ايران صنعت - طرح توجيهي و مشاوره سرمايه گذاري

فروشگاه طرح توجیهی فایل های منسبد خرید

اطلاعات پروژه ها و راهکارهای جامع کسب و کار

راهنمای سرمایه گذاری

همه مقالات مرتبط ...

ایده های سرمایه گذاری

همه مقالات مرتبط ...
شنبه, 24 آذر 1397 ساعت 10:03

اولویتهای سرمایه گذاری صنعت ،معدن و تجارت در حوزه فلزات و مصنوعات فلزی

نوشته شده توسط 

کشور ایران دارای غنی ترین معادن فلزی و غیر فلزی در دنیا می باشد و این شاخص باعث شده است که یکی از بزرگترین حوزه های سرمایه گذاری فلزات و معادن باشد پس از کشف فلز توسط بشر ، نقش این عنصر آنقدر شگفت انگیز شد که به نام صنعتی مهم و کاربردی زندگی بشر را متحول ساخت و آنقدر پیشرفت نمود که از نام یک صنعت به صنایع فلزی تغییر نام داد .. همانطور که مستحضرید منظور از اولویت گذاری به رشته فعالیت های مندرج در فهرست اعلامی، پشتیبانی و حمایت های حوزه اختیار وزارت صنعت ، معدن و تجارت و پیشنهاد درخواست پشتیبانی از سوی سایر دستگاه ها است.

 

بدیهی است این فرصتهای سرمایه گذاری بر اساس مطالعات کلی دولت و نیاز های کشور تعیین گردیده است. سرمایه گذاری موفق در هر کدام از این حوزه ها نیازمند تلاش در ابعاد مختلف پروژه از جمله موارد زیر می باشد:

 • مطالعات امکان سنجی کامل با در نظر گرفتن مطالعات دقیق بازار داخلی و خارجی (توجه به ضرورت صادرات بخشی از تولیدات)
 •  برنامه ریزی بلند مدت بدون توجه به حمایت های حال حاضر دولت از آن صنعت
 • سعی در جهت جذب سرمایه گذاری خارجی بصورت سرمایه گذاری مستقیم و یا غیرمستقیم BOT) ، EPCF )
 • بکار گیری دانش فنی روز و قابلیت توسعه محصول از طریق تحقیق و توسعه و طراحی در سرمایه گذاری ها
 • بکار گیری متخصصین هر صنعت و طراحی بهینه بر اساس حجم سرمایه گذاری و ظرفیت اقتصادی هر پروژه
 • بکارگیری تیم مدیریت پروژه و سرمایه گذاری قوی در جهت مدیریت جذب سرمایه ، هزینه کرد پروژه و پیشبرد زمانی پروژه
 • طراحی و مدیریت بازار و برند سازی
 • مدیریت منابع انسانی
 • برنامه ریزی تولید و مدیریت منابع سرمایه در گردش   

وزارت صنعت، معدن و تجارت نیز موظف است در راستای دستیابی به جایگاه نخست اقتصادی و فن آوری در منطقه، با تاکید بر رشد مستمر اقتصادی و رشد ارزش افزوده را دنبال کند. در این بین، سرمایه‌گذاری و تولید صادرات محور، ارتقای توانمندی و شایستگی سرمایه‌های انسانی، اشتغال پایدار، مدیریت اثر بخش بازار، مدیریت زنجیره ارزش، تشویق ایجاد بنگاه‌های خصوصی بزرگ و توانمند در حوزه تولید و تجارت، توسعه متوازن سرمایه‌گذاری و متناسب با قابلیت‌های منطقه‌ای مبتنی بر آمایش سرزمین، توسعه ظرفیت‌ها و فن آوری‌های صنعتی، معدنی و تجاری در جهت ارتقای سطح رفاه جامعه در این وزارتخانه باید پیگیری شود.

بدون شک دستیابی به رشد بلند مدت و مداوم اقتصادی در کشور، با تجهیز و تخصیص بهینه منابع سرمایه‌گذاری در اقتصاد ملی امکان‌پذیر است. به همین دلیل بایستی در جهت جذب سرمایه‌گذاری داخلی و خارجی به مهم ترین عوامل از جمله سیاست‌گذاری اقتصادی یعنی سیاست های پولی، مالی، بازرگانی و مقرراتی و عوامل ساختارهای اقتصادی شامل ثبات تراز تجاری، گستردگی بازار، بدهی خارجی، ساختار تضمین مالی، تاسیسات زیربنایی، نیروی کار ماهر و توسعه منابع انسانی و وجود شبکه اطلاع‌رسانی گسترده توجه شود.

صنایع بزرگ جهانی دارای وابستگی شدیدی به فلزات استراتژیک هستند. نوآوری‌های جدیدی هر ساله در بخش‌هایی مانند صنایع با فناوری مدرن، انرژی سبز و یا فن‌آوری اطلاعات و ارتباطات جدید (ICT) نمایان شده که باعث نیاز بیشتر به فلزات استراتژیک و در نتیجه افزایش سوددهی سرمایه‌گذاری در آنها می‌شود. علاوه بر وابستگی صنایع مدرن به این فلزات، تلاش دولت‌ها در زمینه انرژی‌های تجدیدپذیر (که به شدت بر عناصر خاکی کمیاب متکی است) در این حوزه بیشتر شده است. بنابراین تقاضای رو به افزایش در ارتباط با فلزات استراتژیک تعجب‌آور نیست. تولید اکسیدها در جهان نزدیک به ۵۰ هزار تن در سال در دهه ۹۰ میلادی بوده و این رقم در سال ۲۰۰۰ دو برابر شده است. همچنین تقاضای جهانی در سال ۲۰۱۷ بر اساس تخمین بانک ژاکوب سکیوریتیز (Jacob Securities) کانادا نزدیک به ۲۰۰ هزار تن بوده که نشان‌دهنده بیش از ۳۰۰ درصد افزایش تقاضا تنها در طی ۲۰ سال است.

قدرت‌های بزرگ دیگر بدون فلزات استراتژیک که وجود آنها در بخش‌های صنعتی بسیار ضروری است، قادر به فعالیت نیستند. بنابراین با کمیاب‌تر شدن این فلزات با توجه به مشکلات و هزینه‌های بالای استخراج، در حالی که هنوز تقاضا برای این فلزات رو به افزایش است، هیچ جایگزینی برای آنها تا به امروز یافت نشده است. این موضوع را می‌توان با بررسی سیر تحول افزایش قیمت عناصر خاکی کمیاب ملاحظه کرد؛ پس از یک دوره کاهش قیمت طولانی در دهه ۹۰، قیمت این فلزات به همراه قیمت سایر کالاهای دیگر از سال ۲۰۰۰ افزایش یافت. علی‌رغم وجود منابع در دسترس فراوان، میتوان پیش‌بینی کرد که بازار این فلزات در آینده با رشد قابل توجهی روبه‌رو می‌شود. بر اساس برخی برآوردها، همراه با افزایش نیاز صنایع نوپا، تقاضای مداوم برای عناصر خاکی کمیاب، می‌تواند تقاضا را به بیش از ۴۰ هزار تن در سال‌های آینده افزایش دهد.

در مجموع و با بررسی عوامل مورد اشاره، می‌توان آینده روشنی را برای سرمایه‌گذاری در فلزات استراتژیک مشاهده کرد.

  اولویت های سرمایه گذاری در وزارت صنعت ،معدن و تجارت در حوزه فلزات و مصنوعات فلزی در فایل پیوست قابل دسترسی و دانلود است.

 

 

بازدید 2586 بار

دانلود جدیدترین طرح های توجیهی آماده

طرح توجیهی پرورش قارچ دکمه ای

عنوان طرح: طرح توجیهی کامل تجهیز و نوسازی سالن پرورش قارچ دکمه ای سال نگارش: 94 تعداد صفحه: 44 نحوه دریافت: بعد از اتمام پرداخت، فایل قابل دانلود خ ...
1 تعداد فروش
ریال 1,000,000
جزئیات خرید

طرح توجیهی تولید دی کلسیم و مونو کلسیم فسفات

عنوان طرح: طرح توجیهی کامل تولید مونو کلسیم فسفات و دی کلسیم فسفات  سال نگارش: 87 تعداد صفحه: 53 نحوه دریافت: بعد از اتمام پرداخت، فایل قابل دانلود ...
6 تعداد فروش
ریال 1,800,000

طرح توجیهی تولید تجهیزات هوشمند اطفاء حریق

عنوان طرح: طرح توجیهی کامل تولید تجهیزات اعلام و اطفاء حریق هوشمند  سال نگارش: 92 تعداد صفحه: 37 نحوه دریافت:بعد از اتمام پرداخت، فایل قابل دانلود ...
0 تعداد فروش
ریال 1,300,000

طرح توجیهی تولید اسکلت فلزی و سازه های پیچ و مهره ای

عنوان طرح: طرح توجیهی کامل تولید اسکلت فلزی و سازه های پیچ و مهره ای سال نگارش: 91 تعداد صفحه: 33 نحوه دریافت: بعد از اتمام پرداخت، فایل قابل دانلو ...
2 تعداد فروش
ریال 1,400,000
طرح توجیهی پرورش قارچ دکمه ای
طرح توجیهی تولید دی کلسیم و مونو کلسیم فسفات
طرح توجیهی تولید تجهیزات هوشمند اطفاء حریق
طرح توجیهی تولید اسکلت فلزی و سازه های پیچ و مهره ای

نظرات مشتریان

افتخارات و مجوزهای ایران صنعت


 • 0
 • 0

گواهی ثبت اختراع ایران صنعت گواهی کارآفرین برتر ایران صنعت گواهی عضویت در انجمن مشاوران سرمایه گذاری و نظارت طرح ها ایران صنعت پروانه خدمات فنی و مهندسی ایران صنعت تندیس کارآفرین برتر ایران صنعت عضویت پارک علم و فناوری خراسان جنوبی نماد سرآمدی ایران صنعت

معرفی ایران صنعت

نگارش طرح توجیهی و انجام مطالعات امکان سنجی در حوزه های مختلف از قبیل: صنعت، کشاورزی و دامپروری، خدمات، گردشگری و توریست سلامت تخصص ایران صنعت بوده و از سال 1386 خدمات رسان سرمایه گذاران عزیز در این حوزه بوده ایم. ما در راستای کمک به سرمایه گذاران بخش فروشگاه دانلود طرح توجیهی آماده را راه اندازی نموده ایم تا با حداقل هزینه از پروژه های مختلف اطلاعات جامعی دریافت نمایند.

تلفن تماس: 05691011020
                 05632342065
همراه : 09012500867

ساعات پاسخگویی: هر روز از ساعت 8:30 تا 15:30 - بجز ایام تعطیل

ایمیل: isanat85[at]gmail.com

 ایران صنعت در لینکداین ایران صنعت در اینستاگرام  ایران صنعت در تلگرام