ايران صنعت - طرح توجيهي و مشاوره سرمايه گذاري

فروشگاه طرح توجیهی فایل های منسبد خرید

ایران صنعت - دانستی های طرح توجیهی و کسب و کار

راهنمای سرمایه گذاری

همه مقالات مرتبط ...

ایده های سرمایه گذاری

همه مقالات مرتبط ...
پنج شنبه, 03 مرداد 1392 ساعت 21:11

شادترین و غمگین‌ترین کشورهای جهان

نوشته شده توسط 

مجله فوربس به معرفی شادترین و غمگین‌ترین کشورهای جهان از نقطه‌نظرهای اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و رفاه فردی در سال ۲۰۱۲ پرداخته است. معیار انتخاب این کشورها تنها نقاط ویژه و جالبی بود که در توضیحات رتبه‌بندی آنها آمده بود.

نروژ: این کشور که جزو منطقه اسکاندیناویی است، مقام نخست را میان شادترین کشورهای دنیا کسب کرده است. نروژ همچنین مقام نخست پایتخت اجتماعی و مقام دوم در اقتصاد را به خود اختصاص داده است.

دانمارک: دانمارک برای چهارمین سال پی‌در‌پی مقام دوم شادترین کشور دنیا را به خود اختصاص داده است. این کشور از نظر کارآفرینی و موقعیت شغلی مقام نخست را دارد و دومین پایتخت اجتماعی دنیاست.

سوئد: سوئد از مقام هفتم در سال ۲۰۰۹ به مقام سوم در سال ۲۰۱۲ صعود کرده است. این کشور، مقام دوم در کارآفرینی و فرصت‌های شغلی را دارد.

استرالیا: سال ۲۰۱۲، استرالیا به‌عنوان چهارمین کشور شاد دنیا، دومین کشور از نظر آموزش و سومین کشور برای آزادی‌های فردی معرفی شده است.

نیوزیلند: نیوزیلند پنجمین کشور شاد دنیاست و مقام نخست را در حوزه آموزش و مقام دوم را برای آزادی‌های فردی و نوع حکومتش دارد.

سوئیس: سوئیس نهمین کشور شاد و نخستین کشور از نظر اقتصاد و حکومت است. این کشور در مقام ۳۲ از نظر آموزش قرار دارد.

لوکزامبورگ: امسال نخستین‌بار است که لوکزامبورگ در فهرست کشورهای شاد و موفق دنیا قرار می‌گیرد. این کشور، در مقام ۱۱ و بالاتر از آمریکا قرار گرفته است. همچنین از نظر سلامت و بهداشت نخستین کشور دنیا و از نظر آموزش مقام ۴۲ را به خود اختصاص داده است.

آمریکا:  بعد از ۱۰ سال قرار داشتن در مقام دهم، آمریکا به جایگاه دوازدهم جدول سقوط کرده است. این کشور مقام ۱۴ دنیا را برای آزادی‌های فردی و مقام دوم را برای سلامت و بهداشت دارد.

انگلیس: ششمین کشور از نظر کارآفرینی و موقعیت‌های شغلی و هفتمین کشور برای نوع حکومتش است.

ایسلند: اگرچه این کشور از نظر اقتصادی در رتبه ۶۱ است، اما نخستین کشور دنیا از نظر امنیت و اطمینان است.

هنگ‌کنگ: این کشور بالاترین رتبه را میان کشورهای آسیایی به خود اختصاص داده است. هنگ‌کنگ از نظر فنی همچنان بخشی از چین است. سال گذشته میلادی نیز در مقام ۱۸ دنیا از نظر امنیت قرار داشت، اما امسال به مقام پنجم صعود کرده است.

جمهوری آفریقای مرکزی: این کشور در رتبه آخر، یعنی رتبه ۱۴۲ فهرست شاخص موفقیت لگاتوم قرار گرفته است. جمهوری آفریقای مرکزی پایین‌ترین سطح آموزش در دنیا را دارد. باوجود داشتن منابع طبیعی، این کشور فقیرترین و غمگین‌ترین کشور دنیاست.

کنگو: در رتبه ۱۴۱ فهرست شاخص موفقیت لگاتوم قرار گرفته و دومین کشور فقیر و غمگین دنیا محسوب می‌شود.

افغانستان: چند سال جنگ مردم این کشور را در فقر و بدبختی نگه داشته است.

هائیتی: رتبه ۱۳۸ و پنجمین کشور فقیر و غمگین دنیاست. در زمین‌لرزه سال ۲۰۱۰ حدود ۳۱۶‌هزار نفر از مردم این کشور جان باختند و هنوز هزاران نفر از مردم در چادر زندگی می‌کنند.

توگو: رتبه کلی این کشور، ۱۳۶ است و در قلب تجارت برده‌های آفریقای غربی قرار دارد. این کشور تا پیش از جنگ جهانی اول، مستعمره آلمان بود. در توگو به هیچ‌وجه قوانین حقوق بشر رعایت نمی‌شود و امنیت وجود ندارد.

زیمبابوه: این کشور از نظر اقتصاد در مقام آخرین کشور دنیا قرار دارد.

پاکستان: مسائل قومی و طایفه‌ای و سیل عظیمی که در این کشور رخ داد، باعث شده که پاکستان جزو غمگین‌ترین کشورهای جهان محسوب شود.

عراق: هنوز هم ترس از جنگ در این کشور حاکم است. جنگ باعث عقب‌افتادگی، فقر و ناراحتی‌های عراق شده است.

آنگولا: خوزه ادواردو از ۳۷ سال پیش که این کشور استقلال خود را به دست آورد، رئیس‌جمهور این کشور است و قول داده بود کشور خود را پس از جنگ داخلی که ۱۰ سال پیش تمام شد، بازسازی کند.

سیرالئون: سیرالئون در غرب آفریقا قرار دارد. این کشور در میان شادترین مردم دنیا رتبه ۱۲۸ – یعنی پانزدهمین کشور غمگین دنیا – را دارد. بیشترین منابع طبیعی همچون الماس، تیتانیوم و هیدروکسید آلومینیوم در سیرالئون است.

گینه: این کشور آفریقای غربی، رتبه ۱۲۷ را دارد، اما به طرز جالبی، از نظر آزادی‌های فردی چهل‌و‌چهارمین کشور دنیاست.

ساحل عاج: جنگ انتخاباتی در سال ۲۰۱۱ به ایجاد جنگ داخلی در این کشور انجامید. همین مسئله کنترل کشور را دچار اختلال کرد و اکنون در جایگاه ۱۲۶ جدول شادترین مردم دنیا قرار گرفته است.

سودان: این کشور در نتیجه جنگ‌های داخلی به دو بخش سودان جنوبی و شمالی تقسیم شده است. این کشورهای نوپا بر سر زمین‌های نفت‌خیز با هم در جنگ هستند، این کشور رتبه ۱۲۵ از نظر شادی و ۱۳۸ از نظر امنیت را دارد.

نیجریه: آخرین کشور غمگین دنیا، نیجریه است. ده‌ها سال است که ثروت‌های این کشور همچون نفت و گاز هدر می‌شوند. به‌تازگی نیز جنگ‌ها و خشونت‌های فرقه‌ای در نیجریه اوج گرفته است.

منبع : گسترش آنلاین

بازدید 2611 بار

دانلود جدیدترین طرح های توجیهی آماده

طرح توجیهی مجتمع پرورش ماهی زینتی

عنوان طرح: طرح توجیهی کامل احداث مجتمع گردشگری دریایی و پرورش ماهی زینتی آب شور سال نگارش: 98 تعداد صفحه: 90 نحوه دریافت: بعد از اتمام پرداخت، فایل ...
0 تعداد فروش
ریال 2,300,000
جزئیات خرید

طرح توجیهی تولید آب معدنی

عنوان طرح: طرح توجیهی کامل تولید آب معدنی  سال نگارش: 94 تعداد صفحه: 73 نحوه دریافت: بعد از اتمام پرداخت، فایل قابل دانلود خواهد بود. فرمت فایل: d ...
3 تعداد فروش
ریال 1,600,000

طرح توجیهی بازیافت زباله و تولید کود کمپست

عنوان طرح: طرح توجیهی کامل بازیافت زباله و تولید کود کمپست سال نگارش: 97 تعداد صفحه: 65 نحوه دریافت: بعد از اتمام پرداخت، فایل قابل دانلود خواهد بو ...
0 تعداد فروش
ریال 1,800,000

طرح توجیهی تولید بلوک بتن سبک

عنوان طرح: طرح توجیهی کامل تولید بلوک بتن سبک (سلولی) سال نگارش: 92 تعداد صفحه: 51 نحوه دریافت: بعد از اتمام پرداخت، فایل قابل دانلود خواهد بود. ف ...
1 تعداد فروش
ریال 1,500,000
طرح توجیهی مجتمع پرورش ماهی زینتی
طرح توجیهی تولید آب معدنی
طرح توجیهی بازیافت زباله و تولید کود کمپست
طرح توجیهی تولید بلوک بتن سبک

نظرات مشتریان

افتخارات و مجوزهای ایران صنعت


  • 0
  • 0

گواهی ثبت اختراع ایران صنعت گواهی کارآفرین برتر ایران صنعت گواهی عضویت در انجمن مشاوران سرمایه گذاری و نظارت طرح ها ایران صنعت پروانه خدمات فنی و مهندسی ایران صنعت تندیس کارآفرین برتر ایران صنعت عضویت پارک علم و فناوری خراسان جنوبی نماد سرآمدی ایران صنعت

معرفی ایران صنعت

نگارش طرح توجیهی و انجام مطالعات امکان سنجی در حوزه های مختلف از قبیل: صنعت، کشاورزی و دامپروری، خدمات، گردشگری و توریست سلامت تخصص ایران صنعت بوده و از سال 1386 خدمات رسان سرمایه گذاران عزیز در این حوزه بوده ایم. ما در راستای کمک به سرمایه گذاران بخش فروشگاه دانلود طرح توجیهی آماده را راه اندازی نموده ایم تا با حداقل هزینه از پروژه های مختلف اطلاعات جامعی دریافت نمایند.

تلفن تماس: 05632420200
                 05632342065
همراه : 09012500867

ساعات پاسخگویی: هر روز از ساعت 8:30 تا 15:30 - بجز ایام تعطیل

ایمیل: isanat85[at]gmail.com

 ایران صنعت در لینکداین ایران صنعت در اینستاگرام  ایران صنعت در تلگرام