ایران صنعت - طرح توجیهی و مشاوره سرمایه گذاری

فروشگاه طرح توجیهی فایل های منسبد خرید

ایران صنعت - پول درآوردن و خرج کردن

آخرین راهنمای انتخاب

کلیه مطالب راهنمای انتخاب ...

راهنمای سرمایه گذاری

همه مقالات مرتبط ...
سه شنبه, 18 تیر 1392 ساعت 17:40

روشهای کاهش مصرف برق در ماشین لباسشویی

نوشته شده توسط 
این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

قبل از هرچیز، درهنگام خرید به وجود علامت استاندارد ایمنی و برچسب مصرف انرژی دقت کنید. باید توجه داشت که ماشین لباسشویی چه امکاناتی برای شست‌وشو به شما می‎دهد. امکان شست‌وشو با آب سرد، امکان شست‌وشو با درجة حرارت پایین آب و امکان تعیین تعداد دور آبکشی در دقیقه، از جمله امکانات مفیدی هستند که می‎تواند در کاهش مصرف برق ماشین لباسشویی بسیار موثر باشد. میزان مصرف برق ماشین لباسشویی به کارخانه سازندة آن بستگی دارد. پرمصرف‎ترین ماشین‎های لباسشویی، ۲٫۵ کیلووات ساعت برق مصرف می‎کنند و کم‎مصرف‎ترین آنها حدود ۸۰۰ وات ساعت. باید این نکته را هم بدانید که ماشین‎های با محور افقی بسیار کمتر از انواع ماشین‎های با محور عمودی آب مصرف می‎کنند؛ پس از میزان مصرف آب دستگاه نیز اطمینان حاصل کنید. کارایی شست‌وشو در ماشین‎های محور افقی نیز بیشتر است.

 

بسیاری از ماشین‎های لباسشویی دارای یک برنامه شست‌وشوی اقتصادی هستند که لباس‎ها را با کمترین آب، پودر و حرارت ممکن می‎شوید و مصرف برق دستگاه را کاهش می‎دهد. تا حد امکان از این برنامه یا از برنامه شست‌وشو با آب سرد استفاده کنید. کم کردن درجه حرارت آب برای شست‌وشو، مثلاً از ۹۰ درجه به ۶۰ درجه نیز به میزان ۱۰ تا ۱۵ درصد از مصرف برق می‎کاهد. درجه حرارت ۹۰ درجه را معمولاً فقط برای لباس‎ها و پارچه‎های سفید و بسیار کثیف به کار می‎برند. لکه‎گیری لباس‎ها، در اغلب موارد به شما این امکان را می‎دهد که از برنامه‎های با آب سرد یا آب ۴۰ تا ۶۰ درجه استفاده کنید. از طرف دیگر، لباس‎های خیلی کثیف و با رنگ‎های روشن را از لباس‌هایی که رنگ‎های تیره‎ای دارند و کمتر کثیف شده‎اند تفکیک کنید و آنها را بطور جداگانه شست‌وشو دهید.

فیلتر و دهانه پودر را بطور منظم تمیز کنید. توجه داشته باشید که تمیز کردن ماشین لباسشویی به کاهش مصرف برق و افزایش عمر مفید آن کمک می‎کند. هر اندازه تعداد دورهای آبکشی در دقیقه بیشتر باشد، اگر چه خشک شدن سریع‎تر لباس‎ها را موجب می‎شود، اما این کار منجر به افزایش مصرف انرژی ماشین لباسشویی خواهد شد؛ بنابراین اگر امکان خشک کردن لباس‎ها را در هوای آزاد و در زمانی طولانی‎تر دارید، بهتر است از دور کم آبکشی استفاده کنید. استفاده از لوله‎کشی آب گرم هم برای استفاده در ماشین لباسشویی بسیار مفید خواهد بود. بسیاری از ماشین های لباسشویی دارای دو ورودی آب گرم و سرد هستند که در این صورت می توان از ورودی آب گرم بجای استفاده از المنت برای گرم کردن آب سرد استفاده کرد.

منبع : dadna.ir

بازدید 1869 بار

افتخارات و مجوزهای ایران صنعت


  • 0
  • 0

گواهی ثبت اختراع ایران صنعت گواهی کارآفرین برتر ایران صنعت گواهی عضویت در انجمن مشاوران سرمایه گذاری و نظارت طرح ها ایران صنعت پروانه خدمات فنی و مهندسی ایران صنعت تندیس کارآفرین برتر ایران صنعت عضویت پارک علم و فناوری خراسان جنوبی نماد سرآمدی ایران صنعت

معرفی ایران صنعت

نگارش طرح توجیهی و انجام مطالعات امکان سنجی در حوزه های مختلف از قبیل: صنعت، کشاورزی و دامپروری، خدمات، گردشگری و توریست سلامت تخصص ایران صنعت بوده و از سال 1386 خدمات رسان سرمایه گذاران عزیز در این حوزه بوده ایم. ما در راستای کمک به سرمایه گذاران بخش فروشگاه دانلود طرح توجیهی آماده را راه اندازی نموده ایم تا با حداقل هزینه از پروژه های مختلف اطلاعات جامعی دریافت نمایند.

تلفن تماس: 05632420200
همراه : 09393623135

ساعات پاسخگویی: هر روز از ساعت 8:30 تا 15:30

ایمیل: isanat85[at]gmail.com