ايران صنعت - طرح توجيهي و مشاوره سرمايه گذاري

فروشگاه طرح توجیهی فایل های منسبد خرید

ایران صنعت - دانلود نمونه طرح توجیهی

سفارش طرح توجیهی
طرح های توجیهی صنعتی
طرح های توجیهی کشاورزی و کشت و صنعت
طرح های توجیهی دامپروری و مزارع پرورش ماهی و طیور
طرح های توجیهی خدماتی و کسب و کار های کوچک
طرح های توجیهی گردشگری و توریسم - احداث هتل و پارک و ...
comfar طرح توجیهی کامفار
مشخصات طرح های توجیهی - استاندارد طرح های توجیهی

پکیج های طرح توجیهی

 • پکیج طرح های توجیهی صنایع ساختمانی
  قیمت 80000 تومان
  گسترش کار نگارش طرح توجیهی انجام…
 •  
  پکیج طرح های توجیهی صنایع خودرو
  قیمت 90000 تومان
  یکی از مهمترین صنایع موجود در…
 •  
  پکیج طرح های توجیهی صنایع فلزی
  قیمت 90000 تومان
  زمینه های بکر معادن در کشور ما…
 •  
  پکیج طرح های توجیهی صنایع چوب و سلولوزی
  قیمت 50000 تومان
  طی این سال ها…
همه پکیج ها ...
×

هشدار

JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 44
JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 47
JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 46
JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 45
سه شنبه, 10 ارديبهشت 1392 04:30

طرح توجیهی تولید شکلات

نوشته شده توسط

هدف از ایجاد این طرح احداث یک واحد تولید شکلات است که بروش صنعتی قادر به تولید انواع شکلات باشد.

شکلات در واقع نوعی سیستم کلوئیدی است که در آن فاز مایع را کره کاکائو و فاز پراکنده را ذرات پودر کاکائو و شکر تشکیل می دهند. از شکلات مایع در صنایع غذایی به اشکال مختلف استفاده می شود و از این رو لازم است تکنولوژی تهیه آن به طور خلاصه ارایه شود.

براي اولین باردرسال 600 میلادي،قبیلۀ سرخپوستان مایا در سرزمین هاي پست یا کاتان جنوبی کشت کاکائو را آغاز کردند. همچنین پس از کشف آمریکاي مرکزي توسط اروپائیان،کشت وزرع درختان کاکائو درمکزیک توسط آزتکها و درپرو توسط اینکاها شروع شد.

درخت کاکائو بومی کشورهای آفریقای جنوبی، برزیل، ونزوئلا، ساحل عاج، غنا، نیجریه، آمریکای مرکزی وسیلان می باشد. ارتفاع درخت حدود 8 متر است، درختی است حساس در برابر نور شدید خورشید و از لحاظ اکولوژیکی شرایط خاص برای رویش و کشت آن لازم است، در کنار درختان موز و گیاهان جذب کننده ازت بیشتر رشد می کند. غلاف آن بیضوی یا کروی است وحدود 20 سانتیمتر طول و 8 سانتیمتر قطر دارد، دارای پوسته ای سخت و چرمی است. داخل آن پنج خانه است و در هر خانه 5 تا 12 دانه کاکائو قرار دارد. طول دانه کاکائو حدود 2 سانتیمتر است و حدود 14% وزن آن را پوسته و86% باقیمانده را مغز دانه تشکیل می دهد. دانه در مرحله اول برداشت حدود 60% رطوبت دارد که لازم است این مقدار به حدود 8% برسد زیرا رطوبت بالاتر از این مقدار موجب کپک زدن دانه ها خواهد شد.

دانه کاکائو دارای گونه های متفاوتی است که در تجارت بین المللی سه گونه آن مهم تراست و از بین این سه گونه Theobroma cacao مهم ترین آنها است، عوامل بسیار متنوعی در کیفیت دانه ها موثر هستند که مجموع آنها کمتر در یک گونه واحد جمع است و برای به دست آوردن محصول خوب لازم است گونه های مختلف را به نسبت معینی با همدیگر مخلوط نمود، برای این منظور گونه های Caracas، Accra   ، Bahia ، Trinidad ، Ceylon  ، Grenada ، Arriba  را به نسبت های مختلف با همدیگر مخلوط می کنند تا محصولی با کیفیت خوب حاصل گردد، در انتخاب دانه کاکائو، عوامل زیر را بایستی مورد توجه قرار داد:

-   اندازه غلات حد معقول برای کیفیت خوب 9- 8 غلاف به ازای هر کیلو گرم است.

-   دانه ها باید عاری از بوهای خارجی و نامطلوب باشند.

-   زمان عمل تخمیر آنها آلوده به کپک باشند.

-   رطوبت دانه ها بهتر است از حدود 8% تجاوز نکند.

پس از انتخاب گونه بایستی بهر مورد نظر را در طی فرایند های زیر به پودر و کره کاکائو تبدیل نموده و برای مصارف مختلف از آن استفاده نمود.

 

1-2- تمیز کردن و شستشوی دانه ها

دانه کاکائو اغلب همراه با ناخالصی های مختلفی است که بایستی آنها را با روش های متداول بوجاری حذف نمود و پس از آن برای مدت کوتاهی آنها را خیس کرد تا پوسته مقدار کمی رطوبت جذب نماید.

 

تخمیر دانه

عمل تخمیر کوتاه غلاف ها به منظور سهولت جا کردن پوسته از مغز دانه صورت می گیرد این عمل همچنین به بهبود طعم محصول کمک می کند، بعلاوه در تغییر رنگ دانه هم موثر است. مغز دانه در حالت رسیده ارغوانی متمایل به زرد است که بعد به قهوه ای تبدیل می شود.
 

1-3- بو دادن

بو دادن کاکائو باید به نحو یکنواخت انجام گیرد، برای این منظور از ظروف استوانه ای گردان استفاده می شود، در ابتدای دستگاه مخزن قیف مانندی قرار دارد که دمای دانه پس از عبور از آن تحت تاثیر هوای گرم افزایش می یابد و زمانی که دمای دانه پس از عبور از آن به حد معینی رسید دانه وارد استوانه گردان شده و در آنجا دانه ضمن چرخیدن تحت تاثیر دمای بالاتری قرار می گیرد و به طور یکنواخت بو داده می شود، در سیستم مدرن عمل بو دادن به طور خودکار و پیوسته انجام می گیرد. بدین ترتیب که دانه با حرکت دورانی از انتها به طرف ابتدای استوانه گردان حرکت کرده و بو داده می شود.

در پاره ای از سیستم ها از استوانه های گردان مجهز به مارپیچ های آب یا بخار استفاده می شود در این سیستم ها بخار با فشار PSI 120 از کویل های مذکور عبور کرده و دانه ظرف 20 تا 30 دقیقه بو داده می شود. انتخاب دمای بو دادن کاکائو، بستگی به نوع کاکائوی مورد نظر دارد، برای شکلات های روشن و با طعم ملایم، دمای 110-95 و برای شکلات هایتیره باطعم تندتر دمای 130- 120 مناسب است. پس از خاتمه عمل بو دادن، لازم است دمای دانه تا حدود50 کاهش یابد این عمل موجب جلوگیری از نشت کره کاکائو از مغز و جذب شدن آن توسط پوسته می شود و در ثانی سبب می شود که ترکیبات دانهبه ویژه کره کاکائو برای مدت بیشتر از حد لازم در دمای بالا قرار نگیرد.

برای سرد کردن دانه های داغ کاکائو از هوای سرد و خشک استفاده می شود بدین ترتیب که دانه پس از ختم عمل بو دادن وارد اطاقک های مخصوص شده و در آنجا بوسیله هوای سرد و خشک دمای آن کاهش داده می شود.

عمل بو دادن دانه کاکائو به منظورهای زیر صورت می گیرد:

الف) سهولت جدا شدن پوسه از مغز

ب) ایجاد طعم مطلوب در پودر کاکائو

درباره تاثیر بو دادن دانه در طعم و مزه کاکائو دو نظریه متفاوت وجود دارد، عده ای از محققین که از طعم از واکنش های مختلف بین ترکیبات دانه است که به کمک دمای بالا حاصل می شود، در حالی که عده دیگری معتقدند که قسمت عمده طعم حاصل در پودر کاکائو مربوط به فرار مواد بودار اضافی است که در اثر دما از دانه خارج می شوند و طعم های اساسی در واقع از ابتداء در دانه وجود دارند لیکن در حضور مواد بودار اضافی مشخص نیستند اما به نظر می رسد که هر دو عامل در طعم شکلات تاثیر داشته باشند.

 

1-4- Winnowing

یا جدا کردن پوسته از دانه، برای این منظور دانه کاکائوی بو داده از بین غلتک های دندانه دار عبور کرده به قطعات درشت خرد شده و مخلوط پوسته و دانه به کمک عمل Air Floating از یکدیگر جدا می شوند.

پوسته به مصرف سوخت، کود و غذای دام می رسید و گاهی از آن برای استخراج تئوبرومین استفاده می شود و باقیمانده این مرحله به مصارف بالا می رسد. قطعات درشت دانه یا به طور مستقیم وارد مرحله آسیاب کردن شده و یا برای مدتی در شکر نگهداری می شود، این عمل به جلوگیری از فرار مواد معطر از آن کمک می نماید.

 

1-5- آسیاب کردن دانه

آسیاب کردن دانه کاکائو عبارت است از عبور قطعات درشت حاصل از مرحله پیش از بین غلتک های استوانه ای سنگی، برای تبدیل قطعات درشت مغز دانه به ذرات ریز پودر کاکائو و یکنواخت کردن اندازه ذرات، در طی عمل آسیاب کردن دمای محصول نباید از حداثر70 تجاوز کند چون در غیر این صورت بالا رفتن دما موجب فرار مواد معطر می گردد، دمای مطلوب جهت آسیاب کردن دانه حدود  35 است و در این دما مخلوط کره کاکائو و پودر کاکائو به صورت سفت است. جهت یکنواختی عمل و جلوگیری از آسیاب شدن بیش از حد یا کمتر از حد لازم دانه، اندازه ذرات بایستی به طور مرتب بوسیله میکروسکوپ و یا سدیمانتاسیون کنترل شود، اگر زمان آسیاب شدن کافی نباشد ذرات درشت و زبر در محصول وجود دارد و این ذرات هنگام مصرف شکلات روی زبان مصرف کننده احساس می شود از طرفی اگر ذرات بیش ازحد لازم نرم شوند در شکلات حالت لزج ایجاد می نمایند، اندازه مطلوب برای ذرات پودر کاکائو 25 تا 30 میکرومتر است.

 

1-6- جدا کردن پودرکاکائو از کره کاکائو

این عمل بوسیله پرس مخلوط و یا استفاده از حلال مناسب انجام می گیرد، در هر یک از این روش ها باید کره کاکائو و پودر کاکائو از یکدیگر جدا شده و هر یک به مصرف خود برسند.

برای کاهش ویسکوزیته کره کاکائو و کمک به امولسیونه شدن آن مقداری لسیتین سویا اضافه می شود همچنین از مقداری لسیتین حیوانی برای بالا بردن بازدهی محصول استفاده می شود.

نقطه ذوب کره کاکائو طبیعی 35 و مخلوطی از گلیسریدهای اسیدهای چرب به ویژه اسید اولئیک، اسید پالمیتیک و اسید استئاریک و با این ترکیب دارای خصوصیت و کیفیت عالی ذوب در دهان است، تا حدی که هیچ روغن دیگری نمی تواند جانشین آن شود، لیکن گاهی از روغن هسته خرما و بادام زمینی به جای تمام یا مقداری از کره کاکائو در فراورده ها استفاده می شود که با روش های مختلف قابل تشخیص است، و این تشخیص در مواردی که از روغن هسته خرما و بادام زمینی به عنوان تقلب استفاده شده باشد ضروری است و به کمک روش های کرماتوگرافی، تعیین نقطه ذوب، تعیین اندیس های ید، صابونی، راشرمایسل و پولنسک، تعیین اسیدیته و روش های دیگر انجام میگیرد.

 

1-7- مخلوط کردن مواد اولیه

 مهم ترین مواد اولیه شکلات عبارتند از: پودر کاکائو، کره کاکائو، شکر، شیر خشک، مواد معطر، ادویه ها، دارچین، وانیلین، لسیتین سویا و لسیتین حیوانی. در مورد پودر کاکائو همان طور که گفته شد برای کسب کیفیت مورد نظر گاهی لازم است از پودر چند نوع دانه مختلف استفاده نمود.

به طور کلی انواع شکلات به دو دسته تقسیم می شوند:

    Dark Chocolate: شکلات تیره که دارای رنگ قهوه ای تیره و طعم غنی بوده و از ترکیب انواع پودر کاکائو و شکر تهیه می شود.

    Milk Chocolate: شکلات روشن که دارای رنگ روشن و طعم ملایم است، این نوع شکلات از مخلوط انواع پودر کاکائو، شکر، کره کاکائو و شیر خشک تهیه می گردد.

   مخلوط کردن درظروف بزرگ مجهز به غلتک های سنگی به نام Melangeurs انجام می گیرد و در طی آن لازم است دمای عمل کم و بیش ثابت بوده و کلیه فاکتور های آن به دقت کنترل شود.

 

1-8- Refining

هدف اصلی از این عمل این است از یکنواخت کردن اندازه ذرات و کاهش اندازه ذرات بزرگتر در مخلوط مواد اولیه مثل کریستال های شکر، اندازه مطلوب برای ذرات مختلف شکلات 25 تا 30 میکرومتر است، چنانچه اندازه ذرات ذرات کوچکتر از این مقدار باشد شکلات زیر دندان و روی زبان حالت زلج Slimy و چنانچه اندازه ذرات بزرگتر از این مقدار باشد حالت زبر و سنگ ریزه مانند روی زبان و زیر دندان احساس می شود.

از کوچک کردن بیش از حد اندازه ذرات به خاطر جنبه های اقتصادی و مصرف مقدار بیشتر کره کاکائو باید خودداری شود، برای کنترل عمل، سوسپانسیون ذرات در کره کاکائو به طور میکروسکوپیک آزمون می شود.

طی این کارها مایع شکلات در تماس با هوا و رطوبت آن قرار دارد و بنابراین ممکن است همواره مقداری از رطوبت هوا جذب مایع شکلات شود، از این جهت لازم است عملیات در هوای با رطوبت نسبی کمتر از 65% انجام گیرد.

 

1-9- Counching

هدف از این عمل در درجه اول حذف اسید استیک حاصل از تخمیر و رطوبت اضافی است، هم زمان تغییرات مطلوبی در ویسکوزیته، رنگ، اندازه ذرات هم حاصل می شود. Counching عبارت است از آخرین مرحله مخلوط کردن ترکیبات شکلات که تاثیر زیادی بر روی طعم و بوی شکلات دارد، ظروف مخصوص این کار در گذشته بیشتر استوانه ای و از جنس گرانیت بوده که در داخل آن غلتک های سنگی باز هم از جنس گرانیت قرار داشت، غلتک ها با حرکت به طرف جلو و عقب در زمانی حدود 12-72 ساعت این عمل را انجام می دادند در بسیاری از کارخانه ها امروزه برای این منظور از طرح های دیگری استفاده می شود که کارآیی غلتک ها و استوانه های گرانیتی را ندارند. در طی عمل Counching تغییرات  فیزیکی و واکنش های پیچیده شیمیایی انجام می گیرد که روی طعم و بوی محصول اثر مطلوبی داشته و موجب حذف بوهای فرار و زاید و بوجود آمدن بوهای مطلوب می گردد.

در طی این عمل اصطکاک موجب ایجاد دما می شود و باید سعی کرد که دما از 70 تا 90 برای شکلات تیره و از 50 تا 70 باری شکلات شیری تجاوز نکند.

عمل Counching به شکل بالا عملی پر خرج و گران قیمت بوده که در کارخانه های مدرن از آن استفاده می شود مکانیسم این عمل هنوز به درستی شناخته نشده است و بیشتر براساس تجربه استوار است. چنانچه در فرمول شکلات از مواد طعم دهنده مخصوص استفاده می شود بهترین زمان برای اضافه کردن آنها به فومول، آخرین دقایق عمل Counching است.

 

1-10- Tempering

عمل تمپر کردن شکلات تحت شرایط کنترل شده سرد کردن در دستگاهی به نام Votator انجام می گیرد تا کریستال های با ثبات کره کاکائو با ویژگی های فیزیکی مشخص در محصول ایجاد گردد، این عمل موجب سهولت تبدیل فرم مایع به فرم جامد می شود، در ضمن به کیفیت ظاهری و بافت شکلات کمک می کند، در مورد شکلات های تیره سرد کردن تا 29-31 انجام می گیرد در حالی که در مورد شکلات های شیری دمای 31-28 است. استفاده از دمای صحیح در مرحله تمپرینگ به صورت عمل خارج شدن شکلات از قالب های مربوطه آن پیش از بسته بندی کمک می کند، همچنین از نشت چربی روی سطح شکلات هم جلوگیری می کند، مخلوط شکلات مایع پیش از کاربرد در تولید فراورده های مربوطه باید مدتی در دمای 50 نگه داری شود.

 

1-11- قالب گیری شکلات

از شکلات مایع به اشکال متفاوت استفاده می گردد که مهمترین آنها عبارتند از :

-          شکلات کامل معمولی

-          شکلات های مایع دار

-          پوشش های شکلاتی

 

1-11-1- قالب گیری شکلات معمولی

قالب گیری شکلات معمولی به این ترتیب صورت می گیرد که قالب های شکلات ابتدا از تونل های سرد کننده عبور کرده و تا حد معینی سرد می شوند، سپس شکلات مایع که از پیش تمپر شده توسط دستگاه های مخصوص معینی در قالب ریخته شده و دوباره از تونل های سرد کننده عبور می کند، در انتهای تونل های سرد کننده که در اتاق دیگری در خارج از محوطه اولیه قرار دارد شکلات ها از قالب خارج شده و بسته بندی می گردد، دما و رطوبت نسبی محل بسته بندی دارای اهمیت بسیار زیادی است، اگر دما بالا باشد بافت شکلات نرم شده و از حالت اولیه خود خارج می شود، و اگر رطوبت نسبی محیط بالا باشد ممکن است بخار آب روی سطح شکلات نشسته و حالت Water bloom روی آن ایجاد کند که عبارت است از پیدایش لکه های سفید روی شکلات.

قالب های شکلات از جنس آلیاژهای فلزی و پلاستیکی مخصوص ساخته می شود و صاف و صیقلی بودن سطح آنها اهمیت زیادی دارد، ناصاف بودن سطح جز در مورد طرح های مورد نظر که روی قالب آنها تعبیه شده ناوطلوب است زیرا ناصاف بودن سطح شکلات علامت دار بودن آن و کج شدن آن تاثیر نامطلوبی بر روی کیفیت این محصول لوکس دارد. کارگران مسئول بسته بندی شکلات باید از دستکش های نخی نازک، بدون شیار وپرز استفاده نمایند.

 

1-11-2- قالب گیری شکلات های مایع دار

در این نوع شکلات قالب گیری مانند روش بالا انجام می گیرد، با این تفاوت که اندکی پس از پر کردن قالب های شکلات و زمانی که هنوز تمام مشکلات موجود در قالب سفت نشده و مقداری از شکلات به ته و بدنه قالب ها چسبیده وسفت شده، قالب در انتهای نوار نقاله وارونه شده و مقداری از شکلات وسط قالب خالی می شود و پس از این مرحله قسمت خالی شده با نوعی مایع که با توجه به ذایقه و سلیقه مصرف کننده تهیه می شود پر شده و روی آن با یک لایه شکلات پوشانده می شود و مانند روش بالا سرد شده، از قالب خارج گشته و بسته بندی و توزیع می گردد.

 

1-11-3- پوشش های شکلاتی

  در این روش روی فرآورده هایی مانند ویفر،کیک، بیسکویت، شیرینی ها، نقل، بادام، گردو، پسته، با یک لایه کامل و یا یک لایه منقطع شکلات پوشانده می شود و در مورد موادی مثل گردو و بادام که دارای مقداری زیادی چربی هستند و بیم آن می رود که چربی آنها در مراحل  بعدی نگهداری روی سطح شکلات نشت کرده و ایجاد Fat bhoom کند، لازم است روی سطح این مواد با لایه ای از شیره شکر پوشانده شود، پوشش دادن به فرآورده ها به این ترتیب صورت می گیرد که شکلات مایع به صورت پرده نازکی عمود بر مسیر عبور فرآورده موردنظر قرار گرفته و این مواد ضمن عبور از زیر این پرده با یک لایه شکلات پوشانده می شوند. به جای این روش، گاهی مقداری شکلات مایع روی فرآورده ریخته می شود و یا فرآورده در شکلات مایع غوطه ور شده و بعد خارج می شود. در ترکیب پوشش های شکلاتی از انواع چربی گیاهی هیدروژنه شده،استارین، پودر کاکائو و کره کاکائو استفاده می شود.

در مناطق گرم که شکلات ذوب می شود می توان پوشش شکلات رابا یک لایه لعاب Iciny پوشش داد، برای تهیه این پوشش شکر ویزه ای لازم است که آن را با اب و کمی ژلاتین، حدود 1% وزن شکر، پکتین و آلبومین تخم مرغ مخلو کرده واز نظر غلظت به صورت روان در می آورند.برای سزعت خشک شدن و جلوه ظاهری ژلاتین رابا 50% تا 70% آب فرمول مخلوط کرده و در دمای 60 درجه به صورت لازم قرار می دهند تا ژلاتین هیدراته شود، انجام این عمل حدود 15 دقیقه یا کمی بیشتر به طول می انجامد پس از آن شکر اضافه شده و زمانی که مخلوط یکنواخت شد مواد رنگی و طعم دهنده و مواد اسیدی فرمول اضافه می شوند و مخلوط به خوبی همزده می شود تا هوادهی شود. چنانچه در فرمول از نوعی روغن استفاده شود هوادهی لازم نیست چون ایجاد کف می کند که نامطلوب است، مخلوط حاصل باید به صورت کرم مصرف شود در غیر این صورت ژلاتین می بندد.

نوعی فرمول برای این منظور عبارت است از شکر ویژه 100 قسمت اسید سیتریک 25% گلیسیرین 32% ژلاتین 87% وانیل 10% آب 24% و مواد رنگی و طعم دهنده به میزان دلخواه.

 

1-12- کنترل کیفی شکلات

شکلات یکی از فرآورده های لوکس و ظریف در صنایع غذایی است که ویژگی های کیفی آن دارای اهمیت بسیار زیادی است و بنابراین کنترل عوامل زیر بایستی به طور مرتب روی آن انجام گیرد.

 

1-12-1- حواس سنجی (ارگانولپتیک)

این بررسی لازم است توسط افراد تعلیم دیده و خبره انجام گیردTaste Panel، در کارخانه های بزرگ شکلات سازی تعداد افراد پانل حدود 50 نفر است لیکن برای هر بار بررسی حدود 5 نفر دعوت می شود که تحت شرایط استاندارد آزمون های حسی شکلات را از نظر ویژگی های ظاهری، صاف و براق بودن سطح، یکنواختی، شکل، ابعاد، طعم ومزه، بافت، اندازه ذرات و احساس آن روی زبان مورد قضاوت قرار می دهند.

 

1-12-2- بررسی های شیمیایی

شامل PH ، خاکستر، تعیین رطوبت که مقدار آن نباید از 5/1% تجاوز کند، مقدار بیشترآن روی ویژگی های ظاهری، فیزیکی، رنگ وطعم اثر نامطلوب دارد، همچنین تعیین مقدار و نوع چربی،اسیدهای چرب، فساد چربی، طیف قندی، وجود ذرات پوسته در پودر کاکائو، واندیس رفراکت، نقطه ذوب، عدد صابونی، عدد یدی برای کاکائو.

 

1-12-3- پدیده bhoom

 عبارت است از پیدایش لکه های سفید شکوفه مانند یا مایل به تیره رنگ روی سطح شکلات که بیشتر در شکلات های تیره ایجاد شده و عوامل مختلفی در آن دخالت دارد که به سه دسته زیر تقسیم می شوند.

 الف) Fat bloom : چنانچه مراحل Refining، Counching، Tempering به خوبی صورت نگرفته باشد و یا بسته بندی مطلوب نباشد در دمای حدود 21 و بالاتر ازآن به تدریج روغن های دارای نقطه ذوب پایین روی سطح شکلات نفوذ کرده لکه های سفید رنگی را تشکیل می دهند.

 ب) Sugar bloom : این نوع bloom در اثر واکنش بین رطوبت اضافی موجود در شکلات یا رطوبت هوا و شکر ایجاد می شود که حالت کریستالی دارد و زیر میکروسکوپ کریستال های شکر به خوبی مشاهده می شوند.

 پ) Water bloom : این حالت در اثر جذب رطوبت هوا روی سطح شکلات ایجاد می شود.

 

 نام وكد محصول (آيسيك۳)

محصولات بررسي شده در اين طرح انواع شکلات است که  کد آیسیک انواع شکلات 15431230 می باشد.

 

 اگر تمایل دارید اطلاعات بیشتری در زمینه ماشین آلات و تولید شکلات داشته باشید به این مطلب مراجعه کنید.

 

سرفصل های کامل یک طرح توجیهی تولید شکلات و تافی که توسط کارشناسان ما تهیه می گردد عبارتند از :

فصل دوم: امکان سنجی طرح

2-1-  موارد مصرف و کاربرد شکلات

2-2-  شرایط واردات

2-3-  شمارة تعرفه گمرکی

2-4-  بررسی و ارائه استاندارد

2-5-  بررسی و ارائه اطلاعات لازم در زمینه قیمت تولید داخلی و جهانی محصول

2-6- بررسی کالاهاي جایگزین و تجزیه و تحلیل اثرات آن بر مصرف محصول

2-7- اهمیت استراتژیکی

2-8- کشورهاي تولید کننده و مصرف کننده محصول

2-9-  شرایط صادرات

2-10- وضعیت عرضه و تقاضا

2-10-1-  بررسی ظرفیت و واحد های به بهره برداری رسیده بهره برداری

2-10-2- بررسی وضعیت طرحهاي جدید و ظرفیت بهره برداري آنها

2-10-4- تعداد جوازهای تاسیس صادره واحدهای تولیدی شکلات

2-11- بررسی روند واردات محصول

2-12- بررسی روند صادرات

فصل سوم: انتخاب فرایند تولید

3-1- بررسی اجمالی تکنولوژي و روشهاي تولید و عرضه محصول در کشور ومقایسه آن با دیگر کشورها

3-2- مواد اولیه

3-3- روش تولید

4- فصل چهارم: محاسبات مالی طرح

4-1- شرايط عملياتي طرح

4-2- برآورد هزینه های سرمایه گذاری

4-2-1- زمين محل اجراي طرح

4-2-2- هزینه های محوطه سازي و اجرای ساختمان

4-3- تأسيسات و تجهيزات

4-4- ماشین آلات و تجهیزات

4-5- وسايل نقليه و وسايل حمل و نقل داخل و خارج كارخانه

4-6- تجهيزات اداري و كارگاهي

4-7- هزينه هاي قبل از بهره برداري

4-8- هزينه هاي ثابت طرح

4-9- برآورد هزينه هاي جاري طرح

4-9-1- مواد اوليه

4-9-2- بر آوردحقوق و دستمزد پرسنل

4-9-3- برآورد میزان انرژی و آب مصرفی

4-9-4- استهلاك و تعمير و نگهداري

4-9-5- جدول هزينه هاي جاري طرح

4-10- جدول هزينه هاي ثابت و متغير توليد

4-11- برآورد میزان سرمایه در گردش طرح

4-12- جدول سرمايه گذاري

4-13- هزینه تولید سالانه

4-14- برآورد نحوه مشارکت

4-15- پیش بینی فروش کالا

4-16- ساير محاسبات فني طرح

4-17- شاخص های مالی طرح

4-18- جدول محاسبه سود و زیان طرح

 

 جهت سفارش این طرح توجیهی اینجا کلیک کنید.

 

خواندن 18119 دفعه

نگارش طرح توجیهی بروز

سلام دوست عزیز، با تشکر از بازدید شما از وب سایت ایران صنعت، حضور گرانقدر شما اعلام میداریم که کارشناسان ما آماده هستند تا این طرح های توجیهی را به صورت بروز مطابق استانداردهای بانکی و براساس اعداد و ارقام واقعی حال حاضر برایتان آماده نمایند. جهت هماهنگی در این خصوص با ما تماس بگیرید.

نگارش طرح توجیهی، انجام مطالعات امکان سنجی و بازار تخصص ماست.

دانلود جدیدترین طرح های توجیهی آماده

طرح توجیهی نوسازی ماشین آلات صنعتی

عنوان طرح: طرح توجیهی کامل جایگاه سوخت دو منظوره سال نگارش: 97 تعداد صفحه: 52 نحوه دریافت: بعد از اتمام پرداخت، فایل قابل دانلود خواهد بود. فرمت ف ...
1 تعداد فروش
ریال 1,800,000
جزئیات خرید

طرح توجیهی راه اندازی چاپخانه و لیتوگرافی

عنوان طرح: طرح توجیهی کامل راه اندازی چاپخانه و لیتوگرافی  سال نگارش: 93 تعداد صفحه: 46 نحوه دریافت: بعد از اتمام پرداخت، فایل قابل دانلود خواهد بو ...
5 تعداد فروش
ریال 1,500,000

طرح توجیهی تولید روغن ذرت و سیلو ذرت

عنوان طرح: طرح توجیهی کامل تولید روغن ذرت و احداث سیلو ذرت سال نگارش: 92 تعداد صفحه: 65 نحوه دریافت: بعد از اتمام پرداخت، فایل قابل دانلود خواهد بو ...
2 تعداد فروش
ریال 1,800,000

طرح توجیهی احداث مجتمع تجاری- خدماتی

عنوان طرح: طرح توجیهی کامل مجتمع تلفیقی (دندانپزشکی، سینما، واحد های تجاری) سال نگارش: 92 تعداد صفحه: 57 نحوه دریافت: بعد از اتمام پرداخت، فایل قاب ...
8 تعداد فروش
ریال 1,200,000
طرح توجیهی نوسازی ماشین آلات صنعتی
طرح توجیهی راه اندازی چاپخانه و لیتوگرافی
طرح توجیهی تولید روغن ذرت و سیلو ذرت
طرح توجیهی احداث مجتمع تجاری- خدماتی

نظرات مشتریان

افتخارات و مجوزهای ایران صنعت


 • 0
 • 0

گواهی ثبت اختراع ایران صنعت گواهی کارآفرین برتر ایران صنعت گواهی عضویت در انجمن مشاوران سرمایه گذاری و نظارت طرح ها ایران صنعت پروانه خدمات فنی و مهندسی ایران صنعت تندیس کارآفرین برتر ایران صنعت عضویت پارک علم و فناوری خراسان جنوبی نماد سرآمدی ایران صنعت

معرفی ایران صنعت

نگارش طرح توجیهی و انجام مطالعات امکان سنجی در حوزه های مختلف از قبیل: صنعت، کشاورزی و دامپروری، خدمات، گردشگری و توریست سلامت تخصص ایران صنعت بوده و از سال 1386 خدمات رسان سرمایه گذاران عزیز در این حوزه بوده ایم. ما در راستای کمک به سرمایه گذاران بخش فروشگاه دانلود طرح توجیهی آماده را راه اندازی نموده ایم تا با حداقل هزینه از پروژه های مختلف اطلاعات جامعی دریافت نمایند.

تلفن تماس: 05691011020
                 05632255578
همراه : 09393623135

ساعات پاسخگویی: هر روز از ساعت 8:30 تا 15:30 - بجز ایام تعطیل

ایمیل: isanat85[at]gmail.com

 ایران صنعت در لینکداین ایران صنعت در اینستاگرام  ایران صنعت در تلگرام