ايران صنعت - طرح توجيهي و مشاوره سرمايه گذاري

فروشگاه طرح توجیهی فایل های منسبد خرید

ایران صنعت - راهنمای انتخاب و خرید

آخرین راهنمای انتخاب

کلیه مطالب راهنمای انتخاب ...

راهنمای سرمایه گذاری

همه مقالات مرتبط ...
یکشنبه, 30 تیر 1392 15:01

چه حرف هایی را به مشاور املاک نزنیم؟

نوشته شده توسط

برخی از کسانی که برای خرید، اجاره، فروش یا پیش‌فروش آپارتمان به بنگاه‌ املاک مراجعه می‌کنند، در اولین برخورد با مشاور املاک همه جزئیات زندگی خود را برای دلال تعریف می‌کنند و علت و قصد و نیتی را که از خرید یا فروش ملک دارند برای او روایت می‌کنند.

این شیوه برخورد اگرچه ممکن است به نحوه بازاریابی دلال کمک کند، اما در برخی مواقع مقدمات سوءاستفاده را فراهم می‌سازد.

مثلاً اگر دلال از تحت فشار بودن فرد فروشنده بابت تامین پول و رفع مشکل ناشی از بدهی او آگاه شود، ممکن است از این قضیه به نفع خود یا فرد خریدار بهره برده و در زمان محدودی که فروشنده مجبور است ملک خود را رد کند، آن را با کم‌ترین قیمت برای او معامله کند. به این ترتیب لازم است متعاملان مسکن تا حد امکان از پرداختن به موضوعات اضافی و غیرضروری خودداری کنند و فقط درباره قیمت و دیگر مواردی که مستقیم به اصل معامله مربوط می‌شود، با مشاور املاک صحبت کنند.

گاهی اوقات به‌رغم آنکه فرد فروشنده از گفتن عقبه مالی خود پرهیز می‌کند و هرگز درباره اینکه چرا قصد فروش دارد حرفی نمی‌زند، اما مشاور املاکی تلاش می‌کند با سوالات و پرسش‌های متعدد، در این باره اطلاع کسب کند.

معمولا دلال از فروشنده ملک این سوال را مطرح می‌کند: «بعد از فروش قصد انجام چه کاری دارید؟ اگر قصد خرید ملک دیگری دارید فایل‌های متنوع برای شما سراغ داریم.» این پرسش می‌تواند زمینه بازگو کردن اهداف فرد فروشنده را روشن کند.

البته شما در پاسخ به این پرسش می‌توانید به گونه‌ای رفتار کنید که نه تنها تهدیدی متوجه معامله شما نشود، بلکه باعث شود فرد دلال نهایت تلاش خود را به خرج دهد تا بهترین معامله را برای شما رقم بزند. شما می‌توانید در پاسخ به پرسش مذکور، وانمود کنید که اگر از فروش ملک خود توسط بنگاه راضی باشید، از همین بنگاه یک ملک بهتر را خرید خواهید کرد. این واکنش شما، مشاوراملاکی را مجاب می‌کند برای جلب رضایتتان، نه تنها ملکتان را زیر قیمت رد نکند که با بهترین قیمت ممکن آن را بفروشد.

البته پاسخی که به دلال داده‌اید دروغ نبوده است، بلکه ممکن است حتی اگر پول‌لازم هم باشید، پول حاصل از فروش ملک خود را برای مدتی صرف خرید یک ملک بهتر کنید و بعد از آن با فروش آن ملک، مجدداً به پول نقد با ارزش‌افزوده بیشتر دست پیدا کنید.

 

اما در مورد خریداران چه نکاتی باید مدنظر این گروه قرار بگیرد؟

متقاضیان خرید یا اجاره نیز لازم است از حرف‌های اضافی و باز کردن سفره دل خود برای مشاوراملاکی خودداری کنند.

آفتی که همواره منافع خریدار یا مستاجر در بنگاه‌ مسکن را تهدید می‌کند، اطلاع پیدا کردن مشاور املاک از میزان پول در جیب متقاضی است.

تجربه نشان داده است هر زمان خریدار یا مستاجر میزان توان مالی‌اش را اعلام کرده و گفته که چقدر نقدینگی برای خرید یا اجاره واحدمسکونی جور کرده است، دلال مربوطه آپارتمانی برای او پیدا کرده که هزینه تهیه آن حداقل ۱۰ تا ۲۰ درصد بیشتر از این رقم بوده است.

به عبارت صریح‌تر اعلام میزان پول تامین‌شده برای خرید مسکن نه‌تنها هیچ کمکی به خریدار نمی‌کند، بلکه می‌تواند خطراتی برای او در پی داشته باشد.

با این حساب، متقاضیان مسکن در پاسخ به پرسش مشاوراملاکی باید چگونه برخورد کنند؟

آیا می‌شود بگویند که «اصلا پولی برای خرید ندارند!»

بهترین پاسخ متقاضیان مسکن این پاسخ می‌تواند باشد: «فایل‌های فروش شما در بنگاه با چه قیمت‌هایی فایل شده است؟»

این پاسخ باعث می‌شود دلال، پیش از آنکه بر روی قدرت خرید شما متمرکز شود، بر روی دیگر مشخصات مدنظر شما برای خرید یا اجاره یک واحدمسکونی ایده‌آل دقت کند.

البته به هیچ وجه امکان ندارد مشاوران املاک بدون اطلاع از حدود قدرت خرید متقاضیان بتوانند آپارتمان مناسب خریداران یا مستاجران را برای آنها شناسایی کنند.

اما همانطور که تاکید شد، فقط کافی است متقاضیان حدود قیمت مدنظر را به دلال بگویند و هرگز نیاز نیست ریال به ریال آن را اعلام کنند.

در این میان حتی بهتر است مبلغی کمتر از اصل قدرت خرید، اعلام شود تا قدرت چانه‌زنی و تخفیف برای خریدار محفوظ باقی بماند.

در بازار معاملات مسکن هر چقدر طرفین معامله زرنگ و دارای هوش اقتصادی باشند، قادر خواهند بود به انتخاب بهتر و کم‌دردسرتر دست پیدا کنند.

اما هر نوع بی‌احتیاطی و اقدام اشتباه در برخورد با دلالان یا طرف مقابل، شما را از یک معامله موفق دور خواهد ساخت.

بنابراین لازم است چه خریدار و چه فروشنده– موجر و مستاجر یا پیش‌خریدار و پیش‌فروشنده- پیش از هر اقدام، سنجیده عمل کنند و قبل از صحبت با بازاریاب یا دلال، درباره پیامد حرف‌های خود فکر و تامل کنند.

منبع : eghtesadonline.com

خواندن 23895 دفعه

دانلود جدیدترین طرح های توجیهی آماده

طرح توجیهی بسته بندی خشکبار

عنوان طرح: طرح توجیهی کامل بسته بندی خشکبار سال نگارش: 91 تعداد صفحه: 57 نحوه دریافت: بعد از اتمام پرداخت، فایل قابل دانلود خواهد بود. فرمت فایل: ...
2 تعداد فروش
ریال 1,500,000
جزئیات خرید

طرح توجیهی بسته بندی چای و قهوه

عنوان طرح: طرح توجیهی کامل بسته بندی چای و قهوه  سال نگارش: 97 تعداد صفحه: 101 نحوه دریافت: بعد از اتمام پرداخت، فایل قابل دانلود خواهد بود. فرمت ...
4 تعداد فروش
ریال 2,300,000

طرح توجیهی تولید خوراک دام

عنوان طرح: طرح توجیهی کامل تولید خوراک آماده دام سال نگارش: 97 تعداد صفحه: 47 نحوه دریافت: بعد از اتمام پرداخت، فایل قابل دانلود خواهد بود. فرمت ف ...
2 تعداد فروش
ریال 1,500,000

طرح توجیهی خرید دستگاه میکروسرفیسینگ

عنوان طرح: طرح توجیهی کامل خرید دستگاه میکروسرفیسینگ  سال نگارش: 96 تعداد صفحه: 33 نحوه دریافت: بعد از اتمام پرداخت، فایل قابل دانلود خواهد بود. ف ...
1 تعداد فروش
ریال 1,200,000
طرح توجیهی بسته بندی خشکبار
طرح توجیهی بسته بندی چای و قهوه
طرح توجیهی تولید خوراک دام
طرح توجیهی خرید دستگاه میکروسرفیسینگ

نظرات مشتریان

  • 0
  • 0

افتخارات و مجوزهای ایران صنعت


گواهی ثبت اختراع ایران صنعت گواهی کارآفرین برتر ایران صنعت گواهی عضویت در انجمن مشاوران سرمایه گذاری و نظارت طرح ها ایران صنعت پروانه خدمات فنی و مهندسی ایران صنعت تندیس کارآفرین برتر ایران صنعت عضویت پارک علم و فناوری خراسان جنوبی نماد سرآمدی ایران صنعت

معرفی ایران صنعت

نگارش طرح توجیهی و انجام مطالعات امکان سنجی در حوزه های مختلف از قبیل: صنعت، کشاورزی و دامپروری، خدمات، گردشگری و توریست سلامت تخصص ایران صنعت بوده و از سال 1386 خدمات رسان سرمایه گذاران عزیز در این حوزه بوده ایم. ما در راستای کمک به سرمایه گذاران بخش فروشگاه دانلود طرح توجیهی آماده را راه اندازی نموده ایم تا با حداقل هزینه از پروژه های مختلف اطلاعات جامعی دریافت نمایند.

تلفن تماس: 05691011020
                 05632255578
همراه : 09393623135

ساعات پاسخگویی: هر روز از ساعت 8:30 تا 15:30 - بجز ایام تعطیل

ایمیل: isanat85[at]gmail.com

 ایران صنعت در لینکداین ایران صنعت در اینستاگرام  ایران صنعت در تلگرام