات و ادوات و تامين سرمايه در گردش و ساير هزينه‌ها مي‌باشد كه پس از تكميل ساختمان‌هاي مورد نياز و ايجاد تاسيسات مورد نياز عملاً امكان بهره‌برداري از طرح فراهم خواهد شد.   

سرمایه ثابت طرح: 2/ 11,586 میلیون ريال    مساحت زمین مورد نیاز: 3,000 مترمربع

سود ناخالص سالیانه طرح: 2 /10,191 میلیون ريال    مدت زمان بازگشت سرمایه: 01/ 4 سال

 

طرح احداث آزمايشگاه (مواد غذايي، بهداشت، استاندارد و ...)   

وجود مجموعه آزمايشگاهي در منطقه نقش بسزايي در رعايت استانداردهاي ملي ايران دارد و در زمينه تجارت بين‌المللي اعم از صادرات و واردات نيز وجود چنين مجموعه آزمايشگاهي از ضروريات محسوب مي‌شود. تقاضا براي خدمات آزمايشگاهي به مروز زمان و رشد و توسعه منطقه در حال افزايش است و پيش‌بيني مي‌شود كه در آينده ايجاد مجموعه آزمايشگاهي از توجيه اقتصادي مناسبي برخوردار باشد. در اين پيش‌امكان‌سنجي ايجاد مجموعه آزمايشگاهي با هدف فراهم سازي زيرساخت عمومي آزمايشگاه‌هاي مورد نياز در منطقه آزاد ارس مد نظر قرار گرفته است.    

سرمایه ثابت طرح: 3,417 میلیون ريال    مساحت زمین مورد نیاز: 1,000 مترمربع

سود ناخالص سالیانه طرح: 2,710 میلیون ريال    مدت زمان بازگشت سرمایه: 24/ 2 سال

 

طرح تولید آب شیرین کن تبخیری و خورشیدی   

با توجه به این که انرژی خورشید به عنوان یک منبع رایگان، در بیشتر نقاطی که نیاز به شیرین سازی آب دارند با شدت تابش مناسبی در دسترس است، لذا استفاده از این منبع انرژی یکی از مناسب‌ترین گزینه‌ها برای تولید غیر متمرکز آب شیرین می باشد. از مهمترین ویژگی های آب شیرین‌کن‌های خورشیدی، می توان به توانایی حذف ناخالصی هایی همچون نیترات ها، کلرید ها، آهن و جامدات حل شونده در آب و حتی آلودگی های میکروبی، استفاده از انرژی در دسترس و ارزان خورشید، کارکرد بدون نیاز به نیروی متخصص، قابلیت استفاده در مقیاس خانگی، عدم ایجاد هر گونه آلودگی، هزینه پایین تعمیر و نگهداری و همچنین نصب و راه‌اندازی آسان اشاره کرد.   

سرمایه ثابت طرح: 18,833 میلیون ريال    مساحت زمین مورد نیاز: 1,500 مترمربع

سود ناخالص سالیانه طرح: 10,791 میلیون ريال    مدت زمان بازگشت سرمایه: 75/ 4 سال

 

طرح تولید تجهیزات دندانپزشکی   

همانطوریکه از نام یونیت دندانپزشکی مشخص می‌باشد، این دستگاه جزء لاینفک حرفه دندانپزشکی بوده و تمام تجهیزات لازم براي درمان بیمار را در اختیار دندانپزشک قرار می دهد. بنابراین تنها کاربرد آن در مراکز دندانپزشکی، درمانگاه ها و مطب دندانپزشکان به عنوان ابزار اصلی دندانپزشک در درمان بیماران دهان و دندان می باشد.   

سرمایه ثابت طرح: 30,234 میلیون ريال    مساحت زمین مورد نیاز: 3,000 مترمربع

سود ناخالص سالیانه طرح: 33,277 میلیون ريال    مدت زمان بازگشت سرمایه: چهار سال پس از آغاز فاز ساخت

 

طرح تولید الیاف شیشه   

بیش از 90% از الیاف شیشه جهت تقویت ماتریس های گوناگون بکار می رود. منظور از ماتریس عبارت است از گچ، سیمان، پلاستیک های ترموست و ترموپلاستیک، رزین و بیتومن. بطور کلی تولید قطعات فایبرگلاس بیشترین طیف کاربرد فرآورده های الیاف شیشه را تشکیل می دهد.

از جمله مصارف دیگر الیاف شیشه می توان به فیلتریزاسیون، ساخت پارچه های نسوز و ساخت مدارهای چاپی اشاره نمود.   

سرمایه ثابت طرح: 35,552 میلیون ريال    مساحت زمین مورد نیاز: 10,000 مترمربع

سود ناخالص سالیانه طرح: 19,191 میلیون ريال    مدت زمان بازگشت سرمایه: چهار سال پس از آغاز فاز ساخت

 

طرح بافت انواع پارچه پرده ای و رومبلی   

در زنجیره تولید، محصول این طرح که پارچه پرده ای و رومبلی است، بسیار به مصرف کننده نهایی نزدیك است و تنها پس از یك مرحله دوخت به دست مشتری نهایی رسانده می شود. با توجه به وضعیت بازار چهار محصول زیر جهت تولید در این طرح در نظر گرفته شده است:

پارچه پرده ای حریر شیشه ای

پارچه پرده ای حریر ارگانزا

پارچه پرده ای ساتین گلدار

پارچه رومبلی مخمل   

سرمایه ثابت طرح: 340,795 میلیون ريال    مساحت زمین مورد نیاز: 17,000 مترمربع

سود ناخالص سالیانه طرح: 134,238 میلیون ريال    مدت زمان بازگشت سرمایه: چهار سال پس از آغاز فاز ساخت

 

طرح پرورش گل و گیاه زینتی به روش هیدروپونیک با پوشش پلاستیکی   

هیدروپونیک در عمل به معنی کاشت گیاهان در آب و محلول غذایی بدون نیاز به استفاده از خاک می باشد. کشت هیدروپونیک این اجازه را به کشاورز می دهد که در زمان کوتاهتر و با زحمت کمتر محصولی با راندمان بیشتر را کشت نماید. با استفاده از این روش کشت، با توجه به هزینه اولیه معادل با سایر روش های کشت گلخانه ای می توان راندمان تولید محصول در گلخانه را تا 30 درصد افزایش داد و با توجه به ثابت ماندن هزینه های مربوط به سرمایش و گرمایش و هزینه های بستر سازی، میزان تولید خالص نیز افزایش می یابد. با توجه به زینتی بودن گل های مورد مطالعه در این تحقیق، گل های رز و آنتوریوم به عنوان محصول واحد تولیدی گل های تزئینی به روش هیدروپونیک انتخاب و مورد بررسی قرار گرفته است.   

سرمایه ثابت طرح: 29,090 میلیون ريال    مساحت زمین مورد نیاز: 9,100 مترمربع

سود ناخالص سالیانه طرح: 15,415 میلیون ريال    مدت زمان بازگشت سرمایه: چهار سال پس از آغاز فاز ساخت

 

شرکت بهبود صنعت آمادگی خود جهت تهیه کلیه این طرح های توجیهی را اعلام می دارد

هم اکنون سفارش طرح توجیهی دهید

استفاده از کلیه مطالب این سایت برای عموم آزاد می باشد ، فقط در راستای حفظ زحمات تیم تولید محتوی ما خواهشمندیم در صورت برداشت از این محتوی لینک ما را درج نمایید. باسپاس

خواندن 11097 دفعه

دانلود جدیدترین طرح های توجیهی آماده

طرح توجیهی تولید رب، کنسرو لوبیا و مربا

عنوان طرح: طرح توجیهی کامل تولید کنسرو لوبیا چیتی، مربا و رب سال نگارش: 88 تعداد صفحه: 81 نحوه دریافت: بعد از اتمام پرداخت، فایل قابل دانلود خواهد ...
5 تعداد فروش
ریال 2,400,000
جزئیات خرید

طرح توجیهی بسته بندی خشکبار

عنوان طرح: طرح توجیهی کامل بسته بندی خشکبار سال نگارش: 91 تعداد صفحه: 57 نحوه دریافت: بعد از اتمام پرداخت، فایل قابل دانلود خواهد بود. فرمت فایل: ...
2 تعداد فروش
ریال 1,500,000

طرح توجیهی احداث مرکز پخش کتاب

عنوان طرح: طرح توجیهی کامل راه اندازی مرکز پخش کتاب سال نگارش: 87 تعداد صفحه: 45 نحوه دریافت: بعد از اتمام پرداخت، فایل قابل دانلود خواهد بود. فرم ...
0 تعداد فروش
ریال 1,600,000

طرح توجیهی تولید اسید سولفوریک

عنوان طرح: طرح توجیهی کامل تولید اسید سولفوریک سال نگارش: 90 تعداد صفحه: 57 نحوه دریافت: بعد از اتمام پرداخت، فایل قابل دانلود خواهد بود. فرمت فای ...
0 تعداد فروش
ریال 1,800,000
طرح توجیهی تولید رب، کنسرو لوبیا و مربا
طرح توجیهی بسته بندی خشکبار
طرح توجیهی احداث مرکز پخش کتاب
طرح توجیهی تولید اسید سولفوریک

نظرات مشتریان

افتخارات و مجوزهای ایران صنعت


  • 0
  • 0

گواهی ثبت اختراع ایران صنعت گواهی کارآفرین برتر ایران صنعت گواهی عضویت در انجمن مشاوران سرمایه گذاری و نظارت طرح ها ایران صنعت پروانه خدمات فنی و مهندسی ایران صنعت تندیس کارآفرین برتر ایران صنعت عضویت پارک علم و فناوری خراسان جنوبی نماد سرآمدی ایران صنعت

معرفی ایران صنعت

نگارش طرح توجیهی و انجام مطالعات امکان سنجی در حوزه های مختلف از قبیل: صنعت، کشاورزی و دامپروری، خدمات، گردشگری و توریست سلامت تخصص ایران صنعت بوده و از سال 1386 خدمات رسان سرمایه گذاران عزیز در این حوزه بوده ایم. ما در راستای کمک به سرمایه گذاران بخش فروشگاه دانلود طرح توجیهی آماده را راه اندازی نموده ایم تا با حداقل هزینه از پروژه های مختلف اطلاعات جامعی دریافت نمایند.

تلفن تماس: 05691011020
                 05632255578
همراه : 09393623135

ساعات پاسخگویی: هر روز از ساعت 8:30 تا 15:30 - بجز ایام تعطیل

ایمیل: isanat85[at]gmail.com

 ایران صنعت در لینکداین ایران صنعت در اینستاگرام  ایران صنعت در تلگرام