ايران صنعت - طرح توجيهي و مشاوره سرمايه گذاري

فروشگاه طرح توجیهی فایل های منسبد خرید

ایران صنعت - پول درآوردن و خرج کردن

آخرین راهنمای انتخاب

کلیه مطالب راهنمای انتخاب ...

راهنمای سرمایه گذاری

همه مقالات مرتبط ...

ایده های سرمایه گذاری

همه مقالات مرتبط ...
چهارشنبه, 09 مرداد 1392 21:11

روش های صرفه جویی و کم کردن اقساط ماهیانه

نوشته شده توسط

از زمانی که جوامع بشری یا همان دهکده ها شکل گرفت تبادل مایحتاج بین مردم رواج داشت در اوایل با استفاده از معامله پایاپای این کار انجام می شد هرچه جوامع پیشرفت کردند نیاز به ظهور شاخص برای معامله کالاها احساس شد در این زمان بود که پول رایج به میان آمد. با ظهور پول و رد و بدل کردن آن مسایل و مشکلاتی هم به وجود آمد . روش های مختلف پرداخت و ... در زندگی امروزه همه با این مسئله مواجه هستیم و شاید بعضی اوقات یکی از بزرگترین درگیری ما باشد.

بنابراین  روشهایی را برار رهایی از این درگیری برای شما ذکر شده که می توانید خودتان را از قید و بند اقساط یا بدهی رها کنید.

 :: بسیاری از مردم توانایی بیان کردن تفاوت یک قهوه خوب و متوسط را ندارند و نمی توانند برای شما مشخص کنند که کدام قهوه داخل بسته بندی از بهترین و گرانترین هست یا خیر؟ بنابراین زیاد خودتان را برای خرید قهوه های گران قیمت به زحمت نیاندازید و از نوع معمولی آن استفاده کنید. این باعث میشه که سالانه میزان زیادی از پول خودتان را جمع کنید و به مغازه دارها یا قهوه فروشی ها بدون دانستن دلیل آن نپردازید.

:: کمی در اطراف محل کار خود یامنزل خود جست و جو کنید و بهترین شرکت بیمه را برای بیمه ماشین خود انتخاب کنید. به یقین هستند شرکت هایی که شاید زیاد هم اسم آنها را نشنیده باشید ولی از شرکت های معروفی که بدون دردسر در دسترس شما هستند خدمات بهتری و ارزان تری به شما ارایه می کنند. پس با کمی تحمل و زمان می توانید سالانه میزان زیادی از پول خود را در حساب بانکی خود نگهدارید و به شرکت های معروف بیمه گر نپردازید.

:: کارت اعتباری خود را تسویه حساب و باطل کنید . این کارت های اعتباری سالانه میزان زیادی از پول شما را به خود اختصاص می دهند. این کار هم از نظر روانی برای شما مفید خواهد بود و هم به حساب بانکی شما کمک خواهد کرد.

:: در آگهی های تبلیغاتی و بروشورهای تبلیغاتی خطوط تلفن همراه جست و جو کنید و با توجه به خدمات آنها و نیازهای خودتان بهترین و کم هزینه ترین را انتخاب کنید و فقط به برند یا شرکت خاصی اکتفاء نکنید. تلفن همراه یکی از بزرگترین هزینه های روزانه شما خواهد بود که با کنترل آن می توانید سالانه میزان قابل توجهی در حساب بانکی خود ذخیره کنید.

:: اگر شما با امور بانکی زیاد سرو کار دارید سعی کنید بانکی را انتخاب کنید تا هم خدمات آن لاین بهتری به شما بدهد و هم هزینه کمتری بابت خدمات ارایه شده به شما دریافت کند این کار باعث صرفه جویی در وقت و هم در هزینه های ماهانه شما می شود.

:: از خرید غذاهای آماده بسته بندی شده خودداری کنید ، این موضوع هم سلامتی شما را تضمین می کند و هم مقداری قابل توجهی از هزینه های ماهانه شما می کاهد. همانطور که می دانید این گونه غذاها گرانتر هستند درمقایسه با غذاهایی که خود شما تهیه می کنید آن هم به دلیل بسته بندی.

:: وقتی برای انجام کارهای روزانه با خودروی خود بیرون می روید در نزدیکی محل مورد نظر اولین پارکینگ را انتخاب کنید. وقت زیادی برای پیدا کردن پارکینگ درست مقابل مکان مورد نظر خود صرف نکنید چون مجبور هستید میزان بیشتری برای هزینه بنزین ماشین خود بپردازید در صورتی که اگر در اولین محل پارک که در دسترس شما هست پارک کنید هم به سلامتی خودتان کمک کردید و هم باک ماشین خود را بیهوده خالی نکردید. بله بهتر هست کمی هم قدم بزنیدو به جای سوزاندن سوخت خودروی خود از انرژی ذخیره شده در ماهیچه های خودتان استفاده کنید.

:: با همسایه خودتان رابطه بسیار خوبی برقرار کنید و دوستان نزدیکی باشید و از قانون امانت گرفتن وسایل به خوبی استفاده کنید. اگر در جعبه ابزار منزل خود اگر جست و جو کنید شاید 20 درصد از وسایل را هرگز در طول سال استفاده نکرده باشید پس می توانید آنها را با همسایه خودتان به اشتراک بگذارید به صورت هم او هزینه زیادی برای تهیه وسایل نمی پردازد و هم شا می توانید ابزاری را که ندارید از او به امانت بگیرید. یک لیست از ابزار خودتان تهیه کنید و با یکدیگر تبادل نظر کنید تا بیهوده برای خرید ابزاری که شاید فقط یک بار مصرف شوند هزینه نکنید.

:: نوشیدنی های گاز دار را بر خودتان ممنوع کنید و هرگز برای خرید آنها هزینه نکنید وقتی یکی از آنها را می نوشید درواقطع شما دوبار باید پول بپردازید یکی برای خرید آنها و دیگری هزینه درمان خواهد بود. همه ما از عوارض بد نوشابه ونوشابه های گازدار مطلع هستیم بنابراین با نخوردن آنها هم به سلامتی خودتان کمک کنید و هم به جیبتان.

:: تمام حباب های لوستر منزل را پر از لامپ نکنید چون ناخواسته ممکن است همگی را روشن کنید و ساعت ها بدون کاربرد تعداد زیادی لامپ روشن بماند و در آخر ماه از دیدن قبض برق ماهیانه منزل شگفت زده شوید.

:: مواد غذایی یا خوراکی هایی که قابلیت تکه شدن را دارند به تکه های کوچک تقسیم کنید به این ترتیب در هر بار استفاده از آنها میزان کمتری از آنها را استفاده خواهیدکرد مثل : پنیر، نان، میوه ها و ....

:: به شرکت کار اعتباری خودتان تلفن نکنید و درباره کمتری میزان بهره سئوال نکنید شما می توانید پاسخ سوال خودتان را در آگهی های تبلیغاتی ، بروشورهای تبلیغاتی یا حتی اینترنت پیدا کنید بنابراین نیازی به تلفن زدن نیست تا اینکه مدت زیادی تلفن شما اشغال باشد و منتظر پاسخ گویی فردی یا منتظر وصل شدن تلفن شما به متصدی این کار باشید و هزینه زیادی برای تلفن بدون نتیجه بپردازید.

:: با کمی دقت وحوصله می توانید لباس های بسیار ساده و معمولی خوبی انتخاب کنید و نیازی نیست که هزینه زیادی برای خرید لباس های مارکدار کنید چون همان لباس های معمولی هم می توانند بسیار شما را خوش قیافه کنند بدون اینکه مارک آنها معلوم باشد. البته قرار نیست شما در خیابان های هالیوود قدم بزنید تا مارک لباستان بسیار مهم باشد. در این صورت مقدار زیادی از پول خودتان را صرفه جویی کرده اید.

:: قبل از اینکه به خرید روزانه یا هفتگی بروید حتا یک لیست از اجناس مورد نیاز خودتان را تهیه کنید تا از خرید های اضافه خودداری کنید و پول خودتان را در حساب بانکی خودتان نگه دارید نه در صندوق فروشگاه!!!

:: قبل از رفتن برای خرید های روزانه و یا هفتگی منزل حتما از سیر بودن خودتان مطمئن شوید چون اگر گرسنه باشید با دیدن بسته بندی های بسیار زیبای مواد غذایی یا میوه های بسیار تازه حتما دوبرابر میزان مورد نیازتان خرید خواهیدکرد و از دیدن  رقم قابل پرداخت صورتحسابتان کنار صندوق تعجب خواهید کرد.

:: در صورتی که کارت اعتباری دارید قبل از رفتن به خرید کمی با خودتان فکر کنید که شما این کارت را برای چه منظور گرفته اید آیا غیر از این هست که شما می توانید فقط در موارد بسیار مهم از این کارت استفاده کنید ؟ پس بنابراین کارت اعتباری خودتان را در داخل کشوی میزتان بگذارید و بدون آن به خرید بروید.

:: اگر نتوانستید کمترین میزان بهره را برای کارت اعتباری خود بیابید حتما آن را باطل کنید. و به شرکت مربوطه باز پس دهید.

:: در صورتی که کارت اعتباری به شما از طرف محل کارتان داده شد حتما قبل از اینکه تمام آن را استفاده کنید یک بار مقدار بسیار کمی از آن استفاده کنید تا از نحوه محاسبات سود و نحوه بازپرداخت آن مطمئن شوید.

:: هنگامی که برای کامپیوترتان قصد خرید نرم افزار را دارید قبل از خرید کمی حوصله کنید و در بازار مربوط کمی تحقیق کنید و به امتیازاتی که با خرید آن بسته نرم افزار خواهید گرفت آشنا شوید. ممکن است شما با خرید یک بسته بسته دیگری رایگان دریافت کنید یا اینکه از اینترنت رایگان بهرمند شوید یا امتیازات دیگری به شما داده شود بنابراین کمی حوصله کنید و بهترین بسته را با بیشترین امکانات انتخاب کنید.

:: با توجه به علاقه ای که به مجلات یا کتاب ها دارید نیازی نیست که مقدار زیادی برای خرید آن کتاب ها یا مجلات هزینه کنید . در اوقات فراغت خودتان به کتابخانه محله بروید و آنها را به امانت بگیرید یا اینکه از طریق نسخه اینترنتی آن را مطالعه کنید.

:: اگر شما به خواندن کتاب معتاد هستید حتما سعی کنید به مراکز فروش کتاب های دست دوم سری بزنید تا اینکه برای خرید کتاب های نو زیاد هزینه نکنید.

:: با کمال تاسف اگر شما سیگار می کشید سعی کنید آن را به کمترین میزان خود برسانید تا این ماهیانه صدها دلار صرفه جویی کنید و از دود شدن پولتان جلوگیری کنید.

:: از دوستان و همکاران خود بپرسید و ارزانترین سالن آرایش با بهترین کیفیت را بیابید تا اینکه بخش زیادی از حقوق ماهیانه خودتان را از نابودی نجات دهید . همه ما مطمئن هستیم که هستند برخی از سالن ها فقط بخاطر نامشان دو یا سه برابر از شما پول می گیرند.

:: همین حالا حق عضویت خودتان را در کلوپ ورزشی نزدیک محل کار یا منزلتان کنسل کنید ، شهرداری شهرتان همان دستگاهها را به صورت رایگان در پارک ها قرار داده و شما هم می توانید از فضای سبز پارک استفاده کنید و هم از آن وسایل به صورت رایگان .

:: همین امروز برای فروش وسایل ورزشی داخل منزل به روزنامه آگهی بدهید تا بلکه به خاطر ورزش روزانه خودتان از منزل خارج شوید و به پارک محله بروید وآنجا از وسایل ورزشی رایگان استفاده کنید. با این کار هم روحیتان را بهتر کرده اید و هم سالانه میزان زیادی پول برای نگهداری آن وسایل در منزل هزینه نمی کنید.

:: اگر قصد خرید دوچرخه را دارید به گونه ای انتخاب کنید که هم خودتان و هم همسرتان بتوانند از آن استفاده کنید بنابراین هزینه خرید یکی را در حساب بانکی خودتان حفظ خواهید کرد.

:: سری به یخچال و فریزر منزل بزنید و هرگز آن را از سبزیجات و گوشت ومرغ زیاد پر نکنید سعی کنید همیشه به میزان لازم خرید کنید چون هرگاه که یخچال از خوراکی ها لبریز باشد مطمئن باشید تقریبا 15 درصد از آنها تاریخ مصرفشان گذشته و شما مجبور می شوید که آنها را به سطل آشغال بسپارید بنابراین پولتان را دور ریخته اید.

:: درجه حرارت اطاق های منزل را باتوجه به میزان استفاده آنها کنترل کنید تا اینکه مجبور به پرداخت هزینه زیادی برای انرژی نباشید.

:: سیستم بسط ها ، اتصالات و شلنگ های داخل موتور ماشین خودتان کنترل کنید و از سلامت آنها مطمئن باشید بنابراین هرگز دچار مشکلات جدی و پرداخت هزینه های سرسام آور برای تعمیر موتور ماشین خود نخواهید بود.

:: از انتخاب غذاهایی که نیاز به مصرف زیاد گاز برای پختن دارند اجتناب کنید بنابراین شما می توانید مقدار قابل توجهی در پرداخت هزینه ماهیانه صورتحساب گاز منزل صرفه جویی کنید یا می توانید برنامه ریزی کنید برای پخت همزمان بعضی غذاها و نگهداری آنها در فریزر تا بار دیگر فقط برای گرم کردن آنها هزینه کنید.

:: بعضی از فروشگاههای همیشه لوازم و لباس های از مد افتاده ولی نو را می فروشند سعی کنید عادت کنید هر چند وقت یک بار به این مغازه ها سری بزنید ، بسیاری از وسایل یا پوشاک مورد نیاز شما در این فروشگاهها یافته می شود و شما می توانید تقریبا نیمی از قیمت واقعی آنها را پرداخت کنید و از خرید خودتان لذت ببرید.

:: اگر قصد دارید بسته ای را برای یکی از دوستان خود بفرستید کمی وقت صرف کنید تا ببینید که آیا کسی از همکاران یا همسایگان شما احتمالا در آن روز خاص از نزدیکی آدرسی که شما قصد ارسال بسته ای به آن را دارید عبور خواهد کرد یا خیر بنابراین در این صورت دیگر نیازی به ارسال بسته شما با پست یا پیک نیست و نیازی به هزینه کردن نیست.

:: همیشه در زمان های لازم اتومبیل خود را به سرویس های ادواری ببرید. در این سرویس ها روغن، فیلتر روغن، فیلتر هوا و بازدید چهارچرخ انجام خواهد شد. بنابراین شما از فرسوده شدن موتور خودرو خود جلوگیری کرده اید و همچنین از هزینه کردن زیاد برای بنزین نیز جلوگیری کرده اید.

:: فقط در زمان های لازم از سیستم خنک کننده اتومبیل خود لذت ببرید ، در زمانهایی که هوا تمیز و سالم هست بیشتر سعی کنید با باز کردن پنجره خودروی خود از هوای پاک بیرون لذت ببرید. با این کار تقریبا 15 درصد از هزینه اضافی بنزین جلوگیری کرده اید.

:: وقتی پشت اتومبیل خود مشغول رانندگی هستید درست مثل افراد مسن رانندگی کنید یعنی از هیجان خودداری کنید و با آرامش رانندگی کنید درست با این روش از رانندگی شما میزان زیادی از بنزین خودروی خود را ذخیره خواهید کرد چون هرگز پرشتاب رانندگی نمی کنید.

:: از هیجان و شرط بندی روی قدرت اتومبیلتان خودداری کنید و پول و وقت خودتان را در این راه هدر ندهید.

:: سعی کنید برنامه روزانه خودتان را طوری تنظیم کنید که همراه همسرتان با هم برای انجام امور روزانه  از خانه خارج شوید و از اتومبیلتان استفاده کنید یعنی مسیر را طوری تنظیم کنید که هر دو از یک اتومبیل استفاده کنید و کارهای روزانه را انجام دهید.

:: وقتی پس از پایان کار روزانه خودتان از اداره یا دفتر کارتان قصد دارید به منزل بازگردید فقط کافی هست که یک تلفن به منزل بزنید و از همسرتان سئوال کنید که آیا برای منزل چیزی نیاز هست یا خیر؟ یا اینکه در بین راه کاری هست که انجام دهید ؟ بنابراین دیگر نیازی نیست دوباره از منزل خارج شوید و هزینه بنزین پرداخت کنید.

:: قرار براین بود که با همسایگان خودتان بسیار نزدیک باشید بنابراین می توانید هر روز بعد ازظهر هنگام پیاده روی روزانه به همراه همسایگان خودتان برای تهیه و یا خرید مایحتاج بیرون بروید با این کار هم در هزینه بنزین صرفه جویی شده و هم با دیدن همسایگان روحیه خودتان را تقویت کرده اید.

:: دقت کنید همیشه در هنگام خرید و اسباب منزل از فروشگاههایی خرید کنید که حمل کالای شما را به درب منزلتان رایگان انجام دهند و کالای خریداری شده شما را در منزلتان به شما تحویل دهند .

:: هرگز بدون برنامه در پارکینگ مراکز خرید توقف نکنید فقط زمانی به پارکینگ بروید که برنامه خریدتان در کیفتان باشد.

:: هنگامی که به مراکز خرید می روید همیشه به اتیکت های نقدی توجه کنید نه اتیکت های خرید اقساطی با این روش بعد از خرید شما مقدار زیاد پول صرفه جویی کرده اید.

:: با امانت فروشی محله خودتان دوست شوید ، اگر شما به انباری منزلتان سری بزنید یقینا مقدار زیادی از اسباب و سایل اضافه را خواهید دید که هرگز از آنها استفاده نکرده اید بنابراین می توانید آنها را انتخاب کنید و از دوستتان همان مغازه امانت فروشی بخواهید که بیاید و آنها را از شما بخرد با این کار هم فضای انباری را خالی کرده اید و هم وسایل اضافی را به پول تبدیل کرده اید.

:: اگر وسایلی را برای فروش به دوستتان یا همان امانت فروشی داده اید می توانید به جای دریافت پول از او به مغازه اش بروید و لوازمی را که نیاز دارید به جای وسایلی که به او داده اید بگیرید.

:: اگر تصمیم به تعویض یا تغییر در دکوراسیون منزل خودتان دارید تا حراج های آخر سال و نزدیک سال نو صبر کنید تا در آن زمان بتوانید بهترین قیمت ها را داشته باشید و خرید کنید.

:: همیشه سعی کنید برای پرداخت صورتحساب های خودتان از سیستم های آن لاین استفاده کنید تا برای پرداختن آنها نیز هزینه کنید.

:: در هنگام پرداخت ها همیشه از عابربانک ها استفاده کنید نه از کارت های اعتباری

:: سعی کنید روشهای کارکردن با دستگاههای خودپرداز بانک ها را یادبگیرید تا اینکه بیشتر کارهای بانکی خود را در هنگام پیاده روی روزانه خودتان در بعدازظهر انجام دهید با این روش دیگر نیاز نیست در ساعات اداری به بانک مراجعه کنید.

:: اگر بانک شما برای انجام امور بانکی شما با عابربانک از شما کارمزد دریافت می کند به این فکر نکنید که شما کار بانکی زیاد ندارید بنابراین رقم آن مهم نیست به آینده فکر کنید شاید نیاز داشتید بیشتر با آن کارت کارکنید بنابراین بانکی را انتخاب کنید که یا کارمزد نگیرد یا اگر هم گرفت بسیار ناچیز باشد.

:: سعی کنید از تلفن های اینترنتی برای تلفن زدن به خارج از کشور استفاده کنید یا از نرم افزارهای کامپیوتری برای این کار استفاده کنید تا اینکه در پایان ماه هزینه زیادی برای تلفن پرداخت نکنید.

:: برای استفاده از کانال های کابلی تلویزیون که نیاز به شارژ کردن ماهیانه دارند برنامه ریزی کنید و فقط کانال های مورد استفاده خودتان را انتخاب کنید و برای آنها آبونمان پرداخت کنید چون شما در طول روز شاید فقط چند ساعت را پای تلویزیون باشید بنابراین کانال های زیادی را نیاز ندارید.

:: کلید اتومبیل خودتان را زیاد در دسترس قرار ندهید تا اگر برای خرید یا برنامه های روزانه نیاز به خروج از منزل داشتید به راحتی در دسترس شما نباشد و از آن استفاده کنید با  این روش شما می توانید از وسایل نقلیه عمومی استفاده کنید.

:: روش زندگی خودتان را از سمت مارک های معتبر و معروف به سمت مارک های معمولی و مرسوم جامعه تغییر دهید تا با این روش مقدار زیادی صرفه جویی کنید.

:: عادت خرید از روی لیست خریدتان را هرگز فراموش نکنید با این روش حتی در زمان حراج های بزرگ می توانید میزان خرید خودتان را کنترل کنیدو از بیهوده خرج جلوگیری خواهید کرد.

:: از پول قرض کردن خجالت بکشید اگر این خجالت را در خودتان پرورش دهید برای شما خیلی سخت خواهدبود که از دوستان یا همکارانتان پول قرض بخواهید بنابراین خیلی از وسایلی را که نیاز ندارید هرگز نخواهید خرید.

:: به خودتان هرگز مثل یک فرد بدهکار بزرگ نگاه نکنید و دایم به خودتان بگوید من تحمل بدهی را ندارم بنابراین هرگز بدهی نخواهید داشت.

:: به دوران کودکی خود بازگردید و عادت پول توجیبی گرفتن را در خود پرورش دهید با این روش شما هرگز پول اضافه برای خرج کردن نخواهید داشت. البته بسیاری از مردم از این موضوع متنفر هستند.

:: سعی کنید از سرویس های بهداشتی در محل کار یا مراکز عمومی استفاده کنید بنابراین شما در مصرف کمتر شوینده ها موفق شده اید.

:: عادت چانه زدن را در خودتان پرورش دهید تا در زمان خریدهای غیر معمول خود بتوانید از این هنر استفاده کنید و از فروشنده تخفیف بگیرید.

:: سعی کنید به جای تلفن زدن به دوستان و فامیل و صحبت کردن با آنها برای مدت طولانی بیشتر به دیدن آنها بروید تا اینکه هم در هزینه تلفن خود صرفه جویی کنید می توانید وقتی قرار است برای پیاده روی بعداظهر به دیدن یک از اقوام خود بروید.

:: عادت خیر گفتن را در خودتان پرورش دهید تا زمانی که کسی از همکارانتان از شما پول قرض خواست به او بگویید متاسفانه امکان این کار را ندارم.

:: اگر از موبایل استفاده می کنید حتما خط تلفن عادی خودتان را در منزل کنسل کنید تا دوبار آبونمان ماهانه پرداخت نکنید.

:: اگر در منزل خودتان اتاق اضافی یا خالی دارید سعی کنید با مراجعه به آگهی های روزنامه آن را به یک نفر اجاره دهید. مثلا دانشجو، دانش آموزان یا کارمندانی که به دنبال محلی برای زندگی می گردند. البته در انتخاب آنها باید کمال دقت را بخرج دهید تا در آینده به مشکل مواجه نشوید.

:: اگر شما حقوق بگیرد هستید و حقوق ماهیانه شما به حساب بانکی شما واریز می شود حتما به بانک خود سری بزنید شاید روشهایی به صورت پس از نداز خودکار برای شما فراهم شده باشد بنابراین حتما در این روش عضو شوید و درصدی از حقوق خودتان را پس از انداز کنید.

:: عادت پرداخت اقساط و صورتحساب به موقع را در خودتان پرورش دهید با این روش هرگز جریمه نخواهید شد.

:: سعی کنید انسان منظم و مرتبی باشید و در نگهداری وسایل و اسباب منزل خودتان بسیار کوشا باشید و آنها را به بهترین روش نگهداری کنید. با این روش در هنگام فروش آنها به دوست امانت فروشتان می توانید آنها را به قیمت خوبی به او بفروشید.

:: هرگز کارتن وسایل خودتان را که خریده اید یا کارتن شرکت های پستی را دور نریزید برای اینکه برای اسباب کشی حتما دوباره به آنها نیاز پیدا خواهید کرد و آن وقت در صورت عدم وجود باید برای خریدشان دوباره هزینه کنید.

:: اگر اهل مطالعه هستید و یا اینکه به موسیقی علاقه دارید کمی صبر داشته باشید ، و سریع اقدام به خرید مجلات و یا موسیقی به روز نکنید مراکز و فروشگاههایی هستند که تقریبا بعد از 3 ماه از اولین انتشار همان کتاب ها و یا سی دی ها را با قیمت های بسیار نازل به شما می فروشند .

:: حتما هر چند وقت یکبار به انباری منزل سری بزنید ، بعد از کمی مرتب کردن شما با تعداد زیادی از قوطی های نیمه  پاک کننده های توالت وحمام  را پیدا خواهید کرد که همه آنها تقریبا نصفه شده اند ولی دوباره شما یک بسته جدید خریده اید دست نگه دارید برای اینکه بعضی از آنها را دوباره می توان استفاده کرد. اغلب این مواد از ترکیبات مشابه تولید شده اند بنابراین اگر آنها را با هم مخلوط کنید هرگز اشکالی نیست می توانید همه آنها را دوباره با هم مخلوط کنید و در یک ظرف قرار دهید و از آن استفاده کنید.

:: برای استفاده از ماشین لباس شویی از آب سرد استفاده کنید با اینکار سیستم گرم کننده آن انرژی مصرف نمی کند و شما مجبور به پرداخت صورتحساب نمی شوید. البته یادمان باشد که در ساعات ارزان برق از این وسیله استفاده کنید یعنی روزها و قبل از اوج مصرف.

:: باد لاستیک اتومبیل خودتان را به صورت دوره ای کنترل کنید چون عدم تنظیم بودن آن باعث هدر رفتن میزان زیادی سوخت خواهد شد.

:: اگر قصد مسافرت دارید حتما قبل از اوج تقاضا اقدام به رزرو بلیط هواپیما و هتل کنید بنابراین هرگز به پرداخت پول اضافه نخواهید داشت.

:: اگر اتومبیل شما دچار مشکلی هست کمی وقت صرف کنید ودر اینترنت بگردید شاید راه حل مشکل شما در آنجا باشد و شما با توجه به وسایلی که در پارکینگ خود دارید این مشکل را بتوانید برطرف کنید بنابراین دیگر نیاز به پرداخت هزینه به تعمیرکار ندارید البته شاید در یک روز زیبای تعطیل نیز سرگرمی خوبی باشد.

:: اگر اهل غذا خوردن در رستوران هستید حتما چند دقیقه ای را برای پیدا کردن لیست رستوران هایی نزدیک محل سکونت یا محل کار شما تخفیف ماهیانه دارند در اینترنت جست و جو کنید با این روش مقدار زیادی پول خود را جمع کرده اید.

:: وقتی در ستوران نتوانستید تمام غذایتان را بخورید از خدمتکار بخواهید آن را برای شما بسته بندی کند تا شما آن مقدار غذای اضافه را به منزل ببرید و فردا در ساعت ناهاری اداره از آن لذت ببرید.

منبع : emadezzati.persianblog.ir

خواندن 6584 دفعه

نظرات مشتریان

افتخارات و مجوزهای ایران صنعت


  • 0
  • 0

گواهی ثبت اختراع ایران صنعت گواهی کارآفرین برتر ایران صنعت گواهی عضویت در انجمن مشاوران سرمایه گذاری و نظارت طرح ها ایران صنعت پروانه خدمات فنی و مهندسی ایران صنعت تندیس کارآفرین برتر ایران صنعت عضویت پارک علم و فناوری خراسان جنوبی نماد سرآمدی ایران صنعت

معرفی ایران صنعت

نگارش طرح توجیهی و انجام مطالعات امکان سنجی در حوزه های مختلف از قبیل: صنعت، کشاورزی و دامپروری، خدمات، گردشگری و توریست سلامت تخصص ایران صنعت بوده و از سال 1386 خدمات رسان سرمایه گذاران عزیز در این حوزه بوده ایم. ما در راستای کمک به سرمایه گذاران بخش فروشگاه دانلود طرح توجیهی آماده را راه اندازی نموده ایم تا با حداقل هزینه از پروژه های مختلف اطلاعات جامعی دریافت نمایند.

تلفن تماس: 05691011020
                 05632255578
همراه : 09393623135

ساعات پاسخگویی: هر روز از ساعت 8:30 تا 15:30 - بجز ایام تعطیل

ایمیل: isanat85[at]gmail.com

 ایران صنعت در لینکداین ایران صنعت در اینستاگرام  ایران صنعت در تلگرام