ایران صنعت - طرح توجیهی و مشاوره سرمایه گذاری

فروشگاه طرح توجیهی فایل های منسبد خرید

ایران صنعت - پول درآوردن و خرج کردن

آخرین راهنمای انتخاب

کلیه مطالب راهنمای انتخاب ...

راهنمای سرمایه گذاری

همه مقالات مرتبط ...
سه شنبه, 18 تیر 1392 ساعت 17:12

آموزش کشاورزان ؛ راهکاری برای کاهش مصرف آب

نوشته شده توسط 
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

داود یارمحمدی کارشناس کشاورزی با اشاره به اهمیت انجام اقدامات صرفه جویی آب در سطح مزارع گفت: طبق‌ آمار موجود بیشترین هدرفت آب در زمین های کشاورزی مربوط به مکانهای ورود آب به زمین است و به همین منظور به کمک پوشش انهار و استفاده از لوله میتوان آب را به سمت مکانهای اصلی خودش هدایت کرد.

وی گفت: برای مدیریت مصرف آب در مزارع باید اقدامی صورت گیرد تا آب به طور مستقیم در اختیار محصولات کشاورزی قرار گیرد و به همین منظور کنترل گیاهان زائد و علفهای هرز باید مدنظر کشاورزان باشد.

این کارشناس به سیستم های آبیاری اشاره کرد و گفت: در زمینهایی که احتمال فرسایش آبی می رود برای حفاظت خاک باید به گونه ای عمل شود تا آب به صورت غیرمستقیم و با توجه به حفظ ظرفیت در اختیار گیاه قرار گیرد و به همین منظور استفاده از سیستمهای آبیاری تحت فشار مثل آبیاری بارانی و قطره ای باید در دستور کار قرار گیرد و هدررفت آب کاهش یابد.

یار محمدی تاکید کرد: کنترل مصرف آب در مزرعه فقط توجه به منابع آب نیست بلکه حفاظت خاک و کاشت به موقع محصول هم اهمیت فراوانی دارد رفتار سنجی رطوبت خاک توسط کارشناسان باید به صورت دوره ای برای کشاورزان انجام شود.

وی در پایان گفت: برای جلوگیری از هدررفت آب در زمینهای کشاورزی آموزش کشاورزان سنتی باید در دستور کار قرار گیرد تا با ورود کشاورزان مکانیزه بتوان سیستم آبیاری زمین های کشاورزی را مدیریت کرد.

منبع : yjc.com

بازدید 1392 بار

افتخارات و مجوزهای ایران صنعت


  • 0
  • 0

گواهی ثبت اختراع ایران صنعت گواهی کارآفرین برتر ایران صنعت گواهی عضویت در انجمن مشاوران سرمایه گذاری و نظارت طرح ها ایران صنعت پروانه خدمات فنی و مهندسی ایران صنعت تندیس کارآفرین برتر ایران صنعت عضویت پارک علم و فناوری خراسان جنوبی نماد سرآمدی ایران صنعت

معرفی ایران صنعت

نگارش طرح توجیهی و انجام مطالعات امکان سنجی در حوزه های مختلف از قبیل: صنعت، کشاورزی و دامپروری، خدمات، گردشگری و توریست سلامت تخصص ایران صنعت بوده و از سال 1386 خدمات رسان سرمایه گذاران عزیز در این حوزه بوده ایم. ما در راستای کمک به سرمایه گذاران بخش فروشگاه دانلود طرح توجیهی آماده را راه اندازی نموده ایم تا با حداقل هزینه از پروژه های مختلف اطلاعات جامعی دریافت نمایند.

تلفن تماس: 05632420200
همراه : 09393623135

ساعات پاسخگویی: هر روز از ساعت 8:30 تا 15:30

ایمیل: isanat85[at]gmail.com