ايران صنعت - طرح توجيهي و مشاوره سرمايه گذاري

فروشگاه طرح توجیهی فایل های منسبد خرید

ایران صنعت - پول درآوردن و خرج کردن

آخرین راهنمای انتخاب

 • راهنمای انتخاب دیگ شوفاژ
  راهنمای انتخاب دیگ شوفاژ امروزه مهندساني كه براي صاحبان ساختمانها كار مي كنند در هنگام انتخاب ديگ هاي گرمايش آب تاسيسات ساختمانها گزينه هاي…
 • راهنمای خرید مبل
  راهنمای خرید مبل در ادامه راهنمای خرید لوازم خانگی امروز به نکانی برای خرید مبل می پردازیم . خرید مبل کار بسیار ساده‌ای…
 • راهنمای خرید تبلت اندرویدی
  راهنمای خرید تبلت اندرویدی  سرانجام موج تبلت‌ها به ایران رسید و تقاضا برای این محصولات افزایش پیدا کرده است. بازار نیز آماده پاسخگویی به…
کلیه مطالب راهنمای انتخاب ...

راهنمای سرمایه گذاری

همه مقالات مرتبط ...

ایده های سرمایه گذاری

همه مقالات مرتبط ...
سه شنبه, 08 مرداد 1392 ساعت 15:20

راهکارهایی برای صرفه جویی با هزینه های این روزها

نوشته شده توسط 

هر تحلیلی داشته باشید و هر دلیلی پشت سرش باشد، واقعیت این است که شرایط اقتصادی بسیار سخت شده است و قیمت اجناس روز به روز بالاتر می رود. در این شرایط به غیر از راهکارهایی که باید در سطوح کلان برای حل مشکلات اقتصادی به کار برده شود، فوت و فن هایی هم وجود دارد که خانواده ها می توانند دست به دامن آنها بشوند که خرج و برج بهتری داشته باشند و در آخر ماه جیب های شان پر از خالی نباشد.

مهمترین نکته در مدیریت امور خانه و خانواده این است که آخر هر ماه کفگیر به ته دیگ نخورد! راهکارهایی در اینجا ارائه شده تا با استفاده از آنها بتوانید مخارج خانواده را مدیریت کنید.

عمده خرید کنید

خرید عمده از مراکزی چون عمده فروشی ها یا فروشگاه های زنجیره ای باعث می شود که پول کمتری بابت خرید خود بدهید. معمولا اینگونه است که فروشندگان برای خریدهای عمده تخفیف هایی قائل می شوند و همین موضوع باعث صرفه جویی در هزینه های شما می شود.

هستند بعضی از افراد که برای خرید عمده به اصطلاح به سرِ چشمه می روند و از کارخانه خریدهای خود را انجام می دهند. البته باید توجه داشت که در مورد همه اجناس نمی توان چنین کاری انجام داد. مثلا نمی توانید در مورد لبنیات خرید عمده کنید چون خیلی زود و طی مدت کوتاهی فاسد می شوند.

البته خرید عمده برای تولیدکنندگان و فروشندگان هم حسن هایی دارد چرا که آنها هم می توانند از به فروش رفتن اجناس خود مطمئن شوند و با خیالی راحت تر تجارت خود را انجام دهند.

در حوزه محصولات فرهنگی توصیه این است که مشترک نشریات و مجلات دلخواه تان باشید تا هم تخفیف های خوبی دریافت کنید و هم اینکه در این اوضاع و احوال ترافیک و هزینه های رفت و آمد، لازم نباشد که برای تهیه نشریات مورد علاقه تان، زمان و پول اضافه خرج کنید.

 

از فروشگاه های زنجیره ای خرید کنید

اشتباه نکنید. این توصیه مانند توصیه شماره یک نیست. در اینجا توصیه می شود که حتی اگر قصد خرید جزیی دارید به فروشگاه های زنجیره ای بروید. دو دلیل باعث چنین توصیه ای می شود. یکی اینکه این فروشگاه ها، تخفیف هایی برای شما در نظر می گیرند که بر سر جمع حسابتان موثر خواهد بود و دلیل دوم اینکه با خرید از این فروشگاه ها در وقت و هزینه حمل و نقل صرفه جویی خواهید کرد زیرا دیگر نیازی نخواهد بود به فروشگاه های متعدد و به صورت مکرر مراجعه کنید.

بعضی از این فروشگاه های زنجیره ای مکان هایی برای نگهداری و بازی کودکان احداث کرده اند و شما می توانید کودکتان را نیز همراه خود ببرید و با خیالی راحت خرید کنید.

 

از تعاونی ها خرید کنید

خیلی ها دوستشان ندارند چون اجناس قدیمی و بی کیفیت دارند اما اگر این تفکر را کنار بگذارید، تعاونی های دولتی در این روزها یکی از بهترین اماکن برای خرید هستند. به قول معروف جنسشان جور است و البته چون قرار است اجناس را با یارانه به دست کارکنان دولتی برسانند؛ به شما هم تخفیف های خوبی می دهند. در این میان کمی حواستان را جمع کنید و سازمان های پولدار را برای خرید انتخاب کنید که اجناس بهتری برای کارکنان خود آماده می کنند.

 

اینترنتی بخرید

مشخص است که فروشگاه های اینترنتی در ایران جا نیفتاده اند و نیز مشخص است که این فروشگاه ها تمام نیازهای خانواده را تامین نمی کنند اما فروشگاه های موجود هم میتوانند از هزینه های حمل و نقل شما بکاهند و هم می توانند تخفیف های قابل توجهی به شما بدهند.

برخی اجناس هم هستند که با خرید اینترنتی می توانید آنها را به قیمت روی جنس بخرید و پول اضافه تر نپردازید. مثلا کارت شارژ تلفن همراه که امروزه خیلی ها از چندتا از این تلفن های شارژی را با هم دارند.

 

از حراج ها استفاده کنید

چرا می خواهید برای اجناس مورد علاقه تان به ویژه لباس پول اضافه بپردازید؟ کمی صبر کنید و بعد از اینکه فصل مُد تمام شد برای فصل بعد خرید کنید. مثلا بوت خود را در انتهای زمستان بخرید و لباس های تابستانی را در اوایل مهر.

درست است که کمی از مد عقب می افتید ولی در عوض پول بسیار کمتری می پردازید. در عین حال برخی فروشگاه ها هم هستند که در فصل های مد هم حراج های خوبی دارند. کافی است که کمی دور و برتان را خوب نگاه کنید و از حراجی ها باخبر شوید. برخی سایت ها هم به تازگی تاسیس شده اند که این حراج ها را اطلاع رسانی کنند.

 

پول خود را در کارت ها نگه دارید

این تئوری اقتصادی مشهوری است که نقدینگی انسان را به خرید کردن وامی دارد. بنابراین اگر بتوانید احساس داشتن نقدینگی را ولو به طور مجازی کم کنید خریدهای کمتری خواهید داشت. برای همین توصیه می شود که سعی کنید خریدهای خود را با کارت انجام دهید و تا می توانید اسکناس در دست نداشته باشید.

در این راه خرابی سیستم های الکترونیکی و صف های طولانی خودپردازها که هر از چندگاهی به وجود می آید، می تواند توفیقی اجباری باشد که خریدهای غیرضروری را انجام ندهید. به ویژه در مورد خرید اجناس خرد و خوردنی های کوچک، معمولا پول زیادی به طور نامحسوس خرج می شود که در صورت همراه نداشتن پول نقد در جیب، به راحتی از خرید آنها صرف نظر می کنید.

 

سهم خدمات را از هزینه خود بکاهید

شما نمی توانید نان نخرید ولی میتوانید ساندویچ نخورید. این جمله کوتاه نشاندهنده این نکته است که در شرایط سخت اقتصادی بهتر است سهم هزینه های غیرضروری را که بیشتر از گروه خدمات هستند، کم کنید.

مثلا کمتر به رستوران بروید و کمتر به مراکز تهیه غذا، سفارش بدهید. به جای این کار مواد لازم برای ساندویچ خانگی را بخرید و با کمی زحمت در خانه، غذای خود را تهیه کنید. مثال دیگر کارواش است. وقتی می توانید با کمی آب و یک دستمال – البته با لحاظ صرفه جویی – اتومبیل خود را تمیز کنید؟، چرا باید به کارواش بروید و پول زیادی را بابت این کار بپردازید؟

 

به صورت جزیی پس انداز کنید

می دانم که تا سخن از پس انداز می شود صدای تان را بلند می کندی و از خرج زیاد می نالید و می گویید: «با این خرج و مخارج، چه پولی برای پس انداز باقی می ماند؟» اما توصیه این است که با پول های کوچک می توانید در فرصتی طولانی سرمایه خوبی به هم بزنید.

مثلا تصور کنید که هر روز هزار تومان کنار بگذارید؛ به این ترتیب در یک ماه ۳۰ هزار تومان و در یک سال ۳۶۵ هزار تومان پول جمع خواهید کرد که می تواند در برخی موارد هر چند جزئی به کمکتان بیاید.

 

از کالاهای جایگزین استفاده کنید

فکر کنید که زمستان شده و به هر دلیل گوجه گران شده است. در این شرایط شاید خوب باشد که برای برخی نیازهای تان که با گوجه تامین می شد از رب آن استفاده کنید.

در عین حال برای برخی کالاها که گرانی مقطعی هم ندارند می توان از کالاهای جایگزین استفاده کرد. مثلا استفاده از صابون به جای شامپوها و  مایع هایی که معمولا گرانترند.

موارد گفته شده هر کدام به تنهایی تاثیر کمی دارد اما اگر در کنار هم رعایت شوند، کمک زیادی در مدیریت پول و هزینه ها به شما می کنند.

منبع : برترین ها

بازدید 2791 بار

نظرات مشتریان

افتخارات و مجوزهای ایران صنعت


 • 0
 • 0

گواهی ثبت اختراع ایران صنعت گواهی کارآفرین برتر ایران صنعت گواهی عضویت در انجمن مشاوران سرمایه گذاری و نظارت طرح ها ایران صنعت پروانه خدمات فنی و مهندسی ایران صنعت تندیس کارآفرین برتر ایران صنعت عضویت پارک علم و فناوری خراسان جنوبی نماد سرآمدی ایران صنعت

معرفی ایران صنعت

نگارش طرح توجیهی و انجام مطالعات امکان سنجی در حوزه های مختلف از قبیل: صنعت، کشاورزی و دامپروری، خدمات، گردشگری و توریست سلامت تخصص ایران صنعت بوده و از سال 1386 خدمات رسان سرمایه گذاران عزیز در این حوزه بوده ایم. ما در راستای کمک به سرمایه گذاران بخش فروشگاه دانلود طرح توجیهی آماده را راه اندازی نموده ایم تا با حداقل هزینه از پروژه های مختلف اطلاعات جامعی دریافت نمایند.

تلفن تماس: 05632420200
                 05632342065
همراه : 09012500867

ساعات پاسخگویی: هر روز از ساعت 8:30 تا 15:30 - بجز ایام تعطیل

ایمیل: isanat85[at]gmail.com

 ایران صنعت در لینکداین ایران صنعت در اینستاگرام  ایران صنعت در تلگرام