ايران صنعت - طرح توجيهي و مشاوره سرمايه گذاري

فروشگاه طرح توجیهی فایل های منسبد خرید

ایران صنعت - مقالات کارآفرینی و مدیریت

آخرین راهنمای انتخاب

کلیه مطالب راهنمای انتخاب ...

راهنمای سرمایه گذاری

همه مقالات مرتبط ...
پنج شنبه, 03 بهمن 1392 ساعت 09:30

هفت اصل برای نگرشی متفاوت نسبت به کسب و کار

نوشته شده توسط 

این مقاله بر گرفته از کتاب اسرار نوآوری های استیو جابز از انتشارات نسل نواندیش، به نوشته کارماین گالو و ترجمه سعید جعفری است.

آنچیزی که امروز در جامعه نیاز داریم فرزندان و جوانانی نه تنها نابغه بلکه علاقه مند به نوآوری و کارآفرینی است. اگر کمی دقت کنید سال سختی را در کسب و کار پیش رو داریم، کسب و کارهای بسیاری رو به رکود گذاشته اند و آمارها رشد منفی در تولید کشور را اعلام می کنند.

بنظر می رسد باید چاره ای اندیشید و دست روی دست ننهاد و منتظر هیچ نهاد و ارگانی برای حمایت از خود نباشیم. بیاییم برای یک تغییر بنیادین در زندگی مان، از خودمان شروع کنیم.

میکلانژ در جمله ای زیبا بیان می کند: « خطر بزرگ تر برای بیشتر ما این نیست که هدف خیلی بزرگی را در نظر بگیریم و موفق عمل نکنیم، خطر بزرگتر این است که هدف خود را خیلی پایین انتخاب کنیم و به آن برسیم »

تجربه نشان داده است که بسیاری از شرکتها در شرایط بحران و رکود اقتصادی نوآوری هایی به خرج داده اند که نه فقط آنها را از آن بحران نجات داده بلکه برای چند دهه رشد مداوم سوددهی را برای انها به ارمغان آورده است. در حقیقت بنظر می رسد که تنش، اضطراب و استرس و فشار روانی، روش هایی طبیعی هستند که انسان را وادار به پیدا کردن راهی نو برای رسیدن به آرامش می کند. این شرایط در انسان نیرویی بوجود می آورد که جادو می کند.

شخصا امیدوارم که امسال سالی پربرکت برای تجارت در کشور عزیزمان ایران باشد چرا که این فشارها باعث خواهد شد جوانان خلاق دست به نوآوری زده و تجارت های نویی را بوجود آورند. دلیل حرف من هم این است که روزانه ایمیل های زیادی را درمورد تصمیم به تغییر اساسی در کسب و کارها از سوی صاحبانشان را دریافت می کنم.

نوآوری اغلب با اختراع اشتباه گرفته می شود. هر دو مفهوم مکمل یکدیگرند اما با هم تفاوت دارند. اختراع به معنی طراحی، بوجود آوردن و ساخت محصولات جدید است و نوآوری با ایده های خلاقانه آغاز می شود که در نهایت به اختراع ها، خدمات و … تبدیل می شوند. همه نمی توانند مخترع باشند ولی همه می توانند نوآور باشند.

در این کتاب و مقاله سعی شده است که اصولی از استیو جابز را آشکار سازیم که وی را بسوی خلق ایده های بی حد و مرز سوق داده است که در نهایت جهان را دگرگون ساخت.

تنها سه درصد از مردم خود را متعهد به طراحی زندگی رویایی خود می کنند. بیشتر مردم وقت خود را طرف برنامه ریزی برای انجام امور روزمره خود می کنند تا اینکه برنامه ریزی برای آینده خود.

من اعتقاد دارم که تکرار تجارب استیو جابز در کسب و کار و زندگی شما امکان پذیر است چرا که او نیز همانند ما یک انسان است. اگر بخوبی ۷ اصلی که او اعتقاد داشت را درک کنیم به همان موفقیت های او می رسیم.

اصل اول: کاری را انجام دهید که دقیقا عاشق آن هستید.

بسیاری از ما در روز کارهایی انجام می دهیم که هیچ علاقه ای به آن نداریم و صرفا برای گذران زندگی به آنها تن داده ایم.

اصل دوم: در این دنیا اثری ماندگار از خود بر جای بگذارید.

کاری کنید که منحصر به شما باشد و شما خود آن را خلق کرده اید و اثر آن در دنیا دیده می شود.

اصل سوم: مغز خود را بکار بیاندازید.

نوآوری بدون خلاقیت وجود ندارد.

اصل چهارم: رویاهایتان را بفروشید و نه محصولتان را.

برای جابز کسانی که محصولات اپل را خریداری می کنند مشتری نیستند بلکه افرادی هستند که رویا دارند و بلند پروازند.

اصل پنجم: به هزار چیز نه بگویید.

محصولات و خدماتی با کاربردی بسیار ساده تولید کنید. مشتریان باید براحتی از محصولات و خدماتتان استفاده کنند.

اصل ششم: تجربه های عالی را خلق کنید.

محصولات و خدمات شما باید ارتباطی عمیق با مشتریانتان برقرار کنند.

اصل هفتم: پیغام خود را از بر باشید.

شما باید بتوانید محصولات و خدماتتان را بگونه ای هنرمندانه به مردم معرفی نمایید و آنها را به استفاده از آنها تحریک کنید.

منبع : دکتر پول

بازدید 2144 بار

دانلود جدیدترین طرح های توجیهی آماده

طرح توجیهی احداث جایگاه سوخت CNG و LPG

عنوان طرح: طرح توجیهی کامل احداث جایگاه سوخت CNG و LPG سال نگارش: 95 تعداد صفحه: 47 نحوه دریافت: بعد از اتمام پرداخت، فایل قابل دانلود خواهد بود. ...
5 تعداد فروش
ریال 1,500,000
جزئیات خرید

طرح توجیهی بازیافت پت

عنوان طرح: طرح توجیهی کامل بازیافت و تولید گرانول درجه یک پت سال نگارش: 92 تعداد صفحه: 69 نحوه دریافت: بعد از اتمام پرداخت، فایل قابل دانلود خواهد ...
1 تعداد فروش
ریال 1,900,000

طرح توجیهی پرورش سگ نگهبان

عنوان طرح: طرح توجیهی کامل راه اندازی مرکز پرورش و تربیت سگ نگهبان سال نگارش: 97 تعداد صفحه: 61 نحوه دریافت: بعد از اتمام پرداخت، فایل قابل دانلود ...
1 تعداد فروش
ریال 1,400,000

طرح توجیهی اجاره لنج باری

عنوان طرح: طرح توجیهی کامل لنج باری سال نگارش: 87 تعداد صفحه: 31 نحوه دریافت: بعد از اتمام پرداخت، فایل قابل دانلود خواهد بود. فرمت فایل: docx(قاب ...
0 تعداد فروش
ریال 1,000,000
طرح توجیهی احداث جایگاه سوخت CNG و LPG
طرح توجیهی بازیافت پت
طرح توجیهی پرورش سگ نگهبان
طرح توجیهی اجاره لنج باری

نظرات مشتریان

افتخارات و مجوزهای ایران صنعت


  • 0
  • 0

گواهی ثبت اختراع ایران صنعت گواهی کارآفرین برتر ایران صنعت گواهی عضویت در انجمن مشاوران سرمایه گذاری و نظارت طرح ها ایران صنعت پروانه خدمات فنی و مهندسی ایران صنعت تندیس کارآفرین برتر ایران صنعت عضویت پارک علم و فناوری خراسان جنوبی نماد سرآمدی ایران صنعت

معرفی ایران صنعت

نگارش طرح توجیهی و انجام مطالعات امکان سنجی در حوزه های مختلف از قبیل: صنعت، کشاورزی و دامپروری، خدمات، گردشگری و توریست سلامت تخصص ایران صنعت بوده و از سال 1386 خدمات رسان سرمایه گذاران عزیز در این حوزه بوده ایم. ما در راستای کمک به سرمایه گذاران بخش فروشگاه دانلود طرح توجیهی آماده را راه اندازی نموده ایم تا با حداقل هزینه از پروژه های مختلف اطلاعات جامعی دریافت نمایند.

تلفن تماس: 05632420200
                 05632342065
همراه : 09012500867

ساعات پاسخگویی: هر روز از ساعت 8:30 تا 15:30 - بجز ایام تعطیل

ایمیل: isanat85[at]gmail.com

 ایران صنعت در لینکداین ایران صنعت در اینستاگرام  ایران صنعت در تلگرام