ايران صنعت - طرح توجيهي و مشاوره سرمايه گذاري

فروشگاه طرح توجیهی فایل های منسبد خرید

ایران صنعت - دانستی های طرح توجیهی و کسب و کار

راهنمای سرمایه گذاری

همه مقالات مرتبط ...

ایده های سرمایه گذاری

همه مقالات مرتبط ...
چهارشنبه, 02 مرداد 1392 ساعت 17:52

رایج ترین سوالات مصاحبه های استخدامی؟

نوشته شده توسط 

مصاحبه های استخدامی معمولا زمانی برگزار می شود که یک کارفرما قصد دارد از بین رزومه های مختلفی که به دستش رسیده و از بین متقاضیان مختلف یک شغل بهترین فرد را انتخاب کند و به یک توافق دو طرفه دست یابد.

این توافق دو طرفه عبارت از رضایت دو طرف گفتگو(کارفرما و کارجو) می باشد.در این زمان هرعمل شما زیر ذره بین کارفرما قرار دارد و در تصمیم گیری او موثر خواهد بود پس در این گزارش می کوشیم شما را با بهترین راهکارها آشنا کنیم.

شما قهرمان هستید

در هنگام مراجعه به یک مصاحبه شغلی خودتان را به عنوان نقش اول یک آگهی بازرگانی در نظر بگیرید، در آگهی های بازرگانی هدف جذب حداکثری مخاطب و ترغیب آنها به خرید کالاست . شما هم باید بکوشید هرآنچه را در دانشگاه و مراحل مختلف تحصیل آموخته اید به بهترین نحو به کارفرما ارائه کنید ونظر او را به خودتان جلب کنید او باید مطمئن شود شما همان هستید که او می خواهد. پس سعی کنید به کوچکترین جزئیات حتی طرز پوششتان هم دقت کنید.

 

انتخاب شغل صحیح

دنیا دنیای تخصص است. پس وظیفه اصلی شما این است که در بین فرصت های شغلی به دنبال آنهایی بگردید که با تخصص های شما تطابق داشته باشند. کارفرما ها هم دقیقا دنبال همین هستند. آنها به کسانی که متخصص نیستند و ادعا می کنند نیازی ندارند. آنها به کسانی نیاز دارند که متخصص و صاحب سبک هستند. پس سعی کنید نیاز های کاری شغل مورد درخواستتان را بشناسید و با طرح و برنامه وارد دفتر مدیر عامل شوید در غیر اینصورت موفقیت شما دشوار خواهد بود.

 

گسترش دایره اطلاعات

مثبت باشید و با دیدی مثبت صحبت کنید هرچه دایره اطلاعات و دانسته های شما بیشتر باشد کارفرما را بهتر و سریعتر جذب خواهید کرد در غیر اینصورت اون مردد خواهد ماند. برای جلب نظر مدیریت باید یک کارجوی متفاوت باشید اگر مثل سایرین باشید کارفرما مایوس می شود پس سطح اطلاعات و راهکارهایی که ارائه می دهید بهترین راه تمایز شماست.

 

مهمترین مباحث مطرح در مصاحبه شغلی

کارفرما برای اینکه به یک جمع بندی کلی برسد و تصمیمی بگیرد سعی می کند جنبه های مختلف را بسنجد از ویژگی های شخصیتی شما گرفته تا مهارت ها و توانایی هایتان. معمولا در همه مصاحبه های شغلی سوالات زیر پرسیده می شوند:

:: سوابق شغلی

:: تجربه کاری

:: شخصیت

:: تحصیلات و مهارت‌ها

:: انگیزه و اهداف

 

مهم‌ترین پرسش‌های مصاحبه‌کننده:

درباره فعالیت‌های شغلی خودتان توضیح دهید؟

این پرسش فرصتی است تا مصاحبه‌شونده به طور خلاصه فعالیت‌ها و سوابق شغلی و تحصیلی خویش را شرح دهد. می‌توانید نتایج تحقیق‌ها و تجربه‌های خودتان را در دوره دانشجویی درباره پروژه‌های مرتبط توضیح دهید.

 

چرا شرکت ما را انتخاب کردید؟

این پرسش کاملاً جنبه روان‌شناختی دارد. در واقع بهترین شرایط را برای بیان تحقیق‌ها ایجاد می‌کند. هر آنچه را که درباره فعالیت‌، بازدهی، موقعیت تجاری و مخاطبان می‌دانید، برای مصاحبه‌کننده شرح دهید. چالش‌ها و فرصت‌ها، امتیازهای ویژه همکاری با این شرکت و درنهایت دیدگاه ذهنی مصاحبه‌شونده برای مصاحبه‌کننده با این پرسش مشخص خواهد شد.

 

اگر مشکلی برای شما پیش بیاید چگونه آن را حل خواهید کرد؟

در این بخش می‌توانید نمونه‌ای از خلاقیت‌ها و راهکارهای موثر خودتان را در مواجهه با مشکلات کاری عنوان کنید. هدف از طرح این پرسش میزان خلاقیت، مسئولیت‌پذیری و اراده شما در برابر حوادث مختلف است. در جایگاه کارجویی که تجربه خوبی از فعالیت در حوزه مرتبط با تحصیلات و مهارت خویش دارد؛ این پرسش فرصتی ایجاد می‌کند تا قدرت مدیریت بحران و ظرفیت‌های مهارتی خودتان را توضیح دهید.

 

نقاط ضعف و قدرت خودتان را بیان کنید؟

کافی است تا برترین ویژگی‌های شخصیتی و کاریتان را عنوان کنید. روحیه کار گروهی، انتقادپذیری، حفظ آرامش و سلامت محیط کار، انظباط کاری، رفتار مناسب با همکاران و مسئولیـــــت‌پذیری از جمله عواملی هستند که حضور کارجویان را در مشاغل مختلف تضمین می‌کنند. اما بحث درباره نقاط ضعف یکی از پرسش‌های سنتی است که هنوز در برخی از مصاحبه‌ها استفاده می‌شود و کارجویان نیز از طرح آن بسیار متنفر هستند.

اگر درباره نقاط ضعف‌تان صحبت کنید؛ قطعاً در جلسه مصاحبه‌ پذیرفته نخواهید شد. اگر هم با جدیت بگویید که نقطه ضعفی ندارم و بسیار سخت‌کوش هستم؛ مصاحبه‌کننده سخنان شما را جدی نمی‌گیرد.

به شکلی منطقی این پرسش را پاسخ دهید. مثلاً می‌توانید از ضعف هایی بگویید که بنوعی برای کاری که می خواهید انجام دهید چندان نقطه ضعف محسوب نمی شوند.

 

اگر شغلی بهتر از این شغل به شما پیشنهاد شود چه می‏کنید

شما همیشه کارمندی صادق هستید و هیچ وقت کار خود و سابقۀ کاری خود را از بین نمی‏برید پس در جواب این سوال ابتدا باید عنوان کنید که شما به این شغل علاقمند هستید و نیل به اهداف خود را در این شغل می‏بینید اما اگر در میانه راه مشکلی برایتان پیش آمد ناچارا به آن شغل دیگر روی می‏آورید.

 

چه چیز باعث می‏شود فعالیت تان بیشتر شود

در پاسخ به این سوال از مطرح کردن مسائل مالی بپرهیزید و بیشتر مسائل محیط کار، همکاران و سپس شرایط جسمی روحی را عنوان فرمایید. انتظار چه میزان حقوق را دارید

مصاحبه کنندگان معمولا صداقت را شرط اول استخدام در نظر می‏گیرند پس در پاسخ به این سوال اولا نباید فروتنی به خرج داد و مثلا مبلغی پایین را پیشنهاد داد ثانیا مبالغ بالا و ایده‏آل را پیشنهاد نکنیم زیرا بلند پروازی و در نتیجه عدم میل به ادامه کار را رقم خواهد زد.

 

آیا به همکاری و هماهنگی و کار تیمی علاقمندید

کار گروهی نشانه‏ای از اخلاق اجتماعی و بالا بودن سطح هوش اجتماعی هر شخص است که رابطۀ مستقیم با چگونگی عملکرد وی در محیط کار دارد. پس بهترین پاسخ به این سوال جواب دندان شکن “آری” است. اما بازهم صداقت فراموش نشود و در صورتیکه میل شما به گونه‏ای دیگر است عنوان نمایید.

 

دوست دارید رییس یا مدیر شما چگونه باشد

جواب مناسب برای این سوال همان میل شخصی شماست که معمولا به این صورت بیان می‏شود که من از رییسم انتظار انتقادپذیری، روحیۀ تشکر و همزبانی با کارمند را دارم.

 

آیا سوالی دارید

این سوال معمولا آخرین سوالی است که از مصاحبه شونده پرسیده می‏شود. ترجیحا سوال پرسیده شود اما نه سوالات شخصی بلکه بهترین نوع سوال پرسیدن در مورد چگونگی عملکرد کارمندان، چگونگی دریافت ارتقاء شغلی، محصولات کارخانه و … است.

منبع: eghtesadonline.com

بازدید 2462 بار
محتوای بیشتر در این بخش: « طرح توجیهی چیست؟ سوئیفت چیست؟ »

دانلود جدیدترین طرح های توجیهی آماده

طرح توجیهی تولید مصنوعات فلزی

عنوان طرح: طرح توجیهی کامل تولید مصنوعات فلزی سال نگارش: 89 تعداد صفحه: 45 نحوه دریافت: بعد از اتمام پرداخت، فایل قابل دانلود خواهد بود. فرمت فایل ...
0 تعداد فروش
ریال 1,500,000
جزئیات خرید

طرح توجیهی پرورش مرغ تخم گذار

عنوان طرح: طرح توجیهی کامل پرورش مرغ تخم گذار سال نگارش: 94 تعداد صفحه: 37 نحوه دریافت: بعد از اتمام پرداخت، فایل قابل دانلود خواهد بود. فرمت فایل ...
0 تعداد فروش
ریال 1,200,000

طرح توجیهی تولید روغن موتور و گریس

عنوان طرح: طرح توجیهی کامل تولید روغن موتور و گریس  سال نگارش: 92 تعداد صفحه: 51 نحوه دریافت:بعد از اتمام پرداخت، فایل قابل دانلود خواهد بود. فرمت ...
0 تعداد فروش
ریال 1,400,000

طرح توجیهی احداث باغ میوه

عنوان طرح: طرح توجیهی کامل باغ میوه 3 هکتاری سال نگارش: 96 تعداد صفحه: 114 نحوه دریافت: بعد از اتمام پرداخت، فایل قابل دانلود خواهد بود. فرمت فایل ...
0 تعداد فروش
ریال 1,700,000
طرح توجیهی تولید مصنوعات فلزی
طرح توجیهی پرورش مرغ تخم گذار
طرح توجیهی تولید روغن موتور و گریس
طرح توجیهی احداث باغ میوه

نظرات مشتریان

افتخارات و مجوزهای ایران صنعت


  • 0
  • 0

گواهی ثبت اختراع ایران صنعت گواهی کارآفرین برتر ایران صنعت گواهی عضویت در انجمن مشاوران سرمایه گذاری و نظارت طرح ها ایران صنعت پروانه خدمات فنی و مهندسی ایران صنعت تندیس کارآفرین برتر ایران صنعت عضویت پارک علم و فناوری خراسان جنوبی نماد سرآمدی ایران صنعت

معرفی ایران صنعت

نگارش طرح توجیهی و انجام مطالعات امکان سنجی در حوزه های مختلف از قبیل: صنعت، کشاورزی و دامپروری، خدمات، گردشگری و توریست سلامت تخصص ایران صنعت بوده و از سال 1386 خدمات رسان سرمایه گذاران عزیز در این حوزه بوده ایم. ما در راستای کمک به سرمایه گذاران بخش فروشگاه دانلود طرح توجیهی آماده را راه اندازی نموده ایم تا با حداقل هزینه از پروژه های مختلف اطلاعات جامعی دریافت نمایند.

تلفن تماس: 05632420200
                 05632342065
همراه : 09012500867

ساعات پاسخگویی: هر روز از ساعت 8:30 تا 15:30 - بجز ایام تعطیل

ایمیل: isanat85[at]gmail.com

 ایران صنعت در لینکداین ایران صنعت در اینستاگرام  ایران صنعت در تلگرام