ايران صنعت - طرح توجيهي و مشاوره سرمايه گذاري

فروشگاه طرح توجیهی فایل های منسبد خرید

ایران صنعت - مقالات کارآفرینی و مدیریت

آخرین راهنمای انتخاب

کلیه مطالب راهنمای انتخاب ...

راهنمای سرمایه گذاری

همه مقالات مرتبط ...
شنبه, 16 آذر 1392 ساعت 12:30

جایگاه سازی برند شخصی

نوشته شده توسط 

در این مقاله قصد داریم نگاهی اجمالی به مبحث جایگاه سازی برند و اختصاصاً به مقوله جایگاه سازی در برند شخصی بپردازیم. برای اینکه این مقاله برای شما مثمر ثمر باشد توصیه می کنیم به مقاله ای که قبلاً در همین سایت با عنوان “برندسازی شخصی” نوشته ام مراجعه کرده و آن را مطالعه نمایید. به گفته معلم طراحی برند شخصی – آقای پیتر مونتویا: برند شخصی نشان می دهد که شما چه کسی هستید، چه کار می کنید و چه چیز متفاوتی در شما وجود دارد و یا چگونه برای بازار هدفتان ارزش آفرینی می کنید. brandingهنگامی که برند (نام تجاری) خود را تعریف می کنید، گام مسلم بعدی، تثبیت موقعیت آن برند (جایگاه سازی برند) است، جایگاه سازی یک برند، تمام ویژگی هایی است که شما برای نام تجاری خود تعریف و طراحی کرده اید و این ویژگیها همانند یک نقاشی در ذهن مخاطبان شما جای گرفته است.

 تثبیت موقعیت برند (جایگاه سازی برند) متاسفانه یکی از بدفهمیده شده ترین اصول بازاریابی است. حتی بازاریابان با تجربه، اغلب در آن مرتکب اشتباه می شوند. رویکرد که در این مقاله به آن پرداخته می شود، برند یا نام تجاری را برای شما قابل فهم و درک می سازد.

از دیدگاه بازاریابی، موقعیت سازی برند (جایگاه سازی برند) تصوری است که شما در ذهن مشتری در مورد برند خود خلق می کنید و برندسازی شخصی، چیزی است که می خواهید دیگران – یک رئیس، همکار، دوست، مشتریان و مخاطبان احتمالی و یا حتی شریک زندگی – در مورد شما احساس کنند.

جایگاه سازی برند بیان کننده این نیست که شما دقیقاً چه کسی هستید، بلکه بیان و تفسیری از تصویر شما می باشد. معمولاً این بیان و تفسیر، واقعی نیست؛ بلکه یک دلیلِ احساسی برای مردم و مخاطبانی ست که می خواهید اطراف شما باشند. این بیان و تفسیر باید جوهره ای از وجود شما را نشان دهد و اینکه چگونه می خواهید برند شخصی خود را تعریف کنید.

به عنوان مثال، تثبیت موقعیت یک نام تجاری بزرگ مانند مرسدس بنز، بیانی در مورد آنچه این برند می سازد و یا به فروش می رساند نیست، بلکه احساسی است که مشتریان در مورد این برند دارند.

در برند سازی شخصی، شما می توانید این رویکرد را برای استفاده از ویژگی های شخصی خود برای ساخت یک تصویر در ذهن مردم استفاده کنید. در اینجا، من از خودم به عنوان یک مثال استفاده می کنم. من چیزی هستم که شما ممکن است مرا بعنوان یک مشاور بازاریابی و یا مشاور فروش خطاب کنید.

من ۷ سال است که تمام وقت خود را صرف تدوین برنامه بازاریابی سازمان ها و همچنین پرداختن به چالش های بازاریابی که کسب و کارهای ایران امروز با آن درگیر هستند، کرده ام و در نهایت بطور تخصصی در زمینه بازاریابی چریکی و بازاریابی خلاق مطالعات و تجارب خوبی را کسب کرده ام.

و از همین رو تمایل دارم، به همان شیوه در زندگی شخصی و خانوادگی خود نیز رفتار کنم. برنامه جایگاه سازی برند من مبتنی بر حقیقت است و احساسات را هم، کمی در ساخت آن دخیل کرده ام. این بیانیه موقعیت سازی، پس از آن تبدیل به یک راه موثر برای توصیف شما به دیگران می شود.

دفعه بعد که شما در یک مصاحبه شغلی هستید و مصاحبه کننده می گوید: “در مورد خودتان بگویید”، شما می توانید با یک بیانیه کوتاه، توصیفی و قدرتمند باعث تثبیت موقعیت در ذهن وی شوید. تصور کنید که چقدر قانع کننده و با اعتماد به نفس به نظر خواهید رسید. بیانیه تثبیت موقعیت بسیار موثرتر از تکرار مداوم سوابق کاری و حرفه ای شماست.این اسانس وجود شما را نمایش می دهد و باعث می شود مردم بدانند چه کسی هستید.

گام بعدی ارتقاء و گسترش جایگاه برند و یا گام آسانسوری است. این اصطلاح “گام آسانسوری” از جهت باب شد که شما باید قادر باشید که داستان برند خود را در طول مدت زمانی که سوار شدن در یک آسانسور طول می کشد به کسی بگویید. اگر شما نتوانید در آن بازه زمان کسی را متقاعد کنید، آنها مجبورند، تصور خودشان از شما را در ذهنشان بسازند.

بعنوان مثال برای تعریف گام آسانسوری خودم، من شرح می دهم که چگونه زندگی حرفه ای خود را با مدیریت برند یک شرکت اینترنتی در ایران شروع کردم، و در ادامه اصول بازاریابی را آموختم، سپس برند خود در حوزه مشاوره بازاریابی را راه انداختم، که در حال حاضر به ارائه خدمات بازاریابی و فروش به سازمان های بزرگ و کوچک می پردازد. در طول سال ها، گرایش خاصی نسبت به فروش پروژه های ساختمانی در قالب انبوه پیدا کردم و در این زمینه موفقیت های زیادی نیز کسب کرده ام.

منبع: دکتر پول

بازدید 4720 بار

دانلود جدیدترین طرح های توجیهی آماده

طرح توجیهی تاسیس شرکت طراحی دکوراسیون داخلی

عنوان طرح: طرح توجیهی کامل تاسیس شرکت طراحی دکوراسیون داخلی سال نگارش: 90 تعداد صفحه: 59 نحوه دریافت: بعد از اتمام پرداخت، فایل قابل دانلود خواهد ب ...
2 تعداد فروش
ریال 1,000,000
جزئیات خرید

طرح توجیهی احداث رستوران غذای دریایی

عنوان طرح: طرح توجیهی کامل احداث رستوران و فست فود غذای دریایی سال نگارش: 91 تعداد صفحه: 40 نحوه دریافت: بعد از اتمام پرداخت، فایل قابل دانلود خواه ...
1 تعداد فروش
ریال 1,200,000

طرح توجیهی تولید اگزوز

عنوان طرح: طرح توجیهی کامل تولید اگزوز (دلاری) سال نگارش: 92 تعداد صفحه: 36 نحوه دریافت: بعد از اتمام پرداخت، فایل قابل دانلود خواهد بود. فرمت فای ...
1 تعداد فروش
ریال 1,400,000

طرح توجیهی ساخت شناور تدارکاتی- تخصصی

عنوان طرح: طرح توجیهی کامل ساخت شناور تدارکاتی (لنچ) سال نگارش: 91 تعداد صفحه: 28 نحوه دریافت: بعد از اتمام پرداخت، فایل قابل دانلود خواهد بود. فر ...
1 تعداد فروش
ریال 1,000,000
طرح توجیهی تاسیس شرکت طراحی دکوراسیون داخلی
طرح توجیهی احداث رستوران غذای دریایی
طرح توجیهی تولید اگزوز
طرح توجیهی ساخت شناور تدارکاتی- تخصصی

نظرات مشتریان

افتخارات و مجوزهای ایران صنعت


  • 0
  • 0

گواهی ثبت اختراع ایران صنعت گواهی کارآفرین برتر ایران صنعت گواهی عضویت در انجمن مشاوران سرمایه گذاری و نظارت طرح ها ایران صنعت پروانه خدمات فنی و مهندسی ایران صنعت تندیس کارآفرین برتر ایران صنعت عضویت پارک علم و فناوری خراسان جنوبی نماد سرآمدی ایران صنعت

معرفی ایران صنعت

نگارش طرح توجیهی و انجام مطالعات امکان سنجی در حوزه های مختلف از قبیل: صنعت، کشاورزی و دامپروری، خدمات، گردشگری و توریست سلامت تخصص ایران صنعت بوده و از سال 1386 خدمات رسان سرمایه گذاران عزیز در این حوزه بوده ایم. ما در راستای کمک به سرمایه گذاران بخش فروشگاه دانلود طرح توجیهی آماده را راه اندازی نموده ایم تا با حداقل هزینه از پروژه های مختلف اطلاعات جامعی دریافت نمایند.

تلفن تماس: 05691011020
                 05632342065
همراه : 09012500867

ساعات پاسخگویی: هر روز از ساعت 8:30 تا 15:30 - بجز ایام تعطیل

ایمیل: isanat85[at]gmail.com

 ایران صنعت در لینکداین ایران صنعت در اینستاگرام  ایران صنعت در تلگرام