ايران صنعت - طرح توجيهي و مشاوره سرمايه گذاري

فروشگاه طرح توجیهی فایل های منسبد خرید

دانلود رایگان نگارش طرح توجیهی ایران صنعت نگارش طرح توجیهی  ایران صنعت عضو انجمن شرکت های مشاور سرمایه گذاری و نظارت طرح ها
 
طرح توجیهی

نگارش طرح توجیهی

نگارش طرح توجیهی یک طرح کسب و کار خوب باید مانند یک داستان، گویا و واضح باشد و باید اهداف کسب و کار را به صورت موجز و کامل بیان کرده و راه رسیدن به آنها را نیز مشخص نماید.

نگارش طرح توجیهی شما
مشخصات طرح توجیهی

سفارش طرح توجیهی

برای هر پروژه و ایده نیاز به نگارش یک طرح انحصاری است تا در آن مشخصات سرمایه گذاری خاص همان پروژه مورد تجزیه و تحلی قرار گیرد. در ادامه با سرفصل های مندرج در طرح های توجیهی نگارش شده ما آشنا می شوید.

مشخصات طرح توجیهی و سفارش
آشنایی با طرح توجیهی

درباره طرح توجیهی

در این سال ها با واژه طرح توجیهی زیاد برخورد کرده اید، در مراجعه به سازمان هاو بانک ها متوجه شده اید برای بیان ایده خود جهت دریافت مجوز و تسهیلات، نیاز به طرح توجیهی دارید. حال اینکه طرح توجیهی چیست؟

آشنایی با مفاهیم طرح توجیهی
عضویت در خبرنامه ایران صنعت

خبرنامه ایران صنعت

ایران صنعت در جوامع مجازی

ایران صنعت در جوامع مجازی

ما را در جوامع مجازی مختلف دنبال کنید و در جریان ایده های بروز سرمایه گذاری قرار بگیرید

اینستاگرام لیکداین تلگرام تماس واتساپ
تماس با ایران صنعت

تماس با ایران صنعت

جهت مشاوره و اخذ راهنمایی، سفارش طرح توجیهی، اعلام نظرات و پیشنهادات خود و همچنین پیگیری سفارشات خود می توانید با ما در ارتباط باشید:
05632420200

تماس با ایران صنعت

آخرین راهنمای انتخاب

کلیه مطالب راهنمای انتخاب ...

راهنمای سرمایه گذاری

همه مقالات مرتبط ...

ایده های سرمایه گذاری

همه مقالات مرتبط ...
سه شنبه, 14 آبان 1392 09:50

یک هفته‌ای پروانه بهره‌برداری بگیرید

نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(3 رای‌ها)

تسهیل امور اداری بخش تولید و کاهش بوروکراسی در این زمینه یکی از ۵۰ مانع این بخش بود که وزیر صنعت، معدن و تجارت در نخستین نشست خبری خود از رفع آن خبر داد.

بر اساس اظهارات مطرح شده، پیش از این روند صدور جواز تاسیس و همچنین پروانه بهره‌برداری در برخی مواقع تا شش ماه به طول می‌انجامید که با اقدام‌های جدید این وزارتخانه، این زمان به یک هفته کاهش یافته است. مهندس محمدرضا نعمت‌زاده راهکار حل این مشکل را استفاده از تجربه‌های قدیمی خود دانست و در تازه‌ترین اظهارات خود با اشاره به تجربه دوران وزارت خود در سال‌های گذشته، اظهار کرد: در آن زمان، مدت لازم برای صدور پروانه بهره‌برداری یک هفته بود که در دوره جدید نیز در نظر داریم این موضوع را عملیاتی کنیم.

 

وی تصریح کرد: بر این اساس برای تحقق این امر، تمام بخشنامه‌ها و آئین‌نامه‌هایی که در گذشته مورد استفاده قرار می‌گرفت و زمان صدور پروانه را به یک هفته می‌رساند را مبنای کار قرار داده و دوباره آن را اجرایی خواهیم کرد.

در همین حال، مدیرکل سرمایه‌گذاری وزارت صنعت، معدن و تجارت در گفت‌وگو با خبرنگار گسترش صنعت، با اشاره به دستورالعمل ۱۰۰ ماده‌ای سرمایه‌گذاری و کلیات مطرح شده در آن دستورالعمل که در دولت گذشته به تصویب رسیده بود، اظهار کرد: برداشت‌های مختلفی از این دستورالعمل در زمینه صدور جواز و پروانه بهره‌برداری صورت می‌گرفت که به نظر می‌رسید، روند صدور جوازها و پروانه‌ها را طولانی‌تر می‌کند که این امر در نهایت به بازبینی و تدوین دستورالعمل ۲۳ ماده‌ای در این خصوص انجامید.

مسیح حبیبی گفت: براساس این دستورالعمل، استان‌ها ملزم به انجام وظایفی برای صدور جواز و پروانه بهره‌برداری هستند؛ ضمن آن‌که بر اساس دستورالعمل ۲۳ ماده‌ای وزارتخانه همچنان باید نسبت به اقدام‌های پیشین خود در این زمینه اقدام کند و موردی حذف نشده است.

وی با تاکید بر این‌که در حال حاضر در صورت تکمیل فرم‌ها به صورت کامل از سوی متقاضی، زمان صدور جواز و همچنین پروانه بهره‌برداری حداکثر به یک هفته خواهد رسید، تصریح کرد: همچنین براساس دستور‌العمل جدید ۲۳ ماده‌ای، افراد حقیقی و حقوقی قادر به دریافت جواز هستند.

مدیرکل سرمایه‌گذاری وزارت صنعت، معدن و تجارت ادامه داد: پروانه بهره‌برداری و توسعه مناطقی که محدودیت ایجاد دارند و از قبل شکل‌گرفته و کل ضوابط را رعایت کردند نیز بلامانع است که این امر به طرح‌های فعال کمک می‌کند.

حبیبی با تاکید بر این‌که همچنان هرگونه درخواست برای صدور جواز و همچنین پروانه بهره‌برداری براساس سامانه بهین‌یاب است، افزود: در دستورالعمل ۲۳ ماده‌ای اولویت «الف» و «ب» برای سرمایه‌گذاری حذف شده و هرسرمایه‌گذاری که خواستار سرمایه‌گذاری در هر رشته‌ای باشد، قادر به دریافت مجوز سرمایه‌گذاری است.

وی ادامه داد: بنابراین مانعی برای صدور جواز سرمایه‌گذاری وجود ندارد، اما تضمینی نیست که به هریک از درخواست‌ها تسهیلات داده شود، زیرا بانک‌های عامل که از طرف صندوق توسعه ملی مسئول پرداخت تسهیلات هستند، نسبت به بررسی توجیه‌پذیر بودن طرح اقدام کرده و صلاحیت دریافت تسهیلات برای طرح را مشخص خواهند کرد. مدیرکل سرمایه‌گذاری وزارت صنعت، معدن و تجارت یادآور شد: اطلاعات اولیه طرح، ظرفیت تولید، میزان سرمایه‌گذاری، میزان آب مورد نیاز، ارزش ماشین‌آلات و مواردی از این دست باید پیش از هر اقدام دیگری در سامانه «بهین‌یاب» ثبت شود و به اطلاع وزارت صنعت، معدن و تجارت برسد که در صورت توجیه‌پذیری طرح، بانک نسبت به پرداخت تسهیلات به آن اقدام خواهد کرد.

در همین حال، مدیرکل دفتر آمار و فرآوری داده‌های وزارت صنعت، معدن و تجارت نیز در گفت‌وگو با خبرنگار گسترش صنعت با اشاره به اقدام‌های صورت گرفته این وزارتخانه با هدف کاهش بوروکراسی دریافت مجوز و پروانه بهره‌برداری، اظهار کرد: در دستور‌العمل جدید که ۲۳ ماده دارد، اقدام‌هایی که پیش از این از سوی وزارتخانه انجام می‌شد، حذف نشده، بلکه برخی از موارد در یکدیگر تجمیع شده است.

سیدمهدی نیازی افزود: این اقدام‌ها باعث شده که روند صدور جواز حداکثر به یک هفته کاهش یابد، البته پیش از این نیز در صورت ارائه کامل اطلاعات از سوی متقاضی زمان طولانی برای صدور جواز نیاز نبود.

بر این اساس به نظر می‌رسد با دستورالعمل جدید ۲۳ ماده‌ای نه تنها شاهد کاهش بوروکراسی در زمان و همچنین روند صدور جواز تاسیس و پروانه بهره‌برداری باشیم، بلکه سرمایه‌گذاری داخلی و خارجی نیز رونق خواهد گرفت.

منبع : گسترش آنلاین

بازدید 23833 بار

نظرات مشتریان

افتخارات و مجوزهای ایران صنعت


  • 0
  • 0

گواهی ثبت اختراع ایران صنعت گواهی کارآفرین برتر ایران صنعت گواهی عضویت در انجمن مشاوران سرمایه گذاری و نظارت طرح ها ایران صنعت پروانه خدمات فنی و مهندسی ایران صنعت تندیس کارآفرین برتر ایران صنعت عضویت پارک علم و فناوری خراسان جنوبی نماد سرآمدی ایران صنعت

معرفی ایران صنعت

نگارش طرح توجیهی و انجام مطالعات امکان سنجی در حوزه های مختلف از قبیل: صنعت، کشاورزی و دامپروری، خدمات، گردشگری و توریست سلامت تخصص ایران صنعت بوده و از سال 1386 خدمات رسان سرمایه گذاران عزیز در این حوزه بوده ایم. ما در راستای کمک به سرمایه گذاران بخش فروشگاه دانلود طرح توجیهی آماده را راه اندازی نموده ایم تا با حداقل هزینه از پروژه های مختلف اطلاعات جامعی دریافت نمایند.

تلفن تماس: 05691011020
                 05632342065
همراه : 09012500867

ساعات پاسخگویی: هر روز از ساعت 8:30 تا 15:30 - بجز ایام تعطیل

ایمیل: isanat85[at]gmail.com

 ایران صنعت در لینکداین ایران صنعت در اینستاگرام  ایران صنعت در تلگرام