ايران صنعت - طرح توجيهي و مشاوره سرمايه گذاري

فروشگاه طرح توجیهی فایل های منسبد خرید

ایران صنعت - پول درآوردن و خرج کردن

آخرین راهنمای انتخاب

کلیه مطالب راهنمای انتخاب ...

راهنمای سرمایه گذاری

همه مقالات مرتبط ...

ایده های سرمایه گذاری

همه مقالات مرتبط ...
چهارشنبه, 26 تیر 1392 16:40

کاهش مصرف برق کولرهای آبی در تابستان

نوشته شده توسط

پیرو مطالب منتشر شده در سایت پیرامون راهکارهای کاهش هزینه امروز بر آن شدیم تا راه های کاهش مصرف برق کولرهای آبی در تابستان را بیان کنیم.

کولرهای آبی به دلیل قیمت ارزان، سادگی استفاده و مصرف برق کمتر از مزیت بالایی برخوردار هستند. در حال حاضر نزدیک به ۹ میلیون کولر در خانوارهای ایرانی وجود دارد و سالانه در حدود ۵۰۰ هزار دستگاه جدید اضافه می‌شود. کولرهای آبی بسیار کمتر از کولرهای گازی برق مصرف می کنند (۵۰۰ وات در برابر ۲۰۰۰ وات).

 

برای کاهش مصرف برق در این کولرها بهتر است کانال کشی کولرهای آبی از کوتاه‌ترین مسیر انجام شود، چون هر چه مسیر کانال کشی کولرهای آبی طولانی تر باشد، فشار هوا در مسیر کانال ها افت پیدا کرده و جبران آن به انرژی بیشتری نیاز دارد. همچنین سعی کنید هر ساله نسبت به تعویض پوشال‌های کولر اقدام کنید، چون تمیز کردن و رفع اشکالات کولر پیش از شروع به کار آن در فصل گرما کارکرد کولر را بهبود بخشیده و مصرف انرژی آن را کاهش می دهد. از سوی دیگر استفاده بی مورد یا همزمان از وسایل خانگی گرمازا مانند اجاق، سماور و لامپ‌های متعدد باعث افزایش گرمای محل کار و سکونت می شود و نیاز به استفاده از کولر را افزایش می‌دهد.

چنانچه امکان پذیر باشد باید از سیستم سرمایش موضعی استفاده کرد؛ به این معنی که تنها به اتاق هایی که مورد استفاده قرار می گیرد، هوای سرد را منتقل کنیم. به این منظور می‌توان دریچه های ورودی هوا به سایر اتاق ها را مسدود کرد. همچنین در حد امکان از روشن نگه داشتن مداوم کولر در طول روز پرهیز شود و به ویژه تا حد امکان سعی شود که از دور آهسته کولر استفاده شود تا دستگاه فشار کمتری را تحمل کند.

همه ما زیاد راجع به کلمه “پیک مصرف” شنیده‌ایم؛‌ پس باید سعی شود تا از استفاده در ساعات پیک مصرف برق (از نیم ساعت قبل از اذان مغرب تا ۲٫۵ ساعت بعد از آن) که مصرف انرژی در شبکه برق کشور به حداکثر می رسد، خودداری کرد. جالب است بدانید در صورتی‌که از یک کولرآبی با ظرفیت ۵۰۰۰ و با رتبه A به جای کولری با رتبه G استفاده شود، بیش از ۶۰ درصد در میزان مصرف برق و هزینه آن صرفه جویی خواهد شد و در صورتی که از یک کولر با رتبه A به جای کولری با رتبه D استفاده شود این صرفه جویی به میزان ۳۰ درصد خواهد بود.

منبع : dadna.ir

خواندن 4826 دفعه

نظرات مشتریان

افتخارات و مجوزهای ایران صنعت


  • 0
  • 0

گواهی ثبت اختراع ایران صنعت گواهی کارآفرین برتر ایران صنعت گواهی عضویت در انجمن مشاوران سرمایه گذاری و نظارت طرح ها ایران صنعت پروانه خدمات فنی و مهندسی ایران صنعت تندیس کارآفرین برتر ایران صنعت عضویت پارک علم و فناوری خراسان جنوبی نماد سرآمدی ایران صنعت

معرفی ایران صنعت

نگارش طرح توجیهی و انجام مطالعات امکان سنجی در حوزه های مختلف از قبیل: صنعت، کشاورزی و دامپروری، خدمات، گردشگری و توریست سلامت تخصص ایران صنعت بوده و از سال 1386 خدمات رسان سرمایه گذاران عزیز در این حوزه بوده ایم. ما در راستای کمک به سرمایه گذاران بخش فروشگاه دانلود طرح توجیهی آماده را راه اندازی نموده ایم تا با حداقل هزینه از پروژه های مختلف اطلاعات جامعی دریافت نمایند.

تلفن تماس: 05691011020
                 05632255578
همراه : 09393623135

ساعات پاسخگویی: هر روز از ساعت 8:30 تا 15:30 - بجز ایام تعطیل

ایمیل: isanat85[at]gmail.com

 ایران صنعت در لینکداین ایران صنعت در اینستاگرام  ایران صنعت در تلگرام