ايران صنعت - طرح توجيهي و مشاوره سرمايه گذاري

فروشگاه طرح توجیهی فایل های منسبد خرید

ایران صنعت - پول درآوردن و خرج کردن

آخرین راهنمای انتخاب

کلیه مطالب راهنمای انتخاب ...

راهنمای سرمایه گذاری

همه مقالات مرتبط ...

ایده های سرمایه گذاری

همه مقالات مرتبط ...
چهارشنبه, 02 مرداد 1392 ساعت 15:32

پدیده درآمد و مصرف

نوشته شده توسط 

فریدمن در بررسی پدیده درآمد و مصرف به این موضوع توجه نموده است که درآمد خانوار را می‌توان به دوقسمت درآمد دائمی و درآمداتفاقی تقسیم نمود.

درآمد دائمی عموما درآمدی است که از محل کار توسط سرپرست خانوار و یا سایر اعضاء و یا از محل عواید ناشی از سرمایه گذاری های صورت گرفته در بخش‌های مختلف مانند بازار بورس، اوراق مشارکت و یا سپرده های بانکی به دست می‌آید و تقریبا روند باثباتی داشته و امکان تحقق آن بالا بوده و امکان برنامه ریزی بر روی آن وجود دارد، اما درآمد اتفاقی شامل درآمدهایی است که تحصیل آنها قابل پیش بینی نیست و عموما تداوم هم ندارند و در طول دوره زندگی ممکن است که تحصیل گردند.

این نوع درآمد می‌تواند مثبت و یا منفی باشد. برای مثل می ‌توان به مواردی چون دریافت پاداش‌ها، برنده شدن در قرعه‌کشی‌ها و یا ارث و امثال آن اشاره نمود. بر این اساس فریدمن تاکید دارد که مصرف خانوارها نیز به دوقسمت مصرف دائمی و مصرف اتفاقی تقسیم می‌گردد.

مصرف دائمی متاثر از درآمد دائمی بوده و درآمدهای اتفاقی تاثیری بر روند کلی آن ندارد. مصرف اتفاقی نیز شامل مواردی از مخارج است که برای آنها برنامه ریزی نشده و تنها در اثر الزاماتی که ممکن است برای یک خانواده به وجود آید انجام می‌شود. از جمله این مصارف می‌توان به مخارجی مانند هزینه های درمانی( البته آن بخش از مصارف درمانی که به صورت اتفاقی پیش می‌آیند) تعمیرات اتفاقی و یا مهمانهای ناخوانده و امثال آن اشاره نمود. بنابراین خلاصه و نتیجه بحث فریدمن در مورد مصرف این است که خانوارها مصرف دائمی و برنامه ریزی شده خود را بر اساس درآمد دائمی و قابل اطمینان پایه گذاری می‌کنند، با این حال در طول زندگی هم درآمدهای اتفاقی برای خانوار به وجود می‌آید و هم مصارف اتفاق که میانگین هردوی آنها در طول دوران زندگی صفر می‌باشد. در این میان آنچه که تذکر آن مهم است اینکه خانوارها در طبقه بندی درآمدها به درآمدهای دائمی و بادوام و درآمدهای اتفاقی و زودگذر دچار اشتباه نشده و سطح مصرف دائمی خود را تحت تاثیر درآمدهای اتفاقی قرار ندهند چرا که ممکن است با عبور از مقطع زمانی خاص و از بین رفتن درآمدهای اتفاقی حفظ سطح مصرف جدید با روند درآمد دائمی امکان پذیر نبوده و با توجه به مقاومت مصرف در برابر کاهش درآمد، مدیریت خانوار را دچار مشکل نماید.

منبع : drmoneyman.ir

بازدید 1975 بار

نظرات مشتریان

افتخارات و مجوزهای ایران صنعت


  • 0
  • 0

گواهی ثبت اختراع ایران صنعت گواهی کارآفرین برتر ایران صنعت گواهی عضویت در انجمن مشاوران سرمایه گذاری و نظارت طرح ها ایران صنعت پروانه خدمات فنی و مهندسی ایران صنعت تندیس کارآفرین برتر ایران صنعت عضویت پارک علم و فناوری خراسان جنوبی نماد سرآمدی ایران صنعت

معرفی ایران صنعت

نگارش طرح توجیهی و انجام مطالعات امکان سنجی در حوزه های مختلف از قبیل: صنعت، کشاورزی و دامپروری، خدمات، گردشگری و توریست سلامت تخصص ایران صنعت بوده و از سال 1386 خدمات رسان سرمایه گذاران عزیز در این حوزه بوده ایم. ما در راستای کمک به سرمایه گذاران بخش فروشگاه دانلود طرح توجیهی آماده را راه اندازی نموده ایم تا با حداقل هزینه از پروژه های مختلف اطلاعات جامعی دریافت نمایند.

تلفن تماس: 05632420200
                 05632342065
همراه : 09012500867

ساعات پاسخگویی: هر روز از ساعت 8:30 تا 15:30 - بجز ایام تعطیل

ایمیل: isanat85[at]gmail.com

 ایران صنعت در لینکداین ایران صنعت در اینستاگرام  ایران صنعت در تلگرام